Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

AS "Preiļu siers" valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts šoreiz pauž viedokli par pēdējās nedēļas notikumiem interneta vidē, kur Lato Lapsa un viņa līdzskrējēji ir izvērsuši masveida nomelnošanas kampaņu pret "Preiļu sieru" un ar to saistītajiem uzņēmumiem, un viņu pēdējo "hitu" YouTube kanālā - aicinājumu boikotēt šo uzņēmumu produkciju.

“Es uzskatu, ka ir jāvieš zināma skaidrība gan par šīm publikācijām, gan par komentāriem, un, protams, skaidrojums, kāpēc tas notiek tieši tagad. Par šāda veida provokāciju, citādāk to nevar nosaukt. es jau zināju divas nedēļas iepriekš, tikai nevarēju iedomāties, ka tas notiks ar lielāku rezonansi nekā pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad Preiļos pastkastītes bija samesti tūkstošiem avīzes ar skaļu nosaukumu “Sieru Vēstnesis” eksemplāru. Toreiz tie teksti bija tādi paši, kādus varam izlasīt pēdējaā nedēļā sociālajos tīklos.

Kas abos notikumos ir kopējs? Tās ir identiskas bildes - viena un tā pati bilde bija gan toreiz “Sieru Vēstnesī”, gan tagad Lato Lapsas publikacijās interneta vidē, tikai atšķirība, ka Ventspils mēra A. Lemberga bildi aiz restēm nomainījuši ar Ventspils izpilddirektora bildi ar nomedīto ziloni Āfrikā. Tas liek domat, ka šo abu aktivitāšu izpildītājs ir Lato Lapsa un pasūtītājs - SIA “AM Absolut”. Mēs publicēsim arī šīs kompānijus rekvizītus.

Bijušie “Preiļu siera” akcionāri ar H. Sondori priekāgalā pēc akciju pārdošanas M. Seilim ir pilnvarojuši SIA “AM Absolut” pārstāvēt viņu intereses un veikt darbības, kas piedien esošajiem akcionāriem. Tajā pašā laikā V.Pastars, kas ir patiesais šo akciju īpašnieks, no SIA “AM Absolut” ir ņēmis kredītu gan esošo saistību segšanai pret banku, gan manis minēto akciju iegādei.

Bet, tā kā kredīti ir jāatdod, tad izcilākais Preiļu uzņēmējs ar cāļa smadzenēm kopā ar SIA “AM Absolut” sāka reiderismu pret AS “Preiļu siers”. Viens no reiderisma galvenajiem uzdevumiem ir ar masu mediju starpniecību nomelnot ne tikai uzņēmumu, bet arī tā vadību.

Interesantākais ir tas, ka pēc šīm publikācijām esmu atradis atbildi jautājumam, kuru mēs nevarējām pierādīt tiesā, pirms diviem gadiem, iesniedzot prasību par nepatiesām publikācijām “Sieru Vēstnesī, kas bija absolūts blefs ar naida kurināšanas pazīmēm. Toreiz mēs nevarējām veikt operatīvās darbības, lai spētu savākt pierādījumus, tāpēc šajā tiesvedībā nevarējām piedzīt kompensāciju no šiem darboņiem. Mes arī vērsāmies tiesībsargājošās iestādēs, bet Valsts drošības policija vienkārši atrakstījās, ka tas neattiecas uz viņiem.

Tam gan es negribu piekrist. Zinot. ka Valsts policijas amatpersonas sēž pie viena galda un dzer šņabi ar slavenu Preiļu uzņēmēju un padomju laika bijušo cūku zagli Vitāliju Pastaru, kurš ir saistīts ar diviem ierosinātiem kriminālprocesiem, mēs no Valsts policijas neko negaidijām.

Bet tā kā tagad ir zināms, ka avīzes un pēdējās nedēļas sociālo tīklu publikāciju autors ir Lato Lapsa, tad mēs atkārtoti vēsrīsimies valsts drošības iestādēs ar lūgumu noskaidrot, vai šādas publikācijas ir drauds mūsu valsts nacionālajai drošībai.

Jau esmu teicis un rakstījis iepriekšējās publikācijās un rakstījis valsts drošības iestādēm - "Preiļu sieram" ir piešķirts valsts stratēģiskā uzņēmuma statuss, jo pārtikas ražošana ir valsts drošības jautājums. Vairākkārt esmu piedalījies sanāksmēs, kuras organizēja Aizsardzības ministrija un kur prasa "Preiļu siera" nepartrauktas darbības nodrošināšanas plānu. Un tajā pašā laikā valsts drošības iestādes neko nedara, lai publiskajā telpā neparādītos šādi aicinājumi un šādas publikācijas, kas ir ne tikai vērstas uz uzņēmuma reputācijas graušanu, bet arī uz valsts apdraudējumu.

Ja aplūkojam gan pirmo publikāciju, gan šīs nedēļass aktivitātes, tad sašutumu ir izraisījusi Lato Lapsas publicēta fotogrāfija no medībām Dienvidāfrikā, kas ir pilnīgi legāls bizness, ar to nodarbojas sevi cienoši mednieki visā pasaulē. Bet Latvijā tas tiek pasniegts, vismaz šādās publikācijās, kā aizsargājamo dzīvnieku slepkavība.

Tajā pašā laikā mēs zinām, ka Latvijā ir reģistrēti 25 tūkstoši mednieku, ka katrā veikalā “Maxima” var atrast stendu ar žunāliem un avīzēm, starp kuriem būs arī žurnāls “Medības”, kurš no vāka līdz vākam ir pilns ar medniekiem un nomedītajām trofejām, nomedīāam tepat Latvijā vai ārzemēs. Es neesmu dzirdējis, ka Lato Lapsa vai viņam lōidzīgi darboņi aicinātu pārtraukt iepirkties “Maxima” vai kioskā, kur pārdod žurnālus ar šādām bildēm.

Aizvadītā gada nogalē divi Food Union grupas Latvijas uzņēmumi tika pārdoti ķīniešiem (AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens”), un visā pasaulē nav noslēpums, ka ķīniešiem patīk uzturā lietot Lato Lapsas sugas brāļus - suņus. Es nedomāju, ka tos ēd dzīvus, gan jau arī nogalina, tāpēc atkārtots jautājums - kāpēc nav aicināts boikotēt “Rīgas piena kombināta” saldējumu vai “Valmieras piena” produkciju? Jo, manā uztverē, starp suņu nogalināšanu uzturam un legālu Dienvidāfrikā nomedītu degunradzi tomēr nav liekama vienādības zīme, taču no Lato Lapsas puses nav nekādu aktivitāšu. Nu ko, pērkamais žurkulēn, kur ir atbilde?

Nevienam nav noslēpums, ka bijušais Latvijas valsts prezidents, bijušais ministru prezidents un neviens vien ministrs ir bijuši un ir mednieki, medījuši Latvijā un ārvalstīs, taču nezin kāpēc nav bijušas šādas nomelnošanas kampaņas pret viņiem, jo laikam Lato Lapsam par to neviens neko nemaksā.

Kāpēc tāds dzīvnieku mīlis, kurš visas avīzes un grāmatas vienmēr ir izdevis par naudu, šoreiz to dara par “netīru” naudu, kas ir saistīta ar Krieviju? Jo nevienam nav noslēpums, ka “AM Absolut” vadītājam Janovskim bizness ir cieši saistīts ar Krieviju (par to ir publikācijas gan masu medijos, gan intemeta vidē). Būs interesanti pavērot, kā rīkosies valsts drošības dienesti.

Es negribu komentēt profilus intemetā, atvainojiet, tas nav mans līmenis, bet mani uzrunāja Elitas Veidemanes komentārs, un pārsteidza ne jau saturs, bet gan tas, ka pie šiem jēlajiem komentāriem ir pielikts Ukrainas karogs un uzraksts “Slava Ukrainai”. Liekot šos karodziņus un saukļus pie katra sava idiotiska komentāra par jomu, par kuru viņai ir vismazāka saprašana, - tas par kaut ko liecina.

Jājautā, kas notiek šī Atmodas cilvēka prātā? Ko labu viņa ir izdarījusi priekš Ukrainas? Vai viņa ir painteresējusies, cik “Preiļu siers” un Jāzeps Šņepsts personīgi ir ziedojis Ukrainas aizstāvjiem? Lai viņa atceras vārdus no sava un Brīzes hīta, kas man arī patīk, “tikai nesaki nevienam, ko man novēlējis liktenis, tas vienalga citiem liksies mazsvarīgs”.

Ja paskatāmies uz komentāriem, ar nožēlu jāatzīst, ka mūsu sabiedrībā ir virkne cilvēku, kuri ir vispareizākie eksperti ar vispareizākajiem viedokļiem par jebkuru jautājumu. Es esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka šie komentētāji, kas asi nosoda manu legālo hobiju, dzīvē nav ne tikai bijuši mednieki, bet arī ir totāli analfabēti medību jomā. Viņi nezina, kā Pasaules Dabas Fonds definē medības un kapēc tās ir vajadzlgas. Viņi nav lasījuši nevienu grāmatu par medībām, kur nu vēl lai kāda grāmata par medībām atrastos viņu bibliotekā. Viņi ir dzīves apdalīti cilvēki.

Te nav runa par to, ka viņiem nekas nav ielikts šūpulī, viņi vienkārši ir totāli neveiksminieki, kas ir sagaidījuši interneta laikmetu, kad pie mūsu bezspēcīgās prokuratūras un tiesībsargājošām iestadēm viņi šajā interneta vidē var rakstīt visu, kas vien ienāk prātā, par jebkuru jautājumu. Viņi ir uzaudzējuši pašapziņu, ka viņu viedoklis ir pats svarīgākais šai pasaulē un ka pārējie sabiedrības daļa ņems tos vērā un rīkosies tā, kā viņi iesaka. Patiesība šiem cilvēkiem atlikušajā dzīvē ir ceļš vai nu uz kapu kalniņu. kur mēs agri vai vēlu nonāksim visi, vai arī uz Tvaika ielu.

Īstenībā tas parāda, ar kādām sabiedrības padibenēm mums ir darīšana. Tāpēc laiks paradīs un visu saliks pa vietām, man atliek tikai domāt, ka šāda veida publikācijas ir vairāk nekā naida kurināšana sabiedrībā un ka demokrātiskā sabiedrībā valda jau nesodāmības likums, ka cilvēki dzīvo savā vidē, vārās intemetā, un tā ir vicnīgā viņu izpausme. Tajā pašā laikā neviens no viņiem nav bijis manas praktiskās dzīves tuvumā, tas, kā teica Aivars Lembergs vienā intervijā, ir kā bakstīšana ar pirkstu debesīs.

Lai šie visi sunīši ar Lato Lapsu priekšgalā, kas rej, nomierinātos, nosaukšu tikai divus faktus. Pirmais - man Atzinības rakstu un diplomu ir daudz vairāk nekā jūsu jēlo komentāru. Otrais - man ir gan bibliotēka, gan keramikas un gleznu kolekcija, par kurām jūs varat tikai sapņot. Es neaiztieku jūs, bet jūs neaiztieciet mani. Ķīniešiem ir paruna - “sēdi upes krastā, un drīz pienāks tas brīdis, kad tavs lielākais ienaidnieks kā līķis aizpeldēs pa straumi”.

Lato Lapsa, tā kā esmu nomedījis ne tikai tās lapsas, kuras esi apjūsmojis publicētajā bildē, bet arī vairāk nekā 1000 citu lapsu, tad sēdi un siekalojies. Ja tava attieksme būtu adekvāta ne tikai pret šo bildi un ja jau tu saki, ka Latvijā esi atzīts par profesionālu un efektīvu asiņainu slepkavu vajātāju, tad sāc ar gadījumu Jākabpilī, kur meitas klātbutnē tika brutāli ar nazi nodurta viņas māte. Un tad vismaz sabiedrībai būs kāds labums.

Bet ar šiem pasūtījuma rakstiem, par kuriem samaksāts ar Janovska netīro naudu, tu nekur tālu netiksi. Tajā visā ir arī pozitīvais, proti, no vairākiem tūkstošiem, kas skatījās šo Tavu ielikto bildi, tikai maza saujiņa ir atsaldētu komentāru, tas nozīmē, ka absolūti lielākā sabiedrības daļa nekomentē, bet lasa grāmatas un citu periodiku un zina, kas ir medības, un, galvenais, kāpēc medības vispār ir Latvijā un pasaulē.

Pēc pirmās apmelošanas kampaņas, kas bija 2022. gadā, AS "Preiļu siers" ir sasniegusi savā saimnieciskajā darbībā rekordlielu apgrozījumu. 2023. gada AS "Preiļu siers" ir iepircis un pārstrādājis 166 tūkstošus tonnu piena un saražojis 15 202 tonnas siera, kas arī ir vēsturiski lielākais saražotais siera apjoms gada laikā Latvijā.

P.S. Un pie iesnieguma uz Preiļu novada domi ar prasību anulēt Goda pilsoņa nosaukumu Jāzepam Šņepstam, atsūtiet analogu iesniegumu par Riebiņu novada Goda pilsoņa nosaukuma anulēšanu, jo kopš 2018.gada esmu arī Riebiņu novada Goda pilsonis (07.11.2018.)

Bet tagad, izlasījis šo rakstu, Lato Lapsa, pasūkā ķepiņas manis nomedītajām lapsām!

* Šīs „avīzes” īpašnieks caur uzņēmumu „Preiļu siers” ir Jāzeps Šņepsts

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...