Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Rīgā sāksies tiesa. Prokuratūra prasa atzīt mani par vainīgu par likuma par stratēģisko preču apriti normas pārkāpumu. Savukārt deputāti no “Jaunās Vienotības” jau ir iesnieguši Saeimā priekšlikumu atņemt man Eiropas parlamenta deputāta mandātu. Vienvārdsakot, viss kā parasti.

Ja jums ir interese, par ko ir runa - šeit ir detalizēti viss aprakstīts, ieskaitot par pārkāpumiem no izmeklēšanas puses un piemēri ar politisko spiedienu. Jā, un gada sākumā es Eiropas parlamentā aicināju savus kolēģus balsot “par” savas deputāta imunitātes noņemšanu un arī pats balsoju “par”. Tā ir mana pozīcija - neslēpties, bet aizstāvēt savu nevainīgumu atklātā tiesas procesā Latvijā.

Vienīgais, kas ir tiesas procesa pamatā, - fotogrāfijā redzama mape jeb albums, kurā ielīmēta slēpta videokamera un uzlādes vads ar adapteru. Šī mape/albums tika atrasta mēra sēžu un pieņemšanas telpā Rīgas domē, kuru arī es izmantoju, lai noturētu darba sanāksmes, sniegtu intervijas, publiskiem un reprezentatīviem pasākumiem. Tā ir tā pati plašā telpa, kas bija pieejama visiem apmeklētājiem, piemēram, Muzeju naktīs.

Albumu, precīzāk, tā fotogrāfiju es pirmo reizi ieraudzīju, kad man to parādīja izmeklētāja. Ceru, ka vienā no tuvākajām tiesas sēdēm es beidzot ieraudzīšu arī pašu šo mapi ar tajā esošo ierīci.

Nav iespējams atrast nevienu iemeslu vai apstākli, kāpēc man būtu bijis nepieciešams paštaisīts albums ar iebūvētu kameru un vēl barošanas vads ar adapteri, ja visi kabineti Rīgas domē, kuros es atrados vai strādāju, bija aprīkoti ar pilnvērtīgu videonovērošanas sistēmu, kuru speciāli uzstādīja Rīgas domes IT centrs. Vai prokurora ieskatā man bija mērķis novērot pašam sevi darbā? Bet es taču zināju, ka ir oficiālās kameras, un tādēļ neiztur kritiku prokurora viedoklis, ka man būtu bijusi nepieciešama vēl kāda novērošana un turklāt šādā pašdarinātā veidā.

Es nekad neesmu iegādājies, glabājis un izmantojis šo ierīci. Esmu lūdzis sevi atzīt par cietušo šajā lietā, ja esmu ticis nelikumīgi novērots. Ir taču acīmredzams, ka bija kādas personas, kuras bija plānojušas nelikumīgi ierakstīt kabinetā notiekošo. Bet pilnīgi nesaprotami, kāpēc KNAB sākumā bija centies meklēt šīs personas, bet tad pārtrauca. Kurš deva šādus rīkojumus un kāpēc, nav zināms.

Tā kā par albumu neko nezinu, tad loģiski ne uz paša albuma, ne tā iekšpusē, ne uz barošanas vada, nekur citur mani pirkstu nospiedumi vai DNS pēdas netika atrastas. Kā tad es to glabāju?! Cimdos pa Rīgas domi es taču nestaigāju un šo mapi ar tajā esošo ierīci ar visu vadu nepārnēsāju.

Albums it kā tika atrasts uz plaukta vienā no daudziem atvērtajiem un aizvērtajiem skapjiem, kas stāvēja tajā telpā. Plauktos tajā kabinetā glabājās visdažādākie suvenīri un dāvanas, mapes un albumi, kuras bija saņēmuši iepriekšējie mēri un attiecīgi arī es pats no 2009.gada līdz 2019.gadam. Liela daļa no tiem bija dažāda formāta un satura albumi.

Lai zinātu, kas atrodas mapē, vajadzētu vispirms atvērt konkrēto skapi, pēc tam paņemt to rokās un atvērt - jo tikai tā varētu zināt, kas tajā albumā ir ievietots. Tad saglabātos gan pirkstu nospiedumi, gan DNS. Bet tādu nav. Un tādu nav tādēļ, ka es neesmu nedz atvēris, nedz pat kustinājis šo mapi/albumu.

Man nav zināms ne tas, kas šo albumu būtu ienesis un kad, ne arī tas, kādam mērķim tas tika darīts un vai tas ticis pielietots. Kā saprotu, tad albums ar iebūvēto kameru varēja atrasties plauktā neviena nepamanīts dienu vai dažas, vai pat daudzus mēnešus, līdz kamēr kratīšanā, cik noprotams, pilnīgi “nejauši” atvēra tikai un tieši šo plauktu, kurā it kā bija albums, un nofotografēja tieši šo mapi.

Starp citu, pieci “Jaunās Vienotības” deputāti tikko ir iesnieguši Saeimā iniciatīvu atņemt deputāta mandātu Eiropas parlamenta deputātiem, kas tikuši notiesāti par kriminālnoziegumu. Likumā 18 gadus nebija šādas normas, bet pēkšņi tā ir kļuvusi nepieciešama tieši šobrīd. Laikam sakritība. Tāpat kā sakritība, ka citas varas partijas deputāts Valters Bergs bija rakstījis “uzmundrinošu” vēstuli KNAB, pieprasot lietas ierosināšanu tieši pret mani. Diemžēl prokuratūra šo politisko spiedienu nav izturējusi.

Lūk, vēl nepilns šādu “sakritību” saraksts:

- Svarīgu liecinieku liecības netika pievienotas lietai, bet tika paslēptas arhīvā.

- Jautājums par to, kurš tieši atnesa šo albumu ar mērķi izmantot, tā arī netika izmeklēts.

- Tika pārkāpti izmeklēšanā noteiktie procesuālie termiņi.

- Izmeklēšanu veica neatbilstoša iestāde.

- Jebkāda veida izmeklēšanas darbības tika uzsāktas ar būtisku kavēšanos, tikai 4,5 mēnešus pēc albuma atrašanas.

- Toties visas izmeklēšanas darbības tika uzsāktas tieši pēc trīs nedēļām, kopš es biju sācis darbu Eiropas parlamentā.

Eiropas parlamentā es aicināju savus kolēģus balsot “par” imunitātes noņemšanu deputātam, kā arī pats balsoju “par”. Es uzskatu par nepieciešamu panākt taisnību un pierādīt savu nevainīgumu atklātā tiesas procesā Latvijā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...