Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 9.jūnijā Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams pasludināja spriedumu administratīvajā lietā A420272722. Anonimizēts sprieduma noraksts ir publicēts vietnē tiesas.lv.

Lietas būtība. Zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs dzīvo un strādā adresē Ūdru ielā 2b, Mārupe, kā arī Ūdru iela 4-2, Mārupē. Abas privātmājas atrodas uz viena zemesgabala. Zemesgabals pieder Jurija Baibakova mātei Tatjanai Baibakovai. Jurijam Baibakovam pieder dzīvojamā māja Ūdru ielā 2 un dzīvoklis Ūdru iela 4-2. Ūdru ielā 4-1 dzīvo zvērināta advokāta Jurija Baibakova vecāki – prasītāja lietā A420272722 Tatjana Baibakova un Boriss Baibakovs.

2021. gada 6. oktobrī Mārupes novada pašvaldības būvvaldē tika uzsākts administratīvais process un 2021. gada 12. oktobrī divi administratīvā pārkāpuma procesi sakarā ar konstatēto patvaļīgo būvniecību nekustamajā īpašumā pēc adreses Ūdru iela 2b, Mārupe.

Tika konstatēts, ka uz zemesgabala, tuvāk Jurija Baibakova īpašumā esošai dzīvojamai mājai bez jebkādiem dokumentiem ir uzbūvētas divas ēkas – pirts un lapene. Papildus tika konstatēts, ka, patvaļīgi izbūvējot būves, netika ievērota būvlaide – būves atrodas 0.5 m attālumā no ielas sarkanās līnijas (jābūt 6 m).

Nepiekrītot uzsāktiem administratīvā pārkāpuma procesiem, Jurijs Baibakovs iesniedza sūdzību Mārupes pašvaldībā, kura 2022.gada 24.augustā sūdzību izskatīja un noraidīja. 2022.gada 03.oktobrī Jurijs Baibakovs iesniedza prasības pieteikumu Administratīvā rajona tiesā Rīgas tiesu namā.

Lasot 2023.gada 09.jūniju spriedumu iztiesātā lietā A420272722, konstatējamas varākas interesantas detaļas, proti: motivējot celto prasību, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs izmanto savus bērnu kā vairogu, apgalvojot, ka tiesību normu ignorēšana tiek veikta ar mērķi nodrošināt bērnu (Tatjanas Baibakovas mazbērnu) audzināšanu.

Šādā veidā, pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem, zvērināts advokāts palīdz pašvaldībai pildīt savu funkciju. Interesants Jurija Baibakova teikums ir: “Pieteicēja uzskata, ka viņas palīdzība pašvaldībai, audzinot mazbērnus un tā risinot problēmu ar nepietiekamo vietu skaitu pašvaldības audzināšanas iestādēs, ir pamats pašvaldībai palīdzēt pieteicējai, saglabājot bērnu namiņu, nojumi un pirti.”

Izvēli nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli par būvēm Jurijs Baibakovs paskaidro šādi: “Jaunbūvju īpašnieki mēdz izvairīties no to nodošanas ekspluatācijā, lai nemaksātu nodokļus, taču pieteicēja pirms pirts iegādes noskaidroja, ka pirts nebūs ar nekustamā īpašuma nodokli apliekams objekts. Tā kā pirts, nojume un bērnu namiņš tiek izmantots tikai pieteicējas ģimenes vajadzībām, tā nav saimnieciskā darbība.”

Interesanta ir arī šāda epizode: “Pieteicēja jau iestādē (un arī tiesā) ir iesniegusi virkni fotoattēlu no citiem īpašumiem, kas liecina, ka vismaz 40 īpašumos būvju novietojums neatbilst pieteicēja pieprasītajai būvlaidei, taču iestāde tos pat nav pienācīgi izvērtējusi, pieļaujot pret pieteicēju citādu attieksmi nekā pret citiem pašvaldības teritorijā esošo īpašumu īpašniekiem.”

Konstatējams, ka tiesvedības laikā zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs veica Mārupes īpašumu fotografēšanu, pārvietojoties ar īpašumā esošo 2017.gada izlaiduma Porsche 718 Cayman S, vēlāk fotoattēlu masīvs tika izskatīts, tika atlasīti 40 īpašumi ar patvaļīgas būvniecības īpašumiem. Ar šādiem argumentiem (citos īpašumos patvaļīga būvmiecība ir, tātad Baibakovi arī drīkst) tika motivēta celtā prasība.

 Šajā epizodē Jurijs Baibakovs nodemonstrēja savu uzticību Pavļika Morozova varoņdarbam (Pavļiks Morozovs bija padomju propagandas glorificēts moceklis, un stāsts par viņu ir saistīts ar 1932. gada notikumiem, kad trīspadsmitgadīgais Pavļiks Morozovs nodeva savu tēvu valsts varas iestādēm), sagatavojot un iesniedzot Mārupes pašvaldībā informāciju par iespējamo patvaļīgo būvniecību 40 īpašumos.

Rodas jautājums, vai starp četrdesmit īpašniekiem, kurus Jurijs Baibakovs “nodeva” pašvaldībai, ir arī Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka īpašums? Ar Ruslanu Novaku kopā, manuprāt, tika reiderēti uzņēmumi, izspiesti un izkrāpti naudas līdzekļi, sākti pasūtījuma kriminālprocesi, izbeigti uzsāktie kriminālprocesi, “pareizi” izmeklēti izmeklējamie pirmstiesas kriminālprocesi.

Ar virsprokurora Ruslana Novaka palīdzību civillietā C30596220, manuprāt, tika izspiesta, izkrāpta un legalizēta naudas summa 35 000 euro apmērā – tā ir tikai viena epizode zvērināta advokāta Jurija Baibakova un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka abpusēji izdevīgajā sadarbībā.

Sprieduma 2.lpp. lasāms, ka zvērinātais advokāts atsaucas uz Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana), lūdzot atļaut lietot patvaļīgi izbūvēto pirti ar lapeni bez to legalizēšanas. Interesants fakts: manuprāt, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs gadiem ilgi zem Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras nodrošinātā “jumta” reiderē uzņēmumus, tos pilnībā izlaupot, atsavinot nolaupītos īpašumus bez tiesas sprieduma, gadiem ilgi vajā reiderējamo uzņēmumu īpašniekus, pilnīgi ignorējot LR Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana, īpašumu atsavināšana tikai uz tiesas sprieduma pamata). Pēkšņi iztiesājamā lietā, epizodē par savā īpašumā esošo pirti un lapeni, Jurijs Baibakovs tiesai norāda uz LR Satversmes 105.pantu. Jurijs Baibakovs bez šaubām ir interesants personāžs.

Sprieduma 2.lpp. fiksēts, ka Jurijs Baibakovs tiesai apgalvo, ka Mārupes novada pašvaldība, uzsākot divus administratīvā pārkāpuma procesus pret Jurija Baibakova ģimeni, izpilda kāda uzņēmuma “pasūtījumu”. Pasūtītājs pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem esot šobrīd Jurija Baibakova reiderējamā uzņēmuma īpašnieks.

Interesanta epizode. Jurija Baibakova paņēmiens reiderējamo uzņēmumu ātrākas izlaupīšanas sasniegšanai, manuprāt, ir pasūtījuma kriminālprocesu uzsākšana Valsts policijā pret reiderējamo uzņēmumu īpašniekiem – šāda sadarbība notiek ar Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras atbalstu un iesaisti.

Attiecībā pret sevi un savu organizēto grupu Jurijs Baibakovs nodrošina kriminālprocesu neuzsākšanu, kā rezultātā uz iesniegumiem par kriminālprocesa uzsākšanu pret Juriju Baibakovu Valsts policija ātri atrakstās, neizskatot iesniegumus pēc būtības. Iztiesājamā lietā A420272722 Jurijs Baibakovs varēja nepieminēt “pasūtījumu galda” pakalpojumus, kurus pats aktīvi izmanto un uztur “pasūtījumu galda” pakalpojumu pieejamību.

No sprieduma teikuma “Tā kā būvinspektors īpašumā nav iekļuvis...” konstatējams, ka īpašuma apsekošanas laikā Jurijs Baibakovs nav ielaidis būvinspektoru īpašumā, kā rezultātā apsekošana tika veikta, būvinspektoram atrodoties aiz sētas.

No sprieduma redzams, ka jautājums par patvaļīgas būvniecības legalizēšanu no zvērināta advokāta Jurija Baibakova puses netiek izskatīts. Personas ieskatā patvaļīgi izbūvētas būves – pirti un lapeni jāturpina izmantot nelegāli vai ir jānojauc. Interesanta nostāja.

Pievēršama uzmanība arī apstāklim, ka spriedums par zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenes celto prasību pret Mārupes pašvaldību par celtās prasības noraidīšanu ir uzrakstīts ļoti kvalitatīvi, ar ironijas elementiem. Lasot spriedumu, rodas iespaids, ka komunista un boļševika trešajā paaudzē – zvērināta advokāta Jurija Baibakova prettiesiskās darbības, pārkāpjot Būvniecības likumu, neuzrunāja tiesu. Daudzas Latvijas ģimenes ir cietušas no komunistu izvērstā terora 1940os gados.

Lasot spriedumu, atkārtoti rodas pārliecība, ka 1991.gadā veiktā komunistiskā partijas aizliegšana bija pareiza. Veco komunistu izkropļotais skats uz tiesību normām tiek koriģēts ar taisnīgiem tiesu spriedumiem.

Lūdzu lasītājus iepazīties ar spriedumu lietā A420272722. Spriedums lasāms ar baudu.

P.S.: Spriedumā pieminēts arī personāžs, kurš patvaļīgi izbūvētajā pirtī itkā ārstē sporta traumu – tas ir Jurija Baibakova tēvs, bijušais Padomju Savienības Koministiskās partijas (PSKP), Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienības (VĻKJS) pārstāvis - Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs Boriss Baibakovs.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...