Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ine

24.04.2017. 16:04

Ligumā ar NVD ir strikti atrunāta darba samaksa medmāsai un reģistratoram, par ko regulāri tiek sniegta informācija gan VID gan NVD. Pie tam sī samaksa tiek veikta tikai tad ,ja darbā ir pieņemta fiziska persona. Apgalvojums, ka ārsts var neizmaksāt kādam kaut ko ir apsurds.Protams pārskaitītā naudas summa ir atkarīga nopacientu skaita ārsta praksē Ja runa ir par 350 ,tad vis ticamāk pacientu skaits nepārsniedz 1500-1700 pacientu .Nedomāju,ka pie šāda pacientu daudzuma varētu pārstrādāties.Problēmas visticamāk varētubūt ar darba organizaciju. Pie tam intensīvas ir tikai 3-4 tiešās kontakta stundas ar pacientiem. Pārējās 4 reti kura māsa izstrādā. Man liekas ,ja reiz tas ir tik briesmīgi ,tad ir iespēja meklēt citu darba vietu piemēram privātā medicīnas iestādē. Katrā zina ārstu praksēs,kur pacienti maksā 1.42 samaksas ipaši neatšķirsies.Veiksmi darba meklējumos

Atbildēt

Vitolds

10.02.2017. 15:12

Pazemoti tiek ne tikai mediki,bet ari pedagogi(visvairak jacies ir pirmsskolas pedagogiem)kuru darbs netiek pienacigi novertets,jo ie ne mazak atbildigs ka skolotajam visparizglitojosa skola.Pazemoti ir ari policisti.Valdis Dombrovskis sava "veiksmes stasta"nez vai mineja to,ka pats aplaupija pedagogus un policistus,samazinot vinu algu uzreiz par 50%,nedaudz mazak vins atnema medikiem.Pateicoties mineto profesiju darbinirku aplaupisanai un Latvijas cilvekiem tragiskajam "veiksmes stastam",pats nekautrejas iesesties loti ienesiga un silta vieta Eiropa.Pazistu daudzus,kuri pazaudeja majoklus,jo pec nekaunigas algu samazunasanas uz pusi,nespeja vairs samaksat panemtos kreditus,jo pirms algu samazinasanas,par ko varam pateikties tikai un vienigi DOMBROVSKIM,vini ar kredita maksajumiem loti labi tika gala.

Atbildēt

Autoram. Pietiek. Lasitajiem

09.02.2017. 14:47

Ari es varetu padalities ar piemeru.
Pazinai piedava arsta paliga amatu tuvak dzivesvietai. Piesola algu ap 650 uz rokas.
Tad kad japaraksta darba ligums arste sokaa - vai jus nenaksiet stradat ka pasnodarbinata? Jums tak tad tikai ap 500 uz rokas paliek..
NVD arstei parskaita ap 850 (pec formulas saskana ar pacienty skaitu, raksturojumu.. berni, seniorinutt), tai skaita ka izradas darba deveja soc nod dalju. Pasai nekas nav jamaksa nonsavas kabatas kjipa.
Un te rodas jautajums par morali, principiem un sistemu:
1. Vai arsta paligs sanem kko no tam pacienta iemaksam ko katrs maksa par viziti? Menesi sanak solida summu, tai skaitavdalja bez cheka
2. Vai arsta paligam par to pasu summu kuru arstam parskaita NVD ir jaapkalpo maksas pacienti?
3. Vai arsts aiciniet arsta paligu registreties ka pasnodarbinatajam ( kurs ir vinja klients.. respektivi arsts ir arsta paliga gimenes arsts) bus solidars un izpratis savas algas samazinajumu par to % dalu ko arsta paligsvstradajot ka pasnodarbibatais nesamaksas soc budzeta
4. Vai arsts maz apjedz so sakaribu cik no vinja 1000 vai 2000 klientiem nomaksa soc nodokli un cik vinjam no ta pienaktos

Atbildēt

FAKTS

08.02.2017. 17:27

ABER MAN ĢIMENES ĀRSTI VISPĀR NAV VAJADZĪGI.
Vienreiz biju un pietiek: jo ienākot pa durvīm - ārsts raksta, es šim stāstu - ārsts raksta, eju prom- šis raksta, tā i neparunājām, tā i man nepajautāja , kas man kaiš...

Atbildēt

tirliņš

08.02.2017. 15:31

Kās sviests! Tak sūti ratā to ģimenes ārstu un meklē labāku darba devēju, Mans ģimenes ārsts algo divas (!!!) māsiņas, pati ir sazvanāma pat naktī (ja pietiek nekaunības zvanīt tādā laikā), raksta i receptes, i nosūtījumus, turklāt praksē ar 2000 pacientiem tad, kad es piezvanu, viņa momentāni zina, ar ko esmu slimojusi, pret ko potējusies utt., lai pa telefonu sniegtu kvalitīvu konsultāciju. Un lai cik tas dīvaini nešķistu raksta autoram, pensionāri jeb cilvēki gados sirgst ar dažādām hroniskām kaitēm, biežāk saslimst ar aktūtām kaitēm un bez vajadzības pie ārsta nevelkas, jo arī 1,42 eiro pensionāram ir nauda.

Atbildēt

Šalle

08.02.2017. 11:07

Neba pašiem ģimenes ārstiem dzīve baigā avene. Problēma ir kompleksa.

Atbildēt

kk

08.02.2017. 09:12

Nu vēl jau nav aizliegts nevienam dabūt pašam diplomu, atvērt savu praksi un maksāt daudz saviem darbiniekiem...

Atbildēt

Žulis

08.02.2017. 07:31

Šis raksts reāli parāda to bēdīgo stāvokli kāda ir vidējais medicīnas personāls Latvijā. Runājot par algām, parasti tiek minēti skaitļi, bet vēl jau būtiski ir arī kas cits. Un tā ir vidējā medicīnas personāla nepārtrauktā riskēšana ar savu veselību. Tieši viņi ir tie, kas visvairāk darbojas ar dažādu infekciju skartajiem pacientiem. Tieši viņi ir tie, kuriem nākas sniegt palīdzību traumas guvušiem pacientiem, no kuru brūcēm plūstošajās asinīs var būt gan c-hepatīta, gan HIV vīrusi. Tieši viņiem nākas tikt galā ar sajēgu zaudējušiem narkomāniem, kuri apdraud gan sevi, gan citus. Un itin bieži šie medicīnas darbinieki ne tikai saslimst paši, bet darbā gūtās infekcijas atnes arī mājās, saviem ģimenes locekļiem. Un tas viss par 350 eiro mēnesī! Interesanti, vai tie, kas ministrijā sēdēdami šādu darba samaksu māsām un ārsta palīgiem ir piesprieduši, paši būtu ar mieru kaut dienu strādāt šādu darbu. Sevišķi vēl par tādām algām.

Atbildēt

agris

08.02.2017. 04:24

Kā tad citādi latviešu baurus dabus ārā no Latvijas.Atvedīs smukas citvalstu meitas un puišus un priekš tiem alga atradīsies kā jau tas notiek ar citzemju sezonas strādniekiem,bet padomju laikā priekš tā bija gucuļi,kuriem tagadējie sarkanie baroni naksaja 5× vairāk,bet politika ir tā pati un baroni tie paši,tikai tad baronus daudz maz pieskatīja Kremlis,bet tagad pašu baronu sūtņi riktejas pa Briseles kremli un baroni var trakot kā patīkas.

Atbildēt

lauķis

08.02.2017. 03:17

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma latviešu tautas pazemošana?

Atbildēt

nu, nu, nu

08.02.2017. 03:08

»

Bii

T.i. par 3 - 4 stundu darbu dienā saņem 350 eiro uz rokas? Nav slikti. Un tas pat nav agrās rīta stundās vai vēlos vakaros


Mūsu māsiņa ir sazvanāma vienmēr, darba laiks, nedarba laiks. Es esmu pateicīga viņai, nāk palīgā, ir atsaucīga, vizītēs iet veikt iešļircinājumus utt..
Atvainojiet, bet man uz Jums reālas dusmas radās, jo es māsiņas rūpes un uzmanību šogad izbaudīju, joprojām esmu pateicīga. Nevajag blēņas stāstīt, ja nezina.

Atbildēt

yes

08.02.2017. 03:03

»

Irma

sKAIDRS,ka raksta cilvēks,kas to visu izbauda ikdien,ik mirkli un ir šīs sistēmas vergs.Mani ļoti interesē,kāda alga ir tam ārstam,kurš savai medmāsai atmet tos 350 euro par šo verga darbu?Vai kāds varētu noskaidrot šos ciparus,tas daudz ko izskaidrotu.Man kā šis sistēmas pacientam tas būtu jāzin...


šis ir veitā un laikā radies jautājums. Mums māsiņa ir gudrāka par ārsti, visi vēršas pēc palīdzības pie viņas. Bet viņas alga arī ir graši. Toties ģimenes ārste braukā pa ārzemēm vismaz 3-4 x gadā, pie tam, izmantojot firmu pakalpojumus, kas, kā visi zinām, maksā dubultā, jo firma jau ar jāuztur un gids.
Es par neesmu pārliecināta, ka māsiņai par aizvietošanu prombūtnē samaksā un neesmu redzējusi, ka māsina bijusi atvalinājumā.

Atbildēt

Irma

08.02.2017. 01:45

sKAIDRS,ka raksta cilvēks,kas to visu izbauda ikdien,ik mirkli un ir šīs sistēmas vergs.Mani ļoti interesē,kāda alga ir tam ārstam,kurš savai medmāsai atmet tos 350 euro par šo verga darbu?Vai kāds varētu noskaidrot šos ciparus,tas daudz ko izskaidrotu.Man kā šis sistēmas pacientam tas būtu jāzin.

Atbildēt

Pacents

08.02.2017. 00:44

Neviens nav spējīgs ģimenes ārstus saukt pie kārtības, jo baidās. Čakša nedarīs neko, jo ZZS baidās, ka ārsti sakūdīs pacientus.

Atbildēt

doks

07.02.2017. 16:43

Ģimenes ārstam līgumā ar Nacionālo Veselības dienestu ir noteikts algas fonds medicīnas māsai ar visiem nodokļiem. Par izmaksātajām algām ģimenes ārsti iesniedz atskaiti NVD. Bez tam ģimenes ārsta darba līgumā ar medicīnas māsu vai ārsta palīgu alga ir atrunāta un parasti ir punkts par atsauci uz līgumu ar NVD, kurš mainās katru gadu. Līgumā ar NVD nav tādas sadaļas reģistrators vai tā algas fonds. Lieki piebilst, ka Rīgā ģimenes ārstam prakses telpas ar komunālajiem pakalpojumiem izmaksā stipri vairāk kā noteikts līgumā ar NVD. Ja praksē pie ģimenes ārsta ir reģistrēti ap 1000 pacientu, tad tiešam iespējams, ka alga uz rokas pēc nodokļu nomaksas ir 350 euro, bet šeit jau vaina ir prakses lielumā, jo no tā tiek aprēķināts medicīniskā personāla algas fonds.

Atbildēt

arsts

07.02.2017. 14:38

Man arī nav medmāsa . Es gan nēesmu ģimenes ārsts .Man piedāvā medmāsu tikai komplektā manas algas samazinājumu 35% . Paldies nevajag

Pazīstu ģimenes ārstus kuri vieni strādā , neko

Atbildēt

vientuļais vilks

07.02.2017. 13:33

Manai ģimenes ārstei nav ne palīga, ne medmāsiņas. Viņa visu laiku viena pati raksta, raksta, raksta... Datora nav, ar roku raksta. Bet te PAR SASKAŅU raksta, ka spēja organizēt darbu, kā arī mikroklimats kolektīvā ir jautājumi, ko var atrisināt uz vietas ārsta praksē. Kas tos risinās? Raksts nav murgs, bet tīra patiesība. Manējā ārste nevienam neko negrib maksāt! Un strādā viena, t.i. - raksta viena...

Atbildēt

aha

07.02.2017. 11:57

nu tak sestričkai naļikā piemaksā, nezinu nevienu nabadzīgu ĢĀ praksi un māsiņas ar nekur projām nerotē!

Atbildēt

Prof. Hadsons

07.02.2017. 10:59

Tada situācija ir vairākumā Latvijas uzņēmumu. Ir sapratuši, ka var sūkt asinis, maksāt algu kā vegam, prasīt darbu, teiksim veikalā, neļaujot apsēsties, visas 12 stundas un alga 350 eiro.

Labāk tīrīt tualetes Rietumos, nekā pazemoties Latvijas uzņēmējiem. Ja ir valsts vai pašvaldības pasūtījums - iepirkuma vajadzēja prasīt vai iepriekšejā iepirkumā konkurents ir maksājis pilnvērtīgu daraba algu strādājošiem, kā sadalījis saņemtos no valsts resursu, cik ieguldījis attīstībā, nevis savu īpašumu būvei un alkatībai, tad būtu jēga, jo iepirkuma summās ir aprēķinātas algas, materiāli, nodokli utt. bet beigās saka - nav naudas ko maksāt strādniekam, lieli nodokli - nodokļus arī nav samaksājis.

Tā ir sistēma.

Atbildēt

Sise

07.02.2017. 10:52

Parasti gan ģimenes ārsti maksā arī māsām reģistratora algu,jo par tik mazu samaksu darbiniekus atrast nevar. Žēl,ka nav minēta konkrēta prakse vai iestāde,kur tā notiek,jo man zināmie ģimenes ārsti attiecas normāli gan pret pacientiem,gan darbiniekiem.

Atbildēt

Psihiatrs no Cēsīm

07.02.2017. 10:36

Pēter, Tu !

Atbildēt

Bii

07.02.2017. 10:08

T.i. par 3 - 4 stundu darbu dienā saņem 350 eiro uz rokas? Nav slikti. Un tas pat nav agrās rīta stundās vai vēlos vakaros.

Atbildēt

Par saskaņu

07.02.2017. 10:07

Kā var tik murgaini rakstīt? Autors pats saprot, par ko raksta? Var jau runāt muļķības, bet nu šis jau ir ārpus saprāta robežām. Haoss ģimenes ārsta praksē un spēja organizēt darbu, kā arī mikroklimats kolektīvā ir jautājumi, ko var atrisināt uz vietas ārsta praksē. Bet virsrakstā bumbas veļ uz valdību...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...