Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ine

24.04.2017. 16:04

Ligumā ar NVD ir strikti atrunāta darba samaksa medmāsai un reģistratoram, par ko regulāri tiek sniegta informācija gan VID gan NVD. Pie tam sī samaksa tiek veikta tikai tad ,ja darbā ir pieņemta fiziska persona. Apgalvojums, ka ārsts var neizmaksāt kādam kaut ko ir apsurds.Protams pārskaitītā naudas summa ir atkarīga nopacientu skaita ārsta praksē Ja runa ir par 350 ,tad vis ticamāk pacientu skaits nepārsniedz 1500-1700 pacientu .Nedomāju,ka pie šāda pacientu daudzuma varētu pārstrādāties.Problēmas visticamāk varētubūt ar darba organizaciju. Pie tam intensīvas ir tikai 3-4 tiešās kontakta stundas ar pacientiem. Pārējās 4 reti kura māsa izstrādā. Man liekas ,ja reiz tas ir tik briesmīgi ,tad ir iespēja meklēt citu darba vietu piemēram privātā medicīnas iestādē. Katrā zina ārstu praksēs,kur pacienti maksā 1.42 samaksas ipaši neatšķirsies.Veiksmi darba meklējumos

Atbildēt

Vitolds

10.02.2017. 15:12

Pazemoti tiek ne tikai mediki,bet ari pedagogi(visvairak jacies ir pirmsskolas pedagogiem)kuru darbs netiek pienacigi novertets,jo ie ne mazak atbildigs ka skolotajam visparizglitojosa skola.Pazemoti ir ari policisti.Valdis Dombrovskis sava "veiksmes stasta"nez vai mineja to,ka pats aplaupija pedagogus un policistus,samazinot vinu algu uzreiz par 50%,nedaudz mazak vins atnema medikiem.Pateicoties mineto profesiju darbinirku aplaupisanai un Latvijas cilvekiem tragiskajam "veiksmes stastam",pats nekautrejas iesesties loti ienesiga un silta vieta Eiropa.Pazistu daudzus,kuri pazaudeja majoklus,jo pec nekaunigas algu samazunasanas uz pusi,nespeja vairs samaksat panemtos kreditus,jo pirms algu samazinasanas,par ko varam pateikties tikai un vienigi DOMBROVSKIM,vini ar kredita maksajumiem loti labi tika gala.

Atbildēt

Autoram. Pietiek. Lasitajiem

09.02.2017. 14:47

Ari es varetu padalities ar piemeru.
Pazinai piedava arsta paliga amatu tuvak dzivesvietai. Piesola algu ap 650 uz rokas.
Tad kad japaraksta darba ligums arste sokaa - vai jus nenaksiet stradat ka pasnodarbinata? Jums tak tad tikai ap 500 uz rokas paliek..
NVD arstei parskaita ap 850 (pec formulas saskana ar pacienty skaitu, raksturojumu.. berni, seniorinutt), tai skaita ka izradas darba deveja soc nod dalju. Pasai nekas nav jamaksa nonsavas kabatas kjipa.
Un te rodas jautajums par morali, principiem un sistemu:
1. Vai arsta paligs sanem kko no tam pacienta iemaksam ko katrs maksa par viziti? Menesi sanak solida summu, tai skaitavdalja bez cheka
2. Vai arsta paligam par to pasu summu kuru arstam parskaita NVD ir jaapkalpo maksas pacienti?
3. Vai arsts aiciniet arsta paligu registreties ka pasnodarbinatajam ( kurs ir vinja klients.. respektivi arsts ir arsta paliga gimenes arsts) bus solidars un izpratis savas algas samazinajumu par to % dalu ko arsta paligsvstradajot ka pasnodarbibatais nesamaksas soc budzeta
4. Vai arsts maz apjedz so sakaribu cik no vinja 1000 vai 2000 klientiem nomaksa soc nodokli un cik vinjam no ta pienaktos

Atbildēt

FAKTS

08.02.2017. 17:27

ABER MAN ĢIMENES ĀRSTI VISPĀR NAV VAJADZĪGI.
Vienreiz biju un pietiek: jo ienākot pa durvīm - ārsts raksta, es šim stāstu - ārsts raksta, eju prom- šis raksta, tā i neparunājām, tā i man nepajautāja , kas man kaiš...

Atbildēt

tirliņš

08.02.2017. 15:31

Kās sviests! Tak sūti ratā to ģimenes ārstu un meklē labāku darba devēju, Mans ģimenes ārsts algo divas (!!!) māsiņas, pati ir sazvanāma pat naktī (ja pietiek nekaunības zvanīt tādā laikā), raksta i receptes, i nosūtījumus, turklāt praksē ar 2000 pacientiem tad, kad es piezvanu, viņa momentāni zina, ar ko esmu slimojusi, pret ko potējusies utt., lai pa telefonu sniegtu kvalitīvu konsultāciju. Un lai cik tas dīvaini nešķistu raksta autoram, pensionāri jeb cilvēki gados sirgst ar dažādām hroniskām kaitēm, biežāk saslimst ar aktūtām kaitēm un bez vajadzības pie ārsta nevelkas, jo arī 1,42 eiro pensionāram ir nauda.

Atbildēt

Šalle

08.02.2017. 11:07

Neba pašiem ģimenes ārstiem dzīve baigā avene. Problēma ir kompleksa.

Atbildēt

kk

08.02.2017. 09:12

Nu vēl jau nav aizliegts nevienam dabūt pašam diplomu, atvērt savu praksi un maksāt daudz saviem darbiniekiem...

Atbildēt

Žulis

08.02.2017. 07:31

Šis raksts reāli parāda to bēdīgo stāvokli kāda ir vidējais medicīnas personāls Latvijā. Runājot par algām, parasti tiek minēti skaitļi, bet vēl jau būtiski ir arī kas cits. Un tā ir vidējā medicīnas personāla nepārtrauktā riskēšana ar savu veselību. Tieši viņi ir tie, kas visvairāk darbojas ar dažādu infekciju skartajiem pacientiem. Tieši viņi ir tie, kuriem nākas sniegt palīdzību traumas guvušiem pacientiem, no kuru brūcēm plūstošajās asinīs var būt gan c-hepatīta, gan HIV vīrusi. Tieši viņiem nākas tikt galā ar sajēgu zaudējušiem narkomāniem, kuri apdraud gan sevi, gan citus. Un itin bieži šie medicīnas darbinieki ne tikai saslimst paši, bet darbā gūtās infekcijas atnes arī mājās, saviem ģimenes locekļiem. Un tas viss par 350 eiro mēnesī! Interesanti, vai tie, kas ministrijā sēdēdami šādu darba samaksu māsām un ārsta palīgiem ir piesprieduši, paši būtu ar mieru kaut dienu strādāt šādu darbu. Sevišķi vēl par tādām algām.

Atbildēt

agris

08.02.2017. 04:24

Kā tad citādi latviešu baurus dabus ārā no Latvijas.Atvedīs smukas citvalstu meitas un puišus un priekš tiem alga atradīsies kā jau tas notiek ar citzemju sezonas strādniekiem,bet padomju laikā priekš tā bija gucuļi,kuriem tagadējie sarkanie baroni naksaja 5× vairāk,bet politika ir tā pati un baroni tie paši,tikai tad baronus daudz maz pieskatīja Kremlis,bet tagad pašu baronu sūtņi riktejas pa Briseles kremli un baroni var trakot kā patīkas.

Atbildēt

lauķis

08.02.2017. 03:17

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma latviešu tautas pazemošana?

Atbildēt

nu, nu, nu

08.02.2017. 03:08

»

Bii

T.i. par 3 - 4 stundu darbu dienā saņem 350 eiro uz rokas? Nav slikti. Un tas pat nav agrās rīta stundās vai vēlos vakaros


Mūsu māsiņa ir sazvanāma vienmēr, darba laiks, nedarba laiks. Es esmu pateicīga viņai, nāk palīgā, ir atsaucīga, vizītēs iet veikt iešļircinājumus utt..
Atvainojiet, bet man uz Jums reālas dusmas radās, jo es māsiņas rūpes un uzmanību šogad izbaudīju, joprojām esmu pateicīga. Nevajag blēņas stāstīt, ja nezina.

Atbildēt

yes

08.02.2017. 03:03

»

Irma

sKAIDRS,ka raksta cilvēks,kas to visu izbauda ikdien,ik mirkli un ir šīs sistēmas vergs.Mani ļoti interesē,kāda alga ir tam ārstam,kurš savai medmāsai atmet tos 350 euro par šo verga darbu?Vai kāds varētu noskaidrot šos ciparus,tas daudz ko izskaidrotu.Man kā šis sistēmas pacientam tas būtu jāzin...


šis ir veitā un laikā radies jautājums. Mums māsiņa ir gudrāka par ārsti, visi vēršas pēc palīdzības pie viņas. Bet viņas alga arī ir graši. Toties ģimenes ārste braukā pa ārzemēm vismaz 3-4 x gadā, pie tam, izmantojot firmu pakalpojumus, kas, kā visi zinām, maksā dubultā, jo firma jau ar jāuztur un gids.
Es par neesmu pārliecināta, ka māsiņai par aizvietošanu prombūtnē samaksā un neesmu redzējusi, ka māsina bijusi atvalinājumā.

Atbildēt

Irma

08.02.2017. 01:45

sKAIDRS,ka raksta cilvēks,kas to visu izbauda ikdien,ik mirkli un ir šīs sistēmas vergs.Mani ļoti interesē,kāda alga ir tam ārstam,kurš savai medmāsai atmet tos 350 euro par šo verga darbu?Vai kāds varētu noskaidrot šos ciparus,tas daudz ko izskaidrotu.Man kā šis sistēmas pacientam tas būtu jāzin.

Atbildēt

Pacents

08.02.2017. 00:44

Neviens nav spējīgs ģimenes ārstus saukt pie kārtības, jo baidās. Čakša nedarīs neko, jo ZZS baidās, ka ārsti sakūdīs pacientus.

Atbildēt

doks

07.02.2017. 16:43

Ģimenes ārstam līgumā ar Nacionālo Veselības dienestu ir noteikts algas fonds medicīnas māsai ar visiem nodokļiem. Par izmaksātajām algām ģimenes ārsti iesniedz atskaiti NVD. Bez tam ģimenes ārsta darba līgumā ar medicīnas māsu vai ārsta palīgu alga ir atrunāta un parasti ir punkts par atsauci uz līgumu ar NVD, kurš mainās katru gadu. Līgumā ar NVD nav tādas sadaļas reģistrators vai tā algas fonds. Lieki piebilst, ka Rīgā ģimenes ārstam prakses telpas ar komunālajiem pakalpojumiem izmaksā stipri vairāk kā noteikts līgumā ar NVD. Ja praksē pie ģimenes ārsta ir reģistrēti ap 1000 pacientu, tad tiešam iespējams, ka alga uz rokas pēc nodokļu nomaksas ir 350 euro, bet šeit jau vaina ir prakses lielumā, jo no tā tiek aprēķināts medicīniskā personāla algas fonds.

Atbildēt

arsts

07.02.2017. 14:38

Man arī nav medmāsa . Es gan nēesmu ģimenes ārsts .Man piedāvā medmāsu tikai komplektā manas algas samazinājumu 35% . Paldies nevajag

Pazīstu ģimenes ārstus kuri vieni strādā , neko

Atbildēt

vientuļais vilks

07.02.2017. 13:33

Manai ģimenes ārstei nav ne palīga, ne medmāsiņas. Viņa visu laiku viena pati raksta, raksta, raksta... Datora nav, ar roku raksta. Bet te PAR SASKAŅU raksta, ka spēja organizēt darbu, kā arī mikroklimats kolektīvā ir jautājumi, ko var atrisināt uz vietas ārsta praksē. Kas tos risinās? Raksts nav murgs, bet tīra patiesība. Manējā ārste nevienam neko negrib maksāt! Un strādā viena, t.i. - raksta viena...

Atbildēt

aha

07.02.2017. 11:57

nu tak sestričkai naļikā piemaksā, nezinu nevienu nabadzīgu ĢĀ praksi un māsiņas ar nekur projām nerotē!

Atbildēt

Prof. Hadsons

07.02.2017. 10:59

Tada situācija ir vairākumā Latvijas uzņēmumu. Ir sapratuši, ka var sūkt asinis, maksāt algu kā vegam, prasīt darbu, teiksim veikalā, neļaujot apsēsties, visas 12 stundas un alga 350 eiro.

Labāk tīrīt tualetes Rietumos, nekā pazemoties Latvijas uzņēmējiem. Ja ir valsts vai pašvaldības pasūtījums - iepirkuma vajadzēja prasīt vai iepriekšejā iepirkumā konkurents ir maksājis pilnvērtīgu daraba algu strādājošiem, kā sadalījis saņemtos no valsts resursu, cik ieguldījis attīstībā, nevis savu īpašumu būvei un alkatībai, tad būtu jēga, jo iepirkuma summās ir aprēķinātas algas, materiāli, nodokli utt. bet beigās saka - nav naudas ko maksāt strādniekam, lieli nodokli - nodokļus arī nav samaksājis.

Tā ir sistēma.

Atbildēt

Sise

07.02.2017. 10:52

Parasti gan ģimenes ārsti maksā arī māsām reģistratora algu,jo par tik mazu samaksu darbiniekus atrast nevar. Žēl,ka nav minēta konkrēta prakse vai iestāde,kur tā notiek,jo man zināmie ģimenes ārsti attiecas normāli gan pret pacientiem,gan darbiniekiem.

Atbildēt

Psihiatrs no Cēsīm

07.02.2017. 10:36

Pēter, Tu !

Atbildēt

Bii

07.02.2017. 10:08

T.i. par 3 - 4 stundu darbu dienā saņem 350 eiro uz rokas? Nav slikti. Un tas pat nav agrās rīta stundās vai vēlos vakaros.

Atbildēt

Par saskaņu

07.02.2017. 10:07

Kā var tik murgaini rakstīt? Autors pats saprot, par ko raksta? Var jau runāt muļķības, bet nu šis jau ir ārpus saprāta robežām. Haoss ģimenes ārsta praksē un spēja organizēt darbu, kā arī mikroklimats kolektīvā ir jautājumi, ko var atrisināt uz vietas ārsta praksē. Bet virsrakstā bumbas veļ uz valdību...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...