Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze publiski mierina, ka gatavošanās 2024.gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām norit veiksmīgi un pēc iecerētā plāna. Bet kā ir patiesībā?

Par 32 reizes lielākām izmaksām PMLP nodrošinās 2024.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas

PMLP uzņēmusies 2024.g. EP  vēlēšanās nodrošināt balsošanu un programmu – Elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru (ETVR), lai vēlētāji varētu ērti nobalsot jebkurā, brīvi izvēlētā vēlēšanu iecirknī.

Iepriekšējās 14.Saeimas vēlēšanās minēto 2022.gadā šādu pakalpojumu – “Viss iekļauts!” nodrošināja programmēšanas uzņēmums SIA “SOAAR” par kopējo līgumcenu 161 044 €. Savukārt šāda pakalpojuma nodrošināšanai 2024.gada EP vēlēšanās valdība atvēlējusi ~2.615 milj. €. Pēkšņi pakalpojuma izmaksas kļuvušas par 1623% dārgākas:

ETVR nodrošināšana 2022.g. Saeimas vēlēšanās – 161 044 €

ETVR nodrošināšana 2024.g. EP vēlēšanās ~2.615 milj. €

Iespēja nobalsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, izmaksas uz 1 balsojumu:

2022.g. Saeimas vēlēšanās ~0.17€/balsojums

2024.g. EP vēlēšanās ~5.51€/balsojums

Zināms iespējamais 2024.g. EP vēlēšanu nodrošinātājs – programmēšanas uzņēmums SIA “ZZ Dats”

Vai Latvijā ir 1623% inflācija? Vai programmēšanas pakalpojumu cenas pēkšņi pieaugušas 32 reizes? Vai arī tā ir brutāla naudas apgūšana vēlēšanu aizsegā? Zīmīgi, ka iepirkums par šo pakalpojumu noslepenots valsts aizsardzības nolūkos.

Taču zināms, ka neveiksmēm apvītā valsts risinājuma e-veselība.lv ilggadējais izstrādātājs un uzturētājs SIA “ZZ Dats” slepeni tiekas ar PMLP un gatavojas izstrādāt ETVR 2024.g. EP vēlēšanām. Interesanti, kāda būs darbu kvalitāte? Vai kā e-veselība.lv un latvija.lv? Toties izmaksas būs kosmiski augstas, un tās PMLP tur slepenībā un neatklāj sabiedrībai, pamatojot to ar valsts aizsardzību.

Par 1 dokumentu – darba uzdevumu programmas ETVR izmantošanai 2024.g. EP vēlēšanās, ko gatavo SIA “Ernst & Young Baltic”, valdība maksās ~300 000 €.

Par 1 nedēļu lietotāju konsultēšanu programmas ETVR izmantošanai 2024.g. EP vēlēšanās valdība maksās ~1.042 milj. €.

Turpretī 2022.gadā 14.Saeimas vēlēšanās visu minēto un vēl programmas ETVR izstrādi programmēšanas uzņēmums SIA “SOAAR” ārpakalpojumā nodrošināja par kopējo līgumcenu 161 044 €. SIA “SOAAR” darbu izpildi, katru posmu uzraudzīja Valsts kanceleja, Satversmes aizsardzības birojs, Centrālā vēlēšanu komisijas, CERT.lv, PMLP, uzņēmuma darbiem veikti vismaz 6 auditi un pārbaudes, no kurām neviena nekonstatēja nekādus trūkumus vai neatbilstības. 14.Saeimas vēlēšanas sen noritējušas, par ko nevienam nav nekādu šaubu. Taču jau aptuveni 1 gadu valsts nav samaksājusi nevienu centu par SIA “SOAAR” darbiem.

PMLP nevis nodrošināja, bet gandrīz nogrāva iepriekšējās 2019.-2022.g. vēlēšanas

Iepriekšējās vēlēšanas PMLP uzdevums bija nodrošināt galvenos procesus – balsošanu vēlētājiem. Taču PMLP tos gandrīz nogrāva, un tikai par mata tiesu izdevās izvairīties no vēlēšanu katastrofām, ko faktiski novērsa programmēšanas uzņēmums SIA “SOAAR”. PMLP jau gadiem ilgi nespēj tikt galā ar virkni savu uzdevumu, kuru izpilde kavējas gadiem ilgi.

2022.g. un 2021.g. vēlēšanās PMLP nespēja nodrošināt vēlētāju datus no PMLP Fizisko personu reģistra informācijas sistēmas (FPRIS), kas ir galvenais datu avots vēlēšanās. PMLP bija jānodrošina datu apmaiņa automatizētā veidā starp divām sistēmām FPRIS un ETVR. Taču PMLP to nespēja. Rezultātā visas Latvijas vēlētāju dati no vienas sistēmas uz otru tika pārkopēti parastā Excel failā, kas neiztur nekādu kritiku un neatbilst mūsdienu standartiem.

2019.g. PMLP tika piešķirti ~4.0 milj. € un 2 gadi minētā izpildei. 19.02.2019. PMLP noslēdza līgumu ar programmēšanas uzņēmumu A/S “RIX Technologies” par līgumcenu ~4.0 milj. € par FPRIS izstrādi (iepirkums Nr. PMLP 2018/12). Jaunajai FPRIS bija jābūt pabeigtai līdz 24.02.2021. Ievērojamie līdzekļi ~4.0 milj. € un 2 gadi bija vairāk nekā pietiekami, lai to kvalitatīvi paveiktu. Taču PMLP to nespēja.

Ne 2021.g. pašvaldību vēlēšanās, ne 2022.g. Saeimas vēlēšanās jaunā FPRIS nebija pabeigta, un datu apmaiņa starp sistēmām automatizētā veidā nebija iespējama. Tāpēc visas Latvijas vēlētāju dati tika pārkopēti no vienas programmas uz otru parastā Excel failā.

2022.g. Saeimas vēlēšanās PMLP nespēja nodrošināt personas dokumentu nomaiņu un izsniegšanu vēlētājiem, kam bija 10 gadi laika sagatavoties. Steidzamā kārtā, mēnesi pirms 14.Saeimas vēlēšanām PMLP atrada risinājumu – lūdza Saeimai mainīt likumu un atļaut vēlētājiem balsot ar nederīgiem dokumentiem, kuriem pirms 2 gadiem bija beidzies derīgums. Pretējā gadījumā ~300 000 vēlētāju nevarētu nobalsot. Tas ir prātam neiedomājams paradokss Eiropas valstī.

https://titania.saeima.lv/LIVS13/saeimalivs13.nsf/webSasaiste?OpenView&restricttocategory=1568/Lp13

2019.g. EP vēlēšanās PMLP nespēja izpildīt likumā noteikto vēlēšanu paziņojumu izsūtīšanu, kā rezultātā daudzi vēlētāji nenobalsoja un vērsās ar pretenzijām pret valsti, kas savukārt raisīja pamatu vēlēšanu atcelšanai. Minētais valstij radīja 532 724 € zaudējumus.

https://nra.lv/latvija/280794-sanemtas-neskaitamas-veletaju-sudzibas-par-nesanemtiem-pazinojumiem-par-ep-velesanam.htm

https://nra.lv/politika/eiropas-savieniba/280833-drosibas-dienests-vertes-situaciju-par-nesanemtajiem-ep-velesanu-pazinojumiem.htm

2019.g. EP vēlēšanās PMLP nespēja pienācīgi izpildīt savu uzdevumu – izgatavot vēlētāju sarakstus vēlēšanu iecirkņiem. 10% vēlētāju sarakstos no papīra viegli atdalījās dati (uzdrukātā informācija) un bija izplūduši tehniskie dati, kurus bija vēlēšanu komisijām bija apgrūtinoši nolasīt. Kā iespējamais iemesls tika minēts – nekvalitatīva druka, izmantojot uzpildītus (atjaunotus) izejmateriālus.

Diemžēl visi jau pieraduši, ka PMLP sniedz dārgus pakalpojumus, kuru kvalitāte raisa šaubas un daudz jautājumu. Turklāt augstāk minētās ir tikai dažas spilgtākās no problēmām vēlēšanās, ko radījusi PMLP.

Valsts uzrunāja SIA “SOAAR” atrast risinājumu un novērst PMLP radītās problēmas

2020.g., kad PMLP “smēlās mutē ūdens”, kopā ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) un citām iestādēm tās uzrunāja programmēšanas uzņēmumu SIA “SOAAR” un lūdza steidzami rast risinājumu PMLP problēmām vēlēšanās un izveidot tādu risinājumu, kas visu minēto atrisinātu un vēl atceltu likumā paredzēto individualizēto paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem, kas izmaksā ~500 000 €, speciālo vēlētāju sarakstu izgatavošanu, ļauti vēlētājiem brīvi nobalsot jebkurā vēlēšanu iecirknī un atrisinātu un atrisinātu vēl virkni citus uzdevumus.

Minētajam 2020.g. PMLP atvēlēja 2 mēnešus laika un 228 000 €, kas bija ekstremāli nosacījumi. Taču SIA “SOAAR” ar minēto tika kvalitatīvi galā – izstrādāja jaunu un nebijušu risinājumu ETVR un nodrošināja 2021.g. pašvaldību vēlēšanas un vēlāk arī 2022.g. Saeimas vēlēšanas, par ko nevienam nav nekādu šaubu. Valstisku mērķu vārdā SIA “SOAAR” izpildīja to par zemākajām cenām tirgū:

ETVR izstrāde un 2021.g. Pašvaldību vēlēšanu nodrošināšana  – 228 000 €

ETVR izstrāde un 2022.g. Saeimas vēlēšanu nodrošināšana  – 161 044 €

Salīdzinājumam to pašu, bet ar citu pretendentu, iespējams, SIA “ZZ Dats” valsts nodrošinās:

ETVR nodrošināšana 2024.g. EP vēlēšanās ~2.615 milj. €

Šobrīd valsts brutāli atņēmusi SIA “SOAAR” risinājumu ETVR un līdzekļus

Šobrīd valsts PMLP un IDB (Iekšējās drošības birojs) iestāžu personā brutāli atņēmušas uzņēmumam visus līdzekļus par minēto pasūtījumu izpildi, kā arī pašu programmu ETVR, kā pamatu norādot IDB ierosinātu dīvainu un neparastu kriminālprocesu, par kuru IDB aizliedzis izpaust jebkādas ziņas.

IDB aizliedzis PMLP veikt samaksu uzņēmumam SIA “SOAAR” par ETVR izstrādi un 2022.g. Saeimas vēlēšanu nodrošināšanu 161 044 € apmērā. Līdz ar to šie līdzekļi nav samaksāti. Taču vienlaicīgi nesamaksātos līdzekļus IDB nosaucis par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem, pieskaitījis tiem klāt nodokļus un arestējis tos uzņēmuma kontos.

Tam ir grūti noticēt, ka kaut kas tāds iespējams Eiropas valstī. Bet tā ir realitāte.  Neiegūtus līdzekļus IDB nosaucis par noziedzīgi iegūtiem un arestējis, kam vēl klāt pieskaitījis nodokļus, ko arī arestējis. IDB varētu sniegt detalizētāku skaidrojumu par minēto.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...