Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Baltijas valstis atkal tiek piesauktas gan ASV prezidenta Dž.Baidena runās, gan Krievijas mediju propagandas šovos. Tā nav laba zīmē. Jo ASV prezidentu runas tiek gatavotas, pamatojoties uz izlūkdienestu datiem, bet Krievijas propaganda pēc Kremļa metodikām. Ja abas šīs lietas sakrīt laikā, tad Latvijai ir nopietni iemesli pārskatīt savus drošības riskus.

Pastāv uzskats, ka Latvijai tuvākos desmit gadus nekas nedraud, jo Krievija ir iestigusi karā Ukrainā. Tā var izrādīties maldīga drošības sajūta. Staļins, kurš arī bija pārliecināts, ka Hitlers neuzbruks 1941.gadā, jo tas nav ekonomiski izdevīgi, pēc tam teica, ka nekad nedrīkst pretinieku plānus vērtēt pēc sevis, meklēt racionalitāti, jo pretinieks var pieņemt iracionālus lēmumus.

Pasaule nesaprata Putina motīvus uzbrukumam Ukrainai. Viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem (ja ne bagātākais), faktiski laikā neierobežota vara - ko viņš vēl grib? Bet izrādījās, ka viņš grib palikt vēsturē kā krievu zemju savācējs un Krievijas impērijas atjaunotājs.

Izraēla pašlaik dārgi maksā par Hamas potenciālās bīstamības nepareizu novērtējumu. Izskatās, Netanjahu attiecībām ar Hamas par paraugu bija ņēmis Putina attiecības ar Kadirovu, Izraēlas valdība pieņēma, ka miljonu finansējumi un neierobežotas varas atdošana Hamas Gazas sektorā garantēs ebreju valsts drošību. Viņi aizmirsa, ka teroristiskās kustības balstās uz fanātiķiem, īpaši, ja runa ir par radikālo islāmu.

Krievijas impērijas atjaunošanas plānos vienmēr ir ietilpusi nomukušo tautu un zaudēto teritoriju atgūšana. Pāris tipisku stratēģiju:

Valstu iekļaušana un pievienošana Krievijas – Baltkrievijas savienībai, kur Baltkrievija pēc būtības savu suverenitāti ir zaudējusi. Reālākie kandidāti ir Armēnija, Gruzija.

Krievija vairāk vēlas atgūt kristīgās tautas – tādas kā gruzīni, armēņi, moldāvi, ukraiņi. Pieņemu, lai līdzsvarotu pašreizējo tendenci uz musulmaņu dominanci - dzimstības rādītāji augstāki, kā arī imigrācija no Vidusāzijas postpadomju teritorijām.

Kā tas notiek:

1.Ar imigrāciju tiek mainīts etniskais sastāvs.

Pēc kara sākuma Ukrainā krievi masveidā ir pārvākušies uz Kaukāza valstīm - Gruzija, Armēnija.

Pirms Azerbaidžānas militārās operācijas par kontroles atgūšanu par Karabahas apgabalu vizītē Maskavā ieradās Turcijas prezidents R.Erdogans. Oficiāli, lai apspriestu graudu eksportu caur Ukrainas ostām, bet visticamāk, ka neoficiāli Erdogans informēja par paredzamo militāro operāciju. Respektīvi, notika Kaukāza dalīšana starp Russkij Mir un Pantjurkisma pasauli, kur Krievijai piekrīt Kaukāza kristīgā daļa.

Arī Latvijas valdības plāni simtu tūkstošu viesstrādnieku no postpadomju teritorijām iepludināšanu Latvijā ir no šīs pašas sērijas. Īstermiņa perspektīvā tas radīs spiedienu uz latviešu valodu, palielinot tikai krieviski runājošo sabiedrības daļu, bet ilgtermiņā -  izmaiņas etniskajā un elektorālajā sastāvā

2.Tiek nodrošinātas Kremlim lojālas valdības.

Pieņemu, ka Krievijas specdienesti ir realizējuši operāciju Oligarhs. Aptuveni vienā laikā savā vai savu senču etniskās izcelsmes zemēs sabiedrisko darbību sāka Krievijas miljardieri un oligarhi: Gruzija – Bidzina Ivanišvili, valdošā partija Gruzīnu sapnis, Ukraina – Viktors Medvečuks (saukts Putina kūms), bet Latvijā - Pjotrs Avens. Izskatās, ka projekts nostrādājis ir tikai Gruzijā. Bet, ja neizdevās ar haizivi, tad Kremlis turpinās zvejot sīkās zivteles Latvijas politikas duļķainajā dīķī.

Teritoriju atgūšana notiek daudz brutālāk - militārā ceļā. Tā Krievija anektēja Krimu, Ukrainas ziemeļaustrumu rajonus. Raksturīgi, ka Krievija cenšas atgūt teritorijas, kur ir krieviski runājošo iedzīvotāju pārsvars. Nepārtraukti publiski tiek izteiktas Krievijas pretenzijas uz Kazahstānas ziemeļu apgabaliem.

Atgriežoties pie Baltijas valstīm - kādi reģioni atbilst šīm nosacījumam? Lietuvā - tādu nav vispār, Igaunijā - Narva, bet tā ir tikai pilsēta, toties Latvijā – Latgale, kura robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju – ES ārējā robeža.

Krievijas medijos visā nopietnībā tiek apspriesta Latgales autonomija. Ideālā variantā, protams, ar pievienošanu Krievijai, jo tad mainās Latvijas robežas, kas savukārt nozīmē, ka tad mūs izmet no NATO, kas savukārt paaugstināšot Krievijas drošību. Piemēram, Aleksandra Turčaņinova (Александра Турчанинова – Кусочек Латвии): Tomēr būtu principiāli nepareizi teikt, ka ideja par Latgales autonomiju un tālāku pievienošanos Krievijai ir nepiedienīga un bezjēdzīga. Galu galā Latvija ir NATO dalībvalsts, un, ja neliela valsts daļa pametīs šo teritoriju, tā automātiski izstāsies no NATO, tāpēc amerikāņu zābaka spiediens Baltijas teritorijā samazināsies. Krievijas propagandiste gan izteica šaubas par Latgales krievvalodīgo vēlmi iekļauties vēsturiskajā dzimtenē – Patiesībā pašā Latvijā nebūt nevēlas aliansi ar Krieviju, un mēs runājam ne tikai par latviešiem, bet arī par vietējiem krievvalodīgajiem. Tāpēc arī Krievija centīsies Latvijā iepludināt ar Rietumu ideoloģiju nesamaitātas cilvēku masas.

No visiem Baltijas valstu reģioniem Latgale ir atzīta par visperspektīvāko kūdīšanai uz separātismu – vajagot tikai pārliecināt latgaliešus atbalstīt krievus, jo latvieši viņus apspiežot. Tas tiek mērķtiecīgi darīts un finansēts. Visas peripetijas un kaislības ap valsts valodas vai vismaz reģionālās valodas statusa piešķiršanu latgaliešu valodai, kurai bija jākļūst par precedentu, lai uz šādu statusu Latvijā varētu pretendēt arī krievu valoda. Visas tās publiskās runas, piemēram, Latgales kongresa simtgades pasākuma (2017.g) kur sabiedriskie un kultūras darbinieki uzstāja, ka latgalieši nav latvieši. Piemēram režisors Viesturs Kairišs uztraucās, vai šāds kvazilatviskums, kurā tiek piesmieta un iznerrota Latvijas pamatnācija, ir iemesls patriotismam?

Tieši šādā rakursā ir vērtējamas publiskās aktivitātes, ko Daugavpilī un Rēzeknē īstenoja Inga Spriņģe & Re:Baltica, vēl daži margināli blogeri sakarā ar latviešu valodas zināšanu pārbaudēm Krievijas pilsoņiem, kas demagoģijā un lētā patosā varēja droši sacensties ar Hamas propagandas materiāliem.

Tomēr Latvijas valstij ir ļoti svarīgs sabiedrotais Latgalē - Katoļu baznīca. Katolicisms ir latgalieša identitātes būtiska sastāvdaļa. Dažu iespītīgu latgalieti daudz labāk par Rīgas politiķiem var pārliecināt viņa draudzes priesteris.

Latgale ir ekonomiski nabadzīgākais, depresīvākais reģions, jau vēsturiski ar sarežģītu nacionālo sastāvu, kur PSRS režīma laikā īstenotās imigrācijas politikas rezultātā ir ienācis liels daudzums krievvalodīgo iedzīvotāju. Īpaši tas attiecās uz lielajām pilsētām - Daugavpili, Rēzekni, kur bija izvietoti industriālie uzņēmumi. Nacionālā sastāva dēļ reģions ir promaskavisko partiju un Kremļa politikas atbalsta placdarms Latvijā, kam kaimiņvalsts velta daudz uzmanības un vērības. Daudz vairāk, nekā tas patiktu latviešiem. Krievijas emisāri veic aktīvu darbību mazākumtautību skolās, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, ko ievēlē krievvalodīgie iedzīvotāji. Ko Latvijas valdība dara, lai nepieļautu tālāku teritorijas rusifikāciju? Centralizācijas rezultātā valsts ir izvākusi valsts iestādes no reģioniem, bet Latgalē ir vitāli nepieciešamas valsts iestādes kā atgādinājums šīs teritorijas valstiskajai piederībai un pretsvaram prokremliski noskaņoto pašvaldību ietekmei. Atcerieties Ukrainas kara sākumu, kas Krievijas karaspēks bez kaujas ieņēma robežteritorijas ap Hersonu. Nodevība.

Kā Latvijai iet ar robežas nostiprināšanu un izbūvi? Klasiski to sauc par sabotāžu. Varētu domāt, ka uz Latvijas robežas tiek būvēts analogs Lielajam Ķīnas mūrim. Miera laikā sargāt Latvijas robežu palīgā nāk Igaunijas un Lietuvas robežsargi. Tas ir kauns! Kas tad būs kara gadījumā?

Pāri Latvijas robežai brīvi staigā visa veida kontrabanda - gan cilvēki, gan preces, tai skaitā droši vien arī ieroči un narkotikas. Un ja staigā, tad tas liecina par nopietnu korupciju uz robežas, bet, kur korupcija, tur nodevība militāra apdraudējuma apstākļos.

Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (uzskata, ka Ukraina ir projekts) ir no kreisi orientētas politiskās partijas, kura nosoda Izraēlu par pretteroristisko operāciju Gazā. Lai gan tie jaunie vīrieši, kuri nelegāli katru dienu nāk pāri Latvijas robežai un par kuru cilvēktiesībām tā iestājas Progresīvie, kuru biedru ieraksti sociālajos tīklos jau aiziet klajā antisemītismā, ir tieši no tiem pašiem rajoniem un kontingenta kā Hamas kaujinieki, kuri veica teroristisko reidu 7.oktobra agrā rītā Izraēlas teritorijā.

Izraēla ir sagatavojusi apkopojumu no nogalināto un sagūstīto teroristu viedtālruņu kamerām. Cik sapratu, tad to skatīties …Bet Latvijas militāro un speciālo dienestu karavīriem tas ir jāredz, lai būtu sagatavoti, ja šie ārsti, mūziķi un inženieri izdomās nākt reidā pāri Latvijas robežām. Tie ir sagatavoti kaujinieki ar reālu kauju pieredzi - uguns koriģētāji, spridzinātāji, diversanti un slepkavas, kuriem nogriezt galvu zīdainim nav morālo šķēršļu… Tā ir pilnīgi cita kultūra, cita mentalitāte, cita ideoloģija un citas tradīcijas. Tur nav vietas humānismam. Visticamāk viņi būs tikai instruments kaimiņu impērijas rokās, bet tas viņiem netraucēs uzrīkot tik asiņainas orģijas, kādas Latvija vēl nav piedzīvojusi. Un tikai aiz viņiem nāks tanki.

Pasaule jau gandrīz ir 3. pasaules kara priekšā, starptautiskas tiesības nestrādā, ANO ir kļuvusi par pilnīgi bezjēdzīgu institūciju, nākamajā rudenī būs prezidenta vēlēšanas ASV, bet Tramps jau tagad paziņo, ka Baltijas valstis neaizsargās, ir nopietnas iekšējas pretrunas NATO, kur Ungārija dara, ko grib, bet Turcijas prezidents masu mītiņā draud ar pusmēneša karu pret krustu.

Šai trauksmainajā laikā Latvijai būtu jāatceras seno romiešu atziņa… Si vis pacem, par bellum. Gribi mieru, gatavojies karam!

Novērtē šo rakstu:

10
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...