Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas “Jaunā vienotība” valde nolēma no partijas izslēgt bijušo biroja darbinieku Normundu Orleānu, kurš cēla trauksmi par aplokšņu algām šajā partijā. Tā arī vērsīsies pret viņu par reputācijas graušanu, – tā norādīja “Jaunās vienotības” priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens. Nav tikai skaidrs, vai Ašeradens vērsīsies tiesā vai kādā citā viņam vien zināmā instancē.

Nevēlas piemest malku ugunskuram

Tikmēr “Neatkarīgā” iztaujāja cilvēkus, kuriem ir zināms priekšstats par “Jauno vienotību”, kas nu mēģina atpestīties no cilvēka, kurš mēģinājis sagraut šīs partijas reputāciju.

Neviens no tiem, kuri ir vai bija saistīti ar “Jauno vienotību”, nevēlējās sevi publiskot. Pirmais anonīmais avots teica, ka neviens - arī viņš - runājot par aplokšņu algas skandālu, nevēlas “piemest malku šim ugunskuram”. Otrs, kurš pirms kāda laika izstājās no “Jaunās vienotības”, piebilda: “Negribas līst viņu iekšējos mēslos.”

“Partijas biroja darbiniekiem algu var maksāt no valsts piešķirtās dotācijas. Bet ir ierobežojumi. Ja cilvēks ir valsts amatpersona, un Orleāns ir novada deputāts, tad viņam var maksāt minimālo algu. Rezultātā viņš nonāca reālos algas samazinājuma apstākļos. Tā ir šā konflikta ģenēze,” iesāk mans pirmais anonīmais avots.

Viņš ir skeptisks par skaidro naudu: “Orleāns var runāt par jebko. Ja viņš teiktu, ka JV valdē ir marsieši, viņam ticētu mazāk. Par skaidro naudu neko nepierādīs, bet būs kā ar tām nozagtajām sudraba karotītēm: tās atradās, bet rūgtumiņš sirdī palika… Tie ir Orleāna vārdi pret maksātāja vārdiem. Orleāns teica, ka nauda viņam bija nolikta - nevis ka viņam naudu iedevusi kāda persona. Līdz ar to neviens Orleānu nevarēs saukt pie tiesas par apmelošanu. Ja man kāds būtu “nolicis naudu”, es nedomātu, ka tā ir aplokšņu alga, es būtu pārliecināts, ka tās ir laumiņas, kas to nolikušas.”

Mans anonīmais avots pilnībā noliedz skaidras naudas apriti partijas birojā: “Mums nav skaidrās naudas kases. Izskatās, kāds atnes naudu, un še tev, Orleān, piķis. Nē, muļķības. Domāju, ka notiks izmeklēšana, lietu izbeigs sakarā ar to, ka neko nevar pierādīt. Pēc tam politiskie oponenti varēs teikt: protams, “Jaunā vienotība” visus ir nopirkusi gan prokuratūrā, gan KNAB. Ideāls temats mūžīgai malšanai.”

Viņš arī uzskata, ka Orleāns šādu skandālu izraisījis “atriebības un ļaunuma dēļ”: “Domāju, ka viņš gribēja atriebties partijai, jo vēlējās sev izspiest labākus nosacījumus, bet nesanāca.”

Spiediens uz tiesībsargājošajām iestādēm?

Otrs anonīmais avots iedziļinās jau citos aspektos: “Vispirms jāsaprot, kas ir Normunds Orleāns. Viņš ir “Jaunā laika” - “Jaunās vienotības” priekšteča - dibinātājs. Kodola cilvēks. Ļoti principiāls cilvēks. Finanšu jautājums viņam nav svarīgs, jo viņš ir turīgs cilvēks. Atceros: kad “Vienotības” birojā bija vajadzīgs televizors, viņš vienkārši no mājām atnesa televizoru. Virtuvē nebija mikroviļņu krāsns, viņš arī to atnesa. Vienvārdsakot, Orleāns bija īstens “Vienotības” fans. Savējais. Birojā pie viņa glabājās mūsu reklāmas teltis, baneri. Viņš pārzināja visu. Viņš bija gatavs par šo partiju cīnīties līdz galam. Bet viņu no tās izslēdza.”

Otrs anonīmais avots - pretēji pirmajam - ir pārliecināts par partijas melnās kases eksistenci kopš 2017. gada, kad partijai bijuši “grūtie laiki”. “Partijas birojā bija skaidra nauda,” viņš teic, “un par to, ka tiek maksātas aplokšņu algas, Orleāns jau kādu gadu plosījās pa partijas iekšieni, rakstīja vēstules, uz kurām neviens viņam - kā nojaušu - neatbildēja. Viņš saprata: ja tas nāks gaismā, tas var iznīcināt partiju. Taču partijas vadība izdomāja nevis sakārtot jautājumus, bet izmest no partijas Orleānu.”

Otrs runātājs atceras, ka 2010. gadā, kad sāka veidoties “Jaunā vienotība”, bijis milzīgs pacēlums: “Mēs jutām, ka esam daļa no kaut kā liela. Mēs iesākām cīņu pret oligarhiem, mēs bijām kārtīgi patrioti, jo atradāmies vispatriotiskākajā un spēcīgākajā partijā, kāda vien iespējama. Bet gadu gaitā partijas biedri nolēma kapitalizēties, un man tas nebija pieņemams. Tagad “Jaunajā vienotībā” nav daudzu no tiem, kuri bija sākumā. Tagad tur dominē Zatlera Reformu partijas pārpalikumi kopā ar saviem protežē un uzņēmējiem ar konkrētām interesēm. Tajā partijā viss tagad griežas ņigu ņegu.”

Galvenā atslēga, pēc runātāja domām, ir apslēpta apstāklī: vai kādu sauks liecināt aplokšņu algu lietā? Viņš teic: “Katrs, kurš sniedz liecību, paraksta dokumentu, ka viņš apzinās: par nepatiesas liecības sniegšanu iestājas kriminālatbildība. Ja birojā ir vairāk nekā desmit cilvēki, kuri algu saņēmuši aploksnē, tad - ja visi izstāsta kaut ko, bet viens pasaka - es saņēmu algu aploksnē un ja, nedod dies, tam ir pierādījumi, - tad pārējiem, kuri melojuši, iestājas kriminālatbildība.”

Viņš arī uzskata: “Ineses Lībiņas-Egneres (JV) paziņojums par to, ka “noticis skaļš un, iespējams, politiski motivēts reputācijas uzbrukums “Vienotībai”” - tā ir spiediena izdarīšana uz tiesībsargājošajām iestādēm. Ar to viņa paziņo, caur kādu prizmu šīm iestādēm būs vērtēt šo lietu. Ja partijai nekas nebūtu slēpjams, tās vadība uzreiz pateiktu: mēs pilnībā uzticamies tiesībsargājošajām iestādēm, tāpēc aicinām veikt rūpīgu izmeklēšanu, jo mums nekas nav slēpjams.”

Slikts signāls “Jaunajai vienotībai”

Politologs Filips Rajevskis: “Šis skandāls nav radies tukšā vietā. Pamats ir reāls cilvēks ar iesniegumu, viņš arī publiski ir liecinājis. Nav pamata viņam neticēt - līdz brīdim, kad mēs uzzinām kaut ko pretēju.”

Rajevskis vēlas aplokšņu skandālu salīdzināt ar Kariņa lidmašīnu skandālu: “Lieta tāda, ka absolūti lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nekad nav lidojuši ar privāto lidmašīnu, līdz ar to viņi nezina, kas un kā tur notiek. Šis skandāls karājas gaisā tikai tādēļ, ka tā izraisītāji nemāk adekvāti komunicēt. Bet attiecībā uz aplokšņu algu… Atļaušos izteikt hipotēzi, ka absolūti lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju savā dzīves laikā vismaz vienreiz ir saņēmuši algu aploksnē. Tāpēc viņi ļoti labi zina, kas tas ir, kādas ir konsekvences un kāpēc ir jāmaksā nodokļi. No morālētiskā skatupunkta šāds pavērsiens būs ļoti slikts signāls “Jaunajai vienotībai”, ja aplokšņu algu maksāšana izrādīsies patiesība.”

Latvijas Radio uzdeva gluži loģisku jautājumu: “Ja izmeklēšana notiek un patiesība vēl nav noskaidrota, vai Orleāna izslēgšana neraida signālu, ka katrs, kas ceļ trauksmi, var tikt izslēgts no partijas?” Uz to Ašeradens atbildēja: “Absolūti nē! Ja nebūtu gada garumā pēc valdes lūguma bijušas ētikas komisijas, kas ir neatkarīgas ar deviņiem “Vienotības” biedriem, izmeklēšanas, ja nebūtu revidenta un jurista atzinuma, tad mēs tā, protams, nerīkotos. Pret tādiem ziņojumiem mēs izturamies ļoti nopietni un vienmēr izmeklējam. Taču šajā gadījumā Orleāna kungs negāja ceļu, ka tiktu veikta partiju uzrauga vai citu valsts institūciju pārbaude, bet nolēma iet publisko ceļu. Tad nu attiecīgi esam reaģējuši.”

Kas tas bija? Ašeradens taču nav aprobežots īpatnis, viņš saprot, ka ikviena puspatiesība tiks atklāta, arī šī - Normunds Orleāns ir vairākkārt mēģinājis vērst uzmanību uz notiekošo JV birojā, tomēr nopietni nav uzklausīts. Tieši tāpēc Orleāns, kā apgalvo Ašeradens, “nolēma iet publisko ceļu”, uz ko valde reaģēja, izmetot Orleānu no partijas.

Katrā ziņā gaidīsim tiesībsargājoši iestāžu atzinumus. Tikmēr sabiedrībā klīst baumas par kratīšanu Ašeradena mājās. Otrdien Arvils Ašeradens nepiedalījās Ministru kabineta sēdē. Iemesls - viņa un viņa padomnieku dalība ECOFIN padomes ikmēneša sanāksmē Briselē.

Politisko procesu vērotājs, publicists un rakstnieks Jurģis Liepnieks tīmeklī raksta: “Kaut kur laikam esmu palaidis garām ziņas, ka Ašeradena mājās un darba telpās, privātajā automašīnā un radinieku mājās VID veicis kratīšanas. Paša, sievas, bērnu telefoni, datori, foto arhīvi - viss jau laikam VID rokās, un tiek pētīts, analizēts, lai pārbaudītu trauksmes cēlāja ziņas, ka viņa vadītajā organizācijā ilgstoši notikusi izvairīšanās no nodokļu nomaksas?”

Tas, protams, var būt Jurģa Liepnieka ironisks skatījums uz aktuālajiem notikumiem. Bet var būt arī patiesība. Jo katliņš taču nevar vārīties bez siltuma padeves, vai ne?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...