Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts akciju sabiedrības „Latvijas dzelzcēeļš” vērtīgākā meitasuzņēmuma „LDZ Cargo” mājaslapā ir publicēts aicinājums pieteikties konkursam uz valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja vakancēm. Pats par sevi tas nebūtu nekas īpašs un plašākas sabiedrības ievērības cienīgs, ja vien ne divi, manuprāt, saistīti fakti.

Pirmais - īsais pieteikšanās termiņš šādam visnotaļ nozīmīgam amatam ar atalgojumu - 10 tūkstoši eiro mēnesī. Tas varētu liecināt par to, ka pieteikšanās ir formāla un apstiprināmie kandidāti "LDZ Cargo" Padomei jau ir zināmi.

Otrais - iespējamais interešu konflikts, ja uz valdes priekšsēdētāja amatu tiks virzīts esošais „LDZ Cargo” valdes loceklis Mārtiņš Pevko.

Par to, ka "LDZ Cargo" padomes priekšsēdētājs Rems Razums, iespējams, atrodas interešu konfliktā, vienlaicīgi ieņemot VAS "Latvijas dzelzceļš" finanšu direktora un "LDZ Cargo" Padomes priekšsēdētāja amatu, jau tiku rakstījis. Tramvajā nejauši dzirdēju, ka arī viens no privātajiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir iesniedzis sūdzību Valsts dzelzceļa administrācijā šajā sakarā.

Nešaubos, ka jaunais vadītājs spēs pieņemt tiesiski korektu lēmumu, taču steidzamā konkursa dēļ uz valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja amatiem vēlos atgādināt par vēl vienu iespējamu interešu konfliktu no Padomes priekšsēdētāja Rema Razuma puses. Nu, vai arī vismaz nesmuku ētisku rīcību, jo formāli Razuma kungs šādam notikumu pavērsienam ir sagatavojies.

Tajā pašā tramvajā ļaudis arī pārsprieda par to, ka nākošais "LDZ Cargo" valdes priekšsēdētājs būšot Mārtiņš Pevko. Un no šīs vietas konkurss uz amatiem sāk pamazām pārvērties Razuma/Pevko konkursgeitā, jo abi kungi ir seni biznesa partneri, kuru sadarbība ir gadu desmitiem krīzēs un grūtībās pārbaudīta.

"LDZ Cargo" padomē šobrīd ir divi padomes locekļi, un tieši Padome izvēlas un ieceļ uzņēmuma valdi un valdes priekšsēdētāju. Tātad Razuma kungs, iespējams, gatavojas ļaunprātīgi izmantot savas amata pilnvaras, lai savam draugam un "bijušajam" biznesa partnerim izgādātu valdes priekšsēdētāja amatu. Rezultātā uzņēmums nonāk abu kungu pilnīgā kontrolē.

Abus biznesmeņus vieno uzņēmums SIA "BALTIC DEVELOPMENT CONSULTANCY".

Spriežot pēc Lursoft pieejamās informācijas Rems Razums kopš 17.12.2007. ir viens no šī uzņēmuma īpašniekiem un arī ilgstošs valdes priekšsēdētājs (09.05.2006. - 05.10.2020.). Tatad pratis savienot šo amatu arī jau strādājot par finanšu direktoru LDZ.

Mārtiņš Pevko ir bijis īpašnieks SIA "BALTIC DEVELOPMENT CONSULTANCY" 09.05.2006. - 03.08.2021, kā arī valdes loceklis 09.05.2006. - 22.05.2007.

Turklāt, ņemot vērā to, ka 2021. gadā Razuma kunga daļa kompānijā pieauga līdz 70%, var pieņemt, ka Pevko kungs savas daļas pārdeva Razuma kungam.

Interesanti, kā tas tā sanāca, ka "godīgu" konkursu rezultātā abi kungi tika pie pašreizējiem amatiem. Rems Razums pat par finanšu direktoru, kaut arī ne izglītība, ne iepriekšējā pieredze neliecina par iespējamajām kompetencēm šajā jomā. Pēc tam „LDZ Cargo” kā konkursā labākais tiek izvēlēts Razuma labs draugs Mārtiņš Pevko. Ko pārstāv abi šie kungi?

LDZ Cargo tiek minēts kā viens no uzņēmumiem, kurš varētu tikt privatizēts. Vai kāds jau gatavojas privatizācijai?

Nedomāju, ka abi draugi paši uz savu roku varētu izspēlēt šādu šaha partiju.

Tāpat tramvajā runā, ka Razuma kungs esot noskatījis sev VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja vietu un uzbrukumi publiskajā telpā pašreizējam valdes priekšsēdētājam Rinaldam Pļavniekam varētu būt saistīti ar šī kunga ambīcijām.

P.S. Varbūt jaunajam satiksmes ministram ir jāņem piemērs no kolēģa Hosama Abu Meri? Turklāt tieši „Latvijas dzelzceļa” Padomē joprojām darbojas viens no padzītajiem Stradiņa slimnīcas padomes locekļiem.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...