Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Quod licet lovi, non licet Bovi". „Kas ir atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim,” teica senie romieši. Līdzīgi daudzām atziņām, kuras ir izturējušas gadu tūkstošu parbaudi, šis teiciens nav zaudējis savu aktualitāti arī mūsdienās. Tas lieliski ataino mūsdienu sabiedrībā valdošo morāli un dubultos standartus. Visapkārt mums ir daudz kliedzošu piemēru tam. Turklāt visās dzīvēs jomās. Šoreiz atkal pievērsīšos pēdējā laikā tik kutelīgai jomai kā ES līdzekļu apgūšana dažās no mūsu pašvaldībām. Kādi izcilnieki tad ir pēdējā laika šajā grūtajā un, kā ir pierādījies, pilsētu mēriem bīstamajā sfērā? Ar nospiedošu balsu uzvar Līvāni un Valmiera. Jautāsiet, kur šeit ir dubultie standarti? Kurš šeit ir Jupiters, un kurš ir tikai prasts kolchoza bullis?

Pamatvilcienos Līvānu un Valmieras gadījumi ir identiski. Atšķirības ir tikai detaļās. Kā kādā „De Facto” pārraidē tika apgalvots, tad Līvānos un Valmierā ir realizēti mērķorientēti projekti. Mūsu gadījumā nav svarīgi, vai īstais labuma guvējs šajos projektos bija pilsētas galva vai kāds aiz viņa stāvošs ļaužu pulciņš. Galvenais, kā tajā pašā pārraidē apgalvoja Eiropas prokurors Gatis Doniks, ir tas, ka ir nodarīts kaitējums Eiropas Savienības budžetam.

11. oktobrī portālā nra.lv parādījās zīmīga ziņa, kurā skaidrā latviešu valodā tika pateikts, ka Valmierai pašvaldības apturētā projekta pabeigšanai valsts aizdevumu nedos. Ziņu portālā norādīts: “Pašvaldība nevar saņemt aizdevumu Valsts kasē iepriekš Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) apturētam projektam, aģentūrai LETA skaidroja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji. FM norāda, ka projektiem, kurus CFLA ir apturējusi, netiek piešķirti valsts budžeta aizņēmumi.” Vārdu sakot, pigu jums, ne mūsu naudu. Ne kapeikas no nodokļu maksātāju naudas, lai kuļas no nepatikšanām paši.

Interesantākais ir tas, ka pēc kriminālprocesa uzsākšanas Valmieras pašvaldība ir publiski informējusi sabiedrību, ka projektu pabeigs par saviem līdzekļiem. Pašvaldībā pieņemts lēmums atteikties no ES Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma nacionālas nozīmes industriālā parka attīstīšanai. Dome esot "atbildīgi izvērtējusi" iepriekšminētā kriminālprocesa radītos riskus un iespējamās sekas un nolēmusi otras nacionālas nozīmes industriālās teritorijas – Valmieras Industriālā parka 83,55 hektāru platībā – attīstību turpināt, meklējot citus risinājumus finanšu piesaistei.

Pārskatot Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes (turpmāk PAGKPP) protokolus par 2023. gadu, varam redzēt, ka 14. jūnija padomes sēdē, protokols Nr. 7, padome ir piešķīrusi aizdevumu Līvānu novada pašvaldībai 430 769 eiro apmērā budžeta un finanšu vadībai. Visa gada garumā padome ir piešķīrusi aizdevumus gan prioritāriem mērķiem, gan ES finansētiem projektiem, Satiksmes ministrijas un VARAM saskaņotiem projektiem, pat dažu lauku skolu mikroautobusu iegādei. 2023. gadā aizdevums budžeta un finanšu vadībai ir piešķirts tikai Līvāniem un Balviem, pat finansiālo un, iespējams, kriminālo likstu nomāktajai Rēzeknei nav iedots ne pliks grasis.

Kur te ir dubultie standarti, jūs jautāsiet? Normāla prakse mūsu valstī! Pašvaldības šeptējas, aizņemas, ceļ un realizē dažādus projektus. Vārdu sakot gatavojas vēlēšanām. Šķetināsim to kamoliņu tālāk.

Ar Valmieru viss it kā būtu skaidrs. Notikums ne tik sens. Domi kratīja, un mēru Baiku sašņorēja nesen.

Līvānu gadījums ir komplicētāks un niansēm bagātāks. Pāris teikumi atmiņas atsvaidzināšanai. Gadu atpakaļ Eiropas prokuratūra veica procesuālas darbības mēra Vaivoda kabinetā un dzīvojamajā mājā. Iemesls bija it kā 1.8 miljonu eiro izkrāpšana no Eiropas Savienības budžeta. Ja nemaldos, tad pants arī ir identisks Valmieras gadījumam. 177. pants 3 daļa. Līvānu īpatnība ir tāda, izteikšu tikai minējumu, ka celtniecības azartā mērs Vaivods bija manāmi uzbudinājies un sācis celt otro, daudz lielāko angāru. Sācis celt tādā pašā manierē kā iepriekšējo. Mērķorientējis konkrētam komersantam, kā tagad moderni teikt. Mēram Vaivodam nieze bijusi tik liela, ka viņš noslēdzis līgumu ar celtnieku labu laiku vēl pirms tam, kā bija noslēgts līgums ar Eiropas Savienību par finansējuma piešķiršanu šim projektam. Steiga esot bijusi tik liela, ka darbus celtnieks uzsāka vēl pirms būvatļaujas saņemšanas.

Visas šīs darbības beidzās ar to, ka, nesagaidot kārtējās Saeimas vēlēšanas, celtnieks 2022. gada septembrī izsludināja tehnoloģisko pauzi un pazuda no objekta.

Atšķirība abos piemēros ir tāda, ka Valmieras domi valsts pasūtīja pie velna mātītes, bet Līvānu būvbedrei, kur vietējiem iedzīvotājiem pastāv pamatotas aizdomas, ka darbi tika pārtraukti tikai tādēļ, ka tika ierosināts kriminālprocess, kur celtniecība tika uzsākta vispārībā bez būvatļaujas, PAGKPP, acis nemirkšķinot, piešķīra kredītu, klusi to nomaskējot zem vārdiem - budžeta un finanšu vadība.

 Šeit mēs arī nonākam pie mūsu mīklas minēšanas. Kurš tad te ir Bucefāls, un kurš ir kolchoza bullis vārdā Māris?

 Paskaidrošu mazliet tuvāk, Līvānu pašvaldībai tika sniegts Valsts kases aizdevums nevis objekta pabeigšanai kopumā, kā Valmieras gadījumā, bet, lai segtu tikai paveiktos darbus, par ko pašvaldība ilgstoši nebija norēķinājusies ar būvuzņēmēju SIA “Jēkabpils PMK”.

Kādēļ tāda labvēlība pret Līvāniem un simpātija pret vienu konkrētu uzņēmumu. Droši vien arī Valmieras gadījumā kāds uzņēmējs jau bija nodeldējis domes sliekšņus, staigādams pie mēra un lūgdams samaksu par padarīto darbu.

Lai saprastu, kur tas suns aprakts, tad, neminot konkrētas personas, izstāstīšu kādu savu sapni. Ja arī kāds saskata kādu līdzību ar manis sapnī redzētajām personām, tad tā ir tikai un vienīgi viņa paša iedoma vai banāla sakritība.

Kādai pašvaldībai sākoties problēmām ar ES fondu līdzekļu apguvi kādā objektā, kāds uzņēmējs vārdā Āris Briljants ar savu nīdēšanu tā bija sagandējis pašvaldības mēram Vaidulim dzīvi, ka tas sāka bēgt no viņa kā velns no Aglonas dievmātes ikonas. Uzņēmējs, lai godīgi samaksātu nodokļus, izvilka no aizkrāsnes savu pēdējo „zanačku” un, skaitot pēdējās kapeikas, vērsās pēc palīdzības pie sava paziņas, tuvā un tālā apkārtnē pazīstamā lietu risinātāja jeb „rešalas” Bārdas Salmanoviča, kurš visiem saviem radiem un draugiem ir zināms kā ietekmīgs “Jenotu” grupējuma pārstāvis, paša Naudas ministra tuvākais padomnieks.. Šā kunga ciešās saites ar valdības partiju un Naudas ministriju ir sen zināms fakts.

“Jenotības” pārstāvis Bārda Salmanovičs ātri saprata, kam iečukstēt ausī mīļus vārdus, kam piezvanīt un pie kurām durvīm pazemīgi pieklauvēt, lai aizliktu kādu biezāku vārdu par Ivānu pašvaldību. Visas šīs darbības rezultējās kredīta piešķiršanā Īvānu domei. Arī pats mērs Vaidulis ne vienu vien reizi ir stāstījis savai uzticamajai kalpotājai Vārnai, cik ietekmīgs īstenībā ir angāra celtnieks Āris Briljants, cik draudzīgās attiecībās ar Naudas ministrijas galveno pārraugu Alvilu Šeredana kungu un citiem “Jenotu” grupējuma pārstāvjiem ir „rešalam” Bārdam Salmanovičam.

Lūk, tāds man parādījās sapnis vasaras naktī!

Soli pa solim esam nonākuši pie raksta sākumā uzdotā jautājuma. Kurš tad te ir Jupiters, un kurš tad ir uz kautuvi vedamais kolchoza bullis?

Līvāniem par angāru celtniecību ierosināta krimināllieta par nodarījumu grupā, mērs Vaivods procesa gaitā jau ir ieguvis tiesības uz aizstāvību. Pants, pēc kura ierosināta lieta, ir smags un paredz ilgus gadus aiz stabiem. Pilsētā runā, ka arī otrs Līvānu angārs ir saistīts ar šo krimināllietu, jo celtniecība jau vairāk nekā gadu ir pārtraukta. Celtnieks abos gadījumos ir bijis viens un tas pats. Zinoši cilvēki čukst, ka arī uzņēmējs, kuram būtu kritusi tā laime šajos angāros attīstīt savu uzņēmējdarbību, ir viens un tas pats.

Tā nu ir sanācis, ka Līvāniem ir piešķirts Valsts kases aizdevums, kaut arī ir ierosināta krimināllieta. Valmiera līdzīgā situācijā šo raundu ir zaudējusi un ir palikusi bešā.

Te arī atbilde. Kurš ir Jupiters un kurš vērsis. Diemžēl salīdzinājums nav par labu Valmierai un tās mēram Baikam.

Novērtē šo rakstu:

18
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...