Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Advokāts Armands Rasa, kurš pēc kļūšanas par maksātnespējīgās „Trasta komercbankas” administratoru sākotnēji darbojās roku rokā ar 2018. gadā nošauto maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunku, pēdējā gada laikā ir spējis bankas kreditoriem atgūt veselus 390 eiro, turpretī iztērējis aptuveni 104 tūkstošus eiro.

Kā rāda „Trasta komercbankas” kreditoriem sagatavotais A. Rasas „Pārskats par maksātnespējas procesa gaitu”, ar naudas tērēšanu gada laikā ir veicies labi. Iztērētie 104 tūkstoši eiro sastāv no:

1. Apsardzes izdevumi – EUR 199,54;

2. Telpu noma – EUR 2662,00;

3. IT izdevumi – EUR 665,50;

4. Juridiskie un profesionālie pakalpojumi – EUR 86 310,56;

5. Valsts kasei samaksātie nodokļi un nodevas – EUR 53,00;

6. Bankas komisijas – EUR 293,45;

7. Datu bāzu izmantošanas izdevumi – EUR 605,00;

8. Pārņemto nekustamo īpašumu apsaimniekošana un uzturēšana – EUR 194,78;

9. Vērtspapīru un investīciju pakalpojumi – EUR 5639,35 (jeb bankas komisijas par vērtspapīru kontu esamību);

10. Sakaru izdevumi (t.sk. Latvijas Pasts) – EUR 456,98;

11. Citi izdevumi – EUR 6880,00 (apdrošināšana).

Toties ar naudas atgūšanu gan administratoram ir veicies krietni sliktāk. „Laika periodā no 2022.gada 6.oktobra līdz 2023.gada 3.oktobrim kopējais atgūto naudas līdzekļu apmērs ir  EUR 390,92. No atgūtajiem naudas līdzekļiem tika segti maksātnespējas procesa nodrošināšanai nepieciešamie izdevumi,” ziņojumā kreditoriem informē A. Rasa. Šī summa arī ir iztērēta.

Lielu daļu no A. Rasas ziņojumu aizņem pārskats par veicamajiem darbiem, kuri gan nav nesuši faktiski nekādus ienākumus:

„Tika turpināta kreditoru prasījumu un to iesniegto pamatojošo dokumentu izvērtēšana. Pārbaudot kreditoru prasījumus, tika izvērtēts: prasījuma pamatotība, pieteiktās summas atbilstība Bankas grāmatvedības datiem, kā arī personu, kas iesniegušas kreditoru prasījumus, tiesības rīkoties kreditora vārdā un pilnvarojuma apmērs.

Ārvalstu juridiskajām personām tika veikta papildu pārstāvju paraksttiesību pārbaude, pārbaudot kreditoru iesniegto juridisko personu inkorporācijas faktu un pārvaldes institūciju sastāva apliecinošo dokumentu saturu, kā arī ārvalstu amatpersonu apliecinājumu par dokumentu autentiskuma patiesumu. Tāpat tika pārbaudīti kreditoru iesniegtie prasījumu tiesību pārejas pamatojošie dokumenti un prasījuma tiesību pārejas ekonomiskā būtība un pamatojums.

Kreditoru prasījumu izvērtēšanas procesa gaitā turpinājās komunikācija ar kreditoriem un to pilnvarotajiem pārstāvjiem par papildus iesniedzamajiem dokumentiem kreditoru prasījumu pamatotības un pārstāvības tiesību izvērtēšanai. Tāpat tika sūtīti paziņojumi kreditoriem un to pilnvarotajiem pārstāvjiem par papildus iesniedzamajiem dokumentiem, un informatīvas vēstules kreditoru interešu ievērošanai.

Tika un tiek veikta pieteikto kreditoru prasījumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risku izvērtēšana kopsakarā ar klienta reģistrācijas (rezidences) valsti, saimniecisko vai personisko darbību un juridisko formu.

Tostarp tiek veikta klienta pārstāvošo personu un īpašnieku struktūras apzināšana, pamatojošo dokumentu izpēte, kā arī ar kreditora prasījumu saistīto civiltiesisko darījumu juridiskā un ekonomiskā pamatojuma izvērtēšana. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta papildus nepieciešamo dokumentu un/vai informācijas pieprasīšana kreditoriem, to pārstāvjiem, kā arī tiesībsargājošām institūcijām. (..)

Pārskata periodā turpinājās komunikācija ar klientiem, zvērinātiem notāriem, zvērinātiem tiesu izpildītājiem, maksātnespējas procesa administratoriem un citām personām. Tāpat pārskata periodā tika turpināts darbs pie Bankas interešu pārstāvības uzsāktajos tiesvedības procesos.

Administrators norāda, ka debitoru parādu piedziņa un piedziņas vēršana uz nekustamajiem īpašumiem Ukrainā ir apgrūtināta sakarā ar karadarbību Ukrainā, kā arī Ukrainas noteiktajiem ierobežojumiem piedziņas darbību veikšanai.”

Diezgan bēdīgi no kreditoru viedokļa izklausās arī A. Rasas solījumu un apņemšanos sadaļa, - tā rada iespaidu, ka viņiem nāksies turpināt apmaksāt administratora darbības, atpakaļ neko nesaņemot.

A. Rasa ziņojumā, piemēram, mēģina apgalvot, ka jebkāda īpašumu attīstība Kijevā karadarbības dēļ esot apstājusies: „Bankai ir aktīvs - prasījuma tiesības iegūt dzīvojamo kompleksu - II un III būvniecības kārtas nepabeigtās būvniecības objektu "Kosmopoļiten park Puškina", adrese: Degtjarevska iela 25A, Kijeva, Ukraina. Ņemot vērā karadarbību Ukrainā, tā realizācija ir atzīstama par neiespējamu, jo īpašuma tiesības Banka var iegūt tikai realizējot minēto projektu, taču karadarbības dēļ minētā projekta realizācija ir pilnībā apturēta.”

Nekas labs nenotiekot arī Latvijā: „Bankai ir realizējams aktīvs arī Latvijā – 1/2 domājamā daļa no nekustamā īpašuma Rīgā. Minētā aktīva realizāciju līdz šim ir apgrūtinājis fakts, ka nekustamajā īpašumā ir veikta nelikumīga būvniecība, tādēļ vērtētāji ir atteikušies novērtēt Bankai piederošās domājamās daļas, un līdz ar to izsole nav izsludināta. Administrators norāda, ka plāno Bankai piederošās domājamās daļas piedāvāt izpirkt kopīpašniekam, kuram pieder otra 1/2 domājamā daļa no attiecīgā nekustamā īpašuma.”

Bankas maksātnespējas procesa ietvaros turpinās vairāki tiesvedības procesi ārpus Latvijas Republikas, taču arī attiecībā uz tiem A. Rasas sniegtās ziņas nerada īpašu optimismu:

„Ukrainā turpinās divas izpildu lietas pret debitoriem – fiziskām personām. Pārskata periodā vienā no izpildu lietām tika atcelts aizliegums veikt piespiedu piedziņu saskaņā ar izpildu rakstiem karastāvokļa laikā. Ievērojot minēto, izpildu dokuments iesniegts izpildei tiesu izpildītājam,  un notiek saziņa ar tiesu izpildītāju, lai varētu veikt nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanu. Vienlaikus jānorāda, ka Ukrainas karastāvokļa dēļ, nekustamo īpašumu atsavināšana ir apgrūtināta.

Administrators jau iepriekš ir informējis kreditorus, ka pret otru debitoru izpildu lietvedības ietvaros 2019.gada 19.augustā tika rīkotas debitoram piederošo nekustamo īpašumu (četru nekustamo īpašumu) pirmās izsoles, kuras tika atzītas par nenotikušām, jo neviena persona nepieteicās. Uz 2019.gada 30.septembri tika izsludinātas otrās izsoles. Arī tās tika atzītas par nenotikušām. Pārskata periodā turpinājās potenciālo pircēju meklēšana minētajiem zemes gabaliem. Potenciālos pircējus atrast apgrūtina karastāvoklis Ukrainā.

Administrators jau iepriekš ir norādījis, ka Eiropas Savienības tiesā ir ierosināta lieta Bankas celtajā prasībā par Eiropas Centrālās bankas 2016. gada 3. marta lēmuma, ar kuru Bankai tika anulēta licence, atcelšanu. Ar Eiropas Savienības Vispārējās tiesas 2022. gada 30. novembra spriedumu Bankas prasība tika noraidīta. Administrators informē, ka 2023. gada februāra mēnesī ir iesniedzis apelācijas sūdzību par minēto spriedumu.

Papildus Administrators norāda, ka Banka ir atzīta par cietušo kriminālprocesā, kas šobrīd ir nodots iztiesāšanai. Tiesvedības ilgums nav prognozējams. Minētajā kriminālprocesā Banka ir pieteikusi kaitējuma kompensāciju vairāk nekā EUR 5 400 000,00 apmērā. Minētā tiesvedība var ietekmēt kreditoriem novirzāmo naudas līdzekļu apmēru, proti, pozitīva iznākuma gadījumā varētu tikt palielināts kreditoru prasījumu segšanai novirzāmo naudas līdzekļu apmērs.”

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...