Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?” – tā šonedēļ žurnālā Dienas Bizness publicētā intervijā saka Lato Lapsa. Pietiek.com šodien pārpublicē dažus fragmentus no šīs intervijas.

- Starp citu! Nesen, 30. martā, biju Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā, kur bija iespēja uzdot jautājumus VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, tostarp uzdevu arī par Jums un pasūtījumu sameklēt kaut ko par Lato Lapsu. Atbildes  radītā kopaina liek domāt, ka Lato Lapsa jau nemaz nedzīvo godīgi un ar nodokļiem kaut kas nav īsti labi. Kā tur īsti ir, klusiņām strādā sliktas lietas vai kā viņas teiktais jāsaprot?

- Ir tā, ka Ieva Jaunzeme ir ilgus gadus uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu. Pašlaik Ieva Jaunzeme ir iespiesta stūrī ar aizvien neapgāžamākiem pierādījumiem un, protams, rīkojas kā žurka, kas ir iespiesta stūrī, izmisīgi pretojas un rāda zobus, melo un izlokās. Tas viss beigsies likumsakarīgi – esmu pilnīgi pārliecināts, ka, Valsts drošības dienesta izmeklēšanai ritot uz priekšu, atbrīvošana no amata būs vismazākā Ievas Jaunzemes problēma.

Kas attiecas uz mani, tad man mūžā ir bijis precīzi viens gadījums, kad VID man ir veicis pirmsaudita pārbaudi. VID man paprasīja ļoti konkrētas lietas par maniem ienākumiem, un es sniedzu viņiem izsmeļošas atbildes, un  tās bija tik pārliecinošas un izsmeļošas, ka VID neredzēja iemeslu veikt fiziskas personas auditu. Punkts.

Tie, kas tagad pietiekami uzmanīgi klausījās Ievas Jaunzemes teikto radio, pamanīja, ka viņa melošanas, izlocīšanas un divkosības jomā ir sasniegusi izcilu līmeni. Ieva Jaunzeme atbildēs Krustpunktā ne ar pušplēstu vārdu neieminējās neko tādu, par ko es varētu viņu iesūdzēt par neslavas celšanu nepatiesu ziņu paušanu.

Noklausieties paši raidījuma ierakstu. Ieva Jaunzeme nesaka, ka Lato Lapsa ir izdarījis kādus pārkāpumus. Viņa nesaka, ka nav samaksāti nodokļi, nekā tamlīdzīga. Viss, ko Ieva Jaunzeme dara, - viņa atsaucas uz to pašu atstādināto VID izmeklētāju Initu Lūri, kurai viņa iepriekš sociālajā tīklā Facebook ir brutāli piedraudējusi. Domāju, ka arī šajā sakarā Ievu Jaunzemi gaida nopietnas tiesiskas sekas.

- Pērn db.lv portālam intervēju Jūsu brāli Endo Lapsu par nomas līguma laušanas procesu ar Aizsardzības ministriju. Vērotājam no malas samērā dīvaina visa šī sāga. Izvēloties aprakstāmos personāžus grāmatām, neparedzi, ka atbildes sankcijas varētu skart ģimenes locekļus? Ir bijuši grāmatās kā galvenie varoņi Šķēle, Lembergs, citi ietekmīgie.

- Kādi vairs te jautājumi! Mums ir slavenā intervija laikrakstā Diena šā gada 17. februārī, kur atstādinātā VID izmeklētāja Inita Lūre skaidri pasaka, ka ģimenes locekļi pasūtījuma lietā ir blakus objekts, kas noder, ja nevar atrast kaut ko par galvenajiem pasūtījuma objektiem - Lato Lapsu vai Jurģi Liepnieku. Ja nevar, tad meklē par viņu radiem. Domāju, ka manam brālim, protams, ir rūgtumiņš par to, ka viņš cieš tikai tādēļ, ka ir mans brālis, jo ir pilnīgi skaidrs – manā mikroskopiskajā uzņēmējdarbībā kaut ko „sameklēt” ir izrādījies pagrūti, toties brālim ir pietiekami liels uzņēmums, un tā darbībā, protams, pasūtījuma lietas īstenotājiem ir bijis daudz vienkāršāk izpildīt noziedzīgo uzdevumu un atrast “vienalga ko”. Ja tā skatās, protams, jūtos brāļa priekšā vainīgs par viņam radītām neērtībām. Bet, protams, šī pret viņu safabricētā lieta beigsies likumsakarīgi, un tiem, kas to organizēja un īstenoja, vajadzēs rēķināties ar visnopietnākajām tiesiskajām sekām. To es personiski varu viņiem apsolīt. Visi viņi tiks noskaidroti, un visi viņi par saviem noziegumiem atbildēs.

- Savelkot kopā, pēc grāmatas Kampējs publicēšanas taču nesākās valstiska mēroga reakcija, kaut arī ietekmes tolaik galvenajam personāžam netrūka?

- Grāmatas tiešām esmu rakstījis par veselu virkni cilvēku, par kuriem publiski ir bijis ļoti pretrunīgs viedoklis. Tostarp,viedoklis, ka šie cilvēki bijuši saistīti ar noziedzīgo pasauli, kas ir spējīgi uz visu ko. Zinām taču, piemēram, leģendas par lieciniekiem Lemberga prāvā, kuri ir miruši kā mušas. Man, redz, par Lembergu bija veselas divas grāmatas, tātad man vajadzēja būt vismaz dubulti beigtam. Taču neviens no šiem grāmatu varoņiem nav uzskatījis par iespējamu vērsties pret grāmatu autoru ar atklāti puskriminālām metodēm, izmantojot valsts administratīvos resursus atklāti noziedzīgos nolūkos.

- Administratīvais resurss augšminētajiem taču bija pieejams...?

- Jā, bija gan. Tā ka šajā ziņā Egils Levits ir absolūti pirmais. Viņš ir izrādījies daudz gatavāks izmantot šādas metodes nekā Andris Šķēle, Valērijs Kargins, Aivars Lembergs kopā ņemot.

- Atgriezīšos pie tā paša radio raidījuma Krustpunktā. Ieva Jaunzeme norādīja, ka pret Latvijas valsti tiek veikta nomelnošanas kampaņa un noprotams, ka Lato Lapsa ir vismaz daļa no tās. Ir komentāri?

- Es sapratu, ka ne daļa, bet galvenais organizators, plānotājs un īstenotājs. Ka, lūk, notiek plānveidīgs uzbrukums Latvijas valstij, ieskaitot valsts augstākās amatpersonas...

Tas, protams, ir dramatiski, ka organizētā noziedzība ir tik cieši saaugusi ar valsts stuktūrām, ka apdraudējumu vēlas pasniegt kā apdraudējumu valstij. Bet man, protams, ir patiess prieks, ka šīs koruptīvās, noziedzīgās sistēmas pārstāvji manu darbību uztver tik sāpīgi un ir gatavi izmantot tik milzīgus resursus, lai ar to mēģinātu tikt galā.

Konkrēti saistībā ar šiem Ievas Jaunzemes izteikumiem teikšu tikai vienu. Pieņemu, ka uz pašreizējās VID ģenerāldirektores galda jau guļ mans informācijas pieprasījums par interesantu tēmu. Redziet, Valsts ieņēmumu dienestam ir savas likumā noteiktās funkcijas, kas saistītas ar nodokļiem un valsts ieņēmumiem, bet ne ar valsts apdraudējuma konstatēšanu, analīzi un pretdarbību tam. Ja VID ģenerāldirektore tagad sabiedriskajā medijā apgalvo, kā nezināmie „mēs” visu šo apdraudējumu esot salikuši uz papīra un visas šīs pretvalstiskās kampaņas izanalizējuši, tad nu viņa ir izvēles priekšā. Vai nu viņai nāksies atzīt, ka VID darbinieki pēc viņas pavēles ir rīkojušies absolūti pretlikumīgi un antikonstitucionāli, nodarbojoties ar lietām, kuras pēc likuma ir jāveic SAB un VDD, un tādā gadījumā būs skaidrs, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, par ko viņai būs jāatbild, vai arī Ievai Jaunzemei nāksies paskaidrot, ka viņa ir vienkārši melojusi sabiedrībai un nekāda šāda analīze un pētīšana VID patiesībā nemaz nav veikta. Ar vārdu sakot, būs interesanti.

- Atgriežoties pie rakstniecības, kādi ir nākotnes plāni, par ko taps grāmata?

- Tuvākās nākotnes plāns ir ļoti vienkāršs un izriet no jau pieminētās intervijas Dienā. Es pieņemu, ka Initas Lūres atklātie fakti par konkrēto pasūtījuma lietu ir tikai mazs stūrītis no pietiekami apjomīgās un noziedzīgās shēmas, kurā ir iesaistītas valsts augstākās amatpersonas.

Paskaidrošu. Proti, ir izmeklētāja, kura saka, ka saņēmusi norādes par pasūtījumu pret mani no vidēja ranga VID amatpersonas, ka šo pasūtījuma lietu atbalstījusi VID ģenerāldirektore un to piesedzis Latvijas Republikas ģenerālprokurors. Tas viss ir izlasāms Initas Lūres intervijā Dienai. Tad nu padomājiet paši - cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?

Tātad nākamās grāmatas tēma ir šis astoņkājis?

- Iespējams. Visas astoņkāja kājiņas izšķetināsim, zarniņas izritināsim un agri vai vēlu nonāksim pie skaidrības – šajā pasūtījuma lietā ir iesaistīts pietiekami liels cilvēku skaits, lai kāds agri vai vēlu nobītos un sāktu runāt vai arī parādītos kādi šokējoši ieraksti un dokumentu. Tā ka varbūt līdz grāmatas rakstīšanai nemaz nenonāksim, - galu galā PSRS arī sabruka tik žigli un veicīgi, ka neviens pat atģisties nepaspēja un grāmatas nepaspēja uzrakstīt.

Ar vārdu sakot, daudz nopietnāks un ilgtspējīgāks plāns ir grāmata par Vienotības organizēto grupējumu.

- Proti, ne par vienu personu, bet par daudzām?

- Protams, tur ir tāds grupējums, ka prieks skatīties, un tā ietekme uz Latvijas tagadni un nākotni ir bijusi vienkārši katastrofāla. Tiesa, šoreiz ieguldāmais darbs un resursi būs ļoti nopietni, tā ka acīmredzot šī būs tā reize, kad izmēģināšu publisko līdzekļu piesaisti ziedojumu veidā. Tas darbs un resursi, kas ir jāiegulda, varētu aptuveni 75 līdz 100 tūkstoši eiro, un maniem darbības mērogiem tā ir ļoti astronomiska summa. Bez palīdzības no malas neiztikt. Redzēsim, kā veiksies – tā būs jauna, interesanta pieredze šajā jaunajā, interesantajā gadsimtā.

Visa intervija lasāma žurnālā Dienas Bizness

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...