Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas vēlētāji par darbīgiem, godīgiem, gudriem, patiesiem cilvēkiem nebalso. Bet iestādēs, uzņēmumos personības nav vajadzīgas. Kādēļ? Vēlētājus īsi pirms vēlēšanām partijas apmāna, apkrāpj ar reklāmām, pēc kurām vēlētājs nobalso. Drīzāk no godīgām personībām baidās kā velns no krusta, jo tās var traucēt blēdīties.

Protams, iemeslu neatzīt personības ir daudz, kuru rezultātā darītājus izstumj no amatiem, nemīl politikā. Toties svešās varas ielikteņi latviešu personības cenšas pazemot pēc principa - jo sliktāk, jo “labāk” Latvijai.

Ir dzirdēts teiciens, kad kāds, kāda ierodas firmā vizītē par darbu, kur tiek atbildēts - mēs nevarēsim tev piedāvāt kaut kādu nodarbošanos, lai tu varētu izmantot savas izglītības mērogu, kvalifikāciju vai tml.

Atgriežoties Latvijā no citām valstīm - vai maz ir kļūdījušies? Bet vai, kā gribas mājās, dzimtajā Latvijā vai - senču zemē dzīvot un strādāt.

Senču zeme ir pārkrievota, izvarota un piesmieta okupācijas seku rezultātā, pārpildīta ar avantūristiem un ierāvējiem, ar stukačiem un blēžiem un ar milzīgu korupciju, tostarp ar politisko korupciju, kas ir nostiprinājies apziņā, strādājot kriminālajās lietās, kur lielās korupcijas lietās strādāt neļāva. Pilnīgi skaidros liela apmēra krāpšanas gadījumus, valsts vai īpašumu izlaupīšanas gadījumus slēpj, nobēdzina. Fakts ar kādu Privatizācijas komisijas vietnieces lietu, ar kādu Rīgas dzīvokļu pārvaldes vadītājas lietu – iet daudzi gadi, lietas ir tītas slepenībā, un žurnālisti arī klusē.

Latvijā valda liela mēroga netaisnības, kur pat augsta ranga tiesneši, advokāti paziņo, ka "tiesiskums un taisnīgums" ir divas atšķirīgas, dažādas lietas, tās neesot viens un tas pats. Tā ir totāla sabiedrības pagrimuma domāšana.

Godīgam cilvēkam vai, ja neesi politiskās korupcijas dalībnieks, Latvijā dzīvot ir grūti, ja neteikt, ka neiespējami, - tevi izstums no amatiem vai liegs amatu, tevi izstums no politikas, tevi noniecinās pirms vēlēšanām, ka vairs negribēsi redzēt Latviju.

Es ticu tiem cilvēkiem, kuri saka, ka Latvijā pirms Atmodas tautai bija labāka dzīve nekā tagad, daudz augstāks tiesiskums, kur darba darītāji, veterāni bija goda cilvēki, bet tagad pensionārs jau tiek lietots kā lamuvārds, protams, ja neņem vērā pēcokupācijas perioda zvērības pat līdz 1960. gadam, turklāt ar vienu piebildi, ja turpmākajā laikā nebūtu bijis okupācijas, pārkrievošanas sistēmas un Latvijas pārpludināšanas ar iebraucēju privilēģijām - kara dalībniekiem, atvaļinātiem virsniekiem, no Krievijas cietumiem atbrīvotām personām ļaujot brīvi izvēlēties dzīvesvietu Latvijā, piešķirot privilēģijas, ar desmitiem tūkstošu “speciālistu” iesūtīšanu aizņemot izsūtīto darbavietas un dzīvokļus un īsā laikā visus iebraucējus nodrošinot ar dzīvokļiem un darbu (kompartijas, Kremļa uzstādījums). Kā tai anekdotē: dakter, sāpes (okupāciju) noņem, bet resnums (Atmoda) lai paliek, ar ko Latvija maz rēķinās – noņem “sāpes” un pārticības “resnumu” patur sev, blēžu ziņā.

Bet palasiet Facebook komentārus Andra Lielā gadījumā. Jāsaka nu tā nopietni pa jokam kādam Alvim - marš uz smilškasti, neesi vēl izspēlējies laikā, kad esot spēlējies kopā ar Andra māsu, nezini, ka tas nav cilvēks, tā nav partija, ja nemeklē "labumiņu". Mūs, latviešus, okupanti centās pārmācīt, izsūtot uz Sibīriju tos, kuri bija meklējuši un sameklējuši kādu "labumiņu" - labu amatu valsts iestādēs (1941. gadā nošāva Antonu Rancānu, satiksmes ministru, ārstu, mācītāju - pārāk gudrs?), vai bija "Latvijas sargs", aizsargs, gudrāks, bagātāks par krieviem - okupantiem, prata labāk kopt lauku zemi, vārdu sakot, atnāca "pārmācīt" ar Latvijas "atbrīvošanu", iznīcinot latviešu genofondu, kur redzams vēl lielāks ļaunums, kas šodien notiek Ukrainā.

Te jāpiebilst, ka šādas tendences nav vis “padomju” vai krievu laiku domāšanas ietekme. Ne par mata tiesu, jo kādēļ tas lielā mērā netika vērojams Lietuvā, arī Igaunijā? Tas ir skaudīgo, nenovīdīgo ļautiņu, slinko, neprašu domāt izpausmes, tas arī ir sindroms, tūkstošu gadu mantojums, cilvēku mantrausības daba. Diemžēl šīs tendences citādās izpausmēs mūsu pēcokupācijas Latvijas sabiedrībā turpina eksistēt ar lielu spēku. Nebūtu bijis okupācijas, vērtējums būtu pavisam citāds, salīdzināms ar Eiropas valstu attīstības līmeni.

Man ir pamats pieminēt arī faktu, kā mūsu Atmodas valdības korifeji, ne jau tie nebijušie komunisti un stukači, centās noslāpēt tiesībsargājošos iestāžu godīgo, "pareizo" darbinieku iztīrīšanu no amatiem, lai viņi neatmaskotu krievu laika blēžus, kolaborantus. Vecie tiesībsargājošie kadri bija radināti strādāt pret korumpantiem, zagļiem, valsts mantas izlaupītājiem, zināja šo blēžu izdarības, tādēļ saprotams, kādēļ no tiem atbrīvojās, kas bija šķērslis korupcijai un ietekmei, kā "Rīdzenes sarunās", ar ļaunu attieksmi atsaucoties, ka jāpadzen krievu laika izmeklētāji un prokurori, komunisti.

To vispirms pasludināja V.F. Labi atceros savu sarunu ar kādu prokuroru Jāni, kurš bija līdz kaulam godīgs, gudrs un mācīja visus prokurorus, teica: es ar savu pieredzi un veselības stāvokli vēl varu pilnvērtīgi nostrādāt vismaz 5 gadus, nodot jaunajiem savu pieredzi, lai nepārtrauktu paaudžu maiņu, bet man tika pieteikts ultimāts – vecais, vācies projām. Teica, ka būtu vēlams ļaut vecajiem kadriem izstrādāties pašiem, bet nē, uztverot V.F. dusmu uzplaiksnījumu, ka “galvenais” kavējis ziņas par pedofilijas skandālu, kāds valdības "korifejs" A. B., kurš pats kā bijušais komunists un šodien vēl uz strīpas citā siltā vietā un plātās TV, kura darbs bija jāuzrauga augstākajam prokuroram, pieaicināja viņu un paziņoja, lai īsā laikā, pirms Jāņiem visus komunistu laika prokurorus padzen. Tas, cik var vērot, “galvenajam” un daudziem jo daudziem, kurus padzina, pat tos, kuriem palika daži mēneši pirms izdienas stāža vai kuriem bija laba veselība un nevainojami darba rezultāti, sagrāva veselību, iedzina kapā vai gultā, vai ratiņkrēslā.

Un paskatieties, ar kādu skaudību, pat ar naidu, arī par Andra talantu un savulaik par kādu ārstu no ASV, daudzi ļautiņi ņirgājas komentāros Facebook, kuri laikam dzīvo tikai savos plakanajos telefonos ar pekstiņu dzenāšanu un kuriem uz ko vairāk domāt smadzenes nestrādā. Un pajautā viņiem, teiks - mēs par latvisku Latviju (ha, ha). Nožēlojami, kauns, paši ar naidu pret savām personībām baro, atbalsta hibrīdkara veidotājus, karotājus!

Latvijai ir veicies ar savas valsts izveidošanu, ar tās dabas skaistumu un pievilcību, bet reizē jāmin dziesmas vārdi – kas TEV no skaistuma tiek, ja jau TEV, tautai, nav latviskais tiesiskums lemts!

Tāpat šeit iederas citāts, lasiet: „Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm... Diemžēl V.Krištopanam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību...

Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredītu miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu...

Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību?... Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā.”

No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas”.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...