Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, atklātībai nodotā jaunievēlētās Saeimas deputātes Lolitas Čigānes administratīvā pārkāpuma lieta, ievedot Latvijā nedeklarētas preces no Turcijas 350 latu vērtībā, uzpeldējusi saistībā ar viņas aktīvo pozīciju, ka deputātes mandāts jānoliek partijas Jaunais laiks pārstāvei Silvai Bendrātei.

No apvienības Vienotība 10.Saeimā ievēlētās partijas Pilsoniskā savienība deputāte, bijusī sabiedrības par atklātību Delna padomes priekšsēde Lolita Čigāne atzīst, ka savulaik administratīvi sodīta, kad 2007.gada 29.novembrī no Turcijas ievedusi preces 498,5 eiro (350,34 lati) vērtībā, kuras nav deklarējusi.

Čigāne Pietiek noliedza, ka šīs preces ievedusi, lai tās tiktu tirgotas veikalā Jūgendstila paviljons, kurā viens no īpašniekiem (caur SIA Meknes) ir viņas vīrs Nils Students. Čigāne notikušo nožēlo, taču uzskata, ka šis gadījums nav radījis pamatu sabiedrībai domāt, ka viņas lēmumi varētu būt atkarīgi.

Tomēr, ja sabiedrība uzskatīšot, ka šis gadījums var ietekmēt viņas, kā Saeimas deputātes darbu, Čigāne ir gatava no mandāta atteikties.

Neoficiāli izskan, ka informāciju par šo Čigānes administratīvā pārkāpuma aktu medijiem piespēlējuši kolēģi Vienotībā no partijas Jaunais laiks.

Administratīvā akta parādīšanās atklātībā tiek saistīta ar Čigānes skaidro nostāju par to, ka deputāta mandāts jānoliek JL deputātei Silvai Bendrātei saistībā ar līgumu, kuru tā slēgusi ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Bendrātes līgums atklāja, ka viņa ļāvusi Lembergam sevi izmantot, lai par viņa naudu uz sava vārda viņam iegādātos Kurzemes radio kapitāldaļas.

VID Rīgas muitas reģionālas iestādes aktu par Čigānes saukšanu pie administratīvās atbildības Pietiek šodien publisko pilnībā.

„Esmu gatava nolikt mandātu...”

Vai šīs preces ievedāt sev, draugiem, vai tomēr tās Latvijā tika ievestas, lai tirgotu veikalā Jūgendstila paviljons, kas daļēji pieder arī jūsu vīram?

Šīs konkrētās preces mēs ievedām sev un draugiem. Šīs lietas netika tirgotas veikalā. Mēs, mans vīrs ir vedis veikala vajadzībām dārgmetālus, sudrabu, kas vienmēr ir ticis deklarēts.

Šīs preces, lakatus, somas, aksesuāros jūs ievedāt no Turcijas. Vai tas bija speciāls brauciens iepirkšanās nolūkos vai ceļojums?

Mēs ar vīru kopā iepirkāmies. Viņš pirka dārgmetālus, ko mēs parasti pērkam tam uzņēmumam. Šīs lietas viņš vienmēr arī nodeklarēja. Par šīm precēm mums pat nerādās sajūta, ka tās būtu jādeklarē, jo tās vienkārši ir maznozīmīgas.

Tas ir, jūsuprāt, šīs preces nebija deklarēšanas vērtas?

Mēs uzskatījām, ka kopējā šo preču vērtība ir maznozīmīga. Es tanī brīdī vispār nezināju, cik ir tas daudzums, ko var vest personiskām vajadzībām. Tanī brīdī mēs vienkārši bijām vieglprātīgi. Es atzīstu, ka mēs bijām vieglprātīgi. Mēs vienkārši absolūti domājām, ka šīs preces ir kaut kas maznozīmīgs.

Tātad tas ir pilnīgi skaidri, ka jūs šīs preces pēc tam netirgojāt veikalā Jūgendstila paviljons?

Šīs lietas mēs netirgojām Jūgendstila paviljonā.

Kāpēc informācija par šo administratīvo aktu tagad nonākusi publiskā telpā?

Nu, tā informācija ir parādījusies tāpēc, ka es esmu ievēlēta, es esmu ieguvusi amatu, un domāju, ka tas ir likumsakarīgi, ka viņa ir parādījusies.

Vai tomēr jau pirmsvēlēšanu kampaņas laikā jums nevajadzēja pašai norādīt, ka ir bijusi šāda lieta, ka esat administratīvi sodīta?

Tajā aktā ir ļoti konkrēts pants, ka administratīvā pārkāpuma satura trūkuma dēļ tā lieta ir izbeigta. Man tiešām nelikās, ka šeit ir kāds pamats šo lietu pirmsvēlēšanu laikā norādīt publiski.

Tas viss man toreiz bija šausmīgi nepatīkami. Es to šausmīgi pārdzīvoju. Tas bija Rīgas lidostā, un tas process viss bija nepatīkams. Bet tanī brīdī mēs ar vīru novienojāmies, ka mēs to neapstrīdēsim. Lai gan, teiksim, kad administratīvā pārkāpuma trūkuma dēļ šo lietu izbeidza, mēs samaksājām 50 latus, un mēs teicām - viss, mēs nākamreiz zināsim.

Jo šādas lietas ir bijušas daudziem mūsu draugiem, kas ved drēbes no Amerikas un kas vienkārši ir iepirkušies. Nu, diemžēl ir viena tāda šausmīgi nepatīkama lieta.

Es, protams, par viņu nebiju aizmirsusi, bet man nelikās, ka tas ir kaut kas, kas man ir jānorāda pirms vēlēšanām, tādā ziņā, ka ar šo lietu man nav izveidojušās nekādas saistības pret nevienu. Es neesmu izmantojusi amatu vai tamlīdzīgi. Šī ir civiliedzīvotāja muļķība, par ko es cietu vispirms morāli. Patiešām cietu, kad tas tika konstatēts.

Iespējams, kaut kas bija tobrīd mainījies likumdošanā, un es pirms brauciena nebiju noskaidrojusi, ka preces šādā apjomā ir jādeklarē.

Kāpēc tomēr neiedomājaties, ka par šādu lietu ir jāpastāsta sabiedrībai, ja kandidējat uz Saeimas deputāta amatu?

Jo tā administratīvā pārkāpuma lieta ir izbeigta un es esmu samaksājusi sodu.

Uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāls process, tanī laikā bija tie ierobežojumi ievesto preču vērtībai, un man viņi kā pilsonim bija jāizvērtē, jāievēro. Es uzskatu, ka es biju vainīga, jo nebiju noskaidrojusi to, cik lielā apmērā preces var ievest, tās nedeklarējot. Es tiešām nezināju, vienkārši šīs preces un summas man šķita maznozīmīgas. Mēs nokārtojām šo lietu un it kā slēdzām šo jautājumu.

Man ir arī bijis cits administratīvais sods, es samaksāju 60 latu par ātruma pārsniegšanu. Braucu Jūrmalā un ievērojami pārsniedzu ātrumu. Vietā, kur bija 50, braucu ar 80. Tas bija ievērojams ātruma ierobežojuma pārkāpums, jo es vienkārši neredzēju zīmi, man bija sajūta, ka esmu izbraukusi no Jūrmalas teritorijas. Tas bija 2008.gadā, man bija jāsamaksā 60 lati par to. Tas arī bija ārkārtīgi nepatīkami, es atzinu savu vainu, samaksāju sodu un uzskatīju to lietu par slēgtu.

Daudziem cilvēkiem ir administratīvi pārkāpumi. Es šajā administratīvajā pārkāpumā neuzņēmos nekādas saistības, kas varētu nopietni vai nenopietni uzdot jautājumus par manu profesionālo darbību, par manu atkarību no kādām interesēm. Otrkārt, es uzņēmos atbildību un samaksāju sodu par to. Es nebiju sevi pietiekami informējusi, un man to vajadzēja izdarīt. Es to apzinos.

Man pirms vēlēšanām šķita, ka es esmu samaksājusi sodu un tas nav tik nozīmīgs pārkāpums, un tas man kā personai vai vēlētai amatpersonai neuzliek saistības. Neesmu šobrīd nevienā atkarībā. Šis gadījums mani nav nostādījis nevienā atkarības pozīcijā attiecībā uz maniem lēmumiem, jo šī lieta ir izbeigta, noslēgusies. Protams, man ar lielām sāpēm, ļoti nepatīkami, es to pārdzīvoju tiešām ilgi, bet viņa ir noslēgusies. Tā ir lieta, kas ir noslēgusies. Protams, pirms pieņēmu lēmumu kandidēt, es diezgan pamatīgi izskatīju dažādas savas dzīves epizode, bet uzskatīju, ka tā epizode ir noslēgusies un savas saistības esmu nokārtojusi.

Kā jūs tagad rīkosieties?

Situācija ir tāda, ka man to vēlēto amatu nevajag tādā ziņā, ka es neesmu atkarīga no šī amata. Būtībā ir tā, ka, iespējams, šobrīd es būtu personīgi daudz laimīgāka, ja man šī amata vispār nebūtu.

Tāpēc, ja sabiedrībai ir pamatotas bažas par to, ka šis var mani novest kaut kādā atkarības situācijā, tāpat kā ātruma pārsniegšana uz Jūrmalas ceļa, es patiešām esmu gatava nolikt to mandātu. Tad tiešām būs daudz mierīgāka dzīve, man galu galā ir arī mazi bērni. Bet no otras puses ir jau tā, ka mums visiem ir kaut kāda pagātne, īpaši tiem cilvēkiem, kas bijuši aktīvi un ceļojuši, un strādājuši.

Šis ir tāds kompromata materiāls, tāds riktīgs kompromata materiāls, bet es domāju, ka tas nav tāds materiāls, kas parāda manu atkarību.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...