Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan „nelielu pagaidu mitekli” meklējušā eksprezidenta Valda Zatlera izvēle par labu 195 kvadrātmetru plašam dzīvoklim klusajā centrā kādam var šķist pārmērība, Rīgā jau labu laiku runā, ka nodokļu maksātājiem šis prieks varējis izmaksāt vēl dārgāk nekā 820 latu mēnesī plus komunālie maksājumi, kā tas būs tagad. Redzot, ka eksprezidenta dzīvokļa meklēšana nevedas, pirms dažiem mēnešiem šajā procesā aktīvi esot iesaistījusies Lilita Zatlere, noskatot, pēc dažādas informācijas, no pusmiljona līdz miljonam vērtus apartamentus ekspremjera Viļa Krištopana ģimenei piederošajā ekskluzīvajā projektā Aleksandra apartaments. 

Toreiz runa esot bijusi par savlaicīgu dzīvokļa iegādi brīdim, kad beigsies Zatlera otrā prezidentūra 2015. gadā, jo Rīgas pilī nav bijis īpašu šaubu par pārvēlēšanu. Pēc nostāstiem Lilitai Zatlerei bijusi saruna ar ekspremjera Viļa Krištopana sievu Aiju Krištopani, kura kopā ar jaunāko dēlu Kristapu Krištopanu ir Aleksandra apartaments attīstītāja. Dzīvokļu cenas krāšņajā, nule restaurētajā jūgendstila namā Ausekļa ielā 4 oficiāli nav zināmas, to pircēji tikuši meklēti bez reklāmas, diskrēti uzrunājot miljonārus, kuri tādu iegādi varētu atļauties. Pēc neoficiālas informācijas, viena dzīvokļa cena vēl projekta attīstības stadijā maksājusi līdz pusmiljonam latu, bet vēlāk cena varēja sasniegt pat miljonu.

Lai gan informēti avoti Pietiek iepriekš stāstījuši, ka Lilita Zatlere bijusi aplūkot šos apartamentus un it kā izvēlējusies vienu eksprezidenta vajadzībām un vēl otru – priekšdienām, gan Aija Krištopane, gan ekspremjers Vilis Krištopans no šādiem jautājumiem bēg kā velns no krusta. Jā, pirms vairākiem mēnešiem esot bijis zināms, ka Zatleri meklē eksprezidenta statusam atbilstošus apartamentus, un Aleksandra apartaments tādus spēj piedāvāt, bet Lilitai Zatlerei tie nav izrādīti, un nekādu sarunu par šo tēmu nav bijis, apgalvo Aija Krištopane. Tikpat nerunīgs ir arī Vilis Krištopans, kurš tomēr izmet, ka viņi kā biznesmeņi nemaz neesot bijuši ieinteresēti, ka valsts eksprezidenta ģimenes vajadzībām iegādājas apartamentus viņiem piederošā namā, jo tas nozīmētu arī „visādu knabu un vidu pārbaudes”.

Neoficiālā versija, kas izklausās ticama, zinot Lilitas Zatleres kāri pēc labas dzīves un augstos estētiskos standartus, ir nedaudz citādāka un pēc nostāstiem ceļu pa Rīgu pirms dažiem mēnešiem uzsākusi tieši no Krištopanu ģimenes mutēm. Zatleres kundze esot noskatījusi vienu no krāšņajiem Ausekļa ielas apartamentiem un, solot, ka Krištopani saņems garantētu ienākumu no valsts (saskaņā ar likumu valsts no sava budžeta nodrošina eksprezidentu ar viņa statusam atbilstošiem apartamentiem, sedzot to uzturēšanas izmaksas līdz mūža galam), ieminējusies - būtu tikai godīgi šo darījumu apslacīt ar vēl vienu nelielāku dzīvokli "bonusā".

Šīs ieceres varēja sakrist ar laiku, kad vēl bija cerības izbīdīt likuma grozījumus, kas Lilitai Zatlerei dotu sociālās garantijas līdz mūža galam. Pietiek jau rakstīja, ka Rīgas pils virzīja, bet pēc Valsts kontroles kritikas atteicās no idejas likumā noteikt, lai pēc Valsts prezidenta amata pilnvaru termiņa beigām un līdz sava laulātā mūža beigām Valsts prezidenta laulātais ik mēnesi saņemtu valsts pabalstu (pensiju) 20% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma. Pēc personas, kas ir ieņēmusi Valsts prezidenta amatu, atraitņa vai atraitnes lūguma Ministru kabinets varētu lemt pagarināt tiesības izmantot valsts apmaksātu dzīvokli un pakalpojumus, kas saistīti ar tā apsaimniekošanu un uzturēšanu, turklāt Valsts prezidenta laulātais varētu „saņemt un izmantot valsts atbalstu un pakalpojumus, kas noteikti citos likumos”.

Nesen Latvijas Avīze, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēstīja, ka iepriekš dzīvokļa atrašana nav vedusies Zatlera kundzes Lilitas cimperlīguma dēļ. Sekoja Rīgas pils oficiāls pieprasījums šo informāciju atsaukt kā nepatiesu. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, nespējot atrast Lilitai Zatlerei pieņemamu dzīvokli, kura izvēle turklāt neizraisītu skandālu par izšķērdību, eksprezidenta dzīvokļa meklēšana tiešām atlikta kā neaktuāla.

Bet, tā kā Zatlers pašam negaidīti 2. jūnija vēlēšanās amatā netika pārvēlēts, steigšus nācās pieņemt īpašus Ministru kabineta noteikumus, paredzot pagaidu dzīvokļa īri eksprezidentam līdz brīdim, kamēr viņš netiks nodrošināts ar pastāvīgu dzīvokli. Ministru kabineta noteikumi šāda pagaidu dzīvokļa īrei atvēlēja 1 200 latus mēnesī, kā arī paredzēja komunālo maksājumu nosegšanu. Pirms dažām nedēļām amatā vēl esošais Zatlers, kurš faktiski jau bija iesaistījies priekšvēlēšanu kampaņā un jaunas partijas veidošanā, nāca klajā ar populistisku paziņojumu, ka vēlas nelielu pagaidu dzīvokli un 1 200 latu šim mērķim ir nesamērīgi daudz. Vidēji īres dzīvokļi Rīgā maksājot ne vairāk kā 400 latus, bija dzirdējis Zatlers. Tomēr realitātē prezidentūras pēdējās dienās iepazīstoties ar piedāvātajiem dzīvokļiem, kurus vēlējās prestižajā Rīgas klusajā centrā, Zatlers izbrāķēja vairāk nekā 60 piedāvājumus un apstājās pie 820 latu vērtā miljonāres Irēnas Pulkinenas piecistabu dzīvokļa Elizabetes ielā 17.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...