Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Noteikts aizliegums nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu vai saistību tiesībām,” – šāds liegums ar Rīgas rajona tiesas lēmumu ir uzlikts bijušo Parex bankas īpašnieku ģimenei piederošajai slavenajai villai Marta un saistītajiem īpašumiem. Iemesls – ASV pilsoņa vēršanās tiesā, pieprasot īpašuma pārdevējiem – odiozās Krasovicku ģimenes jaunajai paaudzei pildīt uzņemtās saistības.

Par 40 miljoniem nepārdeva, par 15 miljoniem arī ne

2009. gadā laikrakstā Dienas bizness publicētajā Latvijas 25 visdārgāko privātmāju un dzīvokļu sarakstā Viktora Krasovicka ģimenei piederošā villa Marta ierindojās otrajā vietā - uzreiz aiz otra Parex bankas līdzīpašnieka Valērija Kargina toreiz turpat Jūrmalā svaigi uzbūvētās villas Adlera.

Toreiz, pirms 12 gadiem eksperti villas Marta vērtību lēsa uz iespaidīgiem 40 miljoniem eiro, un Dienas biznesa sarakstā īpašums tika aprakstīts šādi: "Parex bankas akcionāra Viktora Krasovicka meitas saņemtā kāzu dāvana – aptuveni divi hektāri zemes Bulduru un Vidus prospektā, perfekti atjaunotā vēsturiskā villa Marta, kas iespiesta starp Meinharda fon Gerkāna projektētām ēkām – viesu namu, tenisa halli utml. Vērtētāji norāda, ka šī īpašuma zemes cena vien ir vismaz 10 miljoni eiro, bet ēku kvadrātmetrs varētu maksāt 6-7 tūkstošus eiro."

Villa Marta 90. gados tika pārbūvēta nevis kā investīciju vai īslaicīgas uzturēšanās miteklis, bet gan kā Krasovicku ģimenes māja, kuras statusā nekas nemainījās arī pēc neafišētās baņķiera šķiršanās. Jaunā korpusa projektēšanai tika piesaistīts pazīstamais vācu arhitekts Meinhards fon Gerkāns, savukārt darbus veica Vincents grupa.

Laikiem ejot, iznīka ne tikai Parex banka, bet arī villas Marta aplēstā iespaidīgā vērtība, - 2016. gada sākumā villa Marta tika publiski izlikta pārdošanā, un toreiz, pirms vairāk nekā pieciem gadiem kā vēlamā cena jau bija norādīti „tikai” 15 miljoni eiro.

Kā rādīja sludinājums Sotheby's International Realty mājas lapā, interesentiem tika piedāvāta "izcila rezidence villa Marta Jūrmalas kūrortpilsētā" ar sešām guļamistabām 25 692 kvadrātpēdu (2387 kvadrātmetru) platībā un ar 2,502 akru (10 152 kvadrātmetru) zemesgabalu.

Pārdošanā bija izlikta ne tikai vēsturiskā un atjaunotā ēka, bet viss lielākoties deviņdesmitajos gados būvētais viss ēku komplekss - kā minēts pārdošanas prezentācijā, "mūsdienīga rezidence, izsmalcināta divstāvu ēka, SPA komplekss un slēgti tenisa korti".

Pārdošanas prezentācija apliecināja, ka par 15 miljoniem eiro pārdots tiek viss būvju un zemesgabalu komplekss, kas atrodas arī Bulduru prospektā 14 un 18, kā arī Vidus ielā 17. Taču eksperti toreiz lēsa, ka cena varētu būt ap 20-30 miljoniem eiro, tikai jautājums, vai kāds par šādu cenu ir gatavs pirkt, - un tā neviens arī nenopirka.

 

Nepabeigtais darījums un vēršanās tiesā

Šogad, piecus gadus vēlāk īpašums jau tika piedāvāts par vēl divarpus reizes zemāku cenu – sešiem miljoniem eiro, un tagad pircējs patiešām bija parādījies. Taču villa Marta „līdz galam” nav pārdota vēl joprojām, un nu par darījumu nāksies lemt tiesai, kura jau spērusi pirmo soli, visiem villas kompleksa īpašumiem uzliekot aizliegumu tos atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu vai saistību tiesībām

Dienai ir zināms, ka ar prasību Rīgas rajona tiesā ir vērsies ASV pilsonis Aleksandrs Šustorovičs. Saistībā ar viņa iecerēto villas Marta īpašumu kompleksa iegādi ar abiem V. Krasovicka bērniem – Aleksandru un Georgiju Krasovickiem jau šā gada janvārī parakstīts nodomu protokols, kam sekojusi pirkuma līguma parakstīšana aprīļa sākumā un tā grozīšana maijā, nosakot, ka īpašumus iegādāsies Latvijā reģistrēta SIA Villa Marta Jūrmala.

Šā gada jūnijā bijusi paredzēta galīgo dokumentu, tostarp darījuma konta līguma parakstīšana, taču pēdējā mirklī Krasovicku ģimenes pārstāvji sākuši iebilst pret kādu līgumu nosacījumu un uz parakstīšanu vienkārši nav ieradušies, kaut jau bija pat saņemuši drošības naudu ceturtdaļmiljona eiro apmērā.

Nākamajos mēnešos ir sekojis intensīvs abu pušu juristu darbs, un potenciālais pircējs piekritis pat pārdevēju vēlmei, lai hipotēka uz pārdodamajiem īpašumiem tiktu uzlikta par labu darījumā iesaistītajai bankai, nevis pircējam.

Taču arī ar to Krasovicku ģimenes pārstāvjiem nav bijis diezgan, viņi izvirzījuši aizvien jaunas un jaunas prasības, tā faktiski liekot šķēršļus darījuma konta atvēršanai un attiecīgi pirkuma maksas ieskaitīšanai darījuma kontā.

Pārdevējiem negribas ne zaudēt miljonu, ne atdot drošības naudu

Dienai ir zināms, ka Krasovicku ģimenes pārstāvju minstināšanās varētu būt saistīta ar faktu, ka viņi varētu zaudēt miljonu eiro no kopējās darījuma summas – sešiem miljoniem eiro, ja viņiem neizdotos vienoties ar Jūrmalas pašvaldību par zemesgabalu, uz kura atrodas daļa no villas īpašumiem.

Kā redzams no zemesgrāmatas datiem, papildus tam vēl nesen īpašumiem bijuši arī citi apgrūtinājumi – piemēram, abu īpašnieku mātei Ņinai Kondratjevai ir bijušas nostiprinātas nomas tiesības uz 49 gadiem, savukārt A. Krasovickai nomas tiesības bijušas nostiprinātas uz oficiāli G. Krasovickim piederošo īpašumu. Taču šie apgrūtinājumi tagad atcelti.

Rīgas rajona tiesai tagad būs jālemj, vai atzīt 1966. gadā dzimušā A. Šustoroviča īpašumtiesības gan uz visiem villas Marta īpašumiem, gan arī uz tajos esošo kustamo mantu, kas tāpat pārdota un par kuru pašlaik nav zināms – vai tā vēl joprojām atrodas villas objektos.

Neviena no strīdus pusēm pašlaik nav vēlējusies publiski skaidrot notikušo, taču Dienai ir zināms, ka Krasovicku ģimenes pārstāvju arguments tiesvedībā ir – pircējs, kurš vairāku mēnešu laikā tā arī nav varējis panākt visu dokumentu parakstīšanu, gluži vienkārši esot rīkojies pārsteidzīgi.

Tiesa, arī pārdevēji, kā zināms Dienai, ir atzinuši, ka tiešām ir bijusi vienošanās kopējo pirkuma summu samazināt par miljonu eiro, ja zemesgrāmatā nebūs nostiprinātas A. Krasovickas īpašumtiesības uz pašreizējo pašvaldības nekustamo īpašumu 3.līnijā 2110 vai ja tas nebūs viņai iznomāts uz vismaz 25 gadiem. Savukārt pārmetumi, ka Krasovicku ģimenes pārstāvji neatdod saņemto drošības naudu, esot vienkārši aizskaroši.

„Kā liecina pārdevēju līdzšinējā rīcība, pārdevēja puse vienkārši nerespektē noslēgtā pirkuma līguma noteikumus, kad uzskata tos sev par nelabvēlīgiem. Tādēļ pircējs bija spiests atzīt, ka nav citu iespēju panākt noslēgtā darījuma izpildi, kā vien ar tiesas starpniecību. Pircējs kā ārvalsts – ASV pilsonis cer, ka Latvijas tiesību sistēma šajā lietā demonstrēs objektīvu un profesinālu pieeju, pasargājot viņa likumīgās intereses no jebkādas negodprātīgas rīcības,” situāciju lakoniski vērtē pircēja pārstāvis – zvērināts advokāts Romāns Žeglovs.

Attēls no villas Marta pārdošanas sludinājuma 2016. gadā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...