Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) beidzot ir bijusi spiesta Saeimas opozīcijas deputātiem atbildēt par uzņēmumu, kuru viņa iepriekš publiski izziņoja kā „starptautiskos ekspertus”, kas esot atraduši „e-veselības” galveno kļūdu. Tiesa, ministres piespiedu kārtā atklātā informācija neskaidrības nemazina.

Aizvadītajā nedēļā Čakša televīzijā publiski paziņoja, ka „starptautiski eksperti” esot „atraduši galveno kļūdu vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzē visas sistēmas darbību”.

Pēc bēdīgi slavenās e-veselības sistēmas divu līdz trīs mēnešu darba, kā televīzijā apgalvoja Čakša, esot pamanīts, ka dienas vidū sistēmas darbs bremzējoties. Tāpēc esot piesaistīti vārdā nenosaukti starptautiski eksperti, kuri pagājušajā nedēļā esot atraduši galveno kļūdu, kas „vienā no e-veselības moduļiem visu sabremzējusi”. Anonīmie eksperti esot solījuši divu mēnešu laikā visu sakārtot, apgalvoja Čakša.

Taču konkrētos ekspertus, kas it kā veikuši šo atklājumu, nevēlējās nosaukt ne Čakša, ne Nacionālais veselības dienests, kas oficiāli ir e-veselības sistēmas uzturētājs. Tikmēr Pietiek avoti Nacionālajā veselības dienestā apgalvoja, ka neko neesot dzirdējuši par kādiem piesaistītiem starptautiskiem ekspertiem, kaut bez dienesta iesaistes to darbs nebūtu iespējams.

Tikai tagad, atbildot uz opozīcijas deputātu pieprasījumu, Čakša ir bijusi spiesta atklāt, ka Nacionālais veselības dienests saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu Valsts reģionālās attīstības aģentūras Elektronisko iepirkumu sistēmā veicis pakalpojumu iegādi, noslēdzot līgumu ar „starptautisku uzņēmumu SIA Santa Monica Networks”.

Lai gan opozīcijas deputāti ir pieprasījuši nosaukt „starptautiskos ekspertus”, Čakša ir ignorējusi arī šo prasību un minējusi tikai to, ka uzņēmuma „komandā ir gan Latvijas, gan ārvalstu speciālisti un kurš sarežģītās situācijās pieaicina arī ražotāju”.

Uz jautājumu, kā tieši ir izpaudusies Čakšas iepriekš minētā „galvenā kļūda” un kas ticis novērsts, ministre ir vēlējusies paskaidrot tikai to, ka „eksperti ir atklājuši, ka e-receptes funkcionalitātes arhitektūra neatbilst datu apstrādes apjomam, un ir veiktas darbības, lai uzlabotu sistēmas veiktspēju un datu apmaiņu”.

Nav skaidrību arī par to, cik tieši šo „starptautisko ekspertu” pakalpojumi nodokļu maksātājiem izmaksās. Čakša atklājusi tikai to, ka uzņēmumam noteiktā darba stundas likme ir 100 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

FotoPēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un zaldātu saraksta, ir pārliecināti, ka viņiem jābūt arī 13.Saeimā.
Lasīt visu...

21

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

FotoDaļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt inventarizāciju slimnīcas struktūrvienībās, kas ir papildu darbs (slogs) pie pamata darba.
Lasīt visu...

8

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

FotoŠovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c. Lietotāji centās rast atbildi uz fundamentālu jautājumu, kurš no politiskajiem spēkiem ir mans krustēvs. Taču viennozīmīgas atbildes tā arī nebija nevienam, jo, tiklīdz kāds prātvēders atklāja, ka es lobēju konkrētu partiju, tā nedēļu vēlāk šis politiskais spēks bija sataisījis sū... un no manis atrāvās pa pilnu programmu.
Lasīt visu...

21

KPV un JKP mīlas dancis

FotoKoalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā saskatu sazvērestības teoriju piegaršu. Man absolūti nepatīk doma, ka valdībā būs Šlesera cilvēki. Aklos vairs neizārstēšu, taču varbūt pa daļai redzi zaudējušos varu mēģināt izārstēt.
Lasīt visu...

21

Trīs vēsturiski secinājumi

Foto13.Saeimas vēlēšanas analītiskajai domai nodiktēja (pasacīja priekšā) trīs secinājumus par latviešu tautas stāvokli. Tie ir vēsturiski secinājumi. Visi trīs secinājumi pamato jaunu posmu tautas virzībā  un apstiprina iepriekšējo posmu analītisko vērtējumu pareizību. Proti, apstiprina novērotās klīniskās ainas pareizību.
Lasīt visu...