Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Galdiņ, klājies!

Leonards Inkins
23.06.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja lasi un tev rodas sajūta, ka tevi uzrunā kāds, kurš domā, ka ir gudrāks par tevi un augstprātīgi pamāca, tad tā ir pazīme, ka šis raksts nav tev, jo tu nesapratīsi ne jēgu, ne būtību. Ne kontekstu, ne zemtekstu un pat ne tekstu... Tu nespēsi izdarīt pareizus secinājumus, tāpēc labāk jau nelasi šo.

Tikai tad, ja spēj saprast, ka es vienkārši dalos savās pārdomās, tad, jā, lasi un klausies, jo ir iespējams, ka tev kāds no maniem secinājumiem var noderēt un varbūt tas kļūs arī par tavu secinājumu.

Bet, ja domā, ka es sevi uzskatu par to, kurš citus māca, kā pareizi jādzīvo un jārīkojas, tad tas nozīmē, ka tu nespēj noskaņot savu uztvērēju uz pareizā viļņa, lai spētu saprast, ko saku. Tikpat labi var būt arī kāds cits iemesls, kāpēc nespēj uztvert, iedziļināties un saprast.

Jānis Zeltamute māca – ja tu kādu vēlies apgaismot, tad, pirms tu viņam stāsti par to, ka Jēzus viņu mīl, apjautājies un noskaidro, vai uzrunātais ir ēdis, vai viņu nemoka kāda slimība vai asas sāpes.

Ja uzzini, ka viņš ir badā, tad, pirms sludināt savas patiesības, pabaro to, jo kamēr tas sapņo par maizes gabalu, tavas gudrās runas viņš nesapratīs, un tā nebūs viņa vaina, jo tāds ir cilvēks un tāda ir cilvēka daba.

Aplamās gudrības

Kāpēc ir tik daudz gudru aplamību sarakstīts, un kāpēc es tās dēvēju par gudrām aplamībām jeb aplamām gudrībām? Kāpēc ir tik daudz nepamatotu uzskatu, pārliecību, vērtējumu un pat ticību?

Ja kas pastāvošajā situācijā mūsu dzīvē mūs neapmierina, tad ko mēs darām, lai situāciju mainītu? Manuprāt, jābūt tā, ka vispirms tiek apzināta reālā situācija, laikapstākļi, politiskā situācija pasaulē un citi svarīgi faktori, kā arī apzināti šķēršļi, kuri traucē mūsu nolūkiem. Pēc tam izvērtējam savas iespējas un veicam izmaiņas atbilstoši savām spējām, praktiskajām iespējām, finansiālajam un veselības stāvoklim, domubiedru daudzumam, to prasmēm, spējām un vēlmei līdzdarboties, kā arī citiem apstākļiem.

Tā, manuprāt, būtu jābūt, bet kā ir patiesībā? Patiesībā ir tā – ja mūs kaut kas neapmierina, tad mēs, līdzībā runājot, noklājam sev priekšā baltu lapu un uz tās uzzīmējam dažreiz smalku, dažreiz vienkāršotu aprakstu, kā, mūsuprāt, būtu jābūt, t.i.,  kas, kam un kā būtu jāizdara, lai mūsu vēlmes piepildītos.

Bet reālajā dzīvē minētā baltā lapa, kurā ieviešam sev vēlamās izmaiņas, bieži nesaprotot, pie kādām sekām tās novedīs, nav balta un tīra lapa, uz kuras ir viegli zīmēt un plānot. Lapu ir sašvīkājuši, apzīmējuši un pat no tās ko dzēsuši kādi citi, kuri arī vēlējās tur ko mainīt. Mēs tur esošās aplamības varam nodzēst tikai daļēji un papildināt ar savām, jo, lai papildinātu ar gudrībām, pašiem papildinātājiem ir jābūt zinošiem, protošiem un pieredzējušiem. Vai mēs tādi esam?

Tomēr tas mums netraucē meklēt vainīgos tam, ka atkal nekas no iecerētā nav izdevies.

Pamēģini!

Lai tev būtu saprotamāk un tu par to varētu praktiski pārliecināties, atver kādu pastāvošu vai novecojušu likumu, vai pašvaldības nolikumu, vai normatīvo aktu. Internetā vai mājas bibliotēkā, ja tāda ir... Eksperimenta nolūkā ievies jelkādas izmaiņas šajā dokumentā. Uzlabo vai apzināti pasliktini to, neaizmirstot – ja kādu likumu vai tā normu ir iespējams nepildīt vai pildīt pavirši, tad noteikti atradīsies kāds, kurš tā arī rīkosies.

Nevis saceri jaunu dokumentu, bet veic izmaiņas jau esošajā! Neizlaid no prāta, ka pastāv arī citi dokumenti, piemēram, Satversme, kam ir lielāks spēks nekā kādam pašvaldības nolikumam. Neaizmirsti, ir citi likumi, kuros daudz kas ir reglamentēts, un tevis pārveidotais dokuments nevar būt pretrunā ar Satversmē pausto. Ja ir pretrunā, tad veic izmaiņas arī Satversmē, paredzi spēkā stāšanos, pārejas normas un citu.

Pamēģini, atver datorā Valodas likumu un veic tajā izmaiņas, lai tās varētu piemērot un tās nebūtu pretrunā ar uzņēmējdarbību reglamentējošiem likumiem, nolikumiem, lai nebūtu pretrunā ar Satversmi un pilsoņu vēlmēm, uzskatiem un pārliecību. Palūkojies arī Briseles virzienā...

Pamēģini, un tu sapratīsi, ko saku. Tu pārliecināsies, cik tas ir grūti un bieži vien neiespējami. Bet aprakstīt papīru un veikt tajā svītrojumus nav grūtākais. Grūtākais ir pierunāt vismaz piecdesmit Saeimas deputātus par to nobalsot. Kā tu to panāksi, ja ar viņiem nerunāsi?! Bet viņiem būs savas intereses, savi rediģējamie likumi, sponsoru vēlmes. Tas viss tev būs jāsakārto, vietām jāpiekāpjas, dažreiz jābalso par tādiem likumiem, kuri ir pretrunā ar tavām izmaiņām. Vai zini, kāds tam visam būs rezultāts? Palūkojies apkārt, un tu ieraudzīsi šo rezultātu.

Uzskaitot to, kas ir vajadzīgs un, tavuprāt, nepieciešams, vēl nekas nav izdarīts un panākts. Labākajā gadījumā ir pausts kāds viedoklis, kādas vēlmes. Bet tava saraksta esamība vēl neko nemainīs.

Piemēram, tu vari sastādīt to ēdienu sarakstu, ar kuriem tu šodien gribētu pamieloties vai ko tev kāds ieteica. Bet no tā jau tu paēdis nekļūsi, un «galdiņ, klājies» darbojas tikai pasakās.

Realitātē tev vajag veikalu, kur ir tāds piedāvājums, tev vajag naudu, transportlīdzekli, lai nokļūtu gan uz veikalu, gan ar iepirkumiem uz mājām. Tev vajag ledusskapi, kur to visu salikt. Tev vajag plīti, uz kuras to visu gatavot. Tev vajag...

Ar saraksta sastādīšanu savām vajadzībām, personiskām iegribām un kaprīzēm vien ir par maz, lai tas realizētos, piepildītos un īstenotos praksē.

Vara

Vai tu zini, kas ir patiesa vara? Tie nav tie, kurus tu vēro TV un par kuriem balso. Tie ir tikai drupačlaši, kuri lasa drupačas no īsto kungu galda.

Ir kungi, kuriem ir patiesa vara, bet tu nez kāpēc domā, ka drupačlaši ir tā īstā vara, kuri visu var mainīt, kuri drīkst izlemt un ietekmēt. Ir protamas jomas, kurās viņiem ir ļauts ietekmēt, bet tikai tik tālu, kamēr tās netraucē patiesajiem kungiem. Viņiem ļauts tikai vairāk vai mazāk veiksmīgi lasīt drupačas no kungu galda, un tās es tikai saucu par drupačām, jo kungiem tiek miljardi, bet drupačās nobirst miljoni un tūkstoši.

Padomā arī par šo! Ko tu gribi sasniegt, vai ko tu vēlies panākt? Uzdod sev šos vienkāršos jautājumus. Iespējams, nepamanīsi atšķirību starp tiem, bet atšķirība ir būtiska.

Ko tu gribi sasniegt, tas nozīmē, ko tu vēlies sasniegt, kādus labumus alksti. Savukārt, ko tu vēlies panākt, nozīmē, ko tu vēlies mainīt valstī un citu dzīvēs. Šajos divos jautājumos un atbildēs ir iekļauta visa būtība. Uzdod sev un citiem šos divus jautājumus, iemācies tos pēc būtības un satura nodalīt, un tev būs skaidrs gan par sevi, gan par citiem.

Papīrs pacieš visu

Es bieži savas uzrunas sāku ar uzvedinošu jautājumu, tādējādi monologu kaut daļēji pārvēršu dialogā. Šoreiz ar jautājumu beigšu.

Kā domā, kāpēc uz zemes nav taisnības un dūrei tik spēks? Tāpēc, ka neviens nav uzrakstījis programmu, kā šo sakārtot, vai tāpēc, ka neviens nav pamanījies izveidot tādu partiju, kura to panāks, vai...?

Ir aprakstīts ļoti daudz papīra, ir nodrukāts ļoti daudz patiesību, un ir nodibināts vairāk nekā nepieciešams labu un pat ļoti labu partiju. Bet kāpēc tad nevienam tas nav izdevies nedz šajā gadsimtā, nedz pirms vairākiem tūkstošiem gadu?

Manuprāt, tāpēc, ka papīrs pacieš visu un visi labie nolūki atduras pret cilvēka dabu. Vairums cilvēku nevēlas mainīties, tāpēc dažu indivīdu centība sadrūp pret cilvēces patiesajām vēlmēm.

Ko darīt? Atliek tikai nevienlīdzīgā cīņa ar vējdzirnavām. Tā ir gana neefektīva, bet cita risinājuma nav. Var stūķēt pa karotei medus darvas mucā, - mucas un darvas proporcijas mainīsies, tikai paies daudzi tūkstoši gadu, līdz darvas garšu un smaku nomāks medus aromāts.

Kristīgā baznīca un citas reliģijas jau tūkstošiem gadu aicina nenokaut, nezagt, nemelot, nenodot. Izmaiņas ir tik niecīgas, ka grūti pamanāmas, bet tādējādi ir vismaz apgrūtināta nelietības «izaugsme», jo cilvēkam nākas izlikties par labāku, nekā tas ir patiesībā.

Ja cilvēkam ir nepieciešama ideoloģija un morāle, lai tēlotu cilvēku, tad tas tomēr ir labāk nekā nekas. Šī medus karote darvas mucā tomēr ir nonākusi.

Ja cilvēkam ir nepieciešama reliģija, kura atgādina, ka tu esi Dieva bērns, ka Dievs tevi mīl un, ja tu dzīvosi tā, kā to vēlas Dievs, tad tev būs iespēja atgriezties Tēva namā, bet, ja nē, tad tu nonāksi pie audžutēva velna, tad kas tas par cilvēku un, kas tā par dabu?

Tev ir dota izvēle, un tev ir dota iespēja – kurp iesi, tur arī nonāksi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...