Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otro gadu pēc kārtas apmeklēju LAMPU. Pirms ķeros pie galvenā man jāatzīmē dažas lietas. Pirmkārt, festivāls patiesi bija sarīkots ļoti augstā līmenī. Protams, gribētos drukātas programmiņas, nevis telefonā skatīties, kas, kur un kā, bet nu var pieciest. Otrkārt, festivālā bija tik daudz skatuvju (vairāk nekā 30), tik daudz runātāju (vairāk nekā tūkstotis) un par tik dažādām tēmām, ka labākajā gadījumā apjaušu tikai kādu divdesmito daļu no tur notikušā.

Pat rīkotājiem droši vien nav ne jausmas, kas īstenībā izskanēja. Ja visi pasākumi būtu filmēti, jums vajadzētu trīs mēnešus, lai noklausītos divās dienās sarunāto. Pārmetumi, ka festivālā sludina tikai vienā virzienā, nav pamatoti. Kaut vai tāpēc vien, ka izskanēja arī ļoti konservatīvas idejas, kādas ar LAMPU parasti nesaista. Nesaku, ka tās izpelnījās kādas apmeklētāju ovācijas, taču idejiska dažādība noteikti bija. Gadījās, protams, tādi pasākumi kā “sieviešu kvotas vienlīdzībai: par un pret”, kur neviens no runātājiem nepārstāv “pret”, bet vietumis izskanēja arī, piemēram, laulības un dabiskās ģimenes aizstāvība.

Treškārt, festivālā, kurā šogad īpaši tika normalizēta publiska latviešu sarunāšanās angļu valodā, ļoti iepriecināja Baibas Bražes žests kādā paneļdiskusijā, kuru vadīja latviete un kurā piedalījās trīs latvieši un viena vāciete. Man šķiet, ka nav labāka pāķisma indikatora par alkām runāt svešvalodā, kad nav tādas nepieciešamības. Tā vietā, lai nodrošinātu austiņās tulku vienai viešņai, LAMPAs rīkotāji piedāvāja klausītājiem paņemt austiņas (ko retais piekrita darīt) un klausīties, kā latviešu tulks tulko latviešu runātājus latviešiem. Bražes kundze vismaz šajā cirkā bija vienīgā, kas saprata, ka latviešu auditorijas priekšā Latvijā sasveicināties un pateikt dažas frāzes pieklātos latviski.

Un tagad pie galvenās tēzes. Proti, ka LAMPA ir tehnokrātu burziņš.

Ja jauns, no ģimenes un citām važām atkratījies cilvēks nonāktu LAMPĀ un viņam negadītos trāpīties tuvumā tādām dīvainām skatuvēm, kur runā par tradicionālo ģimeni, tad viņš droši vien pat nepamanītu nekādus trūkumus LAMPAs programmā un izpildījumā. Dažnedažādi pieklājīga paskata cilvēki stāstītu, kā ir lietām jābūt. Jaunais cilvēks droši vien apzinātos, ka pats īsti nezina visu par pasauli, un tāpēc uzmanīgi klausītos. Viņš dzirdētu daudz instrukciju, dažas pretrunīgas, dažas visai dīvainas, bet, tā kā visi apkārtesošie piekrītoši klusētu, jaunais cilvēks saprastu, kas un kā ir jādara.

Vai vismaz jādomā. Nē, drīzāk, kā ir jārunā. Jā, drīzāk jārunā. “Sarunu festivāls” patiešām bija “sarunu”, nevis “ideju” festivāls, jo ne vienā vien “sarunā” izskanēja tēze, ka par lietām “ir jārunā” un ka tas “ir svarīgs jautājums”. Un tad mikrofonu rokās ņēma cits runātājs un pateica, par ko, viņaprāt, “ir jārunā”. Bet runāts pēc būtības tā arī netika. Kāds LAMPAs klausītājs komentēja: “Ir tik labi, ka par to tiek runāts!” Tieši tāpēc mēs rudenī plānotajai konservatīvās domas konferencei runātājus piekodināsim nerunāt par runāšanu vai par to, cik forši ir, ka par kaut ko tiek runāts.

Tas par pļāpāšanu, protams, neattiecas uz juristiem un citiem “programmētājiem”, kuru pasaules redzējums bija digitāls vēl pirms programmēšanas izgudrošanas. “Nē,” kāda juriste skaļi paziņoja (pārfrāzējot), “ar vārda brīvību viss ir vienkārši. Jūs varat teikt, ko jūs vēlaties, bet jums jārēķinās ar tiesiskajām sekām, kas iestāsies par pasacīto.” Varbūt tā varētu sadalīt vidējo LAMPAs klausītāju un dalībnieku. Vai nu “runātājs par runāšanu”, vai “koda interprets”. Kad sastopas ar “koda interpretiem”, ir ļoti grūti uz viņiem dusmoties vai viņiem iebilst, jo viss, ko jūs pasacīsiet, tiks tulkots tajā ierobežotajā programmēšanas valodā, kurā viņi operē. Līdz ar to jūs viņiem neko nevarat pateikt. Tas mazliet atgādina Zuargusa un Aida Tomsona intervijas ar Ingu Spriņģi. Viņa taču vienkārši netver to dimensiju, kurā tiek uzdots jautājums. Pirmajā martā pareizuma tabulā rakstīts bija tā, un Inga sita visus, kas domāja pretēji. Otrajā martā tabulas izmainījās, un Inga beidza sist. Tātad Inga nebija izdarījusi neko nepareizi. Kas tur nav saprotams?!

Par “sarunāšanos” LAMPĀ neviļus nāk prātā vārdu savienojums “tā kā”. Angliskā vārda “like” latviskojums “tā kā” (agrāk bija “tipa” vai “ķipa” no krievu val.) ieperinās katra pavirša runātāja valodā. Kad infokioska brīvprātīgajai pavaicā, kur atrodas Skrīveru saldējuma pārdotuve, viņa aicina: “Tā kā ejiet gar to māju tā kā taisni un tad tā kā pa kreisi būs!” Jo var taču rāpot un var arī ne gar pašu māju, un, ja no citas puses pieiet, tad nebūs pa kreisi. Tas, ka viss ir “tā kā”, nozīmē, ka nekas nav līdz galam tā. Viss ir tikai atsauce uz kaut ko, kas, iespējams, arī nav pa īstam tā. Pirms neilga laika teju pašos priecīgākajos hokeja brīžos gadījās dzirdēt no jaunāko līdzjutēju mutēm: “Ir tā kā forši, ka visi tā kā priecājas.” Vidējā un vecākā paaudze priecājas par konkrētu notikumu laukumā, izdzīvo to ar visu savu ķermeni, bet jaunākā paaudze piedzīvo mirkli caur konstatāciju, ka mileniāļi un būmeri “tā kā” priecājas. Respektīvi, jaunākā paaudze jau ir metaversā. Tāpēc arī LAMPĀ gandrīz visi ļoti labi jūtas, jo tiek runāts par to, par ko ir jārunā. Tā kā. Nekas vairāk jau nav arī vajadzīgs.

Mana galvenā sāpe ir, ka LAMPA ir vienkārši tehnokrātu burziņš. To organizē un tajā lielākoties runā cilvēki, kas svēti tic, ka dara pareizo lietu, kurā viņi ir nekļūdīgi. Tāpēc, ka zinātnieki, eksperti un iestādes ir sapratuši un izrēķinājuši, kā būs labāk. Vai tāpēc, ka runātājs ir nonācis profesionālajā hierarhijā, kurā augstāk stāvošie ir iemācījuši, ka tā ir pareizi runāt, un viņš tā arī runā, tātad visu dara pareizi. Nav ne jausmas, kur LAMPAs sarunu hierarhijā ir vieta dēmosam jeb tautai, tautas vēlmēm.

Par ko tu piesienies? Ir gatava programma, kas paredz darbu un iekļaušanos ikvienam, kas ir gatavs kļūt par programmas misionāru vai mācekli. Festivāls LAMPA ir paredzēts šo instrukciju nodošanai masām. Festivāls ir par iekļaušanu, bet ne par to, kā sarunāties ar vai iekļaut citādi domājošos. Nē, doma ir — ja jūs gribat iekļauties, tad jums ir jādodas uz LAMPu apgūt morālas rīcības pamatus. Valsts iestādes maksā lielu dalības maksu Sorosa fondam (tagad saucas “DOTS”), lai pastāstītu, kā jums tagad būs jādara. Jums ir jāpieņem, ka svešu kultūru pārstāvju imigrācija ir neapturama, ka cilvēks var pieregulēt atmosfēras temperatūru pēc vajadzības, ka vīrietis var kļūt par sievieti, ka diviem vīriešiem ir tiesības pieprasīt no pārējās sabiedrības sagādāt viņiem bērnu un vēl dažas citas lietas, un jūs būsiet iekļāvies.

Diskusijā par ChatGPT diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka “cilvēkam ir pienākums pielāgoties tehnoloģijām”. Neviens neiebilda. Pat ne bijušais LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Nez, vai šie paši diskutanti (to vidū arī valsts oficiālais propagandists Jānis Sārts) piekristu, ka cilvēkam ir pienākums pielāgoties Romas Katoļu baznīcas “tehnoloģijai”? Vai varbūt Komunistiskās partijas “tehnoloģijai”? Vai varbūt tomēr pielāgošanās ir svēta lieta, ja konkrētā tehnoloģija un vāvuļošana par to ir runātāja iztikas netiešais nodrošinātājs? Bet ir grūti pārmest, jo nav skaidrs, vai šīs zivtiņas maz apzinās to ideoloģisko ūdeni, kurā dzīvo.

Festivālu LAMPA caurstrāvo ideja par cilvēka Progresu. Ideja par 21. gadsimtu. Par tādu lielu laika ratu, kas veļas virsū un pār kuru cilvēkam nav nekādas teikšanas. Cilvēkam ir pienākums pielāgoties vai vismaz laikus aiziet no šīs pasaules, lai nemaisītos. Kā izteicās kāda valsts iestādē strādājoša vides speciāliste, nav ko iespringt par ainavu pārveidošanu, jo vai nu cilvēki to pieņems, vai ar laiku nomirs. Par Pļaviņu HES drīz vairs nebūšot neviena kurnētāja — kāds vēja parku lobētājs piebalsoja.

LAMPAs apmeklētāju vidū kurnētāju droši vien nebija daudz. Kad Artis Pabriks publiski atzina, ka kovidlaikos baiļu dēļ viņš kā valdības loceklis ir piedalījies lielu politisku kļūdu pieļaušanā, no pārsimt klausītājiem aplaudēja tikai šo rindu autors. LAMPAs publiku labi raksturo mūsu ministru prezidents. Paneļdiskusijā par korporatīvo pārvaldību (kuru apmeklēja mazāk cilvēku, nekā +17 grādos stājās rindā pēc saldējuma) Krišjānis Kariņš paziņoja, ka jūtas “kā baznīcā starp ticīgajiem”, kas ne par ko nav jāpārliecina, jo viņš zinot, ka “visi klātesošie domā vienādi”. Mazliet iesilis no paša jociņa viņš piemetināja, ka pārējie, proti, “neticīgie”, “kas nav baznīcā”, esot “alus dzērāji”. Vēlāk tajā pašā paneļdiskusijā Latvijas Republikas premjerministrs priecēja ar atziņu, ka vēja parku pretinieki “ir un būs tačkas stūmēji”. Sak’, “būsim pastalās un prokrieviski”.

Bija patiesi interesanti vērot, kā diskusijā par korporatīvo pārvaldību it kā vairāku citu runātāju klābūtnē visatbildīgākā persona valstī spēj tikai muļķīgi smaidīt un neatbildēt ne uz vienu jautājumu par tēmu, tā vietā runājot par sev mīļajiem vēja parkiem, stāstu izdaiļojot ar īsta pastalnieka cienīgām atsaucēm, kuras apguvis trimdinieku palīgskolā.

Tāpēc, kad LAMPĀ dzird vārdu “sabiedrība”, ir jāsaprot, ka ar to ir domāti tikai iekļauties gatavie. Pārējie ir “neticīgie”, “alus dzērāji”, “pastalnieki” un “prokrieviskie”. Ir amizanti, kā it kā gudri un zinoši cilvēki runā tā, it kā nebūtu derīgu alternatīvu skatījumu uz lietām. Piemēram, ja tic Paulam Raudsepam, tad ideja par tautas vēlētu prezidentu ir tikai totālu margināļu un nekam nederīgu opozicionāru ideja. Līdzīgi kā radio tiešajā ēterā arī LAMPā žurnāliste Māra Jansone joprojām nevar pieņemt domu, ka ir iespējama iebilšana Stambulas konvencijas ratifikācijai. Deputāts Andrejs Judins joprojām apzināti netver konservatīvos iebildumus ģimenes pārdefinēšanai un pārformulē tos homofobiskā gaismā, kamēr deputāts Ainārs Šlesers apzināti pārinterpretē valsts valodas nostiprināšanas mēģinājumus kā mēģinājumus regulēt privāto sarunvalodu virtuvē. Ticu, ka kādā no vairākiem simtiem pasākumu bija arī reālas sarunas, kurās cilvēki cenšas aizrakties līdz patiesībai (vai atzīst tādas iespējamību), cenšas saprast otru, kā it kā ir iecerēts festivāla programmā, bet man tādās debatēs nesanāca būt klāt. Mani nepameta sajūta, ka esmu atbraucis uz instruktāžu. Uz kaut kādu pareizo lietu zviedru galdu.

P.S. Samelojos. Vispār biju divos pasākumos ar domu dažādības aizmetņiem. Nesaku, ka domu dažādība pati par sevi ir vērtība, bet tikai tracina, ja zinoši cilvēki pasniedz lietas tā, it kā galīgi neredz otro pusi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...