Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdzšinējā valstij kā vairākuma akcionāram piederošās bankas Citadele valdes priekšsēdētāja vietas izpildītāja Gunta Beļavska kļūšana par pilntiesīgu bankas valdes priekšsēdētaju izmaksājusi aptuveni 14 tūkstošus latu. Pēc Pietiek rīcībā esošās neoficiālās informācijas, tā ir cena, kādu banka Citadele kopumā samaksājusi par līgumu ar personāla atlases kompāniju Amrop, kura tika izvēlēta bankas valdes priekšsēdētāja meklēšanai un kuras padomus ņēmusi vērā īpaši izraudzīta nominācijas komiteja un bankas padome. Amrop sniegtā konsultāciju pakalpojuma izmaksas pielīdzinātas Citadeles vadītāja divu mēnešu atalgojumam, kas mēnesī veido aptuveni 7000 latu.

Amrop piesaistīšana Citadeles vadītāja atlasei tika veikta, lai „izskatītos”, ka bankas jaunā vadītāja izraudzīšanās notiek godīgi un atbilstoši korporatīvajai praksei. Faktiski par Beļavski kā jauno Citadeles vadītāju iestājusies bankas līdzīpašniece Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kurai pieder 25%+viena Citadeles akcija.

Tiesa, noprotams, ka apmierināts ar Beļavska kļūšanu par Citadeles valdes priekšsēdētāju nav ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (pārstāv RP), ar kura iespējamo labvēlību tika saistīta Amrop kļūšana par Citadeles konsultantu jauna bankas vadītāja atlasei. Tāpēc netiek izslēgts, ka Pavļuts par Beļavska izraudzīšanos varētu vērsties ar pārmetumiem pie Citadeles padomes, iespējams, ministrs pat mēģināšot rosināt padomes atlaišanu.

Oficiāli informāciju par Citadele līgumu ar Amrop un Beļavska kā bankas vadītāja atrašanas izmaksām Pietiek pirmdien neizdevās iegūt. Gan valsts a/s Privatizācijas aģentūra, gan ekonomikas ministra Pavļuta preses pārstāvji atrunājās, ka informāciju tiesīga sniegt tikai banka Citadele. Savukārt bankas Citadele preses pārstāve Baiba Ābelniece skaidroja, ka „diemžēl nevarēsim sniegt atbildi, minot konkrētu līguma summu”.

Citadeles padomes priekšsēdētāja Klāva Vaska vārdā sniegtā Ābelnieces atbilde bija: „Noslēgtais līgums starp banku Citadele un personāla atlases kompāniju Amrop satur konfidencialitātes atrunu. Banka nevar izpaust līguma cenu bez Amrop piekrišanas. Amrop darbojas konkurences apstākļos un līdz ar to nevēlas, lai viņu pakalpojuma cena kļūtu publiska un pieejama konkurentiem. Varu tikai piebilst, ka Amrop piedāvājums bija izdevīgākais no vairāku augsta līmeņa atlases kompāniju piedāvājumiem, kuri tika iesniegti pirms atlase procesa uzsākšanas, tāpēc nomināciju komiteja atbalstīja līguma slēgšanu ar Amrop.”

Uz Pietiek aicinājumu lūgt atļauju Amrop šādu informāciju sniegt Ābelniece norādīja: „Amrop nepiekrita.”

Arī Amrop partneris, par Citadeles jaunā valdes priekšsēdētaja meklēšanu atbildīgais Viesturs Lieģis sarunā ar Pietiek turējās pie argumenta, ka līgums ar Citadeli bijis konfidenciāls un viņam neesot tiesību izpaust tā detaļas. Uz jautājumu, vai tā ir tiesa, ka Citadele valdes priekšsēdētaja meklēšana izmaksājusi vairāk nekā 10 tūkstošus latu, viņš atbildēja: „Nevaru ne apstiprināt, ne noliegt.”

Tikpat nerunīgs par Beļavska „atrašanas” izmaksām bija Pavļuts, kurš ar preses pārstāves Daigas Grūbes gādību Pietiek atbildēja: „Par bankas Citadele valdes priekšsēdētāja atlases procesu un izvēlēto procedūru atbildīga ir bankas padome, kura valdes priekšsēdētāja atlasei un kandidātu vērtēšanai bija izveidojusi arī nominācijas komiteju. Bankas padomes kompetencē būtu sniegt informāciju par tās piesaistītās un nominācijas komitejas atbalstītās personāla atlases kompānijas pakalpojumu izmaksām. Tāpēc aicinām ar šo jautājumu vērsties bankā Citadele.”

Līdz ar to oficiālā ceļā Pietiek tā arī neizdevās saņemt atbildi uz jautājumu: cik valstij piederošajai bankai Citadele izmaksājusi bankas valdes priekšsēdētāja Beļavska „atrašana”.

Pietiek jau rakstīja, ka Amrop vadošā partnere ir bijušā Swedbank prezidenta Māra Avotiņa dzīvesbiedre Aiga Ārste-Avotiņa. Ar Avotiņu pazīstas Pavļuts, kurš pats savulaik bija augsta līmeņa Swedbank darbinieks un atbildēja par bankas attiecībām ar valsts pārvaldi.

Citadele jaunu vadītāju meklēja kopš marta beigām, kad tika izlemts, ka līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons maija sākumā atstās amatu, lai pastiprināti pievērstos bankas meitas sabiedrību darba pārraudzīšanai, un darbosies vairāku bankas Citadele grupas uzņēmumu padomēs, lai stiprinātu to darbības efektivitāti un rezultatīvos rādītājus. Neoficiāli Pietiek zināms, ka Jākobsons no Citadeles vadītāja amata bijis spiests aiziet, jo nav mācējis saprasties ar atsevišķu valdošās koalīcijas partiju līderiem. 

Citadele tika izveidota 2010.gada 30.jūnijā, kad tika pabeigts valsts glābtās Parex sadalīšanas process un no Parex tika izdalīta tā sauktā labā banka. Lielākais Citadeles īpašnieks ar 75% mīnus viena akcija ir PA, savukārt 25% plus viena akcija atrodas ERAB īpašumā. Par savulaik miljonāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim piederošās Parex bankas glābšanu 2008.gada novembrī izlēma Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība. Parex glābšana raisījusi daudz jautājumu par šī valdības lēmumu pamatotību. Valsts budžetam Parex glābšana tieši un netieši izmaksājusi vairāk nekā 1 miljardu latu.

Beļavskis pirms Parex kraha bija viens Parex viceprezidentiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...