Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2017.gada 9.martā medijos izskanēja informācija, ka Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Itālijas ir pārvietotas septiņpadsmit personas. Visas personas ir vīrieši bez ģimenēm no Āfrikas valsts Eritrejas. Ņemot vērā, ka ar šo soli ir notikusi būtiska atkāpe no Latvijas Republikas Saeimā un Ministru kabinetā pieņemtās Latvijas nacionālās pozīcijas, kur vēlamais bēgļu profils ir ģimenes ar bērniem, vēlos, lai Jūs sniegtu atbildes uz šādiem jautājumiem.

1) Kāpēc attiecībā uz šo 17 personu pārvietošanu ir notikusi būtiska atkāpe no Latvijas nacionālās pozīcijas?

2) Uz kāda pamata PMLP izskata Eritrejas pilsoņu patvēruma meklētāju pieprasījumus, ņemot vērā, ka karš Eritrejā beidzās pirms 17 gadiem?

3) Cik daudz “drošās valstis” šie Eritrejas pilsoņi ir šķērsojuši, līdz ir sasnieguši Itāliju? Un kāpēc viņi nav palikuši “drošajās valstīs” Ziemeļāfrikā?

4) Kā šīs personas pamato savus pieprasījumus, lai tām tiktu piešķirts bēgļa statuss? Ar kādu apdraudējumu viņi saskaras dzimtenē?

5) Ja personām ārpus Eiropas Savienības draud briesmas, tad kāpēc šie vīrieši ir pametuši savus ģimenes locekļus nedrošā vidē?

6) Ņemot vērā, ka ceļa attālums no Eritrejas līdz Itālijai ir aptuveni 4 000 kilometru un attālums mainās atkarībā no izvēlētā maršruta, kā šīs personas ir nokļuvušas līdz Itālijai? Cik viņiem ir izmaksājis ceļš? Vai viņi ir sadarbojušies ar kontrabandistiem? Kur viņi ir raduši līdzekļus, lai veiktu tik tālu ceļojumu?

7) Cik ir kopējās tiešās un saistītās izmaksas saistībā ar šo personu pārvietošanu no Itālijas uz Latviju?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas grorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...