Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātie, vēlamies jums izstāstīt, kā 20 gadu garumā ar partijas ZZS svētību no “Zemgales veselības centra” (ZVC) tika izshēmota nauda. Kā arī to, ka tieši tagad ar ZZS atbalstu novada veselības centru mēģina “prihvatizēt’’ mazākuma akcionāri par cenu, kuru paši ietekmējuši, jeb sviestmaizi. Vēlamies piebilst, ka šis ir Jelgavas novada vadītāja Lasmaņa “erotiskā” skandāla patiesais iemesls (mūsu biedrības biedri publicēja to video, šis nav Lasmaņa aizstāvības raksts, viņš ir zemisks, liekulīgs politbiznesmenis, par viņu būs raksti citreiz). Pirms mēs jums izstāstām, kā un kāpēc tas notika, vēlamies jums pateikt dažus faktus.

1. Veselības centra 88% akciju (kapitāldaļu) pieder Jelgavas novadam. ZVC bez jebkādām šaubām ir novada nodokļu maksātāju īpašums. 20 gados Jelgavas novada iedzīvotāji nesaņēma nekādu labumu no šī īpašuma, Jelgavas novads pat nesaņēma nevienu santīmu no šī īpašuma. Pirms 20 gadiem vienīgais veselības centra īpašnieks bija pašvaldība.

2. Kopš 2004. gada par vienīgajiem valdes locekļiem strādā Gundars Prolis un Mārīte Sproģe. Kuri ir arī māte un dēls. 2022. gadā algās Gundars saņēma 81 000 EUR, Mārīte 75 000 EUR. Viņi ir vienas no retajām (ja ne vienīgās) valsts amatpersonām Latvijā, kuras pašas var lemt par savu algu palielināšanu, prēmiju izmaksu utt. Gundars arī piestrādā divās Jūrmalas ārstniecības iestādēs un pelna, ne sliktāk.

3. Pārējie 12% pieder kompānijai “Kapitāla pārvaldes sistēmas SIA’’, kuras valdes loceklis ir cits Prolis, ZVC valdes locekļa Gundara Proļa dēls. Šī kompānija šogad no pilnsabiedrības kļuva par SIA un pieder divām citām kompānijām.

A) Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Manas Mājas Saimnieks", 40003681225. Šī kompānija pieder Uģim Černajam, kas ir “čaulas’’ kompānija ar 890 000 EUR parādsaistībām, 0 darbiniekiem. Ar pēdējo 3 gadu ienākumiem no darbības (ne peļņu) 2023. gadā 1400 EUR, 2022. gadā 430 EUR, 2021. gadā 400 EUR. Jelgavas vidējais bezpajumtnieks ienākumos no pudeļu vākšanas apgroza vairāk nekā šī kompānija. Čaulas kompānijas īpašnieks šobrīd ir Uģis Černajs, kas, šķiet, ilgstoši bija slēpies aiz citām personām un citiem uzņēmumiem – SIA “SBMB”, SIA “Hadsona nams”. Publiskajā telpā ir rodamas ziņas par personas saistību ar bijušo valsts kontrolieri Raiti Černaju un Vidzemes tirgus skandālu.

B) SIA "ELVIS M", kura pieder Gundaram Prolim un Andrim Glāzītim. 2003.gadā kokapstrādes uzņēmumu “ELVIS M” iegādājas 19 gadus vecs jaunietis Jānis Čakste, uzņēmums pārtop par slimnīcu operatoru. Ticams, ka Andris Glāzītis ar padomiem savam māsas dēlam Jānim neskopojās. Šķiet, Jānim apnika klausīties padomos, un par SIA “ELVIS M” īpašniekiem 2006.gada 13.sepembrī kļuva Gundars Prolis un Andris Glāzītis. Dažus gadus pēc ienesīgā līguma noslēgšanas Jānis Čakste izdomāja atbrīvoties no uzņēmuma, un tas nonāca Gundara Proļa un Andra Glāzīša īpašumā. Gundara Proļa amatpersonas deklarācijās darījums nav atrodams.

3. Jelgavas novada domes sēdē 2024.gada 21.martā neizdevās noskaidrot personu, kura būtu redzējusi novadam piederošā uzņēmuma izdevumu un ienākumu atskaites. Un tās tas, šķiet, ir bijis 20 gadu laikā, novadam nav iesniegta pilnā izdevumu/ienākumu atskaite, novadā neviens nezina, ko Prolis ar savu māti darījuši ar novada īpašumu, ko pirkuši, par kādu cenu, kāpēc utt.

4. ZVC amatpersonas (Gundars Prolis) ir veikušas izmaiņas ZVC statūtos, kas uzliek par pienākumu Jelgavas novadam pārdot mazākuma akcionāram (Gundaram Prolim) ZVC par vērtētāja noteiktu cenu, nevis godīgu cenu izsolē. Sanāk, ka pircējs, kuram ir pirmpirkuma tiesības, ietekmē darījuma cenu. Starp citu, Interešu konflikta likuma ierobežojums kapitāldaļu turētāja pārstāvim trīs gadus pēc pienākumu pildīšanas AIZLIEDZ iegūt kapitālsabiedrības kapitāldaļas.

Notiek aktīva kampaņa, lai šo shēmu leģimitizētu. Iespējams, par šo “mazgāšanas kampaņu’’ arī maksāja veselības centra pacienti un novada nodokļu maksātāji.

5. Visas šīs shēmas un labuma gūšanas darbības 20 gadu garumā ir notikušas ar ZZS politiķu Ziedoņa Caunes (pasliktinājās veselība, viņš devās citos medību laukos, nesagaidījis nokļūšanu aiz restēm), Līgas Lonertes (novada izpilddirektore) un daudzu citu ZZS deputātu politisko aizsardzību. Pat šobrīd izskatās, ka ar ZZS saistītie cilvēki veic PR kampaņu, lai ļautu Proļu ģimenei “noprihvatizēt’’ Jelgavas novada īpašumu par sviestmaizi un noslēpt visas shēmas kas bijušas 20 gadu garumā.

6. Sliktākais scenārijs, kas var notikt ZZS politiķiem, ir, ka pie novada (sabiedrības) nokļūst visu izdevumu/ienākumu atskaite, kas uzrādītu shēmas un “otkatus’’ 20 gadu garumā. Tādēļ ZZS vēlas, lai ZVC’’ noprihvatizē’’ par sviestmaizi Proļu ģimene un draugi un visi pierādījumi pazūd.

7. Jelgavas novada iedzīvotāji Proļu ģimenes un draugu uzņēmumam ir samaksājuši avansa maksājumos vismaz 789 152 EUR par sava īpašuma “īri’’ pašiem no sevis (kas teorētiski nav pat iespējams). Iespējams, ka samaksātais avanss būs jāatdod.

8. Klīst stāsti, ka mazākuma akcionārus pārstāv tas pats juridiskais birojs, kurš agrāk pārstāvēja novada intereses, mednieka intereses un piedalījās šīs shēmas uzturēšanā daudzu gadu garumā:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/jelgavas-novads-par-spiti-iub-aizliegumam-neplano-mainit-saubigo-juridisko-iepirkumu.a127326/

9. Šobrīd novada domē notiek cīņa - kuri politgrupējumi saņems valdes locekļu vietas ZVC (un grandiozas algas).

Kā novads nokļuva situācijā, kur divas amatpersonas pilnīgi pārņēmušas novada īpašumu un rīkojas ar to kā ar savu kabatu?

20 gadus atpakaļ (2003. gadā) rajona padome dome noslēdza koncesijas līgumu ar svaigi dibināto “Kapitāla pārvaldes sistēmas” (turpmāk tekstā - KPS) par ZVC (tolaik - Jelgavas rajona slimnīcu) ar ikgadēju maksājumu līdz 10% apmērā no apgrozījuma pašvaldības kapitālsabiedrībai.

Maksājuma apmērs ir noteikts „līdz”, var arī nemaksāt, bet gadu desmitiem ir maksāti tūkstoši EUR avansā, nesaņemot pretī neko. ZVC nav jāsniedz atlaides novada iedzīvotājiem, nav jāmaksā dividendes novadam. Nav jādara pilnīgi nekas, kas radītu kaut kādu labumu novada iedzīvotajiem.

KPS nav jāmaksā novadam par telpu īri, zemi, tieši pretēji, novads maksā “KPS’’ par savu zemi, saviem resursiem utt., kas ir pilnīgs absurds, muļķība un ir nesaimnieciska rīcība no novada puses. Prolis & Co izveidoja līgumu, ar kuru KPS paši var izlemt, kā rīkoties ar mantu, paši lemt savas algas, paši sev apmaksāt ceļojumus, apmācības, likt amatos radus un draugus, iepirkt preces un pakalpojumus no saviem radiem un draugiem, un ZZS cilvēkiem (ZVC grāmatvedis ir ZZS biedrs (bijušais?), kurš ilgstoši bija ZZS kontrolētā novada komunālā uzņēmuma valdes loceklis). KPS nav jāsniedz (nav iesniedzis) pilnīgas atskaites par tēriņiem, to pamatojumu.

Kā valsts amatpersonas pretlikumīgi ieguva 12% novada īpašuma akciju, kurā pašas bija amatpersonas?

Atgādinām, ka Prolis un viņa ietekmē esošais uzņēmums ir valsts amatpersona, kurai ir aizliegts iegūt īpašumā sevis “pāraudzīto’’ organizācijas mantu. Uzņēmums – amatpersona, jo uzņēmums pilda tos darbus, ko ir tiesīga veikt tikai amatpersona.

Īsumā: KPS piesaistīja ZVC īrnieku, bet īrnieka ieguldīto naudu telpu remontā noformēja kā savējo un izkrāpa 12% no novada īpašuma. Šī shēma notika aptuveni šādi (atgādinām, ka KPS nav iesniedzis pilnās izdevumu/tēriņu atskaites).

“ZVC 2004.gada pārskata 20.lp. ir norādīts – renovācijas ieguldījums SIA “Dialīzes centrs” telpās, akts par koncesionāra veikto un piesaistīto investīciju nodošanu un pieņemšanu SIA “Dialīzes centrs” 2004.gada pārskata 4.lp. norādīts, ka saņemto aizdevumu ieguldīja īrēto slimnīcas telpu renovācijā Zemgales prospektā 15 Jelgavā, 12.lp. ir norādītas veiktās telpu renovācijas izmaksas LVL 59 900, kā arī 14.lp var konstatēt ilgtermiņa aizņēmuma devēju - “Dializes centras”. Šo ZVC 2004.gada pārskatu ir parakstījuši ZVC valdes locekļi Mārīte Sproģe un Gundars Prolis.

Gada pārskatā sniegtā informācija liecina, ka SIA “Dialīzes centrs” ir noslēgusi nomas līgumu ar ZVC un veicis nomāto telpu remontu. PS KPS, nomnieka veikto telpu remontu ir uzdevis par saviem ieguldījumiem ZVC pamatkapitālā un nekādā veidā nav veicis jauno kapitāldaļu apmaksu ar naudu (vai jebkādus citus ieguldījumus), kā to paredz likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 131.panta pirmās daļas 1.punkts un 132.panta pirmās daļas 3.punkts, kā arī 2005.gada 8.septembra pamatkapitāla palielināšanas noteikumu 3.1.punktā ietvertās atsauces uz ārējo normatīvo aktu normām. PS KPS vienīgie ienākumi no saimnieciskās darbības ir ZVC maksājumi LVL 7202, pamatkapitāls LVL 2000 un aizņēmumi LVL 3616, tātad nav līdzekļu, lai investētu LVL 59 900. Kapitāldaļu turētāja pārstāvim un ZVC valdes locekļiem būtu jāvērtē ļoti kritiski – PS KPS iespēja investēt LVL 59 900. Tomēr šāda rīcība nav sekojusi, jo PS KPS pilda ZVC kapitāldaļu turētājā pārstāvja pienākumus un PS KPS patiesā labuma guvējs ir ZVC valdes loceklis Gundars Prolis, otrs valdes loceklis ir viņa māte Mārīte Sproģe.

KPS fiziski nebija naudas, ko ieguldīt. Summas, ko ieguldīja “Dialīzes centrs’’, ir pilnīgi vienādas ar tām, kuras it kā ieguldīja Prolis ar saviem draugiem.

Tātad fiksējama ZVC valdes locekļu nolaidība, bezdarbība, personiskā ieinteresētība, kā rezultātā tika pieļauta prettiesiska pamatkapitāla palielināšanas noteikumu sagatavošana, kā rezultātā KPS, kuras vienīgais ienākumu avots ir ZVC maksājumi, iegūst ZVC kapitāldaļas bez ieguldījumu veikšanas. Gada pārskati ir publiski un aplūkojami https://info.ur.gov.lv .

Kā novadā pie varas esošā ZZS partija un izpilddirektore Līga Lonerte aizstāvēja un aizstāv šo novada īpašuma izshēmošanu.

Lonerte šīs shēmas atbalstīšanā ir iesaistīta no vismaz 2010. gada. Pēc tam ir daudz citu balsojumu, bet, lai jūs negarlaikotu, mēs ieliksim tikai pirmo.

2010.gada 25.augusta domes sēdes darba kārtības 31.jautājums “Par atlīdzības apmēra noteikšanu koncesionāram PS „Kapitāla pārvaldes sistēmas” Lēmumu atbalstīja, t.i. par balsoja - Ziedonis Caune, Edgars Turks, Uldis Reinbergs, Sandra Viniarska, Aivars Naglis, Vitālijs Jakovels, Aigars Strupulis, Ginta Avotiņa, Aija Tračuma, Ilze Vītola, Jānis Kapcjuhs, Līga Lonerte, Inta Savicka, Rita Čigāne, Jānis Kalviņš, Juris Lavenieks. Noteikt koncesionāram PS „Kapitāla pārvaldes sistēmas” 2010.gadā avansā izmaksājamo atlīdzību par koncesijas resursu pārvaldīšanu 2% (divu procentu) apmērā no sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Jelgavas rajona slimnīca” faktiskās neto apgrozījuma summas 2009.gadā (Ls 1133461) , tas ir Ls 22669. Atlīdzība izmaksājama no sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Zemgales veselības centrs” līdzekļiem.

Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte amatā ir iecelta ar 31.01.2018. domes sēdes lēmumu un izpilddirektora pienākumus pilda no 2018.gada 1.februāra.

 Šajā laika periodā Jelgavas novada dome ir pieņēmusi lēmumus par maksājumiem no pašvaldības kapitālsabiedrības ZVC līdzekļiem PS KPS par pienākumiem, kurus pēc noteikumiem (likumiem) jāpilda pašvaldības amatpersonām (domes priekšsēdētājam vai izpilddirektoram). Domes sēžu protokolos kā klāt esoša domes sēdē ir norādīta pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte

27.07.2022. domes sēde Nr.29, darba kārtības jautājums Nr.40, izmaksājamā summa EUR 84 947,78; 26.05.2021. domes sēde Nr.8, darba kārtības jautājums Nr.18, izmaksājamā summa EUR 71 365,79; 27.05.2020. domes sēde Nr.11, darba kārtības jautājums Nr.12, izmaksājamā summa EUR 66 783,66; 31.07.2019. domes sēde Nr.13, darba kārtības jautājums Nr.33, izmaksājamā summa EUR 57 586,14; 27.06.2018. domes sēde Nr.8, darba kārtības jautājums Nr.22, izmaksājamā summa EUR 49 457,84.

Tādējādi ne tikai ZZS ir iesaistīti šinī shēma, bet arī pati Līga Lonerte, nepildot savus pienākumus, personīgi ir atbildīga par šo novada apkrāpšanas shēmu.

* Pretkorupcijas un pretkrāpšanas biedrība – Rītdienai. https://www.facebook.com/Ritdienai

Novērtē šo rakstu:

1
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...