Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ahem

27.09.2016. 14:49

Piemēram, ja notiktu ASV, Austrālijas, Jaunzēlandes vai Kanādas dekolonizācija, tad tā nebūtu iespējama bez cilvēku DNS šķirošanas. Jo, tomēr vairākums no pamatiedzīvotājiem ir asimilēti. Un tur jau ir diezgan skaidri kritēriji izstrādāti pēc kādiem noteikt kuri ir un kuri nav piederīgi pamatiedzīvotājiem.

Piemēram ASV:
1% no ASV iedzīvotājiem runā indiāņu valodās, bet 10% no ASV iedzīvotājiem ir ar indiāņu asinīm pa tēva līniju. Pārējie 90% ASV iedzīvotāju ir migranti - bez atšķirības vai spiesti vai nē.
Kā jūs saprotiet, tad šo pašu praksi var attiecināt lai noteiktu kas pieder un kas nepieder pie tautas arī citās valstīs - tajā pašā Eiropā. Pie baltiskas izcelsmes nepiederētu vairāk kā 50% latvieši. Tas pats attiecas uz krieviem, kur nepiederētu ap 50%. Ar krieviem problēma ir tāda, ka nepastāv krievu kultūras, bet pastāv baltu kultūras mantojums - visā gan krievu valodas pamatvārdos, gan ģenētikā, gan kultūrā utt.


Esmu vairāk nekā pārliecināts, ka nākotnē šāda škirošana pēc DNS notiks. Kaut kur - varbūt pat Latvijā. Nevajag lolot ilūzijas, ka Rietumi būs toleranti mūžīgi - globāla konflikta gadījumā pašreizējā apziņa lūzīs un var notikt vainīgo meklēšanas un secinājumi ko darīt ar iebraukušajiem, lai nevajadzētu viņus izšaut.

Tā ir neizbēgamība un iemeslu ir pietiekoši daudz, jo tā ir ilūzija, ka cilvēku smadzenēs tiek apdomātas tikai jaukās un gaišās lietas. Un spriežot pēc pagātnes pieredzes - jau laikus ir jāgatavojās tam kādus trikus jauni diktatori izdomās un kā sodīt viņu pakalpiņus. Dabiskā atlase ir nepieciešama arī labu un jauku cilvēku kultivēšanā.

Atbildēt

ahem

27.09.2016. 14:18

»

ahem

Man vairāk izskatās, ka Kļosova kritizēšana notiek par hipotēzi vai teoriju - es īpaši neiespringtu šajos jautājumos, jo tur ir plašs darba lauks un ir ko pētīt, bet galvenajos jautājumos tas maz ko maina un kritika ir drīzāk par sīkumiem, nevis globālo bildi. Drīzāk Hopkins būtu jāliek pie kauna staba...


Ja mēs salīdzinām dabā novērojamās sugas, tad ir novērojamas sakarības - neskatoties uz to, ka visas sugas visu laiku attīstās un daļa izmirst, vienlaikus pastāv arhaiskas sugas. Arī ar cilvēkiem ir(bija) tāpat, ka sadzīvoja dažādas pasugas(var vairoties, bet izskatās atšķirīgi) un ģenētiskās atšķirības ir šo pasugu liecības.

Homo sapiens izplatījās tieši pateicoties mega vulkāna dabībai Indonēzijā, kura pelni noklāja lielāko daļu Āziju un arī Eiropa šur tur bija klāta ar pārdesmit metru biezu pelnu kārtu. Visi dzīvnieki tur izmira - arī tajos laikos eksistējošie cilvēku paveidi. Homo sapiens uzplauka uz citu sapiens iznīkšanas rēķina un jau pēc dažiem desmitiem tūkstošiem gadu cilvēku nošķirtās grupas atkal bija uz atsevisķu pasugu izveidošanas sliekšņa. Šīs atšķirības ir pašas dabas likumu pamatā un sociālās konstrukcijas tur nekādu lomu nespēlē. Senajiem grieķiem šīs sakarības ir aprakstītas Temīdas un viņas pavadoņu aprakstā. Temīda ir dabas likumu dieviete - tā kas ir ar aizsietām acīm un svaru kausu un zobenu ir Justīcija - nekāda sakara ar Temīdu.


Nekas šajā ziņā ar dzīvnieku dažādību nemainīsies miljonus gadus tālā nākotnē(būs dzīvnieki, kas izmirs un radīsies jaunas sugas vietā) un kāpēc vispār ir nepieciešams civilizēt cilvēkus, kas jau ir civilizēti pa savai modei? Lai tak viņi dzīvo džungļos, saskaņā ar dabu, arī lai klapē viens otru nost - vai tad tādas lietas nenotiek moderno cilvēku pagalmos? Kāpēc tāda apmātība par to ka visiem ir jābūt vienādiem? Šī apmātība nesenā vēsturē nozīmēja - totālu svešo izkaušanu. Un šādai īpašībai kosmosā dzīvojošajām būtnēm nav loģikas... ir diezgan daudz neapdzīvotu zvaigžņu sistēmu uz kurieni migrēt un mutācijas un ģenētiskās izmaiņas tāpat padarīs cilvēkus par vēl atšķirīgākiem, nekā jau tādas ir uz šīs planētas.

Atbildēt

ahem

27.09.2016. 13:44

»

anon

Labdien. Dzimums vīrietis, mans viedoklis tiek atzīts par vēra ņemamu (urāāā.lol...


Man vairāk izskatās, ka Kļosova kritizēšana notiek par hipotēzi vai teoriju - es īpaši neiespringtu šajos jautājumos, jo tur ir plašs darba lauks un ir ko pētīt, bet galvenajos jautājumos tas maz ko maina un kritika ir drīzāk par sīkumiem, nevis globālo bildi. Drīzāk Hopkins būtu jāliek pie kauna staba par viņa stīgu teoriju...

Par indiāņiem tas nav nekāds kontrarguments - es tās lietas neesmu pieminējis, bet ir tā kā jūs sakiet - var pat pastāvēt indiāņu ciltis, kas pazaudējušas valodu(pavisam) un sarunājas tikai angļu valodā. Un starp dažādām ciltīm ir bijuši dažādi iemesli, kā varēja kļūt par viņu cilts pārstāvi - nolaupot, saradojoties utt. pašu indiāņu attiecības savā starpā nebija neko labākas par senās Livonijas cilšu savstarpējām attiecībām. Ķas attiecas uz mūsdienām - vismaz par dažām no lielākajām ciltīm ASV presē ir bijis rakstīts tas, ka cilšu sievietes sūdzējušas tiesā utt. tikai tāpēc, ka viņu vīrs un bērnu tēvs nav bijis no viņu cilts. Jā, tas ir naudas jautājums, bet arī Latvijas pirmās republikas un citu valstu likumi bija līdzīgi - ja sieviete precās ar citas valsts pilsoni, tad tās valsts pilsonim ir jāgādā par sievu. Kāda vispār jēga izprecināt meiteni nabagam un iegūt lieku muti ko barot? Šis nav jautājums par indivīdiem, bet galvenajiem principiem.

Par indiāņiem jums nav taisnība - ASV pilsoņi neizpērk grēkus, jo indiāņu tiesības uz zemi un līdz ar to nākošā atbrīvošana no ASV nodokļiem ir šo līgumu pamatā. Tās zemes ir indiāņu pavalstis - viņi var maksāt vai nemaksāt šajās teritorijās nopelnītos nodokļus - tā ir viņu darīšana, bet ASV pēc būtības ir liegtas daudzas suverēnās tiesības pār šīm teritorijām. Jā, tām līdz pilnīgām neatkarīgām valstīm ir tālu, bet dzīvē viss tāpat nav tik vienkārši.

Vienā teikumā jūs sakiet, ka kultūru var iemācīties un turpat nākamajā, ka melnie izjūt segregācijas sekas utt. Bez tam - pēc maniem novērojumiem ASV presē liela daļa no melnādainajiem konfliktētājiem ir neseni migranti, kas nekad nav izjutuši ASV segregāciju vai verdzību. Piemēram, bija tāds gadījums ar dinka(Dienvidsudāna) vīrieti, kas pagājušo gadu tika nošauts, jo izdomāja uzbrukt policistam.

Jūŗa nav valsts un osta jums ir tikai pagaidus uzturēšanās teritorija. Ja jūs pārkāpjiet šo zemju likumus(arī absurdos), jums nav uz ko cerēt citās ostās. Bezvalstnieku tiesības tāpat nosaka pārējo valstu likumi. Nelolojiet ilūzijas šajā sakarā.

Es precizēšu: y-dna nav nekāda sakara ar mūsdienu tautībām, jo tās laika gaitā ir stipri sajaukušās, bet y-dna haplogrupas pārklājas ar radniecīgajām valodu saimēm un norāda uz šo valodu izcelsmi un to kādās valodās runāja šo haplogrupu pārstāvji izolācijā no pārējiem:
A - bušmeņi un niloti
B(homo sapiens jaukteņi) - pigmeji un hadza
C - pirmo izceļotāju pēcteči - austrālijas aborigēnu valodas saimes un vēl dažas valodu saimes Indonēzijas salās, kā arī turku, mongoļu, u.c. valodas
D - tibetieši un aini
E - rietumāfrikāņu valodas, kā bantu valodas
G - gruzīnu un abhāzu valodas, kādreiz arī hatiešu
H - dravīdu valodas
I - semītiem tuva grupa, kas apdzīvoja Eiropu(aizvietojot G) un ir pamatā ģermāņu valodu atšķirībām no apkārtējām indo-eiropiešu valodām
J semīti - arābi un ebreji un citi, kuru izcelsme ir Arābijas pussala
MS - papuasi un melanēzieši
NLT - šīm grupām nav savas valodas - tās ir tik ļoti migrējušas, ka aizņēmušās no pārējiem
O - mjau, ķīnieši, korejieši, austronēzieši, taizemieši, vjetnamieši un droši vien ka vēl - diezgan liela grupa, kuras vieno līdzīgas valodu saimes un arī ģenētika
Q - amerikas indiāņi, eskimosi un dažas Sibīrijas tautas
R - Eirāzijas ledus laikmeta ziemeļu daļas eirāziešu grupa - tā ko Latvijā dēvē par indo-eiropiešiem

Ja paskatās diezgan nesenā vēsturē 4000BP, tad šis ir tieši šāds šo grupu ģeogrāfiskais izvietojums. Jūs variet strīdēties par niekiem, bet tie nemaina lielo bildi - šo grupu DNS atšķirības izveidojās noteiktos apstākļos un arī valodas(cilvēki lietoja valodas daudz senāk - vēl pirms tie kļuva par cilvēkiem). Atšķirībā no šīm grupām, neeksistē tādu norobežotu mtDNA grupu. Tāpēc sociālās kultūras mantojums(kas iekļauj valodu) nāk no vīriešu kultūras. Piemēram, no C4 haplogrupas Spānijā nekas nav palicis, jo visticamāk tur izskatās, ka vīriešus izkāva(vai apēda) un sievietes un sieviešu mtDNA palika, jo kāpēc gan nē...


Es ņemu vērā stresa ietekmi īpaši tur kur dažādas grupas savstarpēji sadzīvo - un kur jums rādās augsta līmeņa sociālās konstrukcijas? Draudzība un mierīga līdzās pastāvēšana kā reiz ir zema līmeņa sociālās konstrukcijas, bet naidu pret apkārtējiem indivīds iemācās no sabiedrības kuŗā dzīvo. Nezinu kur jūs saskatiet, ka dzīvo veiksmīgi - manuprāt lielāku tribālisma uzplaukumu modernajā sabiedrībā vēl neesmu redzējis, BLM kustība arī ir praktiski sociālās iekārtas graušana ir viens no simptomiem. Krievijas, Ķīnas un citu draudēšana kaimiņvalstīm un islama radikālisma uzplaukums neeksistē tāpēc, ka šajās valstīs kaut kas nav kārtībā, bet tāpēc, ka rietumu pasaule, kas atrodas planētas ietekmes virsotnē nevar neko piedāvāt reālu vietā, jo pašu morāli var raksturot ar double-speak, kur dara vienu un tajā pašā laikā lokās kā tārpi, kad jāpamato darbi ar vārdiem.

Izņemot Norvēģiju(bet es pieminēju komentārā, ka Eiropas valstis arī seko ASV modelim), visas pārējās jūsu nosauktās valstis ir kolonistu valstis, kas iekortelējušās citu etnosu teritorijās. Šo valstu ideālais modelis ir ASV. Izraēlas piemērs ir dažām tautām piemērots, bet nav daudz tādu tautu, kas būtu spējušas saglabāt savu kopību, dzīvodami svešumā un kuriem pastāvētu ideja par savas zemes atgūšanu un atgriešanos tajā. Tādu tautu, kas tikušas padzītas no savām zemēm ir daudz un jautājums ir kā šo tautu problēmas risināt. Mūsdienu pasaulē jebkuŗas runas par masveida iedzīvotāju pārvietošanu(arī kolonistu un okupantu) tiek uztvertas kā aicinājums uz genocīdu, bet man neliekas ka jums ir morālas tiesības atrasties kaut kur kur jūs nepiederiet un jums ir jāpamet šīs teritorijas, kad palūdz... un tas vai jums tur ir īpašums vai nē nav nekāds pamatojums - īstenībā viss ir atkarīgs no vietējiem likumiem, bet tie var mainīties. Nekas nav akmenī kalts - īpaši cilvēku savstarpējie līgumi, kas nosaka sabiedrības funkcionēšanu.

Izraēlas gadījumā jums nav skaidra bilde - absolūti. Isra-el tulkojas kā Dieva zeme... tā kā Izraēla ir izlēmusi saglabāt šo vārdu, jums ir jāsaprot kas šai zemei nāk līdzi. Neskatoties uz to, kas rakstīts Torā(Vecajā Derībā), ebreji ir kanāniešu pēcteči(visticamāk, ka reliģisko kaŗu rezultātā viena no grupām, kas pasludināja, ka atšķirās no pārējiem). Kanāniešu pēcteči ģenētiski ir arī Jordānijas, Sīrijas un Libānas un arī daļas Turcijas iedzīvotāji. Un "Dieva zemes" robežas iekļauj šo valstu teritorijas - līdz Eifratas upei. Kā jūs saprotiet, tad miers ar musulmaņiem nekad nenotiks, jo musulmaņu reliģijas pamatā ir milzīga problēma - visa musulmaņu vēsture sākas ar ebreju aplaupīšanu un slepkavošanu Mekā un Medīnā, ebreju sieviešu izvarošanu un laupīšanu. Un varmākas ideoloģija nepieņems bijušo upuru valdīšanu pār viņiem. Tā ka jūsu ilūzijas par to, ka cilvēki ir miermīlīgi savā starpā ir paralēlā realitāte. Kamēr arābi nepiedzīvos uz savas ādas ko viņi ir darījuši citiem, tikmēr nekas nemainīsies, bet tiklīdz piedzīvos - arābi beigs eksistēt kā etnoss, jo ar šo morālo mantojumu nebūs iespējams sadzīvot. Un visas vienošanās ko ir noslēgusi ar kaimiņiem Izraēla ir slepenas - tikko kā tur pamatīgi mainās valdība vai notiek apvērsums vai revolūcija, šīm vienošanām pazūd jebkāda vērtība, jo pašā pamatā šo cilvēku domas par Izraēlas un pārējo likteni nemainās.

Lol, jums laikam ir paslīdējis garām tas ka kristiešus izmet aiz borta no šim laivām... bez tam - Irāna mērķi par to ka Izraēla ir jāiedzen jūŗā nav atmetusi. Arī visas ISIS un pārējās islamistu grupas nav savādākās domās - viņām pret Irānu ir tikai tās pretenzijas, ka tā ir izteikusi šo domu, bet realizēt - to ir ar mieru jebkuŗa, ja tikai radīsies iespēja. Vispār doma, kāpēc es to pieminēju par jūŗā iedzīšanu bija pavisam cita - man tā izskatās vienkārši pēc vainas apziņas agresīvākās izpausmes - parasti cilvēki ir daudz miermīlīgāki un realizē kulturālo pašnāvību. Man šie jēdzieni ne ar ko īpaši neatšķirās - rezultāts ir viens un tas pats. Jūs saprotiet, ka Izraēlas problēmai ir miermīlīgs risinājums - ja visi ebreji pieņem islāmu. Un jūs nez kāpēc esiet pacēlis ķepas gaisā un iedomājieties, ka Zemes nākotne ir izlemta un ka tai ir lemta viena valoda un viena kultūra... :D LOL tehee

Par citām būtnēm, es "jūs" neattiecināju uz jums personīgi, bet uz jums kā homo sapiens pārstāvi. Jūsu brīvajai gribai nav nekādas nozīmes, bet - rīcībai ir un ja jūs dzīvojiet sabiedrībā kurā šīs nosauktās morāles jautājumus nerisina tad jūs nevariet izvairīties no blakus efektiem, kas ietekmēs jūsu prieku. Interesanti vai jūs šo pašu formulējumu lietotu, ja būtu kādas nāves nometnes strādnieks vai apsargs. Vispār es baidītos no gudrākiem un jo gudrāki, jo attīstītāka tehnoloģija un iznīcināšanas mašinērija. Trešais Reihs nebija idiotu valsts - vienkārši pārējie cilvēki viņiem bija lieki. Es ļoti optimistiski raugos nākotnē šajā sakarā, un tāpēc arī baidos :P

"Turklāt tautībai beigu beigās vispār nav nozīmes, tās definēšana drīzāk izraisa etnisko naidu"
---------
Ja šo un tālāko nedēvē par vienpusēju pielāgošanos, tad kas tas ir? Piemēram, demokrātijas definīcija paredz vienlīdzīgas tiesības vienlīdzīgu locekļu starpā. Atēnu demokrātija nebija starp vergiem, bet starp brīviem pilsoņiem. Un ja mūsdienās daļa no cilvēkiem uzskata, ka viņiem vajag vairāk/mazāk tiesības kā pārējiem, nu tā nav vienlīdzība un arī par pielāgošanos to nevar dēvēt.

Vispār, jums nav ne jausmas, bet šie ģenētikas jautājumi ir aktuāli nevis attīstītajās valstīs, bet gan zemi attīstītās valstīs - piemēram pirmais projekts par pilnīgu pilsoņu DNS datu bāzi tiek izstrādāts Kuveitā, lai nepieļautu nelegālajiem migrantiem iespējas pieteikties pilsonībai... tas ka rietumi iet iepakaļus, nenozīmē ka tur nenonāks - vienkārši šīs lietas pagaidām ir ļoti sensistīvas - tieši matu skaldīšanas dēļ, jo saprotiet tak pareizi, ja Eiropā piemērotu šo Kuveitas projektu, tas var tikt izmantots pret visiem sabraukušajiem migrantiem un noteikt kuŗs pieder tautai un kuŗš nē - tur kā reiz pakalpot var tikai ģenētika.

Vispār, tautībai nav absolūti nekādas nozīmes - tur es jums piekrītu, jo uzskatu ka var vienmēr izveidot jaunu kultūru un pat valodu, bet ģenētiskajam pamatam šajā gadījumā ir saistoša nozīme. Lai ko jūs darītu, bet bioloģiskie vecāki jums nemainīsies - arī saites ar jūsu bērniem. Var, protams, adoptēt arī suni, bet no tā viņs par jūsu radinieku nekļūs...

Atbildēt

anon

26.09.2016. 20:22

»

ahem

Man ir aizdomas, ka notiek ņemšanās par nācijas un tautības terminiem. Piemēram, jums ir visas iespējas kļūt par amerikāni, iegūstot ASV pilsonību... bet nevariet kļūt par čerokī cilts indiāni - ASV pilsonība nedod jums tādas tiesības. DNS dotu jums tādas tiesības, ja jums būtu radnieciskās saites(man...


Labdien. Dzimums vīrietis, mans viedoklis tiek atzīts par vēra ņemamu (urāāā.lol.).

Izlasiet taču to rakstu krievu val., uz kuru iedevu adresi. Rekur divi citāti:
"Формально А. А. Клёсов, конечно, признает, что у одного народа много гаплогрупп (что же ему поделать с этим фактом?). Реально — рисуемые им картины миграций основаны на такой идеологии: на всем протяжении существования гаплогруппы она является биологической меткой реально существовавшей этнополитической или социальной общности.
Такое жесткое увязывание биологических и социальных параметров выходит далеко за рамки науки."

"Резюмируем: «новая наука» А. А. Клёсова де-факто не является научной концепцией и не может поэтому служить предметом научной дискуссии. Эта паранаучная концепция, к сожалению, отнюдь не безобидна. Признаки языка и культуры передаются не так, как гаплогруппы или цвет кожи, это два разных механизма. Фантомы А. А. Клёсова, в которых биологическое перемешано с социальным, — популистский инструмент управления опасными и скрытыми силами. Его упаковка в модную псевдонаучную форму льстит обывателю своей доступностью и привлекает читателей, национально-политические амбиции которых не удовлетворяет научная картина мира."

Tālāk pāris kontrargumenti Jūsu rakstītajam.
"ir visas iespējas kļūt par amerikāni, iegūstot ASV pilsonību... bet nevariet kļūt par čerokī cilts indiāni - ASV pilsonība nedod jums tādas tiesības. DNS dotu jums tādas tiesības, ja jums būtu radnieciskās saites(man ir aizdomas, ka tāpat - no tēva puses).
Pat ja jūs iemācīsieties viņu valodu un ieražas tas nedos jums nekādas tiesības sevi identificēt par čerokī - neatceros nosaukumu, bet jūs var apsūdzēt tam ir speciāls vārds kas apzīmē sveša mantojuma piesavināšanos."
Man ir tādas dziļas aizdomas, ka aizliegums kļūt par indiāni ir noteikts, tādēļ ka indiāņiem tika daudz darīts pāri, un tagad visi pārējie ASV iedzīvotāji vēl joprojām izpērk grēkus. Indiāņiem ir savas ekonmiskās zonas ar saviem kazino, kuri arī šobaltdien maksā mazāk nodokļu. Tas pats ar papildus atbalsta programmām melnādainajiem, kuri tās saņem, jo valda uzskats (visticamāk, pareizs), ka melnādainie pelna mazāk un ir mazāk izglītoti, tāpēc ka viņus vēl joprojām ietekmē verdzības un segregācijas atbalss. Ar ģenētiku tam nav saistības. Un, kā jau minēts tā raksta citātos, daudzām tautām var būt vienādas haplogrupas - tās atšķir tikai (dažām pat nav savas nācijas https://en.wikipedia.org/wiki/Stateless_nation#Claims_of_stateless_nations) kultūra. Kuru var iemācīties.

"uz planētas zeme nav nekad eksistējusi inteliģentu būtņu nācija un ja jūs nepiederiet ne pie vienas nācijas, tad jums nav tiesību atrasties uz šīs planētas. "
Ir gan. Ir tāds bezvalstnieka statuss un cilvēks, kuram nav pilsonības, ir tiesīgs atrasties Ports of Entry (https://en.wikipedia.org/wiki/Statelessness#Airports). Ir bijuši precedenti.

"Jūs variet izprecināt meitu kaimiņiem, bet ja notiek kaŗš, viņa neaizsargās tēvzemi, bet sava vīra un BĒRNU zemi."
Stipri individuāls jautājums. Nedomāju, ka Jūs būtu gatavs likt visu savu naudu uz kādu nejauši izvēlētu šāda tipa situāciju. Jo būtu iespējams zaudēt.

", jo... sievietēm nav tautības."
Vēlreiz, ar Y-DNS analīzēm var noteikt savu vīrieša līnijas haplotipu, kuram ir minimāla saistība ar tautību. To nosaka socioloģiski, ne bioloģiski faktori. Ar haplogrupām var noteikt senču dzīves aptuveno reģionu. Tas arī viss.

" man nav nekādu ilūziju šajos jautājumos, jo šī savstarpējā grupu miermīlība ir nesens produkts."
Man gan ir, jo cilvēku pašu veidotās augsta līmeņa sociālās konstrukcijas ir stiprākas par instinktu ietekmi. Ir gana daudz valstis, kurās dzīvo ļoti daudzveidīgas populācijas. Un dzīvo ļoti veiksmīgi.

"Man uz vienu brīdi bija līdzīgas domas, jo ASV un ASV modeļa pieņemšana ir mūsdienu rietumu pasaules ideoloģija, bet tas bija tikai uz brīdi, jo - pastāv tāda Izraēla... :) kas it kā ir rietumvalsts, bet tajā pašā laikā rasistiska(nehumāni deportē eritrejiešus, kas iekļuvuši nelegāli un nav ebreji) un nacionāla valsts(kas nedod tautību arābiem, kaut tie paši vairākumā visticamāk, ka ir arabizēti senebreju pēcteči)."
Izraēla ir viena valsts. Bez ASV tādas vēl ir visa ES, Norvēģija, Austrālija, Jaunzēlande, Kanāda u.c. Izraēlu tā rīkoties spiež skarbi apstākļi. Un skarbie apstākļi arī izveido masu neiecietīgo viedokli šajā sakarā. Tikko kā Izraēlai samazinātos kaimiņu un teroristu naidīgums, tā mainītos šīs politiskās pozīcijas.

"Viens variants ir tikt galā ar šo vainas apziņu ar palikušo likvidēšanu - kā to, piemēram ir definējuši musulmaņi par ebreju iedzīšanu jūŗā - tas neatšķiras no lielāku tautu izteicieniem par minoritātēm..."
Kā jau teicu, ASV dod atlaides melnādainajiem un indiāņiem, ES dod palīdzību migrantiem, citas valstis ievēro ANO noteikumus un cilvēktiesības. Neviens nevienu nedzen jūrā. Nu, vai vismaz nevar iedzīt, jo šīs pašas valstis, ar ASV priekšgalā, aizsargā Izraēlu. Pienāks diena, kad šī aizsardzība vairs nebūs nepieciešama.

"vai tiešām jums neliekas, ka citas, DAUDZ atšķirīgākas inteliģentas būtnes nevērtēs jūs pēc tā, kā jūs sadzīvojiet ar atšķirīgām būtnēm uz Zemes... ;)"
Es neticu brīvai gribai (nav nepieciešama, lai izskaidrotu realitāti, tās likumus un cilvēku rīcību), līdz ar to atbildībai, morālei etc. Domāju, ka inteliģentākās būtnes sapratīs manu pozīciju, kura īsumā ir - "katra inteliģenta būtne visumā ir pelnījusi prieku, neatkarīgi no tā, ko apstākļi pirms tam ir spieduši darīt". Līdz ar to no vēl gudrākiem nav jābaidās - viņi nedarīs pāri.

Par rietumu vērtībām - kur tieši es rakstu, ka tikai vienai pusei jāpielāgojas? Abām jāpielāgojas, vienai atmetot barbarismu, otrai - aizspriedumus un neloģiskus likumus.

Atbildēt

ahem

26.09.2016. 17:36

»

ahem

Nav īsti skaidrs ko autors ir domājis ar Judina testēšanu? Vai tas, ka viņš varētu būt ebrejs? Man ir aizdomas, ka Eiropas ebreju DNS lielākajai daļai ir R1a, arī krieviem tā ir 50


Un vēl - lai arī rakstā ir pieminēta Y-DNS, bet bez tās vēl eksistē autosomālās atšķirības - vienkāršā tautas valodā runājot vidējās DNS atšķirības starp cilvēkiem kas radušās jaucoties savā starpā vairāku tūkstošu gadu garumā.

Latvieši nav homogēna tauta, kādi ir, piemēram - korejieši. Latviešu lielākās haplogrupas sastāda baltisko R1a(balti apdzīvoja arī Krievijas centrālo daļu) un ķīniešu(arhaiskākās N formas ir atrastas Ķīnas dienvidos) izcelsmes N1c.
Tāpēc latvieši, kuriem ir atšķirīgas y-dna haplogrupas R1a un N1c, būs līdzīgāki savā starpā, nekā R1a no Indijas. Vai N1c latvietis ar N1c čukču, kuriem N1c īpatsvars ir nākamais aiz somiem.

Atbildēt

ahem

26.09.2016. 17:17

Nav īsti skaidrs ko autors ir domājis ar Judina testēšanu? Vai tas, ka viņš varētu būt ebrejs? Man ir aizdomas, ka Eiropas ebreju DNS lielākajai daļai ir R1a, arī krieviem tā ir 50%.

Atbildēt

ahem

26.09.2016. 17:00

»

anon

"Tautība ir etniskā identitāte – piederība noteiktai tautai (etnosam). Tā ir vienīgā konstantā identitāte. Cilvēks nevar mainīt etnisko identitāti...


Man ir aizdomas, ka notiek ņemšanās par nācijas un tautības terminiem. Piemēram, jums ir visas iespējas kļūt par amerikāni, iegūstot ASV pilsonību... bet nevariet kļūt par čerokī cilts indiāni - ASV pilsonība nedod jums tādas tiesības. DNS dotu jums tādas tiesības, ja jums būtu radnieciskās saites(man ir aizdomas, ka tāpat - no tēva puses).
Pat ja jūs iemācīsieties viņu valodu un ieražas tas nedos jums nekādas tiesības sevi identificēt par čerokī - neatceros nosaukumu, bet jūs var apsūdzēt tam ir speciāls vārds kas apzīmē sveša mantojuma piesavināšanos. Jūs, protams, variet sevi identificēt ar inteliģentu būtni, bet ir viena milzīga problēma - uz planētas zeme nav nekad eksistējusi inteliģentu būtņu nācija un ja jūs nepiederiet ne pie vienas nācijas, tad jums nav tiesību atrasties uz šīs planētas.

Latvijas gadījumā ir tā, ka pamattautai un nācijai ir viens nosaukums - ja jūs esiet krievs un ar Latvijas pasi dosieties uz ārzemēm, tad jūsu nacionalitāte būs latvietis.


Nedomāju jūs apvainot, bet ja aiz anon slēpjas sieviete, tad jums pilnīgi noteikti atšķirsies viedoklis šajā gadījumā un tam ir loģisks izskaidrojums, kas ir saistīts ar DNS X vai Y hromosomām. Diemžēl šim zinātniekam ir absolūta taisnība, jo tēva tautība(Y-DNS) ir tā, kas nosaka bērna tautību, jo arī mūsdienās neeksistē amazoņu valstis, jo... sievietēm nav tautības. Un atšķirībā no Y-DNA, sieviešu mtDNA izplatības karte nepārklāsies ar radniecīgajām valodas saimēm. Es neesmu autoritāte šajos jautājumos, bet jūs variet paši salīdzināt kartes - globāli. Jūs variet izprecināt meitu kaimiņiem, bet ja notiek kaŗš, viņa neaizsargās tēvzemi, bet sava vīra un BĒRNU zemi.

Cilvēku suga ir 1, bet rases un starprases ir vismaz 30. Pamatrases nav noškiramas no DNS grupām. Rase nav tikai ādas krāsa, bet DNS informācija, kas palīdz organismam izdzīvot noteiktos apstākļos, kur pielāgošanās ir notikusi ļoti ilgā laika posmā - vairākus tūkstošus un pat desmit tūkstošus gadus ilgā laika posmā. Reāli tikai nesen sāka notikt cilvēku masveida migrācija un savstarpējā jaukšanās - līdz tam visas cilvēku grupas dzīvoja diezgan nošķirti. Viss būtu labi, ja vēl mūsdienu sajaukšanās notiktu uz vispusējas cieņas pamata, bet izskatās, ka homo sapiens ne ar ko nav izaudzis no pēdējos tūkstošus gadus piekoptās primitīvās prakses... man nav nekādu ilūziju šajos jautājumos, jo šī savstarpējā grupu miermīlība ir nesens produkts.


Zinātnieka kritika ir par to, ko citi neaizdomājas. Piemēram, arī latviešu sakarā - 50% nav baltu izcelsme, bet ir somugri. Krievu gadījumā - pirms slāvu(baltu-skitu jaukteņu) atnākšanas pirmiedzīvotāji bija balti. Daļa no baltiem jau ap to laiku bija somugriskota - piemēram, mari, kur valoda ir somu, bet kultūras mantojums - no baltiem. Ja kas, tad Mari R1a ir līdzīgs ar baltiešu R1a.


"nevienam ar to netiek kaitēts. Ja tu esi visu nepieciešamo iemācījies un identificējies ar šo tautību, tad tu esi leģitīms šīs tautības pārstāvis. Tā ir visās normālās valstīs."
Man uz vienu brīdi bija līdzīgas domas, jo ASV un ASV modeļa pieņemšana ir mūsdienu rietumu pasaules ideoloģija, bet tas bija tikai uz brīdi, jo - pastāv tāda Izraēla... :) kas it kā ir rietumvalsts, bet tajā pašā laikā rasistiska(nehumāni deportē eritrejiešus, kas iekļuvuši nelegāli un nav ebreji) un nacionāla valsts(kas nedod tautību arābiem, kaut tie paši vairākumā visticamāk, ka ir arabizēti senebreju pēcteči).Visa līdzšinējā planētas vēsture var tikt raksturota ar dabisko izlasi, kur uzvar stiprākie, vai tie kas spēj pielāgoties. Šis ļoti labi izklausās, ja neņem vērā genocīdus, izkautās tautas un pakļautos cilvēkus, asimilāciju utt. Un ja mēs esam modernas un inteliģentas būtnes... viena no šo būtņu problēmām būtu šo seku likvidēšana. Viens variants ir tikt galā ar šo vainas apziņu ar palikušo likvidēšanu - kā to, piemēram ir definējuši musulmaņi par ebreju iedzīšanu jūŗā - tas neatšķiras no lielāku tautu izteicieniem par minoritātēm... parasti šie radikālākie izteicieni nāk no nesen pievērstajiem - tas liecina par kaut kādu krīzi savā pašnovērtējumā... jebkuŗā gadījumā - ja jūs domājiet, ka esiet inteliģenta būtne un vēlieties identificēties ar inteliģentām būtnēm visumā... vai tiešām jums neliekas, ka citas, DAUDZ atšķirīgākas inteliģentas būtnes nevērtēs jūs pēc tā, kā jūs sadzīvojiet ar atšķirīgām būtnēm uz Zemes... ;)


Un vēl - kāpēc jūs gribiet pielāgoties citiem, bet neprasiet lai citi pielāgojas jums un akceptē jūsu atšķirības... jo tā it kā ir Rietumu vērtība, jeb es esmu kaut ko palaidis garām šeit, rietumos, dzīvodams... :D Jo ja būtu pretējais - tieši tā kā jūs sakiet, tad rietumu pasaulē nebūtu "islāma jautājuma" krīze.

Atbildēt

A.P.

26.09.2016. 06:26

Idiotiska lišķība etniskā kolektīva (tautas) raksturošanā vienmēr izraisa pretīgas emocijas. Tas attiecās arī uz šādu idiotisko lišķību. Latviski sentimentāli seklu „filmu režisors” un pūļa elks Streičs: „Mani kaitina, ka saka: latvieši ir maza tauta. Tā teikt ir apgrēcība. Tauta nav mērāma cilvēku skaitā vai aizņemtās teritorijas lielumā. Tauta mērāma citā dimensijā – laikā. Un mēs jau esam iegājuši laikā. Izgājuši cauri laikam. Nevis panīkuši, bet attīstījušies. Tauta ir garīga būtne, un tas ir Dieva dots jēdziens”. Idiotisko lišķību vienmēr pavada šausmīga demagoģija un aloģisms. Arī šis latviešu dāmu mīlulis ir visu saputrojis: latvieši ir gan iegājuši laikā, gan izgājuši cauri laikam. Sanāk, ka pašlaik latvieši nav saistīti ar laiku, ja jau viņi ir izgājuši cauri laikam. Riebīgs un reizē stulbs idiotisms ir lišķīgajos vārdos, kas var patikt tikai stulbeņiem un idiotiem.

Atbildēt

Dens

25.09.2016. 02:43

No pasn. FaceBook: Fiziognomika kļūst aktuāla izziņas konstrukcija laikā, kad sabiedrības degradācija jau ir sākusi izpausties bioloģiski – sabiedrības locekļu sejās. Degradācijas formas „daunisms”, idiotija, stulbums, kretīnisms atspoguļojās daunu, idiotu, stulbeņu, kretīnu sejās. Medijos ievietotajās fotogrāfijās sāk dominēt ļoti nepatīkamas sejas. Tā ir strauji progresējoša tendence Rīgas medijos. Jēdzienu „fiziognomika” ieviesa Hipokrāts. Viņa ieskatā daba ietekmē cilvēka izskatu. Ar šo jēdzienu apzīmē teorētiskās domas atzaru, interesējoties par cilvēka garīgo pasauli, psiholoģiju, rakstura formēšanos. Par fiziognomiku dzīvi interesējās Aristotelis. Viņš radīja „fiziognomistisko estētiku”. Fiziognomika var būt objektīvs kritērijs cilvēka rakstura, uzvedības diagnosticēšanā un prognozēšanā. Tā teikt, cilvēka sejā atspoguļojās tas, ko no viņa var sagaidīt. Fiziognomika paver iespēju cilvēkus klasificēt, kataloģizēt, tipoloģizēt. Fiziognomika bija modē XVIII gadsimtā, taču „īsta” zinātne nekļuva. Fiziognomikā lielu uzmanību pievērš acīm, – acis esot dvēseles spogulis. Uzmanību pievērš pieres augstumam – „intelektuālis ar augstu pieri”. Fiziognomiskā analīze veicina tādus novērojumus kā „labsirdīgs vīriņš”, „bezbailīgs ar ērgļa skatu”. Fiziognomikas vislielākā „speciāliste” ir māksla. Glezniecībā, kinomākslā noteikta izskata tipi simbolizē noteiktu pasaules uzskatu, morālo stāju, sociālo statusu utt. Ja agrāk vajadzēja grimēt „idiotu”, tad tagad var atrast sejas, kuras idiota lomai nav jāgrimē. Rīgā šajā ziņā ir liela izvēle jauniešu populācijā. Uzvedības stereotipi nav iespējami bez attiecīgā ārējā izskata stereotipiem. Tas pats attiecās uz sociālo statusu: bagātnieki (buržuāzija) resni vīri ar trulām sejām, aristokrāti – tievi, izstīdzējuši cilvēki ar inteliģentām sejām, inteliģents vienmēr ir ar „brillītēm”. Latviešu „partijā” „Vienotība” ir izcēlies skandāls par pelēcību lomu. Pelēcības tiekot atbalstītas „partijā”, virzītas dažādos amatos utt. Interesanti, ko teiktu fiziognomikas korifeji Hipokrāts un Aristotelis par „Vienotības” vadītāju sejām? Vai tās ir tipiskas pelēcību sejas jeb Sarkanmatainās Tumsonības personības un Putnu Biedēkļa personības apgarotās sejas, kuras redzamas dotajā fotogrāfijā?

Atbildēt

nona

24.09.2016. 12:40

Vispār jau cilvēka DNS ļoti maz atšķiras no dzīvnieka DNS. (Tomēr, kaut vai par mazu kripatiņu, bet atšķiras.)

Atbildēt

D.

24.09.2016. 10:49

»

anon

Atvainojiet, bet viss, ko rakstīju, ir pilnīgi objektīvas pretenzijas. Ne Priedītim, ne Kļosovam nav izglītības bioloģijā vai antropoloğijā. Rakstā, kuru minēju, vairāk nekā divdesmit cilvēku, kuriem ir šāda izglītība augstākajā līmenī, saka, ka Kļosova pēdējie darbi par DNS ir klajš šarlatānisms. Protams...


Graudiņ, vecais nevajag.Žulis ir nelabojams ar galvu.Atceries, pasniedzējs citēja bieži Gēti, kurš esot teicis, ka pret muļķiem neko nevar padarīt, jo muļķis balstās uz pārliecību, ka meli ir patiesība.Es to nekad neaizmirsīšu, jo te visur ir muļķi. Tu pareizi raksti komentos, ka tādi Žuļi visu zina un apkauno latviešus.Žulis ir izlasījis kaut ko un viņam ar to pietiek un viņš nav spējīgs vēl kaut ko izlasīt. Tas par grūtu būs. Man patīk, ka letti ir gandrīz visi tādi kā žuļi. Es zinu, ka tas krievu amerikānis ir īsts vīrs, kuru tagad pat Kremlis uzklausa un visi nopietnie vīri Krievijā ciena. Man patīk, ko viņš raksta un arī video runā par baltiešiem, āriešiem, normāņiem. Viens vecums ar pasniedzēju, tāpēc skaidra valoda un arī negriež ceļu pseidozintniekiem, kuri viņu nomelno, jo viņš pierāda viņu veco teoriju nederību.

Atbildēt

anon

24.09.2016. 10:15

»

Linards G.-Žulim

Kā es priecājos par katra latvieša spēju zināt un pamācīt visās tēmās. Žulis varētu pamācīt Einšteinu, Mendeļejevu, Sikorski, Koperniku, Galileju. Latvietis kā lops, tas man patīk pie tādiem Žuļiem.Kas gan dzemdē tādus izdzimteņus


Atvainojiet, bet viss, ko rakstīju, ir pilnīgi objektīvas pretenzijas. Ne Priedītim, ne Kļosovam nav izglītības bioloģijā vai antropoloğijā. Rakstā, kuru minēju, vairāk nekā divdesmit cilvēku, kuriem ir šāda izglītība augstākajā līmenī, saka, ka Kļosova pēdējie darbi par DNS ir klajš šarlatānisms. Protams, ka es uzticēšos tiem, kas saprot kaut ko no šīs tēmas, nevis cilvēkam ar ļoti politisku motivāciju un padomju laika humanitāro izglītību.
Protams, Priedītis arī ir gudrs un acīmredzami daudz lasījis cilvēks, bet viņam jāmeklē cits pamatojums savai vēlmei rast kādas nepārvaramas plaisas starp dažādu izskatu cilvēkiem. Jo nospiedošs vairākums bioloģijā izglītotu cilvēku saka, ka viņi savā jomā šādas atšķirības neatrod.

Atbildēt

Linards G.-Žulim

24.09.2016. 08:27

»

anon

"Tautība ir etniskā identitāte – piederība noteiktai tautai (etnosam). Tā ir vienīgā konstantā identitāte. Cilvēks nevar mainīt etnisko identitāti...


Kā es priecājos par katra latvieša spēju zināt un pamācīt visās tēmās. Žulis varētu pamācīt Einšteinu, Mendeļejevu, Sikorski, Koperniku, Galileju. Latvietis kā lops, tas man patīk pie tādiem Žuļiem.Kas gan dzemdē tādus izdzimteņus?

Atbildēt

Deniss

24.09.2016. 08:24

No prof.Facebook: "Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī norādīja uz pasaules daudzveidības pieņemšanu, skaidrojot savu nostāju par homoseksualitāti. "Mēs neesam radījuši šo pasauli. Es neesmu radījis šo pasauli. Dievs ir šo pasauli radījis visā tās daudzveidībā. Tātad man ir šajā daudzveidīgajā pasaulē nevis tagad jāpārtaisa šī pasaule pēc manas vienkrāsainās vai divkrāsainās izpratnes, bet man jāiemācās dzīvot arī ar tiem cilvēkiem, kas ir atšķirīgi šajā pasaulē, un saprast šos cilvēkus. Es domāju, par to ir stāsts," uzskata teologs". Tas ir intelektuālā pederasta viedoklis, akceptējot homoseksuālismu kā dzīves/pasaules vērtību. Šis vieplis, ja nemaldos, tēlo arī mācītāju. Bet tas ir labi zināms, ka latviešiem nekāds morālais atbalsts nevar būt latviešu garīdznieki.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

24.09.2016. 04:58

Kamēr varu būs sagrābuši kangar-bauri man nekad nebūs dvēseles miera.
Apskatieties mūsu p-rezidenta uzstāšanos ANO. Tas tak ir āprāts. Jau pašā sākumā galvu gandrīz izmežģi. Runā svešvalodā. Par to ko runā pašam nekādas pārliecības. Visa runa ir vienos melos, nepatiesībās.
https://www.youtube.com/watch?v=JCpa37yWheA

Visi sevi cienoši valsts vadītāji runā savās dzimtajās valodās. Bet te kangari tak uzstājas kungu priekšā, kā gan kangars var atļauties likt kungiem klausīties bauru valodu.
Ievērtējat kā to dara Lavrovs, vienkārši lai salīdzinātu
https://www.youtube.com/watch?v=GgnswfBdpYc

Ārprāts, kā tad bez Krimas pieminēšanas. Šai sakarā precīzi saka zivrūpnieki
https://youtu.be/Hn274xQUfgw

Atbildēt

DNS

24.09.2016. 04:19

Ja jau visām rasēm ir vienādi DNS ,tad šobrīd ir dzeltenā rase latvieši ,bet drīz būs melnā rase latvieši.......

Atbildēt

gudrinieki

24.09.2016. 04:18

Svešvārdu lietošana runām un rakstiem piešķir zināmu misticismu. Ir iespēja pieņemt,ka dažiem latvi(ji)ešiem piemīt Augstākā Apziņa.

Atbildēt

Okšķeris

24.09.2016. 03:25

Identitātes meklēšana ir zināma tautas kaislība. Tā, domājams, nav raksturīga visām tautām. Mazām tautām varbūt arī nav visām vienādā mērā raksturīga. Tautas identitāti meklē arī lielas tautas. Piemēram, krievi intensīvi to dara jau vairākus gadsimtus. Padomju laikā nebija šī kaislība, ja neņem vērā ideoloģisko kņadu ap jēdzienu „padomju cilvēks” un „padomju tauta”. Latviešu kaislība meklēt identitāti inteliģences aprindās pēcpadomju laikā ir ļoti izteikta. Identitātes tematikai tiek veltītas grāmatas, disertācijas. Galvenie identitātes meklētāji ir sievietes. Par kaut kādiem zinātniskajiem panākumiem ir grūti runāt. Galvenokārt tiek atkārtots latviešu pozitīvo īpašību uzkaitījums. Tādu īpašību kolekcija tika izveidota jau pirmskara Latvijā pseidozinātniskos tekstos. Tagad drīzāk nākas domāt par latviešu identitāti kā transcendentālu nacionālo specifiku un latviešu savdabību uzskaitījumu kā cinisku imitāciju, paštīksmināšanās metafizisko ekstāzi. Latviešu savdabību eksaltācija novērš uzmanību no ikdienas problēmām. Īpaši morālajām problēmām – latviešu organisko saistību ar noziegumu brīvību – nesodīto nemitīgo zagšanu un blēdībām. Obligāti jārunā par latviešu intelektuālo aprobežotību – nespēju loģiski pievērsties galvenajam, neprasmi pareizi lietot terminus un konceptus. Latviešu identitātes savdabības eksaltācija drīzāk ir zināms simptoms, ka „mājās” kaut kas nav kārtībā ar galvu un sirdi. Identitātes meklēšanas kaislība ir atrauta no ļoti nepatīkamās realitātes. Latviešu mentalitātei milzīgu ļaunumu nodara liberālisma un postmodernisma duets. Taču par to inteliģence neraksta.

Atbildēt

Students

24.09.2016. 03:13

Autors varētu uzrakstīt par mums, vai "muļķu tauta" ir ģenētisks jautājums, jo arī te komentāros redzam "muļķu tautu" pie katra raksta ir naids pret zināšanām.

Atbildēt

S.L.

24.09.2016. 03:03

»

anon

"Tautība ir etniskā identitāte – piederība noteiktai tautai (etnosam). Tā ir vienīgā konstantā identitāte. Cilvēks nevar mainīt etnisko identitāti...


Vēl viens latviešu pediņš, kas tic vikipēdijai, lai norietu otru latvieti.Cūkas vienmēr paliks cūkas ar savām cūkas smadzenēm.

Atbildēt

anon

23.09.2016. 19:07

"Tautība ir etniskā identitāte – piederība noteiktai tautai (etnosam). Tā ir vienīgā konstantā identitāte. Cilvēks nevar mainīt etnisko identitāti."
"DNS ģenealoģijas pamatlicējs ir AMERIKĀŅU zinātnieks Anatolijs Kļosovs"

Dzimis, audzis, strādājis PSRS, Kaļiņingradas apgabalā. Amerikānis. Priedītis ftw baby. Ļoti konsekventi.
Bonusā - visi viņa darbi par DNS ir pseidozinātne, skatīt Wikipēdiju, tur ir avoti. Vienu avotu uzreiz iekopēju, jo paši krievi (20+ zinātņu doktori un zinātņu kandidāti ir parakstījušies zem raksta) to atzīst par absurdu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anatole_Klyosov
http://trv-science.ru/2015/01/13/dnk-demagogiya-kljosova/

Otrkārt, ģenētiskā ģenealoģija un DNS ģenealoģija ir viens un tas pats. DNS ģenealoģiskā analīze ir metode ģenētiskās ģenealoģijas noteikšanai (skatīt pirmo teikumu https://en.wikipedia.org/wiki/Genealogical_DNA_test).

Treškārt, Judinam ir pilnīga taisnība par šo tēmu. Jo ģenētikai nav nekādas nozīmes tautības jautājumos. Cilvēka DNS ir pārāk līdzīgi viens otram pat dažādās rasēs, lai tur kaut ko kardināli atšķirīgu izburtotu. Ja tu neesi iemācījies valodu, vēsturi un paražas, bet izvēlies identificēt sevi ar šo tautību, tad tā ir tikai tava problēma, nevienam ar to netiek kaitēts. Ja tu esi visu nepieciešamo iemācījies un identificējies ar šo tautību, tad tu esi leģitīms šīs tautības pārstāvis. Tā ir visās normālās valstīs. Mēs tikai, kā vienmēr, esam iepakaļus ASV, Eiropas valstīm u.c. attīstītām demokrātijām. Turklāt tautībai beigu beigās vispār nav nozīmes, tās definēšana drīzāk izraisa etnisko naidu, nekā nes ko labu. Jo ātrāk visi sapratīs, ka ir cilvēki no planētas Zeme (un varbūt arī identificēšanās ar šo planētu nākotnē būs kārtējais liekais konfliktu avots; varbūt pat identificēšanās ar Homo sapiens, ja tiks atklātas citas inteliģentas būtnes. Es izvēlēšos vienkārši identificēties ar inteliģentajām būtnēm šajā visumā), jo ātrāk pasaule būs mierīgāka.

Un pirmais citāts par latviešu augstākās apziņas episkumu ir tautastribunals.eu āksta citāts, ne Judina. Priedīša kungs it kā ir nodrošinājis sev izeju (ar vārdu "gandrīz"), tomēr, manuprāt, šāda teksta kontrukcija viegli ģenerē pārpratumus.

Atbildēt

Deniss

23.09.2016. 14:07

No pasniedzēja bloga: "Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot latviešu apziņu jautājumos par zinātni, zināšanām, patiesību. Pārgudrās diskusijas atreferējumā jau pirmais teikums ir idiotisks: „Vai Latvijā vērojams jauns (!?) pseidozināšanu vilnis?”. Jautājums ir idiotisks tāpēc, ka Latvijā par laimi nekad nav bijis pseidozināšanu „vilnis”. To nepieļāva latviešu kuratori – vācieši, krievi. Tāds „vilnis” nebija ne cara laikos, ne „pirmajā” republikā un padomju periodā. Pseidozināšanu vilnis Latvijā strauji sākās un tagad ir sasniedzis „akadēmisko līmeni” pēcpadomju laikā, kad latvieši, tā teikt, tika palaisti savvaļā un varēja sākt darboties atbilstoši savas vispārējās attīstības pakāpei. Un, lūk, šī pakāpe izrādījās tik patīkama, ka tagad pseidozinātnieki veido LR akadēmisko personālu humanitārajās un sociālajās zinātnēs augstskolu katedrās un institūtos. Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālie un morālie pederasti ir pārņēmuši tautas izglītošanu minētajās zinātnēs, darbojoties atbilstoši savai pseidointelektuālajai, šarlatāniskajai mentalitātei un postmodernisma perversijām. Diskusijas dalībnieki ir „Latviešu idiotismu kolekcijas” pamatlicēji – šlāpini, neiburi, sedlenieki."

Atbildēt

Žulis

23.09.2016. 13:39

Ja Arturs Priedītis pieder pie latviešu tautas, tad cerams ka pēc šī raksta uzrakstīšanas viņš sapratīs, ka apsaukājot un zākājot savos rakstos latviešu tautu, viņš apsaukā un zākā pats sevi.

Atbildēt

Eduards Lunis

23.09.2016. 12:44

---Kārtējais-Paldies, Priedīša kungs! Ļoti interesants un izglītojoša raksts! Bez komentāriem...

Atbildēt

AG

23.09.2016. 12:16

ŠITAS SIZIĶIS VĒL NAV DURKĀ IESPUNDĒTS???

Atbildēt

Mermunds

23.09.2016. 11:17

Ļoti interesanti.
Izlasījis vienu daļu autora agrāko - latviešiem kritisko - rakstu, kuriem lielā daļā piekritu, mocos neziņā. Ko man, cilvēkam, kurš nevēlas tikt uzskatīts par piederīgu ne Lielajai bandai un viņu atbalstītājiem, ne astoņkājim un tiem, kuri uzskata to par normālu tā eksistenci, ne tiem, kuri gadu gadiem pacieš un cenšas pielāgoties visam tam, kas šeit notiek, citiem vārdiem - cilvēkam, kurš nevēlas būt latvietis savā rīcībā, uzvedībā un citās "ģenētiski noteiktās" lietās, darīt, ja labprātāk vēlētos būt cahurs, uga vai agietis, nekā tikt "ievietots"vienā komandā ar āboltiņām, viņķelēm, zaķiem, dzintariem, dombravām, parādniekiem ... (oi, sarakstu varētu turpināt un turpināt)?

Atbildēt

Pīters

23.09.2016. 11:07

judins,loskutovs,makarovs,otto ozols un viļums tiešām ir unikumi,zinātne vēl ilgi "lauzīs" galvas.

Atbildēt

Joņs

23.09.2016. 10:39

Autors savā savārstījumā ir sagāzis daudz vairāk muļķību nekā visi A.P. citētie kadri visas dzīves laikā.

Atbildēt

A.P.

23.09.2016. 10:32

Izteikumos par tautu un tautību līdz šim esmu sastapies ar trim izcili idiotiskiem autoriem. Viņu izteikumi ir tik idiotiski, ka nav iespējams noteikt to iemeslu. Nav saprotams, vai izteikumi ir neizglītotības jeb iedzimta stulbuma sekas, jeb iemesls ir abi minētie varianti un vēl kādi citi varianti. Normāls cilvēks pat bez speciālām zināšanām nekad tik idiotiski neizsacīsies par tautu un tautību. S.Āboltiņa ir autore šādam idiotismam: „Mēs ticam nacionālai valstij, kurā ciena visu tautību latviešus”. Sarkanmatainajai Tumsonībai pieder līdz šim (2016.g.sept.) manis sastaptais vislielākais idiotisms – “visu tautību latvieši”!!! Otrajā vietā ir antropolops („antropologa” K.Sedlenieka iesauka). Viņš ir autors šādam idiotismam: „Nācija vai etniska grupa vai tauta fiziski nepastāv(!?), tās ir tikai koncepcijas, identitātes un ideoloģijas veidi, kā indivīdi vai to grupas veido savu stāstu par atrašanos grupā vai to, kā dominēt pār citiem indivīdiem un grupām”. Trešajā vietā Saeimas deputāts Andrejs Judins („Vienotība:): „Tautība nav parādība, kas nododama dzimumceļā, tautība nav tas, ko cilvēks manto ģenētiski”; „Tas ir pašidentifikācijas jautājums. Ja persona uzskata, ka ir latvietis, nevienam nav pamata apšaubīt viņa attieksmi”. Protams, minētie izteikumi grezno „Latviešu idiotismu kolekciju”.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

Foto6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.
Lasīt visu...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...