
Cietušie cer uz taisnīgu tiesu, cīnoties ar iespējamu krāpnieku Mārtiņu Dzenīti
Pietiek lasītājs30.04.2023.
Komentāri (0)
Divus gadus pēc trauksmes celšanas par iespējamu policijas un prokuratūras bezdarbību, lai izmeklētu un atklātu iespējamā krāpnieka Mārtiņa Dzenīša noziedzīgās metodes un sauktu viņu pie atbildības par vairāku desmitu cilvēku apkrāpšanu un atstāšanu bez mājokļiem un īpašumiem, pirmās lietas beidzot nonākušas tiesā un aprīlī paredzētas vairākas tiesas sēdes. Cietušie cer, ka beidzot krāpnieks tiks atmaskots un saņems pelnītu sodu.
Savām iespējami krāpnieciskajām darbībām Mārtiņš Dzenītis izmanto firmu SIA “Necenice”, kuras valdes priekšsēdētājs ir mācītājs Juris Cālītis. Cietušie pieļauj iespēju, ka garīdznieks par sava padēla rīcību un firmā notiekošo pat nav informēts.
Kā norāda cietušie, Mārtiņš Dzenītis uzmeklējot cilvēku, kam pieder nekustamais īpašums un kurš ir mazāk sociāli aizsargāts vai vecuma un slimību dēļ nespēj pilnā mērā apzināties nedz dokumentu juridiskās sekas, nedz notikumu iespējamu iznākumu. Mārtiņš Dzenītis, piedāvājot iegādāties vai palīdzēt realizēt īpašumu, maldina īpašniekus par turpmākām darbībām, iedod parakstīt dokumentus, ka īpašnieks ir saņēmis no Mārtiņa Dzenīša naudu par nekustamo īpašumu vai apšaubāmus saistību rakstus, kaut arī nauda netiek maksāta. Pēc tam viņš atsavina cietušā īpašumus un neatdod naudu.
Pēc cietušo pārliecības, Mārtiņa Dzenīša īstenotajās shēmās ir iesaistīti vairāki notāri, kuri neizskaidrojot cietušajiem dokumentu saturu un sekas. Cietušie pirms diviem gadiem vērsās pie ģenerālprokurora Jura Stukāna, toreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna un tiesībsarga Jura Jansona. Pēc cietušo domām, policija un prokuratūra, atsakoties ierosināt kriminālprocesus vai arī tos izbeidzot, faktiski darbojoties uz vienu roku ar noziedznieku.
Kolektīvajā iesniegumā minēti 23 konkrēti kriminālprocesi, kas ierosināti par Mārtiņa Dzenīša iespējamām krāpnieciskām darbībām.