Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien virtuālajā pasaulē dzīvo daudzi. Virtuālo pasauļu skaitu veicina datorzinību attīstība un klātbūtne pat iekārtā, kuras pamatfunkcija ir zvanīt.

Kad tu lasi – virtuālā pasaule, tad paturi prātā, ka šeit ir runa par lielā mērā izdomāto un reāli neeksistējošo pasauli. Tā ir tāda pasaule, kurā darbojas reāli personāži, bet vide, kurā tas notiek patiesībā, eksistē tikai cilvēku iztēlē. Tās ir tikai cilvēka fantāzijas un prāta radīts auglis – ilūzijas. Šo virtuālo pasauli nevar nedz aptaustīt, nedz tai iekniebt, lai pārliecinātos par tās esamību. Tas ir līdzīgi kā lūkoties uz kādu raibu audumu, viļņojošu jūru, mākoņiem debesīs vai uguni un censties tur saskatīt kādas figūras vai tēlus.

Ar šo ir izskaidrojamu arī dažādu seriālu jeb tautas valodā ziepeņu popularitāte un nemirstība. Tam pamatā ir tas, ka daudzi tā vietā, lai izdzīvotu, piepildītu ar saturu un nodzīvotu savu dzīvi, izvēlas virtuāli dzīvot citu cilvēku dzīvi, kas uzņēmīgu darboņu skaisti noformēta un padarīta pieejama.

Ļoti daudz ir to, kuri vēlas šo citu cilvēku dzīvi gan izdzīvot, gan izgaršot, gan izbaudīt un pat izjust viņu ciešanas un prieka brīžus. Viņi tā rīkojas, jo cenšas iet vieglāko ceļu un arī upes apiet šķēršļus. Šādi rīkoties ir daudz vieglāk un bezatbildīgāk, nekā veidot pašam savu dzīvi. Iespējams, tāpēc daudzi izvēlas šādu virtuālo realitāti patiesas dzīves vietā, jo virtuālajā pasaulē var gan pagriezt skaļāk, gan vajadzības brīdī nopauzēt vai izslēgt skaņu. Dzīvē citi cilvēki nav aprīkoti ar tālvadības pultīm un tos ar nosacītas pogas spiedienu nevar izrīkot.

Minētajam virtuālajā pasaulē un realitātē ir arī blaknes.

Reiz iegriezos tālruņu veikalā. Tiku laipni uzņemts, un pārdevējs man gari un plaši stāstīja, ko tik ar telefonu nevar darīt. Pat savus video varēšot montēt, un dators nebūšot vajadzīgs. Jautāju, vai viņš tiešām tā domā un vai patiesi ir par to pārliecināts. Pārdevējs uzsvēra, ka nu ir citi laiki un vairs neesot vajadzīgas ne videokameras, ne kvalitatīvi mikrofoni, nedz datori un dārgas datorprogrammas. Paņem kādu no šiem, un tu varēsi visu, tikai pagaidām vēl ar to nevarot vārīt tēju, bet tas esot tuvākās nākotnes jautājums.

Teicu, ka man tālrunis ir vajadzīgs tikai, lai mani var sazvanīt un es varu piezvanīt pats. Pārējais viss man jau ir, pat divas tējkannas un trīs kameras, bet, tā kā tālruņu bez visām minētajām un neminētajām iespējām vairs nav, tad nāksies jau kādu pirkt, jo zvanīt taču vajag.

Pārdevējs piekrita, jā, tā jau tagad esot, un vairs tikai tālruņus neražo, bet tie, kurus ražo, ir ne tikai morāli, bet arī tehniski novecojuši, kaut nemaksājot dārgi. Ražotāji piedāvā tikai datorus, no kuriem var arī piezvanīt, bet tie sen vairs neesot tālruņi.

Aplūkojot izstādītos tālruņus, nevarēja nepamanīt cenas. Rādot uz tālruņiem, kuriem cena bija ap tūkstoti un vairāk, es viņam ironiski vaicāju: – Vai ar to var piezvanīt eņģeļiem debesīs? Jo nekādu citu pamatojumu šādai cenai par iekārtu, no kuras un uz kuru zvana, nesaskatīju. Nē, viņš teica, eņģeļiem ar šo piezvanīt nevarot.

Sapratu, ka mēs katrs dzīvojam savā virtuālajā pasaulē. Kurš tuvāk grēcīgajai zemei, kurš lidinās mākoņos, jālemj ir Tev. Raksts nav par to, bet iespējams, ka arī par to.

Piederība baram

Kā tas ir iespējams, ka desmitiem miljonu cilvēku tic dažādām virtuālajām pasaulēm, pamanās tajās dzīvot un vēl naidoties ar citām izdomātajām realitātēm. Kā var strīdēties par to, kā nav, kā var nodarboties ar to, kā patiesībā nav?

Tev var šķist, ka tas vien nieks ir un ka virtuālās pasaules nevienu neapdraud, bet, manuprāt, tā nav, un šo pasauļu klātbūtne rada ļoti lielas grūtības un ciešanas. Mēs reti protam pareizā secībā sakārtot cēloņus un sekas.

Virtuālo pasauļu ir daudz. Ir, protams, tādas, kuras dominē, un to skaits nav ierobežots, jo katrs tās spēj nekontrolēti radīt jebkurā skaitā. Kā saka, katrs pa savam jūk prātā!

Datoru, kuru es izmantoju zvanīšanai, ienākšana mūsu sadzīvē nodrošina to, ka katrs reāli spēj radīt un izveidot savu televīziju. Sliktāku vai labāku, ir cits jautājums, bet tomēr mums ir iespēja pašiem izveidot savu televīziju un ne tikai izveidot, bet pašiem veidot savus raidījumus un caur šo pašu radīto televīziju uzrunāt skatītājus.

Dzīvojot kādā virtuālajā pasaulē, cilvēks cenšas savas pasaules robežas un ietekmi palielināt. Tā ir dabiska cilvēka tieksme, arī impērijām ir līdzīga tieksme un pat vajadzība nepārtraukti savas teritorijas palielināt: tās, lai varētu pastāvēt nepārtraukti, pakļauj pie to robežām pastāvošas valstis un tur dzīvojošas tautas.

Impērijas eksistences dzinulis ir nepārtraukti kādu pakļaut, iznīcināt, iekļaut, pievienot, paverdzināt un pat iznīcināt. Šis nodrošina iespēju impērijai pastāvēt un attīstīties. To dēvē par izaugsmi. Tikko šai ziņā iestājas stabilitāte, tā impērija mirst.

Cilvēks, kurš ir iegrimis savā virtuālajā pasaulē, tikai šķērsojot brauktuvi, no tās iziet, jo palikt citā pasaulē un iet pāri ielai ir bīstami. Šāds cilvēks cenšas ievilināt virtuālajā pasaulē arī citus. Līdzīgi uzvedas smēķētāji un alkohola lietotāji. Kad piepulcējas citi, tad tie viens otram stāsta un apgalvo to, kā bieži patiesībā nav, bet mehānisms ir līdzīgs kā baumām un tautasdziesmām. Katrs kaut ko piedzejo, un rezultāts stipri atšķiras no oriģināla.

Sākumā cilvēks, kurš pievienojies kādai virtuālajai pasaulei, to uztver kritiski, bet, laikam ejot un aizvien vairāk šai izdomātajā pasaulē esot, sāk ticēt tās realitātei un kļūst par izdomājumu upuri.

Krievija, desmitiem gadu mēģinot maldināt citus par savu izredzētību, savu izcilību, savu militāro varenību un garīgo izaugsmi, beigu beigās pati tai noticēja. Tikai ukraiņu lodes tos apskaidroja. Apskaidroto ir maz, pārējie dzīvo ilūzijās, un tās viņiem neļauj uzvarēt.

Šī izdomātā virtuālā pasaule un realitāte noveda viņus pie kādas konkrētas domāšanas, konkrētiem rīcības modeļiem.

Tas veicina aplamības kaujas laukā un ļauj skaitliski mazākiem spēkiem tos sakaut.

Pēc līdzīga principa darbojas arī nekustamo īpašumu burbulis, kad katrs īpašnieks un tirgotājs nedaudz palielina cenu. To esam piedzīvojuši, un daudzi atceras, kā tas bija, bet maz ir to, kas iedziļinās tajā, kāpēc tā ir noticis un notiek.

Šo nekustamo īpašuma «burbuli» var apturēt tikai pamatīga krīze, kad viss nekustamo īpašumu tirgus jūk un brūk, līdz nostājas sākuma pozīcijās. Ir ļoti grūti apturēt burbuļa rašanos, bet tikpat ierobežotas ir iespējas mazināt krīzi un burbuļa plīšanas radīto postu.

Arī Krievijas radītā ilūzija un varenības burbulis plīsa, sastopoties un atduroties pret ukraiņu pretestību.

Grauds

Cilvēkiem piemīt tādas vēlmes un noslieces, kuras viņi vairās paust citiem. Mums katram ir kas tāds, kas nav nekas īpaši nosodāms un slēpjams. Nav noziedzīgs, bet tomēr mēs nevēlamies, ka par to uzzina citi. Tieši uz šo ir tēmēta virtuālā pasaule, un tāpēc grauds, kas sēts šādā augsnē, bieži dīgst. Ja cilvēkam ir kas slēpjams, kas viņu apspiež un pazemo, tad vairumā gadījumu cilvēks izvēlas nevis tam pretoties, bet bēgt. Un bēgot viņš nonāk kādā virtuālajā pasaulē un tur ilūziju aizsegā slēpjas. Gadās, ka viņš rada pats savu virtuālo realitāti, kurā slēpjas no patiesas dzīves un izliekas to nemanām, līdz notic, ka iztēles auglis ir īstenība, bet īstenība ir izdomājums.

Iluzorā izglābšanās ietekmē viņa psihi, viņš notic un nonāk pie pārliecības, ka virtuālā pasaule ir kas īsts un reāls.

Cilvēki tiecas meklēt savu identitāti, savu garīgo pasauli, vēlas izskatīties slaidāki, jaunāki un gudrāki nekā ir patiesībā. Lai to panāktu, nav jāvingro, nav jāmācās, bet pietiek vien iekļauties kādā no esošajām virtuālajām pasaulēm, kurā pulcējas apgaismotie. Tas nekas, ka nekādu gaismu tie neizstaro, galvenais, lai kolektīvs to apgalvo un tic saviem izdomājumiem un tam, ko piedēvē sev un citiem.

Galvenais ir iekļauties kādā sektā, kādā it kā gudru cilvēku pulciņā, kuri visu zina, saprot un uzskata, ka visa pasaule ir sajukusi prātā un viņi ir vienīgie, pareizie, izredzētie un apgaismotie, bet citi ir tumsoņas un nejēgas, jo rīkojas un domā aplami un nepareizi.

Uzvartracis arī bija un vēl joprojām ir kāda no virtuālajām pasaulēm, kurā līdzīgi kā nekustamo īpašumu tirgū nepārtraukti tiek palielinātas likmes, aizvien vairāk tiek pārspīlēts, piedēvēts un melots.

Šķietamā uzvara ir veids, kā atrast savu identitāti, kā pieslieties un iekļauties kādā izdomātā virtuālā realitātē. Runa ir par izdomātu uzvaru, izdomātu varoņdarbu, un, cits citam pārstāstot un kultivējot to, vairojot to, paši tam sāk ticēt.

Tautas valodā to sauc par mednieku vai makšķernieku stāstiem. Tā zivs kļūst aizvien lielāka, līdz sasniedz tos apmērus, ka zivi vairs nav iespējams panest. Bet, ko nevar celt, to nevar nest.

Šķietamā uzvara, šķietamā lielā zivs ir veids, kā izdomāt savu identitāti, kā mānīt citus un pašam noticēt šiem meliem, kā iekļauties, pieslieties kādai izdomātai realitātei.

Ja eksistē kāda valsts ar speciāliem dienestiem un represīvo aparātu, kas ir tendēta nospraust kursu, tad visi saplūst vienotā izdomātā un virtuālā realitātē, kur tos talantīgi vada un ievirza.

Reiz kādā skolā, kad nomira «dižais tautu tēvs Staļins», skolotāji sprieda, kā turpmāk mācīt bērnus. Līdz šim tiem mācīja, ka divi reiz divi ir astoņi. Ja rīt teiks patiesību, ka ir četri, tas būs šoks, tā būs trauma bērnu trauslajām dvēselēm. Nolēma, ka šogad vēl mācīs pa vecam, tas ir, ka divi reiz divi ir astoņi. Nākamajā mācību gadā teiks, ka septiņi un tā pakāpeniski izglītojamos pieradinās pie patiesības un likvidēs šo meliem pilno virtuālo pasauli. Ja visa šī atkušņa laikā neuzradīsies kāds nākamais «vadonis»... Jo tad atkal viss notiks līdzīgi, kā jau bija piedzīvots. Tas ir, vadoņa dzīves laikā tiks radīta virtuālā pasaule, kurai cilvēki ne tikai ticēs, bet pat būs gatavi par to iet nāvē.

Pirms vairāk nekā divdesmit gadiem Krievijā tika veidota virtuālā pasaule, kurai bija vajadzīgs vadītājs un iedvesmotājs. Tādu Krievijas speciālie dienesti atrada, un virtuālās pasaules iemītnieki ar sajūsmu viņu iecēla par virtuālu caru.

Minētie virtuālās pasaules attīstības un nostiprināšanas darbi vainagojās ar panākumiem. Nu pārstāja apgalvot, ka divi reiz divi ir četri. Skaitlis ar katru piecgadi pieauga, līdz sasniedza «tautu tēva» astoņus.

Pēc šīs aplamās formulas tika rēķināts valsts budžets, veidota armija, modernizēti ieroči un piešķirtas militārās pakāpes un zinātniskie grādi.

Notika kas līdzīgs tam, kā tie, kurus dēvē par kultūristiem, ar pārtikas piedevām uzaudzē muskuļu masu. Tā saucamās muskuļu masas audzēšanas tehnoloģijas panāca, ka valsts un tās armija izskatījās spēcīga, bet realitātē tas izrādījās acu apmāns.

Šādi maldināja citās virtuālajās un reālajās pasaulēs dzīvojošos, un tie sāka baidīties no tā, kā patiesībā nebija. Savas bailes pārstāstot cits citam, tie viens otru aizvien vairāk nobiedēja, un tas veicināja to, ka Krievijai bija ļauts viss, jo citādi «saasināšoties situācija».

Ukraina arī tam ticēja un baidījās, bet viņiem nācās ar šo burbuli saskarties realitātē, un izrādījās, ka Krievijas varenība ir tikai mīts.

Jaunībā skatījos kādu filmu par boksu. Filmā bija kāds veiksmīgs bokseris, kurš, izmantojot nelietību, bija ringā uzvarējis sāncensi. Uzvarētais atnāca pie viņa ģērbtuvē un piekāva, sakot, «var redzēt, ka nekad neesi kāvies uz ielas».

Viena lieta ir izdomāt un uzburt kādu virtuālo pasauli, un pavisam cita ir panākt, lai šī virtuālā realitāte iztur patiesus pārbaudījumus. Tā notika arī ar Krievijas radīto virtuālo pasauli, kurai vēl daudzi Krievijas pilsoņi tic, bet Pasaule no lielas daļas baiļu ir tapusi brīva.

Aplama domāšana

Jau rakstīju, ka virtuālo pasauļu ir daudz un to tapšanas vai iznīkšanas procesu nav iespējams ierobežot. Tās dzīvo savu dzīvi, ievilinot aizvien jaunus upurus.

«Atraušanās» no realitātes un iekļaušanās kādā no esošajām virtuālajām pasaulēm noved pie aplamas domāšanas, uzvedības, runāšanas un citām sekām.

Ar cilvēku, kurš dzīvo virtuālajā realitātē, var viegli manipulēt, un viņam ir viegli jebkuru aplamību pasniegt kā patiesību pēdējā instancē. To veicina arī tas, ka aplamības izplata tie, kuriem viņš tic un pie kuriem pats ir piebiedrojies, un ir taču zināms, ka ar saviem uzvedības statūtiem un normām nav ko bāzties citos klosteros. Cilvēks pieņem «spēles noteikumus» un konkrētas virtuālās pasaules uzvedības normas.

Pastāv virtuālās pasaules ar ļoti labskanīgiem un uzticību tām veicinošiem nosaukumiem un ārišķībām. Ir dziļi kristīgās virtuālās realitātes, kurās bieži ir aplama kristietības izpratne. Kādu «rakstu» dominance un izcelšana vai kādu būtisku vietu noklusēšana un ignorēšana...

Šajās virtuālajās pasaulēs neiesaistītie viņus vēro un pēc viņu rīcības, uzvedības un attieksmes pret reālo dzīvi vērtē kristietību kopumā, jo citas bieži viņi nezina. Tā kristietībai piedēvē to, kā tur patiesībā nav. No malas vērotājiem pietiek ar redzētām virtuālo pasauļu ārišķīgām izpausmēm, un tā nemanot viņi veido vēl vienu virtuālo pasauli. Savu pasauli, kurā aplamību ir gana.

Līdzīgi ir ar islama «virtuālo pasauli» un citu reliģiju virtuālajām realitātēm, kā arī politisko uzskatu apvienībām.

Ir arī konservatīvistu, zaļo, zemnieku, dzimuma līdztiesību un citas virtuālās pasaules.

Virtuālās pasaules ir kā finansiālas piramīdas, kurās šaura cilvēku grupa gūst, bet vairums tiem nodrošina labu dzīvošanu.

Virtuālās pasaules iemītnieki dalās divās nevienlīdzīgās nometnēs. Ir tie, kuri zina, kā tās darbojas, un pamanās gūt labumu no otrās naivās nometnes. Ja kādu no naivajiem piemeklē atklāsme un notiekošā izpratne, tad viņš izcīna sev vietu to starpā, kuri gūst labumu, vai aiziet uz citu virtuālo pasauli, kur minētais atkārtojas.

Izvēle

Bieži tie, kurus, šo stāstu vienkāršojot, dēvējam par laicīgajiem vai neticīgajiem jeb ateistiem un citiem, kādai virtuālajai pasaulei nepiederīgajiem, ir patiesāki, nekļūdīgāki, saprātīgāki, objektīvāki nekā daudzajās virtuālajās pasaulēs mītošie.

Izvēle – būt vai nebūt kādai virtuālajai realitātē piederīgam – parasti ir brīvprātīga, nevis piespiedu. Retāk piespiedu brīvprātīga. Mēs izdomājam, piedēvējam un katrs atbilstoši saviem maldiem vai zināšanu trūkumam atrodam sev kādu virtuālo realitāti.

Juridiski mēs esam vienas valsts pilsoņi, bet praksē dažādu virtuālo pasauļu piederīgie, un tikai teorētiski dzīvojam kopīgā valstī ar vienotu budžetu un vienotu armiju un politiku. Patiesībā mēs katrs dzīvojam savā virtuālajā realitātē, un, tikai uz nosacītu veikalu ejot, mūsu ceļi krustojas.

Tas sākas jau agrā bērnībā, kad dažādas virtuālās pasaules, kuras sev radām, ir aizsardzības un pat izdzīvošanas instruments, kā arī vieta, kur paslēpties un norobežoties no tā, kas mums ir nepatīkams. Vai pieslieties tam, ko mēs vēlamies, bet kā mums nav.

Kļūstot lielākiem, stiprākiem un gudrākiem, mums ir jākļūst objektīvākiem un mazāk jācer un jāpaļaujas uz fejām un Sprīdīša vai citu pasaku varoņu «varoņdarbiem».

Notiek tā, ka pasakas, kurām ticam, padara mūs no tām atkarīgus un neaizsargātus no reāliem apdraudējumiem. Bieži, arī nodibinot ģimeni, mēs nepārstājam tēlot prinčus un princeses, kaut patiesībā tādi nebijām arī iepriekš. Mēs līdz ģimenes izveidošanai bijām sev izdomājuši tādas virtuālās pasaules, kurās bijām prinči un princeses.

Apprecoties mēs sagaidām, ka būsim svarīgākie, ka mūs dievinās, lolos un mēs drīkstēsim visu, mūsu vēlmes būs likums otram vai otrai.

Gadās, ka karalis patiesībā ir pliks. Arī karaļpāris bez svītas un galma nespēj dzīvot, tā arī ģimene, kur katrs gaida, ka kalpos viņam un darīs viņu laimīgu, ir nolemta galma intrigām.

Arī šeit: https://www.youtube.com/watch?v=hJZWqy4qUzs&t=3610s

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...