Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kārtējais, pārspīlētais apmelojumu savārstījums ar nosaukumu “Informācija par būtiskiem pārkāpumiem SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) darbībā”, kuras autors ir “anonīms” Pietiek.com lasītājs, - ir laiks atsijāt graudus no pelavām.

Nu jau vairāk nekā 9 mēnešus viens no bijušajiem RNP darbiniekiem, kura pievienotā vērtība savu tiešo pienākumu veikšanā bija ar negatīvu zīmi, pēc iemīļotā amata zaudēšanas RNP izmisīgi cenšas apliecināt savu neaizvietojamību, noķengājot savu bijušo darbavietu. Lai sasniegtu savu necilo mērķi, tiek nomelnots katrs un ikviens, kurš uzskata, ka RNP ir perspektīvs uzņēmums, kas var saviem klientiem nodrošināt augstvērtīgu pakalpojumu.

Viens no tiem pašvaldības uzņēmumiem, kuri, neraugoties uz sarežģīto vēsturi, ko raksturoja pārāk bieža vadības maiņa, kā arī mērķtiecīga uzņēmuma reputācijas graušana politisku mērķu sasniegšanai, ir transformācijas ceļā uz efektīvu pārvaldību un sasniegs izvirzītos mērķus, kā rezultātā ieguvēji būs visi uzņēmuma klienti un arī īpašnieks - Rīgas pašvaldība.

Frāzes par “būtiskiem” pārkāpumiem, kas mērķtiecīgi tiek izplatītas jau nepilnu gadu, ir bijušā darbinieka klasisks gājiens. Kvalifikācijas trūkuma dēļ, aizvainojumā apmiglots, viņš sūtīja iesniegumus par neesošiem pārkāpumiem tiesībsargājošajām iestādēm, Iepirkumu uzraudzības birojam, pašvaldības deputātiem, medijiem. Viņš sasniedza arī savas 15 slavas minūtes, apmelojot savu bijušo darbavietu vienā no nedēļas nogales analītiskajiem raidījumiem, maldīgi nodēvēts kā trauksmes cēlājs, kas viņš noteikti nav, jo “cīņa” ir merkantila - vēlme atgūt savu amatu un ienākumus.

Tomēr laiks ir nepielūdzams, un neviens no “būtiskajiem” pārkāpumiem nevienā institūcijā nav apstiprinājies. Neviens! Nepilnu gadu aizvainots cilvēks, kurš man neskaidru iemeslu dēļ bija nonācis amatā bez nepieciešamās kvalifikācijas un profesionālajām iemaņām, mēģina graut uzņēmuma reputāciju, pompozi postulējot apgalvojumus, kuru analīzei pat teorētiski nekad nav bijis kompetents. Tā teikt, kaimiņu strīdu mediators, kuram šķiet, ka spēj bez aizķeršanās šķetināt starpvalstu savienību līgumus.

Ar šodienas pieredzi, distancējoties un atskatoties uz šiem notikumiem, jāsaka, ka vairs pat nejūtu nepieciešamību analizēt visu šo melu gūzmu. Meli ir un paliek meli neatkarīgi no iemesla, kāpēc tie radīti. Sākotnējā nesapratne par to, kā un kāpēc šādam cilvēkam bijis uzticēts amats ar iespēju ietekmēt gandrīz katru RNP darbinieku, pārgāja, līdz ar izpratni par to, ka acīmredzot iepriekšējai uzņēmuma vadībai bija citi mērķi, veidojot RNP Iekšējās kontroles nodaļu. Acīmredzami tieši nesaistīti ar amata aprakstā uzskaitītajiem. Citādi nevar pamatot nekompetentu cilvēku iekārtošanu amatos ar augstu atbildības un varas līmeni.

Te gan jāsaka, ka mainīt tik lielu uzņēmumu kā RNP nav viegls uzdevums. Ne tikai tā lieluma dēļ. Arī tāpēc, ka gadu gaitā uzņēmumā dažādos amatos nonākuši tostarp nekompetenti cilvēki vai cilvēki, kuru intereses nesaskan ar uzņēmuma vai tā klientu interesēm. Uzņēmuma darbības maiņa tāpat kā kadru maiņa, piesaistot atbilstoši kvalificētus, efektīvus cilvēkus, šādos uzņēmumos ir laikietilpīga.

Vienīgais, kas jālūdz “objektīvajam” autoram, ir vismaz mēģināt izprast procesus un to norisi, lai nav jāmeklē jauni vainīgie. Piemēram, ja kāds bezkaislīgi vēlas noskaidrot patiesību par izdomātiem pārkāpumiem, tad nepieciešams vērsties pie tā, kura kompetencē ir konkrētā joma. Ja jautājumi skar sirdsdarbību, tad jautājumus uzdot kardiologam, ja elpošanas sistēmu, tad jāvēršas pie pulmonologa, bet, ja redzi – okulistam utt.

Ar to vēlējos teikt – ceru, ka padomju laika ieradums mņe nado k samomu boļšomu načalņiku ir pagājis, tāpēc, salīdzinošajās kategorijās runājot, slimnīcas galvenajam ārstam nav jāatbild par to, ka slimnīcas apsargam žetons piesprausts šķībi. Tā ir viņa tiešā vadītāja atbildība. RNP padomes atbilde uz deputāta jautājumiem bija tieši par jautājumiem, kas ir padomes kompetencē. Padome arī precīzi norādīja, kura kompetencē ir pārējie jautājumi. Atlika vien pajautāt, nevis mēģināt radīt kārtējo sazvērestības teoriju.

Interesanti, ka, neapstiprinoties ziņām par “būtiskiem pārkāpumiem”, tiek izdomāti jauni pārkāpumi. RNP ir pārmaiņu procesā – uzdevums ir būtiski uzlabot pārvaldīšanas pakalpojumu. Tas ir izaicinājums, īpaši apstākļos, kad globāli trūkst darbinieku. Analizējot visus iespējamos attīstības scenārijus, ir skaidrs, ka reālākais attīstības ceļš ir modernu tehnoloģiju ieviešana. Pasaules praksē iepazīšanās ar tehnoloģijām, risinājumiem, līdzekļiem vienviet, taupot laiku, parasti notiek izstādēs, ko apmeklē tie, kuriem šīs tehnoloģijas ir nepieciešamas – tūkstošiem uzņēmumu pārstāvju, kuri izstādes dažās dienās noiet desmitiem kilometru pa neskaitāmiem paviljoniem, lai iegūtu nepieciešamo informāciju.

Tieši tik banālu iemeslu dēļ RNP devās uz šā gada lielāko un vienīgo specializēto izstādi Interclean 2022, kuru apmeklēja arī mūsu tiešo konkurentu darbinieki. Jāpiebilst, ka arī bažas par uzņēmuma vadīšanas atstāšanu novārtā ir uzspēlētas un nepamatotas. Covid-19 laikā esam iemācījušies efektīvi strādāt, arī neesot darba kabinetā. Izstādes apmeklējuma laikā ar kolēģiem Latvijā tika aizvadītas sapulces, arī valdes sēde, kurā piedalījies plašs darbinieku loks.

Traģiski, ka katra “būtiskā pārkāpuma” izvērtēšanā dažādās institūcijās bijuši iesaistīti desmitiem cilvēku. Ja mēs aprēķinātu, cik ir izmaksājusi uzņēmuma bijušā darbinieka melīgā atriebes kampaņa pēc amata zaudēšanas, tās būtu simtiem darba stundu un tūkstošiem eiro, kas ir tikušas bezjēdzīgi izlietotas, tā vietā, lai koncentrētos uz pamatotām pārbaudēm. Šobrīd, atskatoties uz “trauksmes cēlāja” iniciēto, varu teikt, ka šis bezjēdzīgais darbs, tikai lai apmierinātu kāda cilvēka kroplo ego, ir liela apjoma nepamatota līdzekļu šķērdēšana.

Noslēgumā vēlos teikt, ka RNP ir uzņēmums ar potenciālu kotēties biržā, ko realizēs šī uzņēmuma patrioti. Cilvēki, kuru sirdīs mājo RNP. Tādi ir vairums, par ko viņiem vēlos izteikt pateicību. Līdz tam mēs turpināsim atvadīties no darbiniekiem, kuri savu darbu RNP izmanto savtīgos nolūkos, nevis, lai strādātu klientu labā, bet, piemēram, izmantotu darba vajadzībām pieejamo informāciju, lai RNP klientu mājas aizvestu pie konkurentiem. Arī aizvadītajā nedēļā tika identificēts šāds darbinieks, kurš vairs nestrādā uzņēmumā.

Savukārt par cilvēkiem, kuri apzināti apmelo mūsu uzņēmumu un tā darbiniekus, esmu vērsies Valsts policijā ar iesniegumu par iespējamu administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, tas ir ļaunprātīgu trauksmes celšanas institūta izmantošanu, sniedzot apzināti nepatiesas ziņas. Saprotu, ka šī informācija izraisīs jaunu histērisku melu gūzmu, kas laikam ir neizbēgami, ja runājam par personīgi aizvainota narcisa greizo pasaules uztveri.

* SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...