Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar diezgan derdzīgu video kopš vakardienas bēdīgi slavens kļuvis Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, liekot daudziem uzdot jautājumu – no kurienes gan tāds tīrradnis cēlies? Atbildi sniedz šis fragments no Lato Lapsas grāmatas „Grābeklis”, kas veltīta bēdīgi slavenajam solītājam un tautas glābējam Einaram Repšem.

1998. gada janvāra sākumā Latvijas Bankas prezidents Einars Repše, kurš līdz tam no sava melnkoka troņa paretam ir komentējis ja nu vienīgi lata kursu, fiskālo stabilitāti un līdzīgus valstiskas nozīmes jautājumus, pārsteidz ne pa jokam: preses konferencē viņš pēkšņi metas virsū autoevakuatoriem - ar banku sfēru nu nekādi nesaistītam pašvaldības dienestam, kas nodarbojas ar nevietā novietotu automašīnu aizvākšanu un nogādāšanu īpašās stāvvietās, no kurām tās īpašnieki pēc tam var atgūt tikai pēc soda naudas nomaksāšanas.

Tādu pilsonisko dusmu un principiāla sašutuma izvirdumu Einara Repšes izpildījumā žurnālisti nav redzējuši kopš 1995. gada banku krīzes, bet par tēmu, kas nav tieši vai netieši saistīta ar finanšu sfēru, - vispār nekad. Latvijas Bankas prezidents, izrādās, ir norūpējies par visu rīdzinieku tiesībām, - tās ne pa jokam apdraudot Rīgas autoevakuatori, kuru darbība esot "iedzīvotāju laika, naudas un nervu pilnīgi nelietderīga šķiešana, kā valsts varas rupja un nepamatota izmantošana" un vienkārši "izspiešana".

Autoevakuatoru darbība neesot ne valsts, ne pašvaldības, ne sabiedrības interesēs, - un, protams, ne jau nu Einara Repšes personiskā ieinteresētība esot šī sašutuma pamatā. "Kādreiz" gan esot ticis aizvilkts arī mūsu varoņa sievas auto, taču tā īsti, valstiski un principiāli, viņš esot sabēdājies brīdī, kad no preses publikācijām uzzinājis, ka no Ārlietu ministrijas autostāvvietas esot aizvilkta kāds auto ar speciālu stāvēšanas atļauju, kā arī kāda diplomāta automašīna.

Einars Repše, maigi izsakoties, druscīt melo. Izrādās, tikai mēnesi iepriekš autoevakuatori ir aizvilkuši kā reiz viņa toreizējās sievas (ar Gunāra Astras audžumeitu Diānu, savu divu dēlu māti, Einars Repše izšķiras gadu vēlāk, 1999. gada pavasarī) automašīnu, par kuras atgūšanu nācies samaksāt veselus divdesmit trīs latus lielu soda naudu. Savukārt burtiski pāris dienas pirms preses konferences aizvilkta arī Latvijas Bankai vai kādam tās darbiniekam piederoša automašīna. Tieši pēc šiem dramatiskajiem un viņu personiski tieši skārušajiem notikumiem Einars Repše tad arī iedomājies par sabiedrības, valsts un pašvaldības interesēm evakuatoru jautājumā...

Šis nav nekāds izņēmums, tieši pretēji - šis ir reālais, īstais un patiesais Einars Repše, kurš vienmēr un visos laikos ir bijis svēti pārliecināts par trim lietām. Pirmā - ka viņa intereses, uzskati, vajadzības un problēmas ir vienīgās īsti svarīgās intereses, uzskati, vajadzības un problēmas, bet viss pārējais ir kaut kas absolūti otršķirīgs.

Otrā - ka tas, ko viņš kategoriski pieprasa no citiem, ne mazākajā mērā neattiecas uz viņu pašu un viņa pietuvinātajiem: vieni principi - tiem pārējiem, pavisam citi - viņam un viņējiem. Un trešā - ka viņam nekad nevajadzēs atbildēt par to, ko viņš ir sarunājis iepriekš, kaut tas ir izrādījies pilnībā pretrunā ar vēlākajiem darbiem (un arī runām), un ka attiecīgi ļauni nomelnotāji un nelabvēļi ir visi tie, kas kaut ko tādu vispār atgādina.

"Repše ir pārliecināts, ka viņš dara pareizi, pilnīgi pareizi. Viņam diezgan organiski liekas, ka viņš dara to, ko arī Dievs grib," - tā presei četrus gadus vēlāk, 2001. gadā, "lielās solīšanas laikā", kad Einars Repše acīmredzami virzās uz politikas pusi (kaut joprojām nav gatavs atteikties no milzīgās Latvijas Bankas prezidenta algas), izsakās viņa kādreizējais skolas un studiju biedrs Andrejs Panteļējevs.

Šī "svētā divkosība" izpaužas itin visā - vienu no spilgtākajiem kontrastiem starp Einara Repšes vārdiem un Einara Repšes darbiem uzrāda, piemēram, viņa "evolūcija" kadru jautājumā.

"Esmu iecerējis, ka uz visiem amatiem tiks virzīti tikai cilvēki, kuri ar darbiem pierādīs, ka ir spējīgi godīgi un profesionāli strādāt vienā vai otrā amatā, nevis kāda cita ar neskaidru motivāciju ieteikti cilvēki," - tā mūsu varonis 2001. gada decembrī, vēl tikai pieprasījis ne ta miljona, ne ta pusmiljona honorāru un nosolījies doties politikā, lai ieceltu saulē visus godīgos Latvijas iedzīvotājus, deklarē intervijā Dienas Biznesam.

Arī savā atlūguma rakstā Saeimas priekšsēdētājam 2001. gada decembra vidū Einars Repše skaļi runā par profesionālajiem ļaudīm, kuri atnesīšot jaunos laikus Latvijai: "Priekšplānā jāizvirza jauni, godīgi un enerģiski profesionāļi, kas katrs savā nozarē rīkosies atbilstoši Tautas interesēm. Tādi, kas spēj rīkoties enerģiski, izlēmīgi un mērķtiecīgi. Tādi, kas spēj sekot vismodernākajiem zinātnes un tehnoloģijas sasniegumiem, lai ieviestu jaunu dzīvību valsts politikā un tautsaimniecībā. Lai to paveiktu, jāceļ un jāvieno Tauta valsts labklājības atjaunošanai."

Taču cerētājiem ātri vien nākas samierināties ar vilšanos – "jauno laiku" jaunatnācēji uz, piemēram, ienesīgajiem valsts uzņēmumu padomju amatiem izrādās, iespējams, pat vēl alkatīgāki nekā viņu priekšgājēji, turklāt izceļas ar vēl pakāpi zemāku zināšanu un profesionalitātes līmeni nekā viņu priekšgājēji.

2003. gada sākumā Jaunā laika ģenerālsekretārs Grigorijs Krupņikovs partijas valdes sēdē nekautrējoties paziņo, ka vairāk nekā simt tās biedru esot gatavi darboties uzņēmumu padomēs un daži pat esot gatavi pamest līdzšinējo darbu, lai tikai kļūtu par kādas padomes locekli. Velti veselības ministrs, „zelta roku” īpašnieks Āris Auders brīdina, ka vismaz valsts slimnīcu padomju locekļi nekādu lielo atalgojumu nesaņemšot.

Vēl vairāk – Jaunā laika pārstāvis, bēdīgi slavenais Saeimas deputāts Dzintars Zaķis pat pamanās izplatīt īpašas anketas valsts uzņēmumiem, pieprasot sniegt virkni ziņu par atalgojumu tajos un cita starpā norādot, ka „koalīcijas sapulcē, piedaloties visu frakciju vadītājiem, tika nolemts īstenot vienotus principus valsts uzņēmumu padomju personāla un skaitliskā sastāva izvēlē”.

Einars Repše kā partijas vadītājs gan paziņo, ka neko par šādām anketām nezinot un vispār „pārmaiņas nav pašmērķis”, savukārt partijas pārstāve Ingrīda Circene ieminas, ka patiesībā jau šis cēlais darbs tikai nesīšot „gara gaismu”. Visu izmaitā Jaunā laika Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš, skaļi publiski paziņojot: „Mums padomēs jāieceļ cilvēki, kuriem varam uzticēties, lai realizētu tautas gribu...”

Jauno laiku profesionālisma sludināšana nožēlojami un visiem uzskatāmi realitātē beidzas ar to, ka ar Einara Repšes personisku svētību Privatizācijas aģentūras padomē tiek iecelts tikai dārzkopībā stiprais Madars Lasmanis, kurš televīzijā ir spiests žēli taisnoties, ka... gan jau ar laiku viņš visu ko iemācīšoties, jo uz mācīšanos esot pat ļoti gatavs.

Einara Repšes reiz aizsākta, "mode" valsts amatos likt arī visnekompetentākos ļaudis turklāt tikai attīstās un attīstās - to uzskatāmi ilustrē, teiksim, tā paša Madara Lasmaņa piemērs. Izkritis 10. Saeimas vēlēšanās, viņš ātri vien kļūst par vēl viena slavena jaunlaicēna, ekonomikas ministra Arta Kampara padomnieku tautsaimniecības konkurētspējas jautājumos: kā izrādās, par 1060 latu mēnešalgu viņš ir gatavs sniegt padomus visos valstij svarīgākajos ekonomikas jautājumos.

Kādus tieši padomus valsts ekonomikas virzībā var dot dabas zinātņu maģistrs? Artis Kampars liek saprast, ka darbinieku izvēlē viņu zināšanas ekonomikā neesot tik svarīgas kā „zināšanas un izpratne par valsts pārvaldes darbības principiem, t.sk. sadarbību starp ministrijām un izpildvaras sadarbību ar likumdevēju, spēja organizēt darbu ar dažādu nozaru nevalstiskajām struktūrām u.c. iepriekšējā darba pieredzē balstītas profesionālās kvalitātes”.

„Manos padomnieka pienākumos ietilpst ministra konsultēšana, ministra viedokļa pārstāvēšana citās valsts institūcijās, darba grupās, konsultatīvajās padomēs un sanāksmēs, kā arī citi papildus pienākumi un/vai uzdevumi pēc apstākļiem un darba devēja ieskatiem, to vidū, piemēram, normatīvo aktu un politikas plānošanas dokumentu sagatavošana/izstrāde, rakstisku atzinumu sniegšana u.c.,” - bijušais Einara Repšes iedvesmotais dārznieks nu jau ir gatavs arī izstrādāt normatīvos aktus...

Bet, kas varbūt interesantākais, desmit gadus pēc mācīties gatavā, bet totāli nekompetentā Madara Lasmaņa un neskaitāmu viņam līdzīgu personāžu bīdīšanas augstos valsts amatos Einars Repše ir pilnīgi un galīgi zaudējis atmiņu - pietiekami, lai nu skaļi un principiāli kritizētu tos (protams, ne jau nu sevi), kuri "vēl arvien domā, ka valsti var vadīt pat ar entuziasmu apveltīts vidusskolēns – bez atbilstošas pieredzes, izglītības un zināšanām".

"Par valsts pārvaldi runājot, jāatjauno tās kvalitāte. Jāatjauno politikas kā profesijas prestižs un kvalitāte. Gluži kā strādnieku un matrožu padomju, tā arī nesagatavotu un nepieredzējušu entuziastu laiks politikā un valsts pārvaldē varētu būt beidzies. Pat velosipēda vadītājam šodien nepieciešamas zināšanas un atbilstoša vadītāja apliecība. Autobusa vadītājiem tiek prasītas jau diezgan nopietnas zināšanas, pieredze un reputācija," - šīs ir rindas no Einara Repšes uzsaukuma jau 2013. gada vasarā.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...