Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējā gada laikā, ja ne vēl ilgāk, Latvijas medijos regulāri pazibsnī kāds savulaik Latvijas politiskajā arēnā itin skaļu vijoli spēlējis tipāžs, kurš šobrīd sevi pozicionē kā uzņēmēju un nepakautrējas pabārstīties ar viediem padomiem, lai vismaz sev šķistu zinošāks nekā ir patiesībā. Stulbeņu zemes folkloras klasiķis, ekspolitiķis Vilis Krištopans.

Nerunājot par šī kunga senākā vēsturē gūtajiem panākumiem basketbolā un uzņēmējdarbībā, politikā viņa darbība allaž ir saistījusies ar uzpūtīgu pārgudrību un nievājošu attieksmi teju pret katru, kas nav šī ekspolitiķa domubiedrs un/vai miljonārs. Arī šogad filmētie rullīši apliecina, ka izbijušā valstsvīra iedomība nav mazinājusies ne par matu, un kopumā pozitīvie komentāri liecina, ka to autori Krištopana “zvaigžņu stundā” vēl nav bijuši piedzimuši vai arī ir tik tikko kā ieradušies pasaulē…

Starp “izvazātāju partijas” lokomotīvēm

Pēdējā laikā šis darbonis, parādoties publiskajā telpā, nereti izsakās no sērijas “ja es būtu premjers, es…”. Domājams, ir vērts atskatīties uz Krištopana paša darbību aktīvajā politikā, lai izdarītu zināmus secinājumus par to, ko šis agrākais politikānis paguva “sastrādāt”, kad “būtu” bija īstenības izteiksmē.

Krištopans savas politiskās karjeras laikā pabijis valsts ieņēmumu valsts ministra, premjera un Saeimas deputāta amatos, īslaicīgi izpildījis (kas zina, varbūt tikai aizpildījis) pat zemkopības un iekšlietu ministra krēslus, bet ar lielāko aktivitāti izcēlies tieši satiksmes ministra postenī, visai konstanti principu “vispirms domāt, pēc tam runāt/darīt” pagriežot pretējā virzienā.

Kundziņa politiskā karjera deviņdesmitajos gados sākās frizētu tipāžu un pārkrāsotu komunistu armādas izveidotajā ambiciozajā politgrupējumā “Latvijas ceļš” (LC), kas, 5. Saeimas vēlēšanās kļuvis par elektorāta lielāko cerību, vēlāk kļuva par izcilāko nesaimnieciskuma, pri(h)vatizācijas, valsts mantas izšķērdēšanas un izzagšanas paraugu (neskatoties uz 5. Saeimas laika pirmā premjera Birkava specializēšanos cīņai pret to pārdesmit gadus senā pagātnē).

Tieši šajā laikā LC un tā birkavu, gaiļu, gorbunovu, krištopanu, panteļējevu, lībaņu un citu politsubjektu vadībā dzima tiesiskais nihilisms un politiskās elites totāla arogance, nicinājums un “skatīšanās no augšas” uz sabiedrību kopumā, to ņirdzīgi dēvējot par “mazajiem cilvēkiem” un “reņģu ēdājiem”… Valdošo politisko klaunu stulbumu papildināja banku krīze, noguldījumu krāpniekfirmu aktivitātes, absolūts organizētās un cita veida noziedzības uzplaukums, inflācijas lēcieni, deficīta pluinīti valsts budžeti un ar skaļu uzvārdu apveltīts, tomēr gaužām nespējīgs Valsts prezidents-marionete politiskajā fonā…

Tieši uz šī fona Krištopans kļuva par sabiedrībā atpazīstamu politiķi. Būdams valsts ieņēmumu valsts ministra amatā, plātīja rokas par tobrīd izplatītajām ieņēmumu dienesta struktūru kukuļošanas shēmām, vaidot, ka nevarot taču iet kabinetos kontrolēt, vai kāds ierēdņiem nedod dolārus.

Darbības pīķi gan ekssportists sasniedza, būdams satiksmes ministrs trīs valdībās pēc kārtas. Šajā laikā tika raidīts starta šāviens degvielas akcīzes nodokļa celšanai – izcilas “rūpes par tautu”, jo cenas kāpums šim energoresursam automātiski ar sniega bumbas efektu rauj līdzi pilnīgi visu preču un pakalpojumu cenas bez izņēmuma, bet ieceres samērīgums ar iedzīvotāju maksātspēju nebija būtisks.

“Ceļš ir tāds pats pakalpojums kā jebkurš cits,” – uzpūtīgi noteica Krištopans, visai nepārprotami starp rindām liekot saprast – kas nespēj maksāt par politiskajiem ceļu remontiem, nespēj nopirkt sabiedriskā transporta biļeti (par auto un degvielu nerunājot), lai lido pa gaisu. Kas nav “biezais”, tas nav cilvēks… Bet visas ministra aktivitātes ar uzkrītošu intensitāti tika afišētas un “pīārētas” (tolaik, šķiet, šādu epitetu pat neizmantoja) paša neformālās “kabatas televīzijas” “aktuālajās intervijās”.

Saspringtās ministrēšanas vaļasbrīžos Krištopans pamanījās arī izklaidēt publiku, vadājot dzeltenā formāta reportieres pa naktslokāliem (spriežot pēc rakstā atreferētā, izmantojot ministrijas auto ar visu šoferi), nododoties nelielai viskija ieraušanai un vienai no izklaides biedrenēm pat piedāvājot palīdzēt apbērnoties….

Kā aizbildinājums degvielas akcīzes nodokļa celšanai (tāda gan tika piedzīvota arī iepriekš, citu ministru uzraudzībā) tika izmantots arguments nepieciešamībai pēc līdzekļiem ceļu remontēšanai. Un tie tiešām kādu brīdi tika intensīvi remontēti, sevišķi priekšvēlēšanu laikā; toreizējā satiksmes ministra ar premjera ambīcijām senču dzimtajā Latgales pusē viens “remonta” projekts vēlāk ieguva neoficiālu nosaukumu “priekšvēlēšanu asfalts”, jo, tiklīdz vēlēšanas bija beigušās un Krištopans stiķēja nākamo valdību, “jaunais” asfalts tika burtiski aizskalots rudens lietavās.

Pa starpai politiķis pamanījās Latviju nodēvēt vēlāk folklorizētajā epitetā par “stulbeņu zemi”, bet, vadīdams pēdējo posmu satiksmes ministra amatā, kundziņš vēl, atbildot uz premjera (Guntara Krasta) aizrādījumiem saistībā ar formāliem pārkāpumiem, pamanījās aizrunāties, ka valdības vadītājs esot “utu vanags” un “idiots”, neviļus iepūšot arī Krievijas taurē, kas tolaik Krastu nodēvēja ar “niecību”. Vēl pirms laika Krištopans ierunājās par papildu degvielas akcīzes celšanu (un automātisku inflācijas uzrāvienu), tūlīt gan šādu rīcību nodēvējot par nepopulāru, jo “tuvojas vēlēšanas”, tādēļ – vismaz uz laiku atceļamu.

Nesolīt nevar pat Krištopans

Vēlēšanas pietuvojās arī 1998. gadā, kad Krištopans, sūtot personīgas vēstules visiem Latvijas iedzīvotājiem un, protams, skaitliski daudzsološākajam kontingentam – pensionāriem, atklāti tēmēja uz premjera krēslu un nekautrējās pasolīt kaut ko tā arī neizpildītu. Priekšvēlēšanu lapelēs teksts zem politiķa ģīmetnes solīja – garantēju, ka manis vadītā valdība paaugstinās pensijas par 10 latiem. Ticis kārotajā krēslā, Krištopans izlielījās, ka esot “rezultāta cilvēks”, un uz rezultātu nebija ilgi jāgaida, viņa valdība pensijas tiešām paaugstināja… par 18 santīmiem.

Bez bezdarba kāpuma, milzīga budžeta deficīta un sociālā budžeta novešanas līdz “kliņķim” vēl viens “lielisks” valdības projekts bija nodokļu rāviens debesīs lietotiem auto – izcilākais veids lietoto auto tirgus iznīcināšanai uz vairākiem gadiem, par ko Lietuvā vēl šodien atceras un saka Latvijai ironisku paldies. Galu galā pēc nepilnu astoņu mēnešu haotiskas (lai neteiktu – parodiskas) premjerēšanas Krištopans, kurš kā valdības vadītājs bija izpelnījies nelabvēļu apzīmējumu “Lemberga pakalpiņš”, pēc intensīviem tuvāko politikāņu ieteikumiem atkāpās. Kopumā, skatoties atpakaļ, drīzāk šķiet, ka viņa mērķis bija nevis kļūt par spējīgu un pārliecinošu premjeru, bet gan panākt, ka paša vieplis tiek piekarināts pie sienas MK ēkā starp citu bijušo premjeru portretiem.

Pretēji bazūnētajam Krištopans pēc laika politikā atgriezās. Proti, iepriekš dedzīgais LC patriots un viens no redzamākajiem politiķiem Krištopans mirkli pēc paša nespējīgās valdības krišanas un pirms “dzimtās” partijas pelnītas aizslaucīšanas vēstures mēslainē simboliski “aizgāja no politikas”, bet 8. Saeimā 2002. gadā iestūrēja uz ZZS plosta (ne kā biedrs). Atgriezās ne gluži, “lai strādātu”, bet – lai atsēdētu stundas Saeimā, jo, kā liecina pieejamā informācija, 8. Saeimas deputāta pilnvaru laikā viņš no tribīnes nav izteicies ne par vienu jautājumu.

Tā nu ekspremjers pamazām nozuda ne vien no politikas, pasludinot sevi par personu, kas retāk sniegs intervijas un būs nost no sabiedrības acīm, bet arī no Latvijas, iekārtojoties Floridas piekrastē. (Ironiski, bet iepriekš pirmsvēlēšanu gaisotnē pats iesmēja par tā brīža galveno konkurentpartiju, ka varētu balsot arī par viņiem, taču neesot garantijas, ka tās līderis neaizmuks uz Ameriku, un kas tad palikšot pāri no partijas.) Tomēr nepagāja pat īsti pusotra desmitgade, kad Krištopans kļuva atkal regulāri pamanāms “stulbeņu zemē” un šķietami nelaida garām nevienu iespēju pagorīties preses slejās vai TV ekrānā, runājot ar katru, kurš gatavs klausīties.

Tā nu šis realitātes šovs ar nosaukumu “ja es būtu premjers, es gan...” dažādos kanālos ar zināmu regularitāti turpinās, un šajā kontekstā atliek vien atzīt, ka šodienas politiskajai elitei, kas ir vēl stulbāka un aprobežotāka par iepriekšējām, reizēm pat nebūs par skādi šādu politisku caurkriteņu izteikumos ieklausīties…

Tāds tādu atrod?

Pēc paša stāstītā, Krištopans pirms Donalda Trampa ieiešanas Baltajā namā ar galveno amerikāni vairākkārt esot ticies saviesīgos apstākļos, pie viskija glāzes apspriežot arī biznesa projektus, un no izbijušā Latvijas politiķa retorikas nojaušams, ka viņš ir liels izbijušā ASV līdera ar oranžo frizūru atbalstītājs, bet visus citādi domājošos ir gatavs pielīdzināt idiotiem. Jo Tramps jau “neko, tikai asi izsakās, bet tas jau nepatīk”. Bet cilvēks, kas sapelnījis miljardus, nevarot būt idiots. (Vai nepastāv opcija, ka sastrādātais “kāposts” sagroza mentālo stāvokli, vēsture pagaidām klusē.)

Nav būtiski, cik tuvs vai tāls šis “stulbeņu zemes” pārstāvis ir Donaldam Trampam, un nebūt nav runa par to, cik kāds “asi” izsakās. Kā saka, leksika atbilst intelektam. Svarīgs ir kas cits. Vairākkārt bankrotējušā un uzplaukušā miljardiera-rasista darbību lāgiem uzkrītoši raksturojis haotiskums (sak, vakar es teicu tā, šodien tam nav nozīmes – tagad saku citādi), kas uzskatāmi atbalsojās fondu tirgos, liekot aizmirst par kaut jelkādu stabilitāti.

Taču vēl pirms ievēlēšanas Tramps pārkāpa visas sarkanās līnijas, publiski un atklāti ņirgājoties par neārstējami slimu cilvēku, kas ir absolūti nepieņemama rīcība jebkurā normālā sabiedrībā un no jebkuras personas puses – vai tas būtu sētnieks vai prezidenta amata kandidāts. Un tīri cilvēcīgi pagrūti izprast to “jeņķu” daļu, kas par šādu deģenerātu ir gatavi atdot savu balsi.

Iespējams, ka pensionārs Krištopans kopā Trampu patiešām noorganizēs kādu vērienīgu biznesa projektu, un lai viņiem veicas. Ņemot vērā abu kungu uzpūtības pakāpi, lietišķais pāris varētu sanākt itin jautrs. Kas zina, varbūt vēl šajā desmitgadē abi vīri izveidos golfa impēriju, ko nosauks Krištrampa vai Trampāna vārdā. Vai kā tamlīdzīgi.

Taču, ja kāds šodien ir “ar visām četrām” gatavs klausīties Latvijas politiskā caurkriteņa padomos, tad jāpatur prātā, ka tos dod uzpūtīgs (lai arī pārticis) lielībnieks, kurš vadījis (vai izlicies vadām) visnespējīgāko valdību Latvijas vēsturē, kuras “varēšanu” visspilgtāk ilustrēja Saeimas tolaik vienu stundu ilgušās plenārsēdes, jo… valdošā koalīcija vienkārši nebija spējīga sagatavot lielāku apjomu izskatāmo jautājumu…

P.S. Varam katrs sev uzdot retorisku jautājumu – kas šodien ir mainījies varas un sabiedrības attiecībās?

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atbilde Kasīklim par to, kur labāka dzīve – Latvijā vai Krievijā?

FotoCilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 
Lasīt visu...

21

„Linča tiesa” sit augstu vilni

FotoCeru, ka esat gatavi uzklausīt arī mani*. Pirmkārt, ar tīru sirdsapziņu varu viennozīmīgi apgalvot: nekad neesmu ne sitis vai kā citādi fiziski aizskāris ne savu sievu, ne kādu citu sievieti.
Lasīt visu...

21

Nav jūtama krietna, kārtīga saimnieka roka

Foto2017. gada pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novadā no 66 kandidātiem četros partiju sarakstos tikai 7 kandidāti bija partiju biedri. Rezultātā deputātu vietu vairākumu 9 no 15 Smiltenes novada domē ieguva Nacionālās apvienības (NA) saraksts, no kura nebija ievēlēts neviens NA biedrs. Tā par Smiltenes novada mēru kļuva bezpartejiskais Gints Kukainis un kopā ar astoņiem bezpartejiskiem deputātiem faktiski vadīja novadu līdz brīdim, kad 2019. gada 2. septembrī bijušais izpilddirektors Kārlis Lapiņš pieņēma Latvijas Reģionu apvienības/Vidzemes partijas (LRA) saraksta deputāta mandātu un lielā vienprātībā tika ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
Lasīt visu...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

21

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

FotoLaikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet šīs „sociālās kataklizmas” ietvaros gan jēdzieni, gan idejas figurējuši dažādos medijos un savā būtībā ir daļa no ļoti, ļoti senas doktrīnas centieniem pakļaut cilvēces virzību, ideālus un būtību kā tādu.
Lasīt visu...

12

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

FotoKopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu. Tam ir divēji cēloņi: epidēmioloģiski un kultūretniski.
Lasīt visu...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā....

Foto

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

Vakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta...

Foto

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

Mēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās...

Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....