Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lita

06.12.2010. 10:33

Man domāt,ka to žurk u kuģ i pa daudz.....

Atbildēt

Vilors

[R] 01.12.2010. 16:55

Starp citu, gada sākumā par šo atbildēšanas tematu biju rosinājis diskusiju.
Iekopēju saraksti.

Rīgā, 2010. gada 18. martā

Latvijas tiesībsargam R.Apsītim

Labdien!

Jau nepilnu diennakti pēc jautājumu nosūtīšanas epastā var saņemt paša Beļģijas finanšu ministra Didiera Reindera atbildi, kamēr uz mūsu pašu Finanšu ministrijas ierēdņu atbildēm jāgaida teju nedēļu. Kas attiecās uz Latvijas un Eiroparlamenta deputātiem, tad tur daži uzskata sevi par ieceltiem Dieva kārtā un neatbild vispār.
Tāpēc rosinu uzsākt diskusiju, vai nevajadzētu iestrādāt Latvijas likumdošanā normu, kas stingrāk regulētu šos jautājumus? Vai Jūs piedalīsieties šī jautājuma risināšanā ?

Ar cieņu,

paraksts
Labdien!
Jūsu uzdotais jautājums ir ļoti laikā! Pilnīgi piekrītam, ka sarakste epasta formātā beidzot jāsakārto, jo, gaidot, kamēr visiem būs tas eparaksts, katrs var rīkoties kā tīk. Faktiski grēko arī epasta sūtītāji, jo nenorāda ne savu vārdu ne uzvārdu, tādējādi savu jautājumu padarot anonīmu. Un vēl pārdomu vērts varētu būt arī jautājums, vai diezgan sarežģītu jautājumu būtu jāskata ātrāk nekā rakstveida iesniegumu, kuram likums „dod” atbildei veselu mēnesi. Tādā kārtā epasta sūtītāji būtu nostādīti labvēlīgākā situācijā. Varbūt to risināt varētu nosakot kritērijus, kuras ir „ātrās” atbildes un kuras vispārējā kārtībā skatāmās. Tiesībsarga biroja juristi par šo jautājumu ir diskutējuši ne vienu vien reizi, bet nekas tālāk nav virzījies.

Vec.juriskonsulte Velga Slaidiņa


Atbildēt

Vilors

[R] 01.12.2010. 16:50

Jā, cita starpā Iesnieguma likuma 5.panta trešā daļa noteic, ka iestāde atbildi pēc būtības sniedz SAPRĀTĪGĀ TERMIŅĀ, ņemot vērā iesniegumā minēta jautājuma risināšanas steidzamību, bet NE VĒLĀK KĀ VIENA MĒNEŠA LAIKĀ no iesnieguma saņemšanas.
Šajā Lato Lapsas aprakstītā gadījumā ir cita nianse - vēlēšanās iegūt informāciju, ko Valsts Prezidenta kancelejai bija jāsniedz atbilstoši Informācijas atklātības likumam ne vēlāk kā piecpadsmit dienu laikā.
Mūsdienu Valsts prezidenta kanceleja ne tikai attiecībā pret Lato Lapsu, bet arī attiecībā pret visiem nesavējiem sistemātiski iepriekš minēto likumu.
Tagadējais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, cik esmu dzirdējis, mīl atsaukties uz Satversmi. Taču kaut kā neizskatās, ka viņš justos atbildīgs Satversmes priekšā, konkrēti - 104. pantam. Jājautā, kā priekšā ir atbildīgs Valdis Zatlers un viņa iebīdītie cilvēki Kancelejā?

Atbildēt

Muris >> murim

01.12.2010. 16:48

Nebija "glīti" paņemt manu niku. Bet labi - es to vairs nelietošu.

Atbildēt

muris

01.12.2010. 14:45

Vai iepriekšrakstītais nozīmē, ka Lato-miskastnieks ķēries klāt Zatleram? Baidos, ka viss, ko varēja ūzrakt"jau ir uzrakts

Laikam jau Lato-miskastnieks ir ķēries klāt Zatleram. Tad gribas jautāt - ar ko tad Gunča vai VVF bija labāki? Man šķiet, labāk par miskastu pārrakšanu, svarīgāk būtu sākt diskusiju par to, kāds prezidents mums īsti būtu vajadzīgs un kā pie tāda tikt.
Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

01.12.2010. 12:34

>> LV
****************************
LV < RD n VD sirdsdraudzenite
30.11.2010. 19:33

Ogai visādā ziņā taisnība>
Jēga publicēties maza ja neseko nekas tālāk
****************************
... nu ES gan skaidri redzu, ka SEKO GAN tālāk ...bet, ja kāds to NEGRIB redzēt, tad tas ir viņa paša ziņā ...starp citu, "Oga " tā ari nespēja atbildēt uz pašas iniciēto jautājumu ...tad jau tā kā sanāk, ka JAU kaut kur viņai nav taisnība ...nemaz nerunājot par tavu "visādā ziņā" ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

01.12.2010. 12:26

>> JUMS
*******************
jums, piemēram
30.11.2010. 16:44
>> RD un VD sirdsdraudzenite

vai te kādam nav paranoja:D?
*******************
...jāatzist, ka tev tāda pabailigi-piesardzīga teikuma konstrukcija...bet, kā ja teicu - es atbildu uz jatājumiem, jo man IR KO ATBILDĒT ...tāpēc, lai varētu atbildēt uz tavu jatājumu (jo tavs vispārīgais apzīmējums "kāds" netieši attiecas arī uz mani),...šodien aizgāj pie ārsta un noskaidroju šo jatājumu - NĒ, MAN NAV PARANOJA ... bet par cik vispārējā apzīmējumā "kāds" satilpst ari "Kristaps" un "Jums, piemēram" tad šo jatājuma daļu atstāju bez atbildes, jo kā gan es par citiem varu zināt tik smalaks lietas ...kaut gan liekas divaini, ka tu PAR SEVI JAUTĀ MAN ...

Atbildēt

Neviens

01.12.2010. 12:03

Pēc primitīvās valodas, ar just, ka vairs nav Saačiāne. Tomēr visumā ziņa interesanta.

Atbildēt

jurisx

01.12.2010. 10:11

Mūsu tā saucamajam prezidentam vairāk uzmanības derētu pievērst savas stājas uzlabošanai,savādāk staigā kā tāds pelavu maiss Acīmredzams ,ka tā nejēdzigā rīšana nav nesusi rezultātus.Interesanti,kurš rij vairāk-liļka vai voldiņš?

Atbildēt

!

01.12.2010. 06:15

Ko tad kungs cepeškrāsnī sacepis labu pa šo laiku?
Esot bijusi makten laba. Un dārga arī. Bet tā jau ir - nabadzīgai valstij ir jāapdāvina apmātpersonas, jo bez valsts dāvanām, dzīvokļiem viņi dzīvotu teltīs iepretim MK.

Atbildēt

LV < RD n VD sirdsdraudzenite

30.11.2010. 14:33

Ogai visādā ziņā taisnība>
Jēga publicēties maza ja neseko nekas tālāk

Atbildēt

jums, piemēram

30.11.2010. 11:44

>> RD un VD sirdsdraudzenite

vai te kādam nav paranoja:D?

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

30.11.2010. 11:10

*********************
...ai,ai ...liekas, ka tai burta "u" taustiņā ieķērusies kāda čipsu drupača ...

Atbildēt

RD n VD sirdsdraudzenite

30.11.2010. 11:07

>> OGA
*******************
... man tur bija kļūdiņa '"es neaTbildu" ...savādāk, kad nav ko teikt, vienmēr ķeras pie pareizrakstibas glābējsalmiņa ...jo tur vienmēr var atrast to, ko tāda līmeņa komentātori, kā tu un "kristaps" uzskata par argumentiem...

Atbildēt

RD n VD sirdsdradzenite

30.11.2010. 10:59

>> OGA
****************************
...es neaibildu uz jautājumiem, kurus uzdod tas, kas sākotnēji atstājis bez atbildes MANUS jautājumus ...

Atbildēt

oga

30.11.2010. 10:33

>> RD un VD sirdsdraudzenite

jā? un kādas muļķības tad es rakstu? :)

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

30.11.2010. 10:24

>> OGA
*********************
...jā,jā - "sam durak" stila cienīgi ...vajaga piedomāt, ko raksti ...tu tāpat kā "Kristaps",kas vienā teikumā spējīgs sarakstīt tik daudz muļķību,ka pietiek desmit "palagiem", ko apspēlēt ... vēl jo vairak, ka uz elementāro jautājumu TU TĀ ARĪ NEATBILDĒJI...bet es gan protu atbildēt uz jautajumiem - tāpēc, ka MAN IR KO ATBILDĒT ...

Atbildēt

oga

30.11.2010. 09:58

>> RD un VD sirdsdraudzenite
nu ja, un tik vien kā likt citiem turēt muti proti arī TU!!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

30.11.2010. 09:55

>> OGA
****************************
...stibu jau pēršanai sagādāji ? ...būs dūšas pašai izpildīt to, KO PATI IESAKI ? ... jebšu ceri, ka tavā vietā to daris citi, bet tu pēc tam atsauksies uz policijas aicinājumu nākt paligā atpazit video redzamos ...kā tas jau bija pēc zināmā gada brģakmeņu janvāra ...ja neesi gatava PATI izdarit to, ko sludini ...tad labāk turi muti, nevis apspriest, kam ir un kam nav jēga ...

Atbildēt

oga

30.11.2010. 08:44

Vai nebūt vērtīgi uzrakstīt arī par to, ko iesākt, lai šādi tēriņi nebūtu? Mēs jau varam cepties te komentāros pēc šādu rakstiņu izlasīšanas, bet Zatleram un viņa svītai no tā ne silts, ne auksts! Tāpēc, uzskatu, ka šādiem rakstiem kā vien cilvēku tracināšanai, nav citas jēgas - ir jādomā tālāk par faktiem! Uzaiciniet kaut vai pašu Zatleru uz interviju un skaidri gaisi pajautājiet komentāru situācijai - vai arī tad viņš mīlīgi skatīsies acīs un smaidīs? RIEBJAS! Ir jādara kaut kas vairak!!!! vajag kauna stabu pilsētas cenrā un tur viņus visus publiski pērt, ja ne savādāk:)

Atbildēt

zasiņš

29.11.2010. 14:08

Tas viss tapēc , ka mums latviešiem prezidents no zooloģiskā dārza.
Neko labāku neesam pelnījuši

Atbildēt

es

29.11.2010. 13:32

protams ,ka summa ir liela, to vajadzetu samazināt nav jalien viena vieta tiem bagatajiem onkuliem un kamēr mēs maksājam milzīgus procentus par aizdevumi , tikmēr ,lai arzemnieki ēd brokastis viesnīcā tās ir bez maksas un pusdienās \nem līdzi savas maizītes.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

29.11.2010. 12:56

***********************
... Zatlers ar kanceleju nolažojās, neparedzēdami, ka kāja paslidēs uz šitādiem, it kā, sīkumiem ... bet bieži tiesi uz tiem sanāk sacelt bezmaz veselu debesskrāpi ... nerunājot nemaz par to, ka kājas palidējiens ir un paliek kājas paslīdējiens ... tālāk seko "zelta kLasika" ar Lapsas izteicienu uz Lemberga paziņojumu ...

Atbildēt

un tad vēl citas čekas šļuras

29.11.2010. 12:28

ubagos naudu tv, un baznīcās, un veikalos.......murgs gan.

Atbildēt

Valdis

29.11.2010. 09:16

Par nākošo Prezidentu jāvirza Emsis.Viņš uz darbu brauks ar riteni,un mētās portfeļus ar naudu.Jācer ka būs labi atpūties un nepievils zvērmīļus.Nevajadzēs arī dzīvokli,jo Mežparkā ir māja.

Atbildēt

Pensionāre Vija

29.11.2010. 08:41

Lai Zatlers ar savu svītu atmaksā visu nozagto naudu līdz pēdējam santīmam. Vai tiešām nav iespējas piespiest to izdarīt?

Atbildēt

pamela > L.L.

29.11.2010. 06:32

Vai tad kāds cerēja uz ko citu ,zinot Zatlera ,kaut kripatiņu ,no CV,tiesāšanos ar "uzmestu"tāvu,aploksnēm,sievas implantiem,zoo saknēm utt.Kaut ko tik nepiemērotu Prezidenta amatam varēja izkašāt TIKAI politkretīni - SEV LĪDZĪGU!VVF rakstīju par notiekošo valstī - ATBILDĒJA,Zatlers - NE REIZI !!
Lilita sāk līdzināties Gurčenko!Zatlers ņēma aploksnes būdams ārsts,kā Prezidents PIEPRASA BEZ APLOKSNĒM.
Zivs gan dzīvē nepūst no galvas,bet no iekšām.Zatlers arī NAV galva.Un ko vajag politkretīniem,- neizlēmīgu ,skeletiem bagātu NIECĪBU !!Un šis ir cilvēks,kurš PAT pēc 3,5 gadiem BEZ papīra neprot sakarīgi,gudri,analītiski,loģiski atbildēt NE UZ VIENU valstij svarīgu jautājumu.To ko viņš pēdejā 100.p. teica par valstī notiekošo pat bomzis,sekojot TV ziņām,pateiktu daudz sakarīgāk .
Kamēr SABā strādās "lojāli"VDK zubri ,valstij svarīgos amatos tiks sēdināti PSRS relikti vai prolrieviski Maskavas studenti,Latvija slīdēs bezdibenī un Ušakova sieva pīpēs cigaretes ar Krievijas akcīzi,Vaškevičs piesegs kontrobandu utt.
L.Lapsa rokat arī par SC,Urbim vēl vezums "darbiņu",bet tomēr arī par šo - paldies!

Atbildēt

andreiko

29.11.2010. 06:06

Vili, kādas dumības! Iepriekšējās Saeimas ļoti labi zināja, kā uzvedas VVF, tomēr vēsā čangļu mierā ievēlēja šo kundzīti uz otru termiņu (pirms tam vēl publiski paspējot viņas priekšā nokrist ceļos - sak, labākas nav un nevar būt). Prezidenta vēlēšanas ir viena no lielākajām politisko tirgu pārdales shēmām, un tajā brīdī visām partijām ir pilnīgi nospļauties, vai Zatlers ir apēdis no rīta savu franču eklēru jebšu tup ķemertiņā caurejas grābts no Lato rakstiem, partijas šādā brīdī mēģina sev gūt max labumu. Apmēram - kas būs mums, ja mēs atbalstīsim jūsējo kandidātu vai arī - ko mēs jums dosim, ja balsosiet par mūsu vairvaldiņu.

Atbildēt

vilis

29.11.2010. 05:00

Ja šitā ies,tad diez vai Saeima apstiprinās Zatleru uz otru termiņu.

Atbildēt

Muris

28.11.2010. 20:10

Un, protams, neviens no kancelejas vadītājiem – tiem, kuri saskaņā ar tiesas spriedumu bija pretlikumīgi slēpuši informāciju par nodokļu maksātāju naudas tērēšanu, - par savu rīcību nesaņēma ne mazāko sodu.
-------------------------------------------
Nē, viņi par Jums pasmējās. Jūs uzvarējāt tiesā, bet viņi Jums atbildēja uz vēstuli pēc pusotra gada un palika nesodīti. Bieži pēc tik ilga laika cilvēkam vairs prasītā informācija nemaz nav vajadzīga, turklāt viņš ir iztērējies par juridisku palīdzību, un, pat vinnējis tiesu, patiesībā viņš ir zaudētājs. Tomēr konkrētajā gadījumā iestādes prettiesiskas rīcības rezultātā valstij radās arī materiāli zaudējumi - 20 Ls tiesas administratīvā nodeva un atlīdzinājums atbildētāja advokātam (interesanti, vai tas bija ārpakalpojums un cik viņam samaksāja). Tāpēc, atsaucoties uz sabiedrības interesēm, var jautāt, vai atbilstoši Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumam Kanceleja izvērtēja konkrēto gadījumu (ja neizvērtēja, tā atkal ir pārkāpusi likumu), ko secināja un kāpēc no nevienas amatpersonas nepiedzina attiecīgos zaudējumus (ja nepiedzina).
Plašāk būtu interesanti uzzināt, vai saskaņā ar minēto likumu vispār no kādas amatpersonas kaut ko praksē arī mēdz piedzīt. Ja šis likums darbotos, vai amatpersonas joprojām būtu tik bezatbildīgas un pārliecinātas par savu nesodāmību?

Atbildēt

Janka

28.11.2010. 19:37

Lato, gaidīšu turpmākās publikācijas ar nepacietību.

Atbildēt

hmmm

28.11.2010. 18:21

Vai nav par daudz 2,3 miljonu budzets prezidenta institucijai krizes laikaa? Interesanti, cik liels ir cilveku stats sajaaa institucijaa un kancelejaa?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...