Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?” – tā šonedēļ žurnālā Dienas Bizness publicētā intervijā saka Lato Lapsa. Pietiek.com šodien pārpublicē dažus fragmentus no šīs intervijas.

- Starp citu! Nesen, 30. martā, biju Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā, kur bija iespēja uzdot jautājumus VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, tostarp uzdevu arī par Jums un pasūtījumu sameklēt kaut ko par Lato Lapsu. Atbildes  radītā kopaina liek domāt, ka Lato Lapsa jau nemaz nedzīvo godīgi un ar nodokļiem kaut kas nav īsti labi. Kā tur īsti ir, klusiņām strādā sliktas lietas vai kā viņas teiktais jāsaprot?

- Ir tā, ka Ieva Jaunzeme ir ilgus gadus uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu. Pašlaik Ieva Jaunzeme ir iespiesta stūrī ar aizvien neapgāžamākiem pierādījumiem un, protams, rīkojas kā žurka, kas ir iespiesta stūrī, izmisīgi pretojas un rāda zobus, melo un izlokās. Tas viss beigsies likumsakarīgi – esmu pilnīgi pārliecināts, ka, Valsts drošības dienesta izmeklēšanai ritot uz priekšu, atbrīvošana no amata būs vismazākā Ievas Jaunzemes problēma.

Kas attiecas uz mani, tad man mūžā ir bijis precīzi viens gadījums, kad VID man ir veicis pirmsaudita pārbaudi. VID man paprasīja ļoti konkrētas lietas par maniem ienākumiem, un es sniedzu viņiem izsmeļošas atbildes, un  tās bija tik pārliecinošas un izsmeļošas, ka VID neredzēja iemeslu veikt fiziskas personas auditu. Punkts.

Tie, kas tagad pietiekami uzmanīgi klausījās Ievas Jaunzemes teikto radio, pamanīja, ka viņa melošanas, izlocīšanas un divkosības jomā ir sasniegusi izcilu līmeni. Ieva Jaunzeme atbildēs Krustpunktā ne ar pušplēstu vārdu neieminējās neko tādu, par ko es varētu viņu iesūdzēt par neslavas celšanu nepatiesu ziņu paušanu.

Noklausieties paši raidījuma ierakstu. Ieva Jaunzeme nesaka, ka Lato Lapsa ir izdarījis kādus pārkāpumus. Viņa nesaka, ka nav samaksāti nodokļi, nekā tamlīdzīga. Viss, ko Ieva Jaunzeme dara, - viņa atsaucas uz to pašu atstādināto VID izmeklētāju Initu Lūri, kurai viņa iepriekš sociālajā tīklā Facebook ir brutāli piedraudējusi. Domāju, ka arī šajā sakarā Ievu Jaunzemi gaida nopietnas tiesiskas sekas.

- Pērn db.lv portālam intervēju Jūsu brāli Endo Lapsu par nomas līguma laušanas procesu ar Aizsardzības ministriju. Vērotājam no malas samērā dīvaina visa šī sāga. Izvēloties aprakstāmos personāžus grāmatām, neparedzi, ka atbildes sankcijas varētu skart ģimenes locekļus? Ir bijuši grāmatās kā galvenie varoņi Šķēle, Lembergs, citi ietekmīgie.

- Kādi vairs te jautājumi! Mums ir slavenā intervija laikrakstā Diena šā gada 17. februārī, kur atstādinātā VID izmeklētāja Inita Lūre skaidri pasaka, ka ģimenes locekļi pasūtījuma lietā ir blakus objekts, kas noder, ja nevar atrast kaut ko par galvenajiem pasūtījuma objektiem - Lato Lapsu vai Jurģi Liepnieku. Ja nevar, tad meklē par viņu radiem. Domāju, ka manam brālim, protams, ir rūgtumiņš par to, ka viņš cieš tikai tādēļ, ka ir mans brālis, jo ir pilnīgi skaidrs – manā mikroskopiskajā uzņēmējdarbībā kaut ko „sameklēt” ir izrādījies pagrūti, toties brālim ir pietiekami liels uzņēmums, un tā darbībā, protams, pasūtījuma lietas īstenotājiem ir bijis daudz vienkāršāk izpildīt noziedzīgo uzdevumu un atrast “vienalga ko”. Ja tā skatās, protams, jūtos brāļa priekšā vainīgs par viņam radītām neērtībām. Bet, protams, šī pret viņu safabricētā lieta beigsies likumsakarīgi, un tiem, kas to organizēja un īstenoja, vajadzēs rēķināties ar visnopietnākajām tiesiskajām sekām. To es personiski varu viņiem apsolīt. Visi viņi tiks noskaidroti, un visi viņi par saviem noziegumiem atbildēs.

- Savelkot kopā, pēc grāmatas Kampējs publicēšanas taču nesākās valstiska mēroga reakcija, kaut arī ietekmes tolaik galvenajam personāžam netrūka?

- Grāmatas tiešām esmu rakstījis par veselu virkni cilvēku, par kuriem publiski ir bijis ļoti pretrunīgs viedoklis. Tostarp,viedoklis, ka šie cilvēki bijuši saistīti ar noziedzīgo pasauli, kas ir spējīgi uz visu ko. Zinām taču, piemēram, leģendas par lieciniekiem Lemberga prāvā, kuri ir miruši kā mušas. Man, redz, par Lembergu bija veselas divas grāmatas, tātad man vajadzēja būt vismaz dubulti beigtam. Taču neviens no šiem grāmatu varoņiem nav uzskatījis par iespējamu vērsties pret grāmatu autoru ar atklāti puskriminālām metodēm, izmantojot valsts administratīvos resursus atklāti noziedzīgos nolūkos.

- Administratīvais resurss augšminētajiem taču bija pieejams...?

- Jā, bija gan. Tā ka šajā ziņā Egils Levits ir absolūti pirmais. Viņš ir izrādījies daudz gatavāks izmantot šādas metodes nekā Andris Šķēle, Valērijs Kargins, Aivars Lembergs kopā ņemot.

- Atgriezīšos pie tā paša radio raidījuma Krustpunktā. Ieva Jaunzeme norādīja, ka pret Latvijas valsti tiek veikta nomelnošanas kampaņa un noprotams, ka Lato Lapsa ir vismaz daļa no tās. Ir komentāri?

- Es sapratu, ka ne daļa, bet galvenais organizators, plānotājs un īstenotājs. Ka, lūk, notiek plānveidīgs uzbrukums Latvijas valstij, ieskaitot valsts augstākās amatpersonas...

Tas, protams, ir dramatiski, ka organizētā noziedzība ir tik cieši saaugusi ar valsts stuktūrām, ka apdraudējumu vēlas pasniegt kā apdraudējumu valstij. Bet man, protams, ir patiess prieks, ka šīs koruptīvās, noziedzīgās sistēmas pārstāvji manu darbību uztver tik sāpīgi un ir gatavi izmantot tik milzīgus resursus, lai ar to mēģinātu tikt galā.

Konkrēti saistībā ar šiem Ievas Jaunzemes izteikumiem teikšu tikai vienu. Pieņemu, ka uz pašreizējās VID ģenerāldirektores galda jau guļ mans informācijas pieprasījums par interesantu tēmu. Redziet, Valsts ieņēmumu dienestam ir savas likumā noteiktās funkcijas, kas saistītas ar nodokļiem un valsts ieņēmumiem, bet ne ar valsts apdraudējuma konstatēšanu, analīzi un pretdarbību tam. Ja VID ģenerāldirektore tagad sabiedriskajā medijā apgalvo, kā nezināmie „mēs” visu šo apdraudējumu esot salikuši uz papīra un visas šīs pretvalstiskās kampaņas izanalizējuši, tad nu viņa ir izvēles priekšā. Vai nu viņai nāksies atzīt, ka VID darbinieki pēc viņas pavēles ir rīkojušies absolūti pretlikumīgi un antikonstitucionāli, nodarbojoties ar lietām, kuras pēc likuma ir jāveic SAB un VDD, un tādā gadījumā būs skaidrs, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, par ko viņai būs jāatbild, vai arī Ievai Jaunzemei nāksies paskaidrot, ka viņa ir vienkārši melojusi sabiedrībai un nekāda šāda analīze un pētīšana VID patiesībā nemaz nav veikta. Ar vārdu sakot, būs interesanti.

- Atgriežoties pie rakstniecības, kādi ir nākotnes plāni, par ko taps grāmata?

- Tuvākās nākotnes plāns ir ļoti vienkāršs un izriet no jau pieminētās intervijas Dienā. Es pieņemu, ka Initas Lūres atklātie fakti par konkrēto pasūtījuma lietu ir tikai mazs stūrītis no pietiekami apjomīgās un noziedzīgās shēmas, kurā ir iesaistītas valsts augstākās amatpersonas.

Paskaidrošu. Proti, ir izmeklētāja, kura saka, ka saņēmusi norādes par pasūtījumu pret mani no vidēja ranga VID amatpersonas, ka šo pasūtījuma lietu atbalstījusi VID ģenerāldirektore un to piesedzis Latvijas Republikas ģenerālprokurors. Tas viss ir izlasāms Initas Lūres intervijā Dienai. Tad nu padomājiet paši - cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?

Tātad nākamās grāmatas tēma ir šis astoņkājis?

- Iespējams. Visas astoņkāja kājiņas izšķetināsim, zarniņas izritināsim un agri vai vēlu nonāksim pie skaidrības – šajā pasūtījuma lietā ir iesaistīts pietiekami liels cilvēku skaits, lai kāds agri vai vēlu nobītos un sāktu runāt vai arī parādītos kādi šokējoši ieraksti un dokumentu. Tā ka varbūt līdz grāmatas rakstīšanai nemaz nenonāksim, - galu galā PSRS arī sabruka tik žigli un veicīgi, ka neviens pat atģisties nepaspēja un grāmatas nepaspēja uzrakstīt.

Ar vārdu sakot, daudz nopietnāks un ilgtspējīgāks plāns ir grāmata par Vienotības organizēto grupējumu.

- Proti, ne par vienu personu, bet par daudzām?

- Protams, tur ir tāds grupējums, ka prieks skatīties, un tā ietekme uz Latvijas tagadni un nākotni ir bijusi vienkārši katastrofāla. Tiesa, šoreiz ieguldāmais darbs un resursi būs ļoti nopietni, tā ka acīmredzot šī būs tā reize, kad izmēģināšu publisko līdzekļu piesaisti ziedojumu veidā. Tas darbs un resursi, kas ir jāiegulda, varētu aptuveni 75 līdz 100 tūkstoši eiro, un maniem darbības mērogiem tā ir ļoti astronomiska summa. Bez palīdzības no malas neiztikt. Redzēsim, kā veiksies – tā būs jauna, interesanta pieredze šajā jaunajā, interesantajā gadsimtā.

Visa intervija lasāma žurnālā Dienas Bizness

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...