Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien ārā ir patīkami karsts laiks. Tā nu es, ērti iekārtojies krēslā, šūpodams savas bālās kājas, iedzeru savu aliņu un filtrēju jaunumus Facebook. Starp veselu čupu dažādu ēdienu recepšu un tamlīdzīgu nekam nederīgu „feiku” ziņu pēkšņi pamanu īstu pērli, kura šajā mēslu čupā spīd kā neapstrādāts dārgakmens. Līvānu novada domes deputāts Valdis Labinskis domes sēdē ir kārtīgi izplūcies ar domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu.

Visu cieņu mūsu deputātam Valdim Labinskim, kas, būdams dziļā opozīcijā, atšķirībā no daža laba tā saucamā „tautas kalpa”, kas skaļos priekšvēlēšanu lozungus un nelokāmo partijas piederību ir nomainījis pret personīgo labklājību un siltu vietiņu plašajos domes koridoros, konsekventi cīnās par savu vēlētāju un visu līvāniešu interesēm.

Deputāts Labinskis domes sēdē aizskāra daudzus līvāniešus pēdējā laikā interesējošu jautājumu. Kas tad īsti notiek Līvānu pilsētas industriālajā zonā? Kas tas par būvlaukumu tur ir parādījies? Pārfrazējot kādu populāru teicienu, gribas jautāt: kas tad lācītim vēderā īsti ir?

Maldoties Facebook labirintos, karstuma nomākts, es uz mirkli iemigu un redzēju sapni. Kad pamodos, tad mani nepameta „deja vu” sajūta. Sajūta, ka viss sapnī pieredzētais jau ir bijis, ka zinu, par ko ir runa. Tādēļ izdomāju par šo savu sapni un ar to saistītām sajūtām uzrakstīt.

Uzreiz brīdinu, ka manā sapnī visi personāži ir izdomāti, ja gadījumā kāds saskata līdzību ar sevi, tad, lūdzu, uztveriet to kā manas fantāzijas. Redzu sevi, ka atrodos Lielās Īvānu domes ēkā, kur sapulcējušies pulks dažādu ļaužu. Dažus es pazīstu un apsveicinos, bet dažus nepazīstu. Pēkšņi atveras durvīs un visus, kas vēlas piedalīties domes sēdē, aicina iekšā pats Lielās Īvānu domes priekšsēdētājs Andrejs Vaidulis. Intereses mākts, arī es dodos pa atvērtajām durvīm iekšā pavērot, kas tur īsti notiks.

Sēdi atklāj priekšsēdis Andrejs Vaidulis, kā ierasts, apmēram divas stundas garajā runā 134 reizes pieminot vārdu „ES”, 69 reizes visiem atgādinot, ka valdībā un saeimā sēž tikai duraki un kaitnieki, ka viņš visu jau sen iepriekš ir paredzējis. Beidzoties šim opusam, šai slavas dziesmai sev, lielākā daļa deputātu korpusa atzinīgi māj ar galvu, kāds no drosmīgākajiem koalīcijas deputātiem pat ierosina līvāniešiem ideoloģiski svešo Jāņa Rudzutaka ielu pārsaukt par lielā Īvānu valstvīra Andreja Vaiduļa ielu. Vērojot pozīcijas deputātu sejas, top skaidrs, ka viņi visi ir pārliecināti, ka bez lielā virsaiša Andreja Vaiduļa Īvāni vispārībā nepastāvētu, jo būtu kā Burtnieku pils nogrimuši aizmirstības un nabadzības muklājā, līdzi paraudami visu Vaiduļa koalīciju.

 Pēc šī garā virsaiša Vaiduļa ievada, kad pozīcijas deputāti labsajūtā jau ir manāmi atslābuši, jo, cītīgi mājot ar galvām, savu darba pienākumu lielāko daļu domās jau ir paveikuši, mūsu virsaiti Vaiduli pārtrauc deputāts Aldis Labietis, kurš sāk uzdot virsaitim ļoti neērtus jautājumus par jauno būvniecību Lielo Īvānu industriālajā zonā. Miegainā gaisotne sēžu zālē acumirklī mainās. Telpā sāk palikt karsti, un, redzot, kā domes virsaitis Vaidulis sāk arvien vairāk dīdīties savā solā, nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, ka mūsu virsaitim sāk svilt viena vietiņa.

Aldis Labietis kā kārtīgs profesionālis uztur pietiekami augstu temperatūru, un dažu brīdi telpā bija jūtama neliela s…du un deguma smaka.

Diskusijas karstumā Aldis Labietis uzdeva jautājumus par jaunā angāra celtniecību, kas tiek celts Celtniecības ielā 9. Kā saprotams, tad šim objektam paredzēts izmantot daudzus miljonus no Eiropas fondu naudām. Visu šo fondu naudu administrē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Neiegrimstot sīkumos, pat cilvēkiem, kas stāv tālu no tāda veida projektiem, ir skaidrs, ka ir jāievēro zināma procedūra, kā šī Eiropas fondu, valsts budžeta nauda tiek piesaistīta, apgūta un kontrolēta tās tērēšana.

Pastāv zināma procedūra, kā Latvijā tiek organizēta celtniecība. Viens no soļiem, kas būtu jāizdara pirms būvniecības sākuma, - būtu jāsakārto visas attiecības ar iestādi, kura apsaimnieko visus šos Eiropas miljonus. Šajā gadījumā tā būtu Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, ar kuru Lielo Īvānu domei būtu jānoslēdz līgums par šo projektu, tādējādi radot likumīgu pamatu Eiropas naudas piesaistei.

Konkrēti šajā gadījumā ir kaut kāda mistika, būvlaukumā darbi notiek, bet izrādās, ka tāds līgums nav noslēgts. Tikai pateicoties deputāta Valda Labieša uzstājībai un jūtot deguma smaku, virsaitis Vaidulis ir spiests atzīt, ka tāds līgums par projekta realizāciju starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Īvānu domi nav parakstīts, bet viņš piesaistīs visus savus augstos amatos esošos partijas Alkatībai/Jā drauģeļus un nodrošinās, ka 8.septembrī līgums tiks parakstīts.

Pēkšņi redzu, ka man rokās ir sarkana mapīte, ko atverot redzu kaudzi dokumentu. Sāku tos pētīt un vairāk nedzirdu, kas notiek domes sēdē.

Redzu es līgumu, kas noslēgts ar būvnieku par angāra celtniecību. Šis ir tas pats angārs, ko par katru cenu vajadzēja iesākt celt bez celtniecības atļaujas. Izrādās, ka šī angāra celtniecības izmaksas ir 3 412 899,03 eiro bez PVN. Ātri parēķinot galvā, ar nodokli tie ir apmēram 4 000 000 eiro. Gana iespaidīga summa, lai celtnieks riskētu sākt celtniecību bez būvatļaujas.

Pēkšņi man galvā iezogas doma, kas būs, ja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra neparaksta šo līgumu. Kam būs jāmaksā celtniekam šie gandrīz 4 miljoni, jo beigās izrādīsies, ka celtnieks ir nevainīgs, jo noslēdzis līgumu, no savas puses ievērojot visus nosacījumus. Atbilde ir pavisam vienkārša. Naudiņa, ko būs nepieciešams samaksāt celtniekam, tiks atrasta domes budžetā. Tas nekas, ka būs mazāk naudas sociālajām vajadzībām, izglītībai un citām iedzīvotājiem nepieciešamām vajadzībām. Kas par to atbildēs?

Vai deputāti bija informēti par to, kāpēc Lielo Īvānu virsaitis Andrejs Vaidulis parakstīja līgumu ar celtnieku par tik lielu summu, kad nav vēl noslēgts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par šī projekta realizēšanu?

Varbūt manas sapnī izsapņotās bažas ir veltas, varbūt es lieki uztraucos, jo 8.septembrī taču parakstīs līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Viss būs labākajā kārtībā, kā publiski solīja pats virsaitis. Bez šaubām arī te ir savi zemūdens akmeņi, bet par tiem pastāstīšu mazliet vēlāk, un jūs sapratīsiet, kādēļ virsaitis Vaidulis tik droši atļāvās uzsākt celtniecību bez jebkādām atļaujām un līgumiem.

Tagad ejam tālāk. Skatos es tās sarkanās mapes dokumentus tālāk, un ko es redzu. Ir noslēgts līgums ar būvuzraugu par šo objektu. Ātri iepazīstoties ar to, pamanu punktu 3.1.4 kurā teikts, ka būvuzraugam ir pienākums nekavējoties rakstiski informēt Pasūtītāju, ja netiek ievērotas Latvijas būvnormatīvu prasības. Noteikti, ka tā arī bija un būvuzraugs ziņoja domei par celtniecību bez atļaujas, jo kādēļ tad dome slēdza ar šo firmu līgumu par objekta uzraudzību par 19600,00 bez PVN, kas tomēr arī Lielo Īvānu pašvaldībai nav maza summa. Ja vēl arī šī summa netiks segta no Eiropas fondu līdzekļiem, tad būs pavisam bēdīgi.

Skatoties sarkanās mapes saturu, mēģināju restaurēt šī angāra celtniecības gaitu. Pilsētā jau sen klīda dažāds runas par to, ka angāra celtniecības darbi sākti krietni ātrāk, nekā tika izsniegta celtniecības atļauja. Sarkanajā mapē ir bildes no 14.jūlijā, kurās var redzēt, ka celtniecības darbi ir uzsākti. Vienlaikus tajās var redzēt, ka runa nav par pagaidu vagoniņu uzstādīšanu būvlaukumā, bet par daudz nopietnākiem zemes darbiem.

No citiem dokumentiem, kas ir sarkanajā mapē, var redzēt, ka 27.jūlijā ir sakārtoti visi dokumenti, lai varētu sākt celtniecību.

Vēl jo vairāk tas viss neiet kopā ar Īvānu novada domes virsaiša vietnieces Intas Vārnas 1.augustā Īvānu ziņās (https://www.youtube.com/watch?v=tPeMwSY-IW8) pasniegto informāciju, ka visi dokumenti ir kārtībā. Vārnas kundze, sākot no 4:10 minūtes, sāk stāstīt, ka uzsākti celtniecības darbi lielajam angāram un visa dokumentācija ir sakārtota. Jau 4:20 minūtē Vārnas kundze paziņo, ka ir parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un iepirkuma ceļā atrasts būvnieks un būvuzraugs, ka ar tiem ir noslēgti līgumi.

Esmu mazliet apjucis, jo sanāk, ka Vārnas kundze, būdama amatpersona, ir melojusi vai apzināti maldinājusi sabiedrību, lai slēptu pārkāpumu. Tajā pašā sarkanajā mapē es atrodu vienu vēstuli no (15.jūlija), kur Centrālā finanšu un līgumu aģentūra pasaka, ka nav apstiprinājusi šo angāra projektu un vēl nav noslēgta vienošanās par angāra projekta īstenošanu. No šī pašas vēstules var noprast, ka sniegtā informācija tiks ņemta vērā, vērtējot šo projektu.

Vienīgais, ko par šo vēstuli gribētu piemetināt, tad Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atsauce uz to, ka būvdarbu veikšanai paredzētās pagaidu būves (piemēram, vagoniņu) izvietošanai objektā, nav nepieciešama būvatļauja, nav korekta. Augstāk redzamajā attēlā ir labi redzams, ka bez šaubām TOI TOI tualetes uzstādīšanu varētu pavilkt zem pagaidu būves deķa, bet arī attēlā skaidri un gaiši ir redzams, ka objektā celtnieks ir uzsācis zemes darbus, norobežojis celtniecības laukumu un savedis būvmateriālus.

Uz brīdi atslēdzos no domām par angāru un atkal pievēršos domes sēdei, ko vada virsaitis Vaidulis. Nekā sevišķa, notiek jautājumu apspriešana un slinka roku pacelšanas procedūra. Mikroklimats telpā ir jūtami ir uzlabojies. Pozīcijas deputāti atkal ir iegrimuši savās nodarbēs.

 Pētot tālāk sarkanās mapes dokumentus, es pēkšņi pamanu vēl dažu personu vārdus, kuri iepriekš Īvānu ziņās gana daudz dzirdēti. Viens no tādiem ir odiozā celtniecības firmas priekšnieka Āra Briljanta vārds. Cilvēka, par kuru pilsētā tiek mēļots, ka viņš ir vienīgais, kurš virsaiša Vaiduļa kabineta durvis var atļauties taisīt vaļā ar kāju, cilvēka, kurš, ieejot virsaiša kabinetā, savu mobilo atstāj domes gaitenī uz palodzes. Pēkšņi saprotu, kāpēc virsaitis ir tik pārliecināts par to, ka, neskatoties uz dažnedažādiem pārkāpumiem, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprinās angāra projektu.

Izrādās, ka celtnieks Āris Briljants ir bieži manīts kopā ar vēl vienu kolorītu lietu bīdītāju no Īvānu kaimiņpilsētas vārdā Bārda. Papildus dažādu lietu kārtošanai Bārda ir uzņēmies arī viena svarīga ministra Jankeļa Eira padomnieka pienākumus.

Šī pati ministrija, kur par padomnieku piestrādā Bārda, arī pārrauga Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbību. Arī cita ministrija ar Alkatībai/Jā pārstāvi priekšgalā darīs visu, lai izlīdzētu virsaitim, ja tiks konstatēti pārkāpumi, jo jāglābj taču ir savs partijas biedrs.

Neviens taču negribēs tādu kaunu, ja atklāsies, ka pašu partijas biedrs apgūst Eiropas līdzekļus shēmojot un krāpjoties.

Pētot dokumentus, es sarkanajā mapē pamanu dokumentus, kuriem virsū ir uzspiests sarkans zieģelis. Ierobežota pieejamība. Interesanti gan, kā tādi slepeni dokumenti ir nonākuši šajā mapē. Lasot šos dokumentus, saprotu, ka runa tajos ir par angāru. No visas tās papīru kaudzes saprotu, ka angāra projekta mērķis ir uzņēmējdarbības infrastruktūras izveide Līvānu industriālajā zonā uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai.

Visā tajā papīra jūklī ir kaut kādi MK noteikumi un Eiropas savienības regulas, kur ir atzīmēti daži teikumi ar dzeltenu flomāsteri. No tās informācijas secinu, ka runa ir par kaut kādiem mērķorientētiem projektiem. Sagremojot visu šo informāciju, kur katrā dokumentā rēgojas virsaiša Vaiduļa vārds vai paraksts, secinu, ka šī angāra projekts ir veidots kā mērķorientēts.

Visiem saprotamā valodā runājot, tas viss ir gatavots konkrētai firmai. Skatoties tālāk, pamanu, ka it kā nekas jau traks nav noticis, ka likums un daudzās Eiropas regulas paredz iespēju gatavot tāda veida projektu arī konkrētai firmai. Tāda izgāšanās! Būtu apvainojis kristāltīro virsaiti Vaiduli visos nāves grēkos. Roka jau sniedzās pēc pildspalvas. lai rakstītu iesniegumu domes deputātiem, lai viņi Vaiduļa vārdā pārsauktu ne tikai Rudzutaka ielu, bet pie reizes arī Raiņa ielu pārdēvētu, teiksim, par Mazo Vaiduļa ielu. Lai labotu vēsturisko netaisnību, gatavojos ierosināt virsaiša dzimto Ožupes sādžu pārdēvēt par Vaiduļupi un katram novada frontālajam iekrāvējam uz borta ar drošu roku uzkrāsot virsaiša vārdu „Vaidulis”.

Labi, ka atnāca sieva un lika iznest no mājas atkritumu spaini. Tikai atgriežoties no „musorņika”, manā galvā iešāvās atklāsme, un viss nostājās savās vietās. Bāc, re, kur tas sāls. Kādā rakstā melns uz balta ir rakstīts, ka, ja projektu gatavo kādai konkrētai firmai, tad Eiropas naudas pienākas uz pusi mazāk, bet, ja projektu virza saskaņā ar noteikumiem un regulām, tad Eiropa dod gandrīz visu. Un liekas, ka šis ir tas gadījums, kad alkatība var izrādīties liktenīga.

Kā rāda mapītē esošie materiāli, tad virsaitis Vaidulis apzināti visu projekta virzību ir organizējis tā, lai viss labums no šī projekta tiktu vienam konkrētam uzņēmējam. Kas saista virsaiti Vaiduli ar šo uzņēmēju, kāds Vaidulim no tā labums, atliek tikai minēt.

Toties uzņēmējs šādā projekta realizācijas shēmā, kā to iecerējis virsaitis Vaidulis, iegūst ilgstošā nomā, neieguldot ne centa, apmēram 4 miljonus vērtu angāru. Ja šo pašu projektu realizē atbilstoši Eiropas regulām un Ministru kabineta noteikumiem, tad virsaiša Vaiduļa Brocēnos atrastajam investoram ir objektā jāiegulda apmēram 2 miljoni eiro pašam savu līdzekļu.

Daudzos dokumentos pavīd arī Vārnas kundzes vārds, tātad šī Eiropas naudas apguves shēma tika atbalstīta arī no viņas puses. Kāds negods, jo Vārnas kundze ir tik godīga un šķīsta, ka katru nedēļu apmeklē baznīcu. Neticas, bet fakts paliek fakts, izskatās, ka Vārnas kundze ir tajā iesaistīta.

Tāpat ir noprotams, ka finansējuma saņēmējam par šiem pārkāpumiem tiks piemērota finanšu korekcija 100% apmērā no projektam piešķirtā finansējuma.

Saprotams, ka te ož pēc kārtējās Vaiduļa afēras. Sanāk, ka pašvaldības amatpersonas ir ļaunprātīgi izmantojušas sava dienesta stāvokli, ieviešot ES projektu un piesaistot lielus finanšu līdzekļus. No tā izriet, ka augstu pašvaldības amatpersonu ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas dēl pašvaldība var zaudēt ES līdzekļus un diemžēl visa vai daļa ES apgūtā nauda būs jāatmaksā Eiropas savienībai un valsts budžetam. Tie tak ir gandrīz 4 miljoni eiro. Bitīt matos, kas par naudu. Tad jau mēs, visi līvānieši, ar saviem nodokļiem segsim virsaiša Vaiduļa un viņa vietnieces Vārnas kundzes radītās shēmas ar Eiropas naudas apguvi.

Baidos, ka pēc visa šitā domei nekam citam naudas ilgi nebūs.

Pamodies no trimmera trokšņa, jo manam kaimiņam ir absolūti pie vienas vietas kāds ārā valda karstums, ja sieva, temperamentīgā Annuška, saka, ka zāle ir gara, tad bez iebildumiem jāizdara viss, lai izdabātu katrai sievas iegribai. Karsts vai auksts. Pavēle ir jāizpilda ātri un precīzi!

Piecēlies no sava krēsla, saules un karstuma apdullināts, es ieeju istabā un paņemu rokās savu sarkano mapi. Pārvelku ar roku pār vākiem un atveru to. Viss ir savās vietās. Nav nozudusi ne lapa.

Saprotu, ka mape satur informāciju, ka kaut kas nav tīrs ar to angāra projektu, bet ko iesākt ar to visu. Kur doties? Iet uz policiju, bet ko policijai teikt?

Ceru, ka kāda no institūcijām sazināsies ar mani un ieteiks, ko iesākt ar šiem dokumentiem. Esmu līvānietis, un mans vārds ir Slapjais Čigāns. Gaidīšu informāciju uz e-pastu: [email protected].

Attiecīgās iestādes noteikti spēs atrisināt visu to jezgu ar angāra celtniecību, lai mums visiem beidzot būtu skaidra bilde.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...