Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu spiests vērsties pie tiesībsargājošo institūciju augstākajām amatpersonām, jo ir radušās zināmas šaubas par objektīvu un saprātīgos termiņos veiktu izmeklēšanu saistībā ar pret pūļa finansēšanas platformu “Crowdestor” veiktu liela apjoma krāpšanu. Diemžēl šajā lietā kopumā ir apkrāpti 2674 investori no 26 pasaules valstīm un viņos šobrīd ir liela neizpratne par lietas gaitu. “Crowdestor” ir viens no lielākajiem šāda veida uzņēmumiem Eiropā un pārstāv vairāk nekā 25 tūkstošus investoru no 70 pasaules valstīm. Realizēto projektu skaits sasniedz vairākus simtus, un to kopējais apjoms tuvojas 70 miljoniem eiro.

Lietas būtība ir šāda. 2019.gada beigās “Crowdestor” birojā ieradās “DP Partners” finansists Kārlis Babulis kopā ar nu jau skandalozu slavu iemantojušo uzņēmēju Ģirtu Cēlāju (attēlā), kura uzņēmumi SIA “Blendex” un “NPK Expert International LTD” nodarbojās ar minerālmēslu tirdzniecību un ražošanu. Uz ilgtermiņa līgumu pamata viņi vēlējās piesaistīt līdzekļus konkrēta darījuma īstenošanai – mēslojuma kravu piegādei Kamerūnā. Projekts izskatījās šķietami drošs ar stabilu produkcijas pircēju un bankas garantiju.

2020.gada 15.janvārī tika noslēgts Aizdevuma un sadarbības līgums, līdz 10. februārim investori veica investīcijas, un 1 539 462 eiro vairākos maksājumos tika pārskaitīti Cēlājam un viņa sadarbības partneriem. Pēc līguma nosacījumiem nauda bija jāatdod līdz 2020. gada 30. aprīlim, taču tas netika izdarīts, un termiņš tika uz vienu mēnesi pagarināts. Diemžēl nekas nemainījās, un turpmākie notikumi apliecina, ka šo aizņēmumu nemaz nebija plānots atdot. Tika izdomāti dažādi iemesli – sākot no tā, ka nauda it kā aizturēta bankā (tie izrādījās meli), un beidzot ar investoru saraksta apšaubīšanu. Vēl vairāk – 2020. gada 14. augustā pēdējās telefona sarunas laikā Cēlājs paziņoja, ka nauda esot pie viņa, taču atdot viņš to negrasās.

2020.gada 8.oktobrī “Crowdestor” vērsās policijā ar iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu un lūgumu uzlikt arestu Ģirta Cēlāja īpašumiem, jo parāda summa ar soda procentiem bija jau pārsniegusi 2,2 miljonus eiro. Policijā ir iesniegts arī vairāk nekā 1000 ārvalstu investoru individuāli parakstītu iesniegumu.

2021.gada 26.janvārī no Valsts policijas tika saņemta atbilde, ka ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 179. panta 3. daļas “par piesavināšanos lielos apmēros”. Diemžēl šo nu jau vairāk nekā divu gadu laikā šajā šķietami vienkāršajā lietā nav nekāda progresa, un nav uzlikts arī arests Ģirta Cēlāja un viņa līdzdalībnieku īpašumiem, bet tas savukārt rada šaubas par iespējamo ārvalstu investoru līdzekļu atgūšanu.

Sākotnēji lietas izmeklētājs bija kāds Dmitrijs Preobraženskis, kura iepriekšējais uzvārds ir Maslovs (viņš ir izcēlies ar lietas izbeigšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saistībā ar kriminālo autoritāti Vjačeslavu Šestakovu jeb “Sļivu’).Viņš ir visai skandalozās Maslovu policijas dinastijas pārstāvis. Publiski ir pieejama informācija par šīs ģimenes iesaisti dažādos skandalozos izmeklēšanas procesos, kuros ir pieņemti savdabīgi un apšaubāmi lēmumi. Viņš aptuveni pēc gada tika nomainīts, un nākamā lietas izmeklētāja bija spiesta konstatēt, ka lietā nekas nav darīts.

“Crowdestor” bažas par lietas objektīvu izmeklēšanu pastiprina arī fakts, ka Ģirta Cēlāja advokāts ir Didzis Vilemsons, kurš savulaik bijis Ventspils policijas priekšnieks, bet pēc tam vairākus gadus strādājis par prokuroru, tādēļ pastāv varbūtība, ka viņam ir bijušas iespējas izmantot savus sakarus tiesībsargājošajās institūcijās lietas izmeklēšanas ietekmēšanā. “Crowdestor” rīcībā arī ir materiāli un liecinieki par Didža Vilemsona dažādām aktivitātēm. Mērķis - sagraut “Crowdestor” darbību un sabojātu publiski uzņēmuma reputāciju.

Iepriekšminēto pastiprina fakts, ka, iepazīstoties ar civillietas Nr.C30563322 materiāliem, konstatēju, ka 2022.gada 13.septembrī Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1 nodaļas vecēkā inspektore, izmeklētāja O.Apsīte ir pieņēmsi lēmumu izbeigt kriminālprocesu Nr. 11518000221.

CROWDESTOR OÜ šāds lēmums nav nosūtīts, un CROWDESTOR OÜ nav saņēmis 2022.gada 13.septembra lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu!

2023.gada 28.aprīlī es vērsos Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļas priekšnieka M.Žilinska un informēju par minēto faktu.

2023.gada 28.aprīļa vēstulē es lūdzu nekavējoties nosūtīt CROWDESTOR OÜ 2022.gada 13.septembra lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, lai būtu iespējams ar minēto lēmumu iepazīsties un realizēt Kriminālprocesa likumā garantētās tiesības, proti, pārsūdzēt to.

2023.gada 02.maija tika saņemta atbilde no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes kurā tiek informēts, ka par labu CROWDESTOR OÜ lēmuma kopija par kriminālprocesa (kriminālprocess Nr.11518000221) izbeigšanu netiks izsniegta. Faktiski sanāk, ka uzņēmumam ir reāli nozagti 2 miljoni eiro, policija tur neko kriminālu nesaskata, bet uzņēmums pat nevar uzzināt, kādi iemesli policijas darbiniekiem ir likuši uzskatīt, ka šajā faktā nav nekā nosodāma.

Ņemot vērā minēto, CROWDESTOR OÜ tiek liegts realizēt tiesības, kas ir garantētas Kriminālprocesa likumā, jo nelikumīgi tiek liegts saņemt lēmumu par kriminālprocesa Nr.11518000221 izbeigšanu, tādejādi nav iespējams pārsūdzēt nelikumīgi un slepenībā pieņemto lēmumu.

Ģirta Cēlāja personību raksturo arī fakts, ka ar Kurzemes rajona tiesas spriedumu Ģ.Cēlājs atzīts par vainīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā pēc Krimināllikuma 179. panta trešās daļas un 183. panta pirmās daļas un sodīts ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. No viņa par labu cietušajam – Šveices kompānijai ”Mekatrade Asia Pte. Ltd.” piedzīta kaitējuma kompensācija 140 742,59 eiro apmērā.

Savukārt tādas pašas problēmas ar aizņēmuma atdošanu ir starp “Crowdestor” un ar Ģirtu Cēlāju un Arti Daugiņu saistītā uzņēmuma SIA “Blue Shock Race” grupas uzņēmumiem, kur neatdotā aizņēmuma summa ir teju sasniegusi jau 200 000 eiro. Diemžēl tiesībsargājošo institūciju bezdarbības dēļ pret Ģirtu Cēlāju tā arī nav veiktas nekādas sankcijas, kaut arī viņam inkriminētais Krimināllikuma pants paredz līdz pat 10 gadiem ieslodzījumā. Rezultātā, tā arī nesagaidot nekādu progresu no tiesvedības Latvijā, esam bijuši spiesti vērsties pēc palīdzības Igaunijas tiesībsargājošajās institūcijās.

CROWDESTOR OÜ kā cietusī puse ļoti cer sagaidīt no Jums argumentētu atbildi par apstākļiem, kas kavēja šīs lietas izmeklēšanu un virzīšanu saprātīgos termiņos un kāpēc netiek izsniegts 2022.gada 13.septembra lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu.

Kā arī - kāpēc nekas netiek darīts, lai aizstāvētu 2674 ārvalstu investoru mantiskās intereses? Šādas lietas ātra neizskatīšana bojā Latvijas valsts tēlu, mazina investoru ticību Latvijai, kā drošai investīciju videi un drošai tiesu sistēmai.

“Crowdestor” ļoti negribētos, lai lieta par izmeklēšanas nesaprātīgi gariem termiņiem nonāktu Eiropas Cilvēktiesību tiesā un rezultātā atbildība par mūsu investoriem nodarītajiem zaudējumiem būtu solidāri jāuzņemas Latvijas valstij.

* CROWDESTOR OÜ valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...