Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kārtējais, pārspīlētais apmelojumu savārstījums ar nosaukumu “Informācija par būtiskiem pārkāpumiem SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) darbībā”, kuras autors ir “anonīms” Pietiek.com lasītājs, - ir laiks atsijāt graudus no pelavām.

Nu jau vairāk nekā 9 mēnešus viens no bijušajiem RNP darbiniekiem, kura pievienotā vērtība savu tiešo pienākumu veikšanā bija ar negatīvu zīmi, pēc iemīļotā amata zaudēšanas RNP izmisīgi cenšas apliecināt savu neaizvietojamību, noķengājot savu bijušo darbavietu. Lai sasniegtu savu necilo mērķi, tiek nomelnots katrs un ikviens, kurš uzskata, ka RNP ir perspektīvs uzņēmums, kas var saviem klientiem nodrošināt augstvērtīgu pakalpojumu.

Viens no tiem pašvaldības uzņēmumiem, kuri, neraugoties uz sarežģīto vēsturi, ko raksturoja pārāk bieža vadības maiņa, kā arī mērķtiecīga uzņēmuma reputācijas graušana politisku mērķu sasniegšanai, ir transformācijas ceļā uz efektīvu pārvaldību un sasniegs izvirzītos mērķus, kā rezultātā ieguvēji būs visi uzņēmuma klienti un arī īpašnieks - Rīgas pašvaldība.

Frāzes par “būtiskiem” pārkāpumiem, kas mērķtiecīgi tiek izplatītas jau nepilnu gadu, ir bijušā darbinieka klasisks gājiens. Kvalifikācijas trūkuma dēļ, aizvainojumā apmiglots, viņš sūtīja iesniegumus par neesošiem pārkāpumiem tiesībsargājošajām iestādēm, Iepirkumu uzraudzības birojam, pašvaldības deputātiem, medijiem. Viņš sasniedza arī savas 15 slavas minūtes, apmelojot savu bijušo darbavietu vienā no nedēļas nogales analītiskajiem raidījumiem, maldīgi nodēvēts kā trauksmes cēlājs, kas viņš noteikti nav, jo “cīņa” ir merkantila - vēlme atgūt savu amatu un ienākumus.

Tomēr laiks ir nepielūdzams, un neviens no “būtiskajiem” pārkāpumiem nevienā institūcijā nav apstiprinājies. Neviens! Nepilnu gadu aizvainots cilvēks, kurš man neskaidru iemeslu dēļ bija nonācis amatā bez nepieciešamās kvalifikācijas un profesionālajām iemaņām, mēģina graut uzņēmuma reputāciju, pompozi postulējot apgalvojumus, kuru analīzei pat teorētiski nekad nav bijis kompetents. Tā teikt, kaimiņu strīdu mediators, kuram šķiet, ka spēj bez aizķeršanās šķetināt starpvalstu savienību līgumus.

Ar šodienas pieredzi, distancējoties un atskatoties uz šiem notikumiem, jāsaka, ka vairs pat nejūtu nepieciešamību analizēt visu šo melu gūzmu. Meli ir un paliek meli neatkarīgi no iemesla, kāpēc tie radīti. Sākotnējā nesapratne par to, kā un kāpēc šādam cilvēkam bijis uzticēts amats ar iespēju ietekmēt gandrīz katru RNP darbinieku, pārgāja, līdz ar izpratni par to, ka acīmredzot iepriekšējai uzņēmuma vadībai bija citi mērķi, veidojot RNP Iekšējās kontroles nodaļu. Acīmredzami tieši nesaistīti ar amata aprakstā uzskaitītajiem. Citādi nevar pamatot nekompetentu cilvēku iekārtošanu amatos ar augstu atbildības un varas līmeni.

Te gan jāsaka, ka mainīt tik lielu uzņēmumu kā RNP nav viegls uzdevums. Ne tikai tā lieluma dēļ. Arī tāpēc, ka gadu gaitā uzņēmumā dažādos amatos nonākuši tostarp nekompetenti cilvēki vai cilvēki, kuru intereses nesaskan ar uzņēmuma vai tā klientu interesēm. Uzņēmuma darbības maiņa tāpat kā kadru maiņa, piesaistot atbilstoši kvalificētus, efektīvus cilvēkus, šādos uzņēmumos ir laikietilpīga.

Vienīgais, kas jālūdz “objektīvajam” autoram, ir vismaz mēģināt izprast procesus un to norisi, lai nav jāmeklē jauni vainīgie. Piemēram, ja kāds bezkaislīgi vēlas noskaidrot patiesību par izdomātiem pārkāpumiem, tad nepieciešams vērsties pie tā, kura kompetencē ir konkrētā joma. Ja jautājumi skar sirdsdarbību, tad jautājumus uzdot kardiologam, ja elpošanas sistēmu, tad jāvēršas pie pulmonologa, bet, ja redzi – okulistam utt.

Ar to vēlējos teikt – ceru, ka padomju laika ieradums mņe nado k samomu boļšomu načalņiku ir pagājis, tāpēc, salīdzinošajās kategorijās runājot, slimnīcas galvenajam ārstam nav jāatbild par to, ka slimnīcas apsargam žetons piesprausts šķībi. Tā ir viņa tiešā vadītāja atbildība. RNP padomes atbilde uz deputāta jautājumiem bija tieši par jautājumiem, kas ir padomes kompetencē. Padome arī precīzi norādīja, kura kompetencē ir pārējie jautājumi. Atlika vien pajautāt, nevis mēģināt radīt kārtējo sazvērestības teoriju.

Interesanti, ka, neapstiprinoties ziņām par “būtiskiem pārkāpumiem”, tiek izdomāti jauni pārkāpumi. RNP ir pārmaiņu procesā – uzdevums ir būtiski uzlabot pārvaldīšanas pakalpojumu. Tas ir izaicinājums, īpaši apstākļos, kad globāli trūkst darbinieku. Analizējot visus iespējamos attīstības scenārijus, ir skaidrs, ka reālākais attīstības ceļš ir modernu tehnoloģiju ieviešana. Pasaules praksē iepazīšanās ar tehnoloģijām, risinājumiem, līdzekļiem vienviet, taupot laiku, parasti notiek izstādēs, ko apmeklē tie, kuriem šīs tehnoloģijas ir nepieciešamas – tūkstošiem uzņēmumu pārstāvju, kuri izstādes dažās dienās noiet desmitiem kilometru pa neskaitāmiem paviljoniem, lai iegūtu nepieciešamo informāciju.

Tieši tik banālu iemeslu dēļ RNP devās uz šā gada lielāko un vienīgo specializēto izstādi Interclean 2022, kuru apmeklēja arī mūsu tiešo konkurentu darbinieki. Jāpiebilst, ka arī bažas par uzņēmuma vadīšanas atstāšanu novārtā ir uzspēlētas un nepamatotas. Covid-19 laikā esam iemācījušies efektīvi strādāt, arī neesot darba kabinetā. Izstādes apmeklējuma laikā ar kolēģiem Latvijā tika aizvadītas sapulces, arī valdes sēde, kurā piedalījies plašs darbinieku loks.

Traģiski, ka katra “būtiskā pārkāpuma” izvērtēšanā dažādās institūcijās bijuši iesaistīti desmitiem cilvēku. Ja mēs aprēķinātu, cik ir izmaksājusi uzņēmuma bijušā darbinieka melīgā atriebes kampaņa pēc amata zaudēšanas, tās būtu simtiem darba stundu un tūkstošiem eiro, kas ir tikušas bezjēdzīgi izlietotas, tā vietā, lai koncentrētos uz pamatotām pārbaudēm. Šobrīd, atskatoties uz “trauksmes cēlāja” iniciēto, varu teikt, ka šis bezjēdzīgais darbs, tikai lai apmierinātu kāda cilvēka kroplo ego, ir liela apjoma nepamatota līdzekļu šķērdēšana.

Noslēgumā vēlos teikt, ka RNP ir uzņēmums ar potenciālu kotēties biržā, ko realizēs šī uzņēmuma patrioti. Cilvēki, kuru sirdīs mājo RNP. Tādi ir vairums, par ko viņiem vēlos izteikt pateicību. Līdz tam mēs turpināsim atvadīties no darbiniekiem, kuri savu darbu RNP izmanto savtīgos nolūkos, nevis, lai strādātu klientu labā, bet, piemēram, izmantotu darba vajadzībām pieejamo informāciju, lai RNP klientu mājas aizvestu pie konkurentiem. Arī aizvadītajā nedēļā tika identificēts šāds darbinieks, kurš vairs nestrādā uzņēmumā.

Savukārt par cilvēkiem, kuri apzināti apmelo mūsu uzņēmumu un tā darbiniekus, esmu vērsies Valsts policijā ar iesniegumu par iespējamu administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, tas ir ļaunprātīgu trauksmes celšanas institūta izmantošanu, sniedzot apzināti nepatiesas ziņas. Saprotu, ka šī informācija izraisīs jaunu histērisku melu gūzmu, kas laikam ir neizbēgami, ja runājam par personīgi aizvainota narcisa greizo pasaules uztveri.

* SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

pietiek_kampt

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

21

NATO superplāns “Baltijas slazds”

FotoIgaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt un pusgadu marinēt krievu zaldātus ES pažobeles ekonomiskās krīzes, politisko intrigu un sodomijas purvā. Ja okupanti šajā laikā nenojūgsies un paši neaizmuks, tad pēc 180 dienām Baltijas zemes atbrīvošot (lasi – pievienošot atpakaļ ES).
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...