Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl nebijušu krāpniecības paveidu nācies konstatēt saistībā ar aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām: nezināma(s) persona(s) Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vārdā izsūtījušas nepatiesus izsaukumus it kā ierasties uz paskaidrojumu sniegšanu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis vismaz piecus gadījumus, kad krāpnieki iestādes vārdā pa pastu izsūtījuši nepatiesus izsaukumus it kā ierasties KNAB. Tas pašlaik skaidro notikušā apstākļus un lems par turpmāko rīcību, vai aicināt policiju sākt kriminālprocesu. No KNAB sniegtās informācijas ir noprotams, ka nevienam cilvēkam taustāms kaitējums pagaidām nevarētu būt nodarīts, jo kriminālprocesa rosināšanai vajag, lai kādu varētu atzīt par cietušo.

Runa ir par dokumenta imitāciju, kas noformēta kā “izsaukums uz KNAB sniegt paskaidrojumus”: šai iestādei ir tiesības izsaukt pie sevis cilvēkus, lai tie sniegtu paskaidrojumus tajās administratīvajās lietās, kas ir KNAB kompetencē — piemēram, par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanu.

Šajā gadījumā KNAB norāda: nepatiesā dokumenta it kā parakstītāja “Katrīna Poļakovska” KNAB vispār nestrādā, bet dokuments ar norādīto reģistrācijas numuru, kura pirmā daļa sākoties ar burtiem "LVA", nemaz neesot reģistrēts KNAB lietvedības sistēmā.

KNAB aicina visus: “Ja iedzīvotāji augustā pa pastu saņēmuši izsaukumu uz KNAB, iestāde aicina pārliecināties par izsaukuma patiesumu, zvanot uz KNAB tālruņa numuriem 67356161 vai 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] KNAB nekādā veidā nav saistīts ar šiem izsaukumiem un pašlaik skaidro notikušā apstākļus.”

Arī šī raksta autors ir starp adresātiem, kas saņēma patiesībai neatbilstošo dokumentu, kuru mēģināts noformēt it kā “izsaukumu” un kas parakstīts ar neīstu uzvārdu. Jāpiebilst, ka šinī gadījumā papīrs vispār neatbilda Dokumentu juridiskā spēka likumam — lai ko nevarētu uzskatīt par šī viltus izsaukuma autoru, attiecīgā persona nebija parakstījusies, līdz ar to konkrētais papīrs (pat ja izrādītos neesam viltojums) nebūtu spēkā.

Kā iegansts viltus izsaukuma izdarīšanai tekstā bija minēts kāds raksts medijos, kurš bijis pārpublicēts vienā no reģionālajiem laikrakstiem. Taču šāds iegansts “izsaukumam” profesionāli zinošu cilvēku acīs uzreiz parāda viltojuma raksturu — proti, KNAB likumā nav dotas tiesības un nav uzdevums pārbaudīt žurnālistu darbu, tajā skaitā rakstu pārpublicējumus, jo iespējamus autortiesību pārkāpumus (kādi šinī gadījumā nebija iespējami pat teorētiski — žurnālistiem un medijiem ir tiesības vienam otru pārpublicēt, citēt un atsaukties) vai ārkārtīgi retos informācijas avotu izpaušanas gadījumus (kas uz šādiem rakstiem neattiecas) izskata Valsts policija, nevis KNAB. Tā noteikts likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”.

Kaut kad vasarā tika saņemts arī telefona zvans, taču tas uzreiz izraisīja tādas pašas aizdomas kā viltus izsaukums — zvanītāja balss apgalvoja, ka “zvanot no KNAB”, taču nenosauca ne uzvārdu, ne amatu, ne dienesta pakāpi. Tā kā tieši tobrīd bija sācies kārtējais telefonkrāpnieku uzlidojuma vilnis, tad šādi dīvaini zvani tobrīd tika norakstīti uz naudas izkrāpēju aktivitāšu rēķina, taču tagad izrādījies, ka tādi gadījumi bijuši vēl.

Kāds bijis iemesls tērēt laiku, izgatavot un izsūtīt it kā KNAB vārdā “feikus” papīrus, liekot cilvēkiem konkrētā laikā ierasties KNAB uz paskaidrojumu sniegšanu — izblēdīt naudu it kā par procesa nerosināšanu, izkrāpt personas datus, varbūt vienkārši mēģināt nostādīt sev nevēlamus cilvēkus muļķu lomā — pagaidām nav skaidri noprotams.

Tāpēc cilvēki, kas saņēmuši šādus nepatiesus “izsaukumus”, aicināti to kopijas atsūtīt arī žurnālistiem (vienlaikus darot zināmu, vai tos drīkst publicēt vai arī tie atsūtīti vienīgi zināšanai), lai kopīgiem spēkiem mēģinātu atminēt šīs dīvainā un iepriekš vēl neredzētā krāpniecības veida mīklu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...