Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Kling klang. Tagad runā kremlis.” Tādas pārdomas atstāja jaundibinātās partijas “Republika” dižvadoņa Slava Dombrovskim sasauktā biedru sapulce pēdējā janvāra vakarā, kas tika rīkota cita dižvadoņa Sanda Gaismas Nesēja publiskai kaunināšanai. Jo, lūk, viņa huligāna daba un brīvdomātāja gars, kā arī neizsīkstoša vēlme cīnīties ar sliktajiem, korumpantiem un partiju karteli esot kompartijai apriebusies un nesakrītot ar Slavas konservatīsma idejām. Bet, galvenais, varētu kavēt viņa sapnim par ministra posteni jau nākamajā valdībā, ja partijā valda revolucionāru gars. Kā teikt – kādas pārmaiņas valstī, galvenais, lai būtu silta vietiņa premjera vai ministra krēslā, nu, sliktākajā gadījumā – Saeimas frakcijas vadītāja jeb dīlotāja krēslā.

Sapulce jau pati par sevi tika rīkota padomju nomenklatūras stilā. Uz to bija uzaicināti arī republikāņi, bet tikai īpašas atlases kārtībā – laikam tie, kuriem ausīs tāds pabiezāks sērs, lai slikti dzirdētu un pakautrētos kaut ko pajautāt. Čatu sistēma tika atslēgta, jo nav ko tur demokrātiju rīkot. Jautājumus drīkstēja uzdot tikai retais.

Runāja faktiski tikai viens pats dižvadonis, atgādinot vēl un vēl, cik slikts un pasaulei nevēlams ir dižvadonis Gaismas Nesējs. Daudz jau nebija, kas viņa runu papildina – nu varbūt viņa galma dāma Evija, kas arī sadusmojusies uz Gaismas Nesēju, jo tas apdraudot viņas izredzes atkal sēdēt Saeimā, un kur nu vēl viņai Slava Dombrovskim apsolītā ministra pozīcija.

Labi, ka nav viduslaiki, jo viņas runa gan vairāk vai mazāk atgādināja ķecerus un raganu dedzināšanu uz sārta. Un kaut kā galma dāmai pašai bija piemirsies, ka vēl nesen viņai Saeimā paspruka tāds purkšķītis attiecībā pret izglītības ministri Anitu Muižnieci: “Stulbene, tu neko nesaproti.” Bet tas jau nekas – tas nav salīdzināms ar visiem Gaismas Nesēja esošajiem un neesošajiem grēkiem.

Pēc vairāku biedru lūguma sēdes vidū dižvadonis Slava Dombrovskim beidzot sadūšojās dot vārdu dižajam Gaismas Nesējam, kurš nekautrējās pavaicāt, vai dižvadonim gadījumā nav amnēzija, jo tikai dažas dienas pirms viņa šmuces izskanēšanas „Nekā Personīga” tiesa Slava Dombrovskim flanga valdes loceklim par finanšu mahinācijām piespriedusi teja 200 tūkstošu sodu atmaksāt. Viņam kā advokātam neesot saprotams, kāpēc prasa viņa galvu, ja viņš nav pat apsūdzētais un viņu nekad netiesās, bet te ir notiesājošs spriedums, taču nekā. Bišķiņ Papam pieklibojot ar attieksmi.

Kā nu tur bija, iemeslu šādai sapulcei dižvadonis Slava ar savu galmadāmu Eviju sarīkoja ne jau kādas tur morāles un sirdsapziņas dēļ. Saprazdami, ka tikai vienreiz dzīvē varētu pavērties tāda iespēja tikt vaļā no konkurenta, kura popularitāte ar kaut kādu tur mistisku kustību dienu no dienas tautā pieaug, viņi sarīkoja paraugprāvu, kuras vienīgais mērķis bija paziņot – ka jātaisa biedru sapulce, kurā tiks leģitīmi likvidēts republikāņu flangs. Jo partijā var būt tikai viena dižvadoņa taisnība, un tā ir Slava Dombrovskim. Galu galā viņš esot patiesais partijas Papa, un tas ka dižais Gaismas Nesējs pats uzķērās un domāja, ka ir līdzvērtīgi dibinātāji un vadītāji, esot viņa problēma. Bija taču jāzina, kādās tradīcijās strādā prokremlieši.

Beidzot maskas bija kritušas, un nabaga dižvadoņa Gaismas Nesēja prātā atausa rīta apskaidrība par to, ka viņš ir bijis vajadzīgs tikai, lai piesaistītu dibinātājus un biedrus. Aizkulisēs jau sen visi runāja, ka dižvadonim Slava Dombrovskim nav nekādas dabiskās vilkmes uzrunāt tautu un pēc pusgada darba pavasarī un vasarā galīgi neveicās pat ar 200 cilvēku piesaisti sīkpartijas dibināšanai, kur nu vēl ar 500 biedru piesaisti partijai, lai kandidētu Saeimā. Bet te dižvadonis Sandis Gaismas Nesējs viens divi dabū ne tikai 200 cilvēkus, bet pat visus 500. Abrakadabra!

Pats nesaprazdams kādās lamatās iekļuvis, Sandis Gaismas Nesējs tagad var tikai stiprināties savā kustībā. Bet dižvadonim Slava Dombrovskim vien atliek baudīt republikāņu un tautas dusmas, kas jau izsenis gaida jauna dižvadoņa parādīšanos un atgriešanos sistēmā, lai to izpurinātu pa visām vīlītēm.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...