Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Izraēla pret “Hamās”

Ex-seržants*
22.10.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī raksta mērķis nav iztirzāt iespējamos cēloņus, kas ļāva “Hamās” pārsteigt izraēliešus nesagatavotus. Izraēlas žurnālists un atvaļinātais specdienestu virsnieks Grigorijs Tamars apgalvo, ka Izraēlas militārā vadība bija brīdinājusi premjeru Benjaminu Netanjahu par apdraudējumu, bet tas tiika ignorēts.

Tas, ka Izraēlas valdības pēdējo gadu politika attiecībā uz “Hamās” bija samiernieciska, ir fakts, tāpat kā nav jāpierāda Izraēlas īpašās attiecības ar Maskavu, kas ļāva viņu premjeram ar piespraustu Georga lentīti doties uz 9.maija svinībām, lai draudzīgi sarokotos ar Kremļa žurku.

Pašlaik izraēliešiem pamazām rodas apskaidrība par to, kas patiesībā ir Kremļa žurka un kāda ir viņa loma 7.oktobra notikumos. Cerams, ka sabiedrības spiediena rezultāta Izraēlā tiks veikta neatkarīga izmeklēšana un katrs dabūs pēc nopelniem. Tāpēc šoreiz ne par to.

Rakstā mēģināšu apskatīt iespējamos notikumu attīstības scenārijus, balstoties uz vēsturisko pieredzi. Izraēla ir valsts, kas vienmēr centusies darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu no teroristu rokām savus pilsoņus. Lūk piemērs.

Ir 1976.gada 4. jūlija vēls vakars. Uz neapgaismota Entebbes (Uganda) lidostas skrejceļa viena pēc otras nolaižas Lockheed C-130 “Herkuless” lidmašīnas ar atvērtām kravas nodalījuma lūkām no kuram izripo džipi ar CAHAL            specvienības kaujiniekiem. Kolonnas priekšgalā virzās melns “Mercedess”, lai maldinātu ugandiešu apsardzi, liekot tiem domāt, kā tas ir Ugandas prezidenta Idi Amina kortežs. Pēc ugandiešu sargkareivju likvidācijas trieciengrupa dodas uz termināli, kur atrodas ķīlnieki. Pēc īsas apšaudes visi septiņi teroristi - ķīlnieku sagrābēji ir likvidēti.

Jau tad, kad izraēlieši sāk ķīlnieku izvietošanu lidmašīnas, ugandiešu apsardze attopas un atklāj uguni no dispečeru torņa. Izraēlieši apklusina ugandiešus, atklājot pretuguni no rokas ložmetējiem un prettanku granātmetējiem. Apšaudes rezultātā tiek nāvīgi ievainots specvienības komandieris Jonatans Netanjahu - pašreizējā Izraēlas premjera brālis. Tas arī ir vienīgais kritušais izraēliešu pusē. Pirms izlidošanas kaujinieki apšauda un izsit no ierindas lidlaukā izvietotos ugandiešu MIG iznīcinātājus, lai novērstu iespējamo pakaļdzīšanos. Operācijas rezultāta no 106 ķīlniekiem trīs gāja bojā, un desmit tika ievainoti. Pārējie sveiku un veseli atgriezās Izraēlā.

Kādi tad bija tie apstākļi,. Kas nodrošināja operācijas izdošanos? Pirmkārt, tas bija pārsteiguma moments. Otrkārt, operāciju atviegloja tas, ka ķīlnieki bija izvietoti vienkopus, turklāt izraēliešiem bija zināma ķīlnieku izvietojuma vieta un termināla plānojums, pateicoties informācijai, kas bija iegūta no ķīlniekiem, kurus teroristi bija atbrīvojuši iepriekš (pamatā tie, kuriem nebija Izraēlas pases). Un beidzot - ugandiešu apsardzes zemais sagatavotības līmenis un motivācijas trūkums mirt par kaut kādām tur palestīniešu interesēm. Kā jau tas bija minēts, teroristi bija tikai septiņi, un viņi nebija morāli gatavi uzspridzināties kopā ar ķīlniekiem.

Šodien Gazā situācija ir kardināli atšķirīga. Ne par kādu pārsteigumu runāt nenākas, ja jau tūlīt pēc 7.oktobra notikumiem Izraēlas valdība paziņoja par to, ka “Hamās” tiks iznīcināts. Manuprāt, tas bija lieki, jo radīja zināmu nepacietību sabiedrībā, gaidot tūlītēju rezultātu, kas savukārt radīja zināmu stresu militāras operācijas plānotājiem. Prātīgāk būtu iemidzināt pretinieka modrību un veikt triecienu tad, kad tas to vismazāk gaidītu.

Nākošais moments. Ķīlnieki atrodas ne vien “Hamās” rokās, bet tos notur arī citi grupējumi, tai skaita kriminālie, kas sekoja “Hamās” kaujiniekiem, lai nodarbotos ar marodierismu, pie reizes sagrābjot ķīlniekus. Par to, ka ķīlnieki tiek turēti maksimāli decentralizēti, šaubīties nevajadzētu. Cik tas zināms no publiski pieejamas informācijas, tad Gazas sektorā “Hamās” ir izbūvējis veselu pazemes pilsētu ar tuneļiem un bunkuriem vairākos līmeņos, kas vēl vairāk sarežģī atbrīvošanas operāciju.

Ja visi tie līdzekļi, kas tika piešķirti palestīniešiem no citām valstīm dažādu atbalstu programmu ietvaros, tiktu izmantoti lietderīgi, tad pilnīgi iespējams, ka šodien Gazā būtu Silikona ieleja vai mazā Taivāna, bet šie izvēlējās rakt tuneļus un būvēt bunkurus.

Ja runa par motivāciju, tad tādu, kas būs gatavi mirt “mocekļa” nāvē, uzspridzinot sevi un apkārtējos, lai nokļūtu savā “paradīzē” un tur izdr...tu 76 jaunavas (nav skaidrs, kāpēc vajag tik daudz), šīs tumsonīgās publikas vidū nebūs mazums. Tad kādi varianti problēmas risināšanā? Personīgi redzu tikai vienu - darījums „ķīlnieki pret Izraēlas cietumos esošajiem palestīniešu teroristiem ar otro sekojošu novirzīšanu uz Gazas sektoru, kur tos arī aprakt kopā ar viņu “cīņu biedriem” viņu tuneļos”.

Un tagad par gaidāmo CAHAL sauszemes operāciju. Vēl tai nesākoties, dažādi “liberasti-pederasti” un citi “noderīgi idioti” rietumvalstīs ceļ trauksmi par Izraēlas vardarbību pret civilajiem, kaut vēl neviens civilais Izraēlas vainas dēļ nav gājis bojā (attiecīgiem dienestiem vajadzētu papētīt, kas ir šo protesta akciju organizētāji un no kurienes tam “kājas aug”).

Apzīmējums “civilais” konkrētā gadījumā ir nosacīts, jo (tas ir mans viedoklis) 80% no Gazā mītošajiem palestīniešiem atbalsta “Hamās” teroru. Nu bet labi, ja nav rokās paņēmis ieroci, tad civilais. Attiecīgi Izraēla paziņo ka līdz noteiktam datumam visiem civilajiem Gazas zona ir jāpamet. Pretēja gadījumā jebkurš operācijas gaitā tur sastaptais tiks uzskatīts par teroristu neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Citādāk var nākties satapties ar situāciju, kad nebūs skaidrs kur ir “Hamās” kaujinieks un kur civilais. Piemērs - palestīniete ar bērnu uz rokām tup ielas vidū un lūdz CAHAL karavīru palīdzību, bet izrādās, ka zem paltraka tai apjozta pašnāvnieka josta.

Problēma ar Ēģipti, kas saprotamu iemeslu dēļ nevēlas ielaist šo publiku, var būt risināma, iesaistoties ASV, un tas, ņemot vērā Ēgiptes ekonomikas problēmas, varētu būt tirgošanās jautājums. Saprotams, ka jāveic pasākumi, lai no Gazas neizlaistu teroristus. Kad tas atrisināts, tad iziet cauri ar aviāciju un artilēriju, bet pazemes tuneļu un bunkuru sagraušanai izmantot atbilstošu bruņojumu, tādu kā paaugstinātas jaudas aviācijas bumbu GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator) ar spēju caururbties zemes slānim 61 m dziļumā vai caursist 19 m biezu armēta betona sienu, vai tās jaunāko modifikāciju GBU-72 (tehniskie dati noslepenoti).

Drošības labad ventilācijas atverēs var ielaist kādu draņķi, lai “izslēgtu” tur palikušos. Un tikai pēc tam kājnieki tīra teritoriju bruņutehnikas aizsegā - ēka pēc ēkas (vai drupu kaudze pēc drupu kaudzes), kvartāls pēc kvartāla un nekādu atsevišķu apakšvienību reidu iepriekš nenodrošinātā teritorijā. Pretējā gadījumā var nākties sastapties ar kaut ko līdzīgu tam, ko piedzīvoja amerikāņi Somālijas pilsētā Mogadišā 1993.gadā, medījot vietējo bruņoto formējumu līderi, par ko savulaik tika uzņemta Holivudas filma ar nosaukumu “Black Hawk Down” https://youtu.be/97OGWTfObQw?si=nMG1AVAH3OAFJdwm.

Nobeigumā atzīmēšu, ka “Hamās” iznīcināšana neatrisinās problēmu tikmēr, kamēr Teherānā pie varas būs islāmistu radikāļi, kas ir atklāti paziņojuši savu dzīves galveno mērķi - iznīcināt Izraēlu. Tiks radīts “Hamās” 2, Al-Aksas mocekļi vai kas tamlīdzīgs. Nosaukumam nav nozīmes - mērķis paliks nemainīgs.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...