Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partija “Par cilvēcīgu Latviju” (PCL) ar Saeimas deputātu Māri Možvillo (attēlā) priekšgalā šā gada pavasarī Rīgā, Pļavniekos organizēja tikšanos ar iedzīvotājiem. Tad Māris Možvillo informēja par šīs partijas galvenajiem politiskās darbības virzieniem un nostādnēm, t.sk.- par tās sociāldemokrātisko ievirzi, par to, ka aizstāvēs vienkāršo cilvēku intereses utt.

Bija ieradušies arī vairāki cilvēki, kuru mājas apsaimnieko DZĪKS ”Jubilejas”. Viens no klātesošajiem Arkādijs (vārds mainīts) bija sevišķi ieinteresēts. Laika gaitā Arkādijs vairākkārt tikās ar Māri partijas birojā; paralēli citām problēmām Arkādijs detalizēti informēja Māri par kooperatīvo sabiedrību problēmām gan valstī kopumā, gan DZĪKS ”Jubilejas”, kā arī par to, ka ir nepilnības Kooperatīvo sabiedrību likumā, Dzīvokļu īpašumu likumā, Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā.

Svarīgākais ir tas, ka pašlaik nebagāts cilvēks ir neaizsargāts pret kooperatīva vadības patvaļu - ja nav pietiekami daudz naudas, tad tiesā savas tiesības aizstāvēt nav iespējams. Piemēram, ja “Jubilejas” vēršas Arkādijs vai kāds cits kooperatīva dzīvokļa īpašnieks, vai viņa pilnvarotā persona un prasa izsniegt kādus dokumentus (finanšu atskaites, mājas lietas, remonta darbu izmaksu tāmes un to pamatotību vai citus), parasti viņiem to atsaka izsniegt vai uzrādīt. Arkādijs par to ir pārliecinājies, jo lielāko tiesu dokumentu, izziņu no “Jubilejas” viņš ir spiests pieprasīt caur tiesu. Jāatzīmē, ka “Jubilejas” kantorī kā atbildīgās personas strādā A.Serebrjanskis un pārējie valdes locekļi, namu pārvaldnieks V.Radionovs, ēku un teritorijas pārzinis Andrejs.

Arkādijs ļoti nopriecājās par iespēju ar šīs partijas palīdzību iesniegt grozījumus likumos, lai tiktu aizstāvētas arī vienkāršā, nebagātā cilvēka intereses, un Māris to apsolīja. Arkādijs aktīvi iesaistījās, lai mutiski reklamētu partiju, izplatīja informāciju par to, aicināja balsot par to, brīvprātīgi ievietoja partijas reklāmas lapiņas “Jubilejas” iedzīvotāju pastkastēs, kā arī rakstiski iesniedza partijai izskatīšanai un tālāk virzīšanai grozījumus likumos. Zināšanai - “Jubilejas” apsaimnieko aptuveni 2500 dzīvokļus daudzstāvu mājās, t.i., ne mazāk kā 5000 cilvēku (piemēram, tikpat, cik visā Madonas pilsētā).

Bet kas tad notika? PCL, zinot iedzīvotāju un paša Arkādija pieredzi un visas nebūšanas, problēmas ar “Jubilejas” valdes priekšsēdētāju A.Serebrjanski, namu pārvaldnieku Valeriju Radionovu, aizmuguriski, ne vārda par to nesakot Arkādijam, savas partijas “Apvienība Latvijai” Saeimas deputātu kandidātu sarakstā iekļāva arī Valēriju Radionovu – DZĪKS ”Jubilejas” namu pārvaldnieku, kuram ir problēmas ar savu tiešo darbu izpildi, ir slikta reputācija kooperatīva apsaimniekoto māju iedzīvotāju vidū.

Nu, tad sanāca tā, ka Arkādijs (tāpat kā visa Latvija) “Apvienības Latvijai” deputātu kandidātu sarakstā ieraudzīja V.Radionova vārdu. Arkādiju PCL vienkārši “uzmeta”. Reklamējot PCL, pats to nezinot, reklamēja arī V.Radionovu (ja būtu zinājis, ne mūžam to nedarītu). PCL Arkādijam aiz muguras sadarbojās ar “Jubilejas” vadību un namu pārvaldnieku V.Radionovu, pret kuru patvaļu Arkādijs cerēja atrast PCL aizstāvību un atbalstu likumdošanas ceļā. Cilvēki, kas bija noticējuši iespējai, bija vīlušies. Arī Arkādijs bija viņus pievīlis, reklamējot šo partiju un V.Radionovu; pār viņu gāzās cilvēku pārmetumi.

Partijas PCL/ “Apvienība Latvijai” šāda pirmsvēlēšanu darbošanās vērtējama nevis kā politika, bet gan kā netīra spēle, apmāns.

* no DZĪKS ”Jubilejas” apsaimniekotās mājas

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...