Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen pasaulē plaši zināmais interneta izdevums “The Insider” ziņoja par krievu oligarhiem Iskanderu Mahmudovu un Andreju Bokarjevu, kuri ir pakļauti starptautiskajām sankcijām Lielbritānijā, bet netraucēti attīsta savu biznesu Latvijā caur uzņēmumu AS “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca”. Diemžēl vai par laimi Latvijas vārds kārtējo reizi ir izskanējis plašajā pasaulē ne tajā labākajā gaismā. Latvija joprojām ir vieta, kur Kremļa režīms var droši apiet starptautiskās sankcijas.

Plašsaziņas līdzekļos arī ir izskanējusi informācija par Kremļa oligarham Dmitrijam Mazepinam piederošo uzņēmumu SIA “Riga fertilizer terminal”, kuram šobrīd steidzīgi tiek steidzīgi mainīti oficiālie kontrolpaketes turētāji – tie tagad būs mums jau labi zināmais uzņēmums SIA “Rīgas tirdzniecības osta”, kurš uz pusēm pieder prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera ģimenēm.  

Ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, tad Krievijai ir ļoti svarīgi visā pasaulē izmantot savus cilvēkus, kas palīdz apiet starptautiskās sankcijas. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā, caur kuru Krievija apiet sankcijas, un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai ir lielas izredzes tikt iekļautai kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.  

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekoši kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem un finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc pamazām publicēšu to, ko būšu atklājis par tiem Latvijas advokātu birojiem un konkrētiem Latvijas advokātiem, juristiem un finansistiem, kuri ir pārdevušies Kremlim.   

Jāatzīmē, ka kārtējo reizi visas daudzās Latvijas tiesībsargājošās institūcijas izliekas neko nezinām vai neko negrib zināt, vai vienkārši neko nespēj izdarīt, jo kā gan citādāk lai saprot to, ka, piemēram, Juris Savickis ballējas kopā ar Valsts policijas vadību un nodarbina bijušos Latvijas premjerus. Tāpēc kā vienmēr ir nepieciešams kādam no malas skaidri un gaiši pateikt: “Draugi, nu vairs nav labi…!”  

Šo ekskluzīvo sarakstu (protams, tas viss ir tikai mans viedoklis), kura personāži ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, es publicēšu pa daļām. Šeit būs saraksta 1. daļa. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.   

Ivars Gulbis – advokātu birojs “TRINITI”.    

Nodrošina juridisko atbalstu prokremliskajiem Latvijas oligarhiem Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta”, SIA “Riga Fertilizer Terminal” u.c.). Viss advokātu birojs strādā to klientu labā, kuriem nepieciešams juridiskais atbalsts sankciju apiešanā.  

Rolands Gulbis – Ivara Gulbja brālis, kurš nodrošina operatīvo pārvaldību prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta” un ar to saistītie uzņēmumi).    

Jānis Kārkliņš – advokātu birojs “Jāņa Kārkliņa advokātu birojs”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF oligarhu naudas atmazgāšanas operācijām caur Latvijas finanšu sistēmu. Nodarbojas ar “pēdu slēpšanu” likvidējamajā bankā “AB LV” un nodrošina “AB LV” akcionāru Berņa un Fiļa aizstāvību.  

Saulvedis Vārpiņš – advokātu birojs “SIA “Zvērināta advokāta S. Vārpiņa birojs”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF ietekmes aģentiem (Ilmāram Rimšēvičam u.c.) un atbalsta KF oligarhu naudas atmazgāšanas operācijas caur Latvijas finanšu sistēmu. Darbaudzinātājs un tuvs kolēģis prokremliskajam politiķim Daugavpils pilsētas mēram Andrejam Elksniņam. Samērā bieži KF varai pietuvinātie žurnālisti un masu mediji izmanto viņu, lai ietekmētu sabiedrisko.  

Egons Rusanovs – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Izveidojis advokātu biroju kopā ar bijušo VDK darbinieku Armandu Babrovski. Rusanovs ir padomju varas kolaborants, kurš strādājis padomju varas tiesībsargājošās institūcijās un bijis lojāls okupācijas varai. Kļūstot par advokātu, sāka aizstāvēt KF organizētās noziedzības un KF ietekmes aģentu intereses. Arī viņu prokremliskie mediji  izmanto kā sabiedriskās domas ietekmētāju.  

Eduards Vaišļa – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF organizētās noziedzības pārstāvjiem, KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām.  

Vilis Sruoģis – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām. Kandidēja parlamenta vēlēšanās no prokremliskās partijas “Stabilitātei!”.  

P.S. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.  

Turpinājums sekos…

Novērtē šo rakstu:

4
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...