Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau iepriekš esmu centies izgaismot "Attīstības finanšu institūcijas Altum" un SIA "RCG Lighthouse" pašvaldībām reklamēto ESKO apgaismojuma modeli, kā rezultātā ar apšaubāmu iepirkumu procedūru palīdzību veiklie darboņi tikuši pie pašvaldību līgumiem par vairāk nekā 1 miljonu eiro. Izskatās, ka veiklajiem darboņiem nav gana, jo šogad jauni un vecajiem faktiski identiski iepirkumi izsludināti Mārupes un Preiļu novados. Un kā gan būs gana, ja SIA "RCG Lighthouse" darbinieks Aivars Draudiņš ir arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Edvarda Smiltēna padomnieks? Vai tāda politiskā aizmugure novedīs pie SIA "RCG Lighthouse" uzvaras arī Rīgas domes apgaismojuma ESKO iepirkumos?

Kā vēsta Latvijas Pašvaldību savienības mājas lapā pieejamā informācija, kā arī pašvaldību mājas lapās publicētā informācija, jau vairākus gadus SIA "RCG Lighthouse" aktīvi darbojas publiskajā sektorā, reklamējot energoefektivitātes pasākumus un panākamo ietaupījumu, ja pašvaldības mainītu savu veco apgaismojumu uz jaunu, piemērojot ESKO darbības konceptu. Arī „Altum” šķietami nevainīgi aktīvi reklamē ESKO darbības konceptu. Šī darbošanās ir nesusi panākumus - SIA "RCG Lighthouse" neticami labi veicas gandrīz visos pašvaldību iepirkumos iepriekš reklamētās shēmas īstenošanai.

Aizvadītajos gados „Altum” uzņēmums (bieži kā vienīgais pretendents) ir uzvarējis gandrīz visos ielu apgaismojuma iepirkumos, vismaz 18 pašvaldībās (Jēkabpils, Daugavpils, Ventspils, Mārupes, Priekules, Alojas, Rūjienas, Engures, Limbažu, Tukuma, Valkas, Apes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Kandavas, Balvu, Valmieras, Aizkraukles), iegūstot līgumu slēgšanas tiesības par summu virs viena miljona eiro (visi dati pieejami Iepirkumu uzraudzības birojā, šobrīd summa ir EUR 1 043 513). Kā jums liekas, kas vieno šīs pašvaldības? Ar dažiem izņēmumiem tās vieno fakts, ka iepirkumu izsludināšanas un līgumu slēgšanas laikā valdošajās pozīcijās tajās bijuši deputāti, kas pārstāv Latvijas Reģionu apvienību. Zīmīgi, ka arī Edvards Smiltēns, kura padomnieks pārstāv SIA "RCG Lighthouse", vada šo partiju priekšsēdētaja amatā. Teiksiet, sakritība?

Mārupes novada pašvaldība 13.06.2022. ir izsludinājusi iepirkumu Nr. MNP2022/18 „Apgaismojuma kā pilna servisa pakalpojuma (ESCO investīciju modelis) nodrošināšana Mārupes novadā, Babītes un Salas pagastos, turpmāk tekstā “iepirkums”. Šī iepirkuma mērķis it kā ir elektroenerģijas patēriņa samazinājums ielu apgaismojumam Babītes un Salas pagastos, Mārupes novadā, novada finanšu līdzekļu racionālai izmantošanai. Tomēr jāsecina, ka 2022. gadā Mārupes novada pašvaldība ļoti vēlas noslēgt līgumu tieši par Ķīnas ražotāja gaismekļiem, ko izplata SIA “RCG Lighthouse”. Uzdosim būtiskāko jautājumu – kas ir Mārupes novada mērs? Pareizi, Andrejs Ence no Latvijas Reģionu apvienības. Vai tādēļ mārupiešiem apgaismojumu nevajag? Vajag, bet, kā sacīt jāsaka, ir daži „bet”….

Nav loģiska pamatojuma, kāpēc Mārupes novada iepirkumā ir definēti konkrēti gaismekļu izmēri. Vienīgais loģiskais pamatojums ir ierobežot piegādātāju loku, lai piedalīties varētu tikai “atbilstošie” gaismekļu piegādātāji, kas piedāvā liela izmēra gaismekļus. Ja iepirkuma mērķis ir elektroenerģijas patēriņa samazinājums, rodas jautājums, kādēļ mērķi var sasniegt tikai ar precīzi milimetros izteiktu lielu gaismekļa izmēru? Kādēļ energoefektivitāti nevar panākt ar 6 mm vai 7 mm mazāku gaismekli? Ne jau gaismekļa izmērs milimetros nosaka gaismekļa efektivitāti un to, cik lielā apmērā var tikt ietaupīta elektrība! Šādas nepamatoti skrupulozas prasības var liecināt par konkurences ierobežošanu un vēlmi iegādāties konkrēta piegādātāja preci.

Mārupes iepirkuma tehniskā specifikācijā mākslīgu sadārdzinājumu (un / vai vēlmi iegādāties konkrēta piegādātāja preci) rada prasība par 90 grādu konsoli: gaismekļa stiprinājuma kronšteina (kājas) regulēšanas diapazons (atbilstoši iesniegtajam apgaismojuma aprēķina projektam ≥ +/- 90°). Rodas jautājums, kādēļ pašvaldība prasa regulāciju, ja fiziski tā nav nepieciešama. Visās pašvaldības ielās bez problēmām var uzmontēt gaismekli ar daudz mazāku regulēšanas diapazonu, tomēr pašvaldība ir izvēlējusies prasīt lietošanā nevajadzīgu “ekstru”, kas mākslīgi sadārdzina preces cenu.

Ejam tālāk. Kā gaismekļu ietvara materiāls pieprasīts PMAA, kas ir neefektīvāks materiāls nekā stikls. Nav saprotams, kādēļ arī parka gaismekļiem nevar tikt piedāvāti gaismekļi ar rūdītu stiklu, ņemot vērā, ka vērtēts tiek saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Tāda pati nekonsekvence vērojama prasībā par aizsardzību no piesārņojuma – prasība ir izvirzīta parka gaismekļiem, bet nav noteikta ielu gaismekļiem. Rodas jautājums – kādēļ pašvaldība aizliedz piedāvāt kvalitatīvāku izpildījumu, ja izmaksas gulsies uz ražotāja pleciem, bet pašvaldība iegūs augstākās kvalitātes preci. Protams, ja vien specifikācija nav pielāgota konkrētam piegādātājam.

Ja vēl nav gana, turpinām. „Citylight” apgaismojuma vadības sistēma ir konkrēta ražotāja - SIA “Teliko” Latvijā izstrādāta programmatūra. Ja programmatūras (sistēmas) izstrādātājs nedod potenciāliem piegādātājiem sistēmas pieejas kodus (datus), tad neviens piegādātājs nespēj piedāvāt savietojamību un nespēj izpildīt prasību. Vai arī - SIA “Teliko” par informācijas samiegšanu var prasīt potenciāliem piegādātājiem nesamērojamu samaksu (cenu). Šāda prasība – definējot konkrētu preci (zīmolu), nevis tehniskās prasības, kas ir sasniedzamas, ir konkurences kavēšana, ierobežošana vai deformēšana. Ja citās Eiropas Savienības valstīs publisko iepirkumu veicēji izmanto savu teritoriju apgaismošanai divas vai pat trīs dažādas sistēmas, tad kādēļ Mārupes pašvaldība nepamatoti ierobežo konkurenci prasot tieši ar SIA “Teliko” izstrādāto sistēmu saderīgus gaismekļus?

Mārupes novada pašvaldība iepirkuma tehniskā specifikācijā neprasa būtiskus neatkarīgu testēšanas laboratoriju testa protokolus vai sertifikātus, kas apliecinātu, ka piegādāti tiks tiešām tehniski atbilstoši gaismekļi. Vienīgie testi ir prasīti par IK un IP klases apliecinājumu, kā arī EMC testa protokols. Tas arī liek domāt, ka iepirkuma prasības ir sagatavotas konkrētam piegādātajam, kura piegādātās Ķīnas ražotāja preces nemaz nav atbilstoši testētas (iespējams, ka uzvarētāja piedāvāto gaismekļu testa pārskati būs veikti apšaubāmās laboratorijās, kas, iespējams, nemaz nav autorizētas veikt konkrētos testus).

Un visbeidzot interesantākais. Identiskus iepirkumus šogad izsludinājusi gan Jelgavas novada, gan Preiļu novada pašvaldība. Kā Jums šķiet, kas šīs pašvaldības vieno? Pareizi, Latvijas Reģionu apvienība. Ne vien Mārupes mērs A. Ence pārstāv šo politisko spēku, bet arī Preiļu novada priekšsēdētājs Ārijs Vucāns un Jelgavas novada domes valdošo koalīciju pārstāvošais Dainis Liepiņš.

Preiļu novada pašvaldība 22.06.2022. ir pat atkārtoti izsludinājusi iepirkumu „Par apgaismojuma kā pilna servisa pakalpojuma (ESCO investīciju modelis) nodrošināšanu Preiļos” (PNP 2022/24AK), lai gan šī gada pavasarī, balstoties uz IUB iebildēm, tas tika pārtraukts. Arī Jelgavas novada dome saņēma sūdzības, un pagaidām iepirkums pārtraukts. Vai, ņemot vērā tuvojošās Saeimas vēlēšanas un partiju vajadzību papildināt savas kases, Jelgavas novads arī rīkojas tikai pagaidām?

Red.piez. Iepriekšējā publikācijā tās autors bija uzdevis vairākus „Altum” adresētus jautājumus. Publicējam tos un no „Altum” saņemtās atbildes.

Uzdotie jautājumi:

- Kuras konkrētas likuma normas ir ļāvušas „Altum” iegūt netiešu līdzdalību SIA "RCG Lighthouse” un kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu par līdzdalības iegūšanu?

- Vai „Altum” ir izvērtējis riskus, kādus ar šādas līdzdalības iegūšanu rada attiecībā uz iepirkumu likuma pārkāpumiem, negodīgu konkurenci un nelikumīgu valsts atbalstu? Ja jā, kad šāds vērtējums ir veikts, kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu un kādi ir vērtējuma rezultāti?

- Vai „Altum” ir apmaksājis pašvaldībām jebkāda veida apgaismojuma energoefektivitātes konsultāciju pakalpojumus? Ja jā, tad kurām pašvaldībām un par kādām summām?

- Ar kādu procentu likmi „Altum” ir piešķīris līdzekļus savam uzņēmumam SIA "RCG Lighthouse”? Ja šādi darījumi ir bijuši vairāki, lūgums uzrādīt procentu likmes katram šādam finansējuma piešķīrumam.

No „Altum” saņemtās atbildes:

Valsts deleģētā mandāta ietvaros ar mērķi veicināt iespējkapitāla nozares attīstību, ALTUM veic ieguldījumus iespējkapitāla fondos, kuru pārvaldniekus atlasa atklāta procesa ietvaros. ALTUM šajos fondos ir pasīva investora jeb komandīta loma un ALTUM investīcijas kalpo kā enkurs privātiem līdzieguldījumiem ar mērķi attīstīt perspektīvus un ilgtspējīgus uzņēmumus. Savukārt aktīvu ieguldīšanas darbību veic fonda pārvaldnieks saskaņā ar iepriekš definētu fonda ieguldījumu stratēģiju un atbilstoši publiskā finansējuma piešķiršanas regulējošiem aktiem. Fondu darbība ir limitēta laikā, ieguldījuma turēšanas periodā fonda pārvaldnieks sekmē ieguldījuma vērtības pieaugumu, piedaloties ar savu kompetenci un kopā ar uzņēmuma vadības komandu audzējot uzņēmuma vērtību. Tuvojoties fonda darbības termiņa beigām, kas ir definēts jau fonda darbības uzsākšanas brīdī, fonda ieguldījums ir jārealizē.

RCG Lighthouse ir viens no iespējkapitāla portfeļuzņēmumiem, kurā ALTUM līdzfinansēts fonds veica ieguldījumu 2015. gadā uzņēmuma agrīnā attīstības fāzē. Fonda investīcija bija vērsta uz produktu un pakalpojumu attīstību un eksporta tirgu apgūšanu. Pienākot fonda dzīves cikla beigām, fonda pārvaldnieks uzsāka ieguldījumu realizāciju, tai skaitā SIA RCG Lighthouse kapitāldaļas tika pārdotas 2021. gada nogalē.

Savukārt 2018.gadā RCG Lighthouse pieteicās un saņēma ALTUM aizdevumu, kas finansēts no zaļo obligāciju emisijā piesaistītajiem resursiem ar mērķi plašāk attīstīt ESKO pakalpojuma nodrošināšanu uzņēmumiem. ALTUM finanšu instrumenti nekonkurē ar privātā tirgus finansētājiem un fokusējas uz projektiem, kuriem finansējums komercbankās objektīvu iemeslu dēļ konkrētā attīstības stadijā nav pieejams (piemēram, uzņēmums aizdevumam var nodrošināt mazāku nodrošinājumu nekā prasa banka). ALTUM nekonkurē ar bankām tai skaitā arī ar procentu likmēm. Procentu likmes tiek noteiktas saskaņā ar konkrētu programmu regulējošajiem MK noteikumiem un iekšējiem normatīvajiem dokumentiem.

Katrs finanšu instruments, ko izmantoja RCG Lighthouse, bija vērsts uz atšķirīgu mērķi. Papildus informējam, ka līdz 2021.gada oktobrim ALTUM īstenoja programmu no Eiropas Investīciju bankas resursiem, kuras ietvaros uzņēmumi varēja pieteikties grantam energoaudita veikšanai. Līdz 2021. gada oktobrim tika saņemti 120 pieteikumi. Energoaudita pakalpojuma sniedzēji tika izraudzīti atklātā konkursā, kurā viens no sešiem izraudzītajiem uzņēmumiem energoaudita pakalpojuma sniegšanai bija SIA “LBRA”.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...