Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tik sen visu progresīvo Latviju pāršalca ziņa par nelietīgo būvnieku karteli, kurš no Latvijas valsts vai tautas – kā nu kuram labāk patīk – kabatas vēsā angļu mierā izvilka neskaitāmus miljonus. Pagāja laiks, un kurš nu tagad vēl atceras šī stāsta galvenos varoņus. Ar pārliecību apgalvošu, ka tādu ir ļoti maz. Vētra ūdens peļķē ir rimusi, un visa rosība ir klusām pārcēlusies uz tumšajiem tiesu gaiteņiem.

Lasot pirmsvētku ziņas mūsu masu medijos, viena no aktuālākajām tēmām bija stāsts par kārtējo karteli. Šoreiz ceļu būves nozarē. Iepazīstoties ar informācijas drumslām, rodas neviltota sajūta, ka dažādu karteļu veidošana ir latvju bāleliņu nacionālais sports. Neliels draugu pulciņš, pirts un gali kādā valsts vai pašvaldības kantorī. Tas ir viss, kas ir vajadzīgs, lai ātri tiktu pie turības. Lai bauda būtu lielāka un izjūtas asākas, tad kādā spraugā ir nobēdzināts KNAB pēdējā modeļa mikrofons ar fizikas likumu neierobežotu darbības laiku.

Pat slavenā itāļu “cosa nostra” skaudībā noelšas par mūsu bāleliņu eleganci, izveicību un pārdabisko spēju iziet sveikā no gandrīz jebkuras situācijas. Kā var neizrādīt sajūsmu? Tu, nelaimīgais mafiozo, gadiem esi spiests bēguļot un slēpties dieva aizmirstās vietās, dzīvot pastāvīgā stresā, jo karabinieri un prokuratūra nemitīgi elpo pakausī. Tur notiek reāla cīņa ar mafiju un korupciju, dienesti strādā. Lietas ir sarežģītas, un piemērotie sodi mērāmi gadu desmitos. Toties mūsu pašu folklorizētais, teiksmām apvītais kantoris guļ kā princese letarģiskā miegā un gaida savu princi, kurš saņemsies drosmi un noskūpstīs to. Nu, vismaz atnāks Konkurences padomes pārstāvji un saglābs lietā visu, kas vēl ir glābjams.

Tomēr šoreiz stāsts ir nevis par karteli, bet par kādu dienestu, kam būtu jāstāv likuma sardzē un jācērt nost astoņkāja taustekļi, kur vien šīs korupcijas metastāzes parādās. Tomēr arvien vairāk pazīmju parāda, ka melnais ērglis vairāk nav spējīgs pacelties gaisā un baltā saule nesilda visus vienādi. Astoņkājis ir caurvijis savus taustekļus cauri dažnedažādām struktūrām, un sistēma ir sākusi dvakot, kā rezultātā apkārt klaiņojošās hiēnas un šakāļi pie pirmās iespējas steidz iecirst zobus, lai noplēstu treknāko maitas gabalu.

Jautāsiet, kādēļ esmu tik kritisks esmu pret šo iestādi? Tad nu, lūk, viens pavisam vienkāršs piemērs, kur kādas mazas Latgales pašvaldības amatpersona ir savā prātā ieņēmusi, ka ir tik liels priekšnieks, ka var atļauties faktiski visu. Arī privātām vajadzībām izmantot pašvaldības mantu.

Dažas dienas atpakaļ kāds anonīms avots mani rakstiski informēja, ka šī gada 23. maijā viņš ar iesniegumu vērsās iestādē, kurai, kā vēsta emblēma, gods ir dārgāks par visu. Informators godīgi atzinās, ka to ir darījis anonīmi, bet par to mazliet vēlāk. Iesniegumā bija runa par Līvānu novada domes administrācijas vadītāju Juri Sniķeru, kurš nekautrējas pašvaldības transportu izmantot savām personīgajām vajadzībām.

Savā iesniegumā iestādei anonīmā persona aprakstīja situācijas būtību un minēja, ka par to ir vienkārši pārliecināties, pieprasot no Līvānu novada domes datus par konkrēto transportlīdzekļu maršrutiem, kuri ir iesniegti pašvaldībā. Tā kā domes automašīnas ir aprīkotas ar GPS sistēmām, tad atliktu tikai pieprasīt informāciju no uzņēmuma, kurš nodrošina to uzturēšanu. Pieprasītie dati nesakritīs ar automašīnas maršruta lapās uzrādītajiem.

 Bingo! Vēl viena atklāta lieta, un algas dienā kādam maciņā ieripotu monētas par spoži atrisināto lietu. Vainīgais, ar nolaistām biksēm pieķerts nozieguma vietā, varētu domīgi urbināties degunā. Negribu nevienu mācīt, kā iegūt pierādījumus vai šķetināt lietu, bet tas, ka šādas negodprātīgas amatpersonas rīcības dēļ pašvaldībai ir radīti zaudējumi, tas ir acīmredzami. Savā laikā vairākas valstī augsti stāvošas personas tika sodītas par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija bijušā tieslietu ministra Rasnača kunga gadījums. Taisnība, ka mūsu nolaisto bikšu varonis pagaidām vēl nav sasniedzis elitāro smagsvaru kategoriju. Varbūt tādēļ arī rezultāts ir tāds? Nekāds.

Straumes kungs! Kādi jūsu iestādē ir tie īstie kritēriji, kurus izvērtējot tiek nolemts, kuras lietas tiks izmeklētas un kuras tiks noslaucītas miskastē? Vai jūsu iestādē arī pieturas pie mājsaimnieču žurnāla glancētā varoņa paustajām atziņām, ka ir jāizmeklē un cītīgi jāiepazīstas ar lietu tikai tad, kad kāds Saeimas vai Ministru kabineta loceklis ir pazvanījis un uzstājīgi palūdzis?

Katram skolas puikam ir skaidrs, ka “anoņimkas” raksta tikai nošņurkuši, dzīves lielo puiku apbižoti indivīdi, kuriem skauž citu veiksme un panākumi. Uz manu jautājumu, kādēļ šī iesnieguma autors vēlējās palikt anonīms, atbilde bija vienkārša. Viņam vienkārši nav uzticības ne KNAB kā iestādei, ne tās darbiniekiem.

Kādēļ tā? Izrādās, ka kādā no Līvānu domes darbinieku sapulcēm domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle publiski paziņoja, ka ar viņu ir sazinājies KNAB darbinieks, informējis, ka ir iesniegta sūdzība par nelikumīgām darbībām Līvānu domē un nosaucis sūdzības iesniedzēja vārdu. Kraukles kundze par to nekavējoties informēja visus klātesošos, kuri savukārt acīmredzot nekavējoties informēja visus atlikušos novada iedzīvotājus. Atliek tikai saķert galvu un nopūsties par KNAB darbinieku profesionalitātes līmeni, jo video ar Kraukles kundzes atklāsmi ir brīvi pieejams publiskajā vidē, bet iestāde nav pat uz to reaģējusi.

 Straumes kungs! Vai pēc aprakstītā gadījuma kāds no šīs konkrētās pašvaldības kādreiz vēl ziņos par nelikumībām savā darba vietā, ja jūsu iestādes atbildīgie darbinieki pa labi un pa kreisi visiem noplūdina informāciju par iestādē ienākušajiem iesniegumiem un to autoriem. Apgalvošu, ka no šīs konkrētās iestādes un pašvaldības jūsu kantoris vairāk nesaņems nevienu iesniegumu.

Atgriežoties pie manis pieminētās lietas par negodprātīgo Līvānu domes amatpersonu J.Snikersu, tad pilsētā runā, ka šī Līvānu pašvaldības amatpersona savām privātajām vajadzībām izmanto divus pašvaldības auto – VW Tiguan KN2950 un VW T-Roc MA8798. Protams, atskaitēs šī privātā vizināšanās tiek noformēta kā darba braucieni. Tiešām, pašvaldībai ļoti svarīgi darba braucieni ir bērnu nogādāšana no un uz bērnudārzu, došanās pēc darba laika uz mēģinājumiem vietējā kultūras pilī, došanās atpūtas braucienos vai privātajās haltūrās SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”. Gadījumu ir daudz, un nav vērts te visus uzskaitīt. Nevajag šaubīties, ka degviela un visas transporta izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta un nodokļu maksātāju maciņiem, jo viņš taču ir svarīgs cilvēks pašvaldībā, kuram pienākas kāds bonuss.

Liela daļa no lasītājiem kaut reizi dzīvē ir saskārušies ar vareno valsts iestāžu mašinēriju, kad, gatavojot atbildi uz vienkāršāko iesniegumu, tiek patērēti papīra blāķi un lērums laika. KNAB šajā jautājumā nav izņēmums. Dokumenti tiek reģistrēti, deleģēti un nonāk augstajam priekšniekam uz galda, tad ceļo atpakaļ uz kādu kabinetu, kur kāds pašapzinīgs ierēdnis, lādēdams augsto priekšnieku, ķeras pie nevajadzīgā uzdevuma izpildes. Varu apgalvot, ka paies pilns ražošanas cikls. Vismaz 30 darba dienas. Ne mazāk. Pesimistiskāka scenārija gadījumā aizritēs daudzi mēneši, līdz KNAB labpatiksies nolaisties no saviem augstumiem un atsūtīt kādu vispārīgos vārdos ietērptu rakstugalu.

Manā aprakstītajā gadījumā tieši pēc astoņām darba dienām mūsu anonīmā sūdzībnieka pastkastē iekrita prieka vēsts no paša KNAB. Sākotnējo līksmību par šo vēsti nomainīja rūgta neizpratne. Bargā tonī sūdzībniekam tiek aizrādīts, ka nav sniegtas ziņas par iesnieguma autoru un pats iesniegums nav parakstīts. Atbildes beigās stingrā tonī tiek norādīts: ja persona vēlas iepazīties ar pārbaudes rezultātiem, tad ir jānorāda personas dati. Nav jāpielieto slavenā dedukcijas metode, lai izdarītu secinājumu, ka pārbaude ir tikusi veikta. Vismaz uz papīra.

Ne mirkli nešaubos, ka KNAB dažādās dzīves situācijās skolotie darbinieki tūlīt liks mums priekšā neskaitāmus paragrāfus un pantus, kuri pamatos, ka tikai KNAB ir privilēģija noteikt, kā pareizi ir jāraksta iesniegums šai varenajai un darbos iegrimušajai organizācijai. Šoreiz lai paliek, nemocīšu lasītājus ar taisnošanos. Tikai piebildīšu, ka uz iepriekšējiem “anoņimku” autora iesniegumiem KNAB atbildes tika saņemtas.

Secinu tikai vienu, ka nekādas darbības netika veiktas, nekas netika darīts un atbildes vēstule ir tīrākā atšūšana KNAB stilā. Sak, ko tu, niekkalbi, traucē mūs ar savām problēmām! Mūs gaida tādas lietas, bet te viens pāķis uzbāžas ar saviem niekiem.

Draugi! Ieslēgsim tagad vienkārši loģiku un uzdosim sev jautājumu. Vai 8 darba dienu laikā izmeklētāja varēja paspēt pieprasīt datus no Līvānu pašvaldības, ievākt un apstrādāt informāciju no pašvaldībai pieejamajām videonovērošanas kamerām, lūgt paskaidrojumus no iespējami vainīgās personas un viņa augstākās vadības? Izskatās, ka tas netika izdarīts. Laika vienkārši ir par maz.

Sev jautāju, kādu tad informāciju KNAB ir gatavi izsniegt anonīmajam sūdzibniekam par veikto pārbaudi?

Ticamākais, ka kāda anonīma ierēdnīte atkal telefoniski sazinājās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Kraukli. Informēja viņu par iesniegumu un draudzīgi pajautāja, vai transports tiešām ir izmantots privātām vajadzībām? Intuīcija saka, ka pašvaldība noteikti atbildēja, ka viss ir atbilstoši likuma burtam. Turklāt visas maršruta lapas ir pieejamas pašvaldībā. Ja kas trūkst, tad tūlīt pat tas tiks sagatavots. Tad nu, lūk, elementāri vienkārša lieta, un iestāde, kurai būtu jācīnās ar korupciju un amatpersonas dienesta stāvokļa izmantošanu, to vienkārši noraka ar savu bezatbildību un neprofesionalitāti. Tad ko jūs gribat no citām lietām, ja tik elementāras lietas šai iestādei nav pa zobiem.

Straumes kungs! Citēšu jūsu teikto, ka “korupcijas izskaušana ir ilgstošs process, kas bez iedzīvotāju, publiskā un privātā sektora pārstāvju godprātīgas rīcības, aktīvas iesaistes un sadarbības nav iedomājama. Turpinot mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt, Latvija var panākt progresu atklātas, godprātīgas un brīvas no korupcijas sabiedrības veidošanā”. Pilnībā piekrītu šie vārdiem.

Mūsu gadījumā par iedzīvotāju un citu dīvainīšu aktīvu iesaisti un sadarbību korupcijas apkarošanā nav ne runas. Visa šī sarakste vairāk atgādina traģisko Jēkabpils gadījumu, kad atbildīgās iestādes – policija un prokuratūra savā lepnībā un izredzētībā spēlēja futbolu ar nelaimīgās sievietes iesniegumiem un likteni.

 Diemžēl jūsu iestādes darbinieku darbība un rīcība ir tikpat nožēlojama kā Rusiņa lietā iesaistīto tiesībsargājošo organizāciju darbības imitācija. Vietā būtu jautājums, Straumes kungs! Kas notiek ar jūsu vadīto iestādi? Vai lietvedībā esošās lietas tiek atklātas tikai tad, kad vainīgā persona pati atnāk uz kantori, uzraksta atzīšanos un pati sevi ieslēdz kamerā?

Straumes kungs! Nobeigumā atkal atgriežoties pie “anonīmā” iesnieguma, atgādināšu, ka tā autors vēlējās palikt anonīms, jo, cik man ir saprotams, viņam nav pārliecības, ka jūsu iestāde nav politiski angažēta. Manā rīcībā esošajā iesniegumā ir skaidri norādīts, ka autors nevēlas atklāt savu identitāti, jo jūsu vadītās iestādes darbinieki ir vairākkārt atklājuši trauksmes cēlāju identitātes Līvānu domes priekšsēdētājam Vaivodam un viņa vietniecei Krauklei. Kā liecina informācija, tad arī nav sekojusi nekāda rīcība no jūsu vadītās iestādes puses par to, ka tika nopludināta informācija par sūdzību iesniedzējiem.

Kā Andersena pasakā. Izrādās, ka karalis ir pliks. Aiz uzfrišinātās fasādes, korupcijas aizberga slīcināšanas Likteņupē un pērkondimdošiem paziņojumiem par pārpildītām statistikas ailītēm ir tikai darba imitācija, lai maldinātu sabiedrību un radītu iespaidu, ka iestāde darbojas. Iestāde guļ savā stikla kalnā un gaida, kad baltā zirgā nojās kāds Antiņš un ar pāris dunkām modinās jau krietni pavītušo zelteni. Auū! Antiņ! Kur esi palicis?

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...