Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka nu jau kādu pusotru gadu ir sajūta, ka Latvijas mediju “kurētāji” ir aizmirsuši par to, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir internets, kas ļauj piekļūt ļoti daudzām mājaslapām un informācijas avotiem. Vietējo mediju valdības atbalstošā naratīva ir līdz mielēm primitīva, un es domāju, ka tas visiem, kuri nav šī valdības kursa kvēli fani un “neoliberālisma ideoloģijas karognesēji”, ir acīmredzami.

Tajā pašā laikā tas nenozīmē, ka es nezinu, kas notiek. Un notiek ļoti daudz kas. Arī sāk veidoties dažādas jaunas partijas un grupējumi, kuri sola “izglābt valsti”, visus mūs atbrīvot no “melnā bruņinieka” un padzīt “kangarus” prom uz visiem laikiem.

Vakar pie sarunas par mūsu Trainify Latvia darba lietām mans biznesa partneris un kolēģis Artis jautā - vai skatījos Kārtības rulli ar Armandu Puči, Aināru Šleseru, Aldi Gobzemu un Sandi Ģirģenu? Hmm… pazīstu šos trīs vīrus personīgi un nolēmu, ka vakara jaapskatas, jo, ņemot vērā fonu un citu man pieejamo informāciju, varētu būt “interesanti” paskatīties šo sarunu.

Daži secinājumi un atziņas. Kopēja sajūta, kas laikam paliek, ir skumjas. Skumjas par to, ka tikai mēs paši (visi kopā) esam atbildīgi par to, kas ir un kas notiek, taču mēs to līdz galam vēl neesam apzinājušies kā sabiedrība.

 Kāpēc tā saku? Tāpēc, ka šie trīs kungi ar savu rīcību skaidri parāda, ka vismaz gadu viņi sava starpā ir “pretinieki cīņā” par iekļūšanu nākamā Saeimā, lai “pārņemtu varu”. Es to vairāk redzu kā “ego” motivētu rīcību, kurā “eco” jeb sabiedrības intereses, veselība un labklājība ir tikai veids, kā šis “ego” sevi realizē. Es dzirdu, ka viss tiek darīts cilvēku intereses un sabiedrības laba, taču nepamet šī spēcīgā sajūta, ka individuālie “ego” te spēlē galveno vijoli.

Un tas ir saprotami, jo visi trīs kungi ir apveltīti ar spēcīgu pašapziņu un katrs var lepoties (un to arī pie katras iespējas arī dara) ar saviem personīgajiem panākumiem un sasniegumiem. Visi trīs noteikti ir ar līdera iezīmēm un talantiem. Taču tādi ir bijuši gan viedi un sabiedrības interesēs darbojošies līderi, gan tādi, kuri realizēja kaut kādas sava “ego” motivētas idejas, kas bieži ir bijusi autoritāri līderi totalitāros režīmos.

Jā, gala beigās šis viss ir stāsts par līderību un to, ko tā patiesībā nozīme. Redzot šos kungus, es redzu autoritāra līderisma iezīmes. Tas dara piesardzīgu, jo uzskatu, ka viss šobrīd notiekošais ir stāsts un process par virzību prom no autoritārisma uz tiesas demokrātijas principiem. Tas nozīmē izglītību un izpratni katram par sevi un par visu sabiedrību veidojošiem pamatprincipiem. Tas nozīmē atbildības uzņemšanos par sevi un savu personīgo veselību visupirms. Tas nozīmē savu domubiedru grupu un kopienu veidošanu. Tas nozīmē savu un savu domubiedru ideju realizāciju un materializāciju dzīvē - visiem kopā apsēžoties un sarunājot, ka vēlamies dzīvot, un par savu redzējumu pastāstot citiem. Kas zina, varbūt uzrodas vēl domubiedri?

Tas arī nozīmē nepieciešamību jau tagad iet uz visam esošajām partijām, iepazīties ar cilvēkiem, kas tās veido, un sajust to “telpu”. Jā, tieši sajust, jo, lai arī kā mums gribētos par sevi domāt kā par racionālām būtnēm, mēs lielāko daļu lēmumu pieņemam emocionāli. Tieši tāpēc arī šo kungu uzrunas vēroju no šāda aspekta - kādas emocijas es sajutu? Ko tas nozīmē? Kāpēc tieši tādas sajūtas?

Noslēgumā tikai vēlos teikt, ka es ļoti priecātos, ja mēs nākamā gada laikā patiešām visi kopā vienotos par to, ka mēs šeit vēlamies dzīvot. Ka visi trīs šie kungi ieguldīs darbu, lai virzītos uz vienošanos jau tagad - kad it kā ir pretinieki politiskajā cīņa. Ir skaidrs, ka visus vieno šobrīd divas lietas - nost ar esošo varu un par izvēles brīvību jebkādas medicīniskas manipulācijas veikšanai. Tajā pašā laikā es aicinātu (un pats aktīvi piedalīšos) kungus jau tagad runāt ar vēlētājiem cieņpilni un, veidojot vienojošas un integrētās sarunas par to, kā visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...