Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai kā beigtos Drošības policijas uzsāktais kriminālprocess par balsu skaitīšanu Kuldīgas novada Īvandes vēlēšanu iecirknī, vēlēšanu rezultātus tas vairs neizmainīs – vienīgais no Par labu Latviju (PLL) Kurzemes saraksta 10. Saeimā ievēlētais ir Edgars Zalāns (TP), nevis Ainars Baštiks (LPP/LC).

To Pietiek apstiprināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, sakot, ka oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti tuvākās dienas – divu laikā, negaidot izmeklēšanas beigas.

Ievēlēto deputātu sadalījums starp TP un LPP/LC nedēļu pēc vēlēšanām mainījās šurpu turpu pa stundām, un sākotnēji pirms balsu pārskaitīšanas Baštiks bija priekšā Zalānam.

Tas, ar ko izcēlies mazais Īvandes iecirknis, kurā pavisam nobalsoja vien 188 vēlētāji, nav sākotnējā nesakritība starp vēlētāju ielikto plusu un mīnusu attiecību. Šāda kļūda šogad tika konstatēta vairākos desmitos vēlēšanu iecirkņu, un tajā vainoja misēkli ar datoriem – tajos ievadītas, plusu un mīnusu ailes apmainījās vietām.

Īvandē lieta nonāca līdz kriminālprocesam, jo pēc rezultātu pārskaitīšanas trešo reizi atklājās, ka kaut kur ir „pazudis” viens Zalānam ievilktais mīnuss. Tas visu aizvadīto nedēļu Saeimas kuluāros rosināja baumas, vai kāds vietējais labvēlis nav centies rezultātus grozīt par labu Kurzemē populārajam bijušajam Kuldīgas mēram.

Neoficiāla informācija liecina, ka vietējā vēlēšanu komisija sūdzējusies par sliktu apgaismojumu, kā dēļ radies misēklis, skaitot balsis un pārbaudot vēlētāju izdarītās atzīmes.

Zalāns Pietiek atjokoja, ka Īvandē viņam ne radu, ne draugu neesot. Komentējot to, ka Īvandē iegūtie 36 punkti varēja būt izšķirošie iekļūšanai Saeimā, ņemot vērā, ka kopumā viņš Baštiku visā Kurzemē apsteidzis par 20 punktiem, Zalāns atteica, ka „viņiem būtu bijis jābūt ģeniāliem pareģotājiem, jo, kad skaitīja balsis, neviens nevarēja zināt, ka visu izšķirs daži plusiņi vai mīnusiņi”.

Izteikties par saraksta biedra Baštika sūdzību CVK Zalāns atturējās. Viņš pats neesot „kašķu pūznis” un nesūdzēšoties par balsu skaitīšanu Ventspils vēlēšanu iecirknī, kur vienas dienas laikā Zalānam „pazuduši” 150 punkti.

Īvandes vēlēšanu iecirkņa komisijas vadītāja Gunta Zingberga Pietiek šādu iespēju kategoriski noliedza: „Mums te nav neviena, kas par politiku interesētos, īpaši jau pēc visas šitās jezgas.” Kā Pietiek izteicās Cimdars, Drošības policijai jāpārbada, „vai nav bijis mēģinājums aiz ļaunprātības, vai muļķības” ietekmēt vēlēšanu rezultātu Īvandē.

Baštiks, kuru Zalāns apsteidza tikai par 20 punktiem, Pietiek teica, ka vēlēšanu rezultātus apstrīdēt negrasās, lai gan viņa komentāros bija jūtams rūgtums. Tieši Baštiks uzrakstīja iesniegumu CVK, kad viņa rezultāts Kurzemē pēc balsu pārskaitīšanas vairākos iecirkņos pēkšņi saruka, uzvaru atdodot Zalānam.

Iesniegumu CVK Baštiks esot uzrakstījis tikai, „lai pēc tam nebūtu pašpārmetumu” . Kādu turēt aizdomās vai vainot krāpniecībā neesot Baštika garā, – viņš kā mācītājs uzskatot, ka jebkurā gadījumā negodīga rīcība laimi nenes „un tā problēma, tas sods paliek ar viņu”.

Saraksta biedru Zalānu viņš aizdomās neturot, vairākkārt Pietiek uzsvēra Baštiks: „Zalāns tur ņi pri čom, ne jau Zalāns skaitīja vai neskaitīja tās balsis”. Tiesa, runājuši abi politiķi kopš priekšvēlēšanu laika, kad pie vēlētājiem devušies kopā, neesot. Pēc neievēlēšanas 10. Saeimā Baštiks plāno darboties kā baptistu mācītājs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...