Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, ka arī kāds no Pietiek lasītājiem ir noskatījies šā gada 26. februāra TV24 televīzijas raidījumu “Kārtības Rullis”, ko vada politiķiem bieži vien neērtais žurnālists Armands Puče. Šajā raidījumā piedalījās un par Latvijai aktuāliem drošības jautājumiem diskutēja trīs bijušie un viens “eksistējošais” aizsardzības ministrs, proti, Jaunās Vienotības alkoholiķis Ģirts Valdis Kristovskis, Apvienotā saraksta bruņurupuču lietpratējs Raimonds Bergmanis, Paristu narciss Artis Pabriks un Progresīvo paranoiķis Andris Sprūds. 

Armands Puče norādīja, ka katra mēneša pēdējā pirmdienā šie “kungi” atkal sanāks kopā TV24 studijā, lai turpinātu diskusiju. Šajā sakarā gribētu aicināt visus interesentus laikus iesūtīt jautājumus Pučes kungam ([email protected]), jo pēc šīs diskusijas radās sajūta, ka Armands nespēja izsekot līdzi iepriekšminēto četru kungu murgiem, tāpēc, iespējams, netika uzdoti pareizie jautājumi. 

Jā, pēc šī raidījuma noskatīšanās varu teikt droši,  ka Latvijas aizsardzības ministra izstrādājums Andris Sprūds (Progresīvie) ir patoloģisks melis, kurš joprojām dzīvo uz citu rēķina un lauriem. Starp citu, pamēģiniet kaut vai vienu Sprūda atbildi uzlikt uz papīra. Uzdevums ir visai grūts, bet to ir vērts izdarīt, lai saprastu, ka tikai retais Sprūda izteiktais teikums ir loģisks un saprotams. Tāpēc es pat sāku domāt, ka baumām par to, ka Sprūda kunga Polijā iegūtais doktora grāds ir balstīts uz korupciju un plaģiātu, ir pamats.

Turklāt aprunājoties ar vairākiem reiz Sprūda kunga vadītā Latvijas Ārpolitikas institūta bijušajiem un esošajiem darbiniekiem (vārdus šoreiz nesaukšu), sapratu, ka Sprūds nemaz nav patiesais autors daudzām attiecīgās institūcijas  publikācijām. Tātad Sprūds ir melojis jau agrāk un turpina to darīt arī šodien, un nekautrējas to darīt tiešajā ēterā, jo, ja žurnālists būtu vēlējies, tad varētu viegli meli pieķert melos un iedzīt stūrī.  

Bet, pirms turpināt par Sprūda meliem, vēl mazliet vēlos parunāt par Sprūda murgiem. Piemēram, atbildot uz Pučes jautājumu par flirtēšanu ar armiju, respektīvi, kas ministram būtu darāms, lai Aizsardzības ministrija un NBS būtu kā cimds ar roku, Sprūds publiski pauda šādu murguloģiju: 

“Es domāju, ka, ē… tas nav par flirtu un par iepatikšanos, domāju, tas tiešām ir par to, ka mēs kopīgi ejam uz vienotu mērķi, es domāju, tas patriotiskais gars, kas ir iekšā gan armijai, gan es… te absolūti varu teikt ministrijai kopumā, komandā, man šķiet, tas ir ļoti svarīgs un tas ir jāuztur, jo tu par to savu lietu dedz, ja tu dedz par valsti, tu dedz par to, ko mēs kopīgi darām, tās lietas, kas mums tiešām ir svarīgas, es domāju, ka tad arī šī sazobe notiek… jā (!) ir arī zināma dialektika, respektīvi, protams, ka notiek diskusijas ar nozares ietvaros, tas ir pilnīgi normāli, par to kādi ir labākie veidi, kā izvirzīties uz priekšu, bet vēlreiz es domāju, ka tas absolūti ir kopīgā mērķa vārdā. Ja tu pa to dedz, un tu gribi dot, tad skaidrs, ka te šeit tikai ir lielākais izaicinājums, tas, ko Artis teica, ir nu, zināmā veidā, ka laiks, lai visu izdarītu, lai visu pavirzītu aktīvi uz priekšu, protams, ka šobrīd tik daudzi dažādi izaicinājumi – gan starptautiski, gan, protams, tie ir iekšējie, ko tu gribi izdarīt, un es varu teikt, nu, man šķiet, ja tu kļūsti par ministru… viss – meties iekšā!” 

Tieši tā, Andri Sprūd, meties iekšā, tikai kāpēc ar tevis nozīmēšanu aizsardzības ministra amatā gandrīz visas iniciatīvas, kas ir saistītas ar NBS kaujas spēju attīstīšanu un militārā atbalsta Ukrainai strauju palielināšanu, tiek nemitīgi bremzētas un sabotētas? Kam tas ir izdevīgi, Andri? Lai oponētu, tu atkal kaut ko skaļā balsī bildīsi par “tevis paša personīgi dzemdināto dronu koalīciju”, kura patiesībā līdz šim nav izdarījusi pilnīgi neko, ja nu vienīgi neskaita to, ka tā kalpo kā PR kampaņa tavās interesēs.

Ja es kļūdos, tad, lūdzu, paskaidro ne tikai man, bet visai Latvijas sabiedrībai, cik no mūsu aizsardzības budžeta ir piešķirti līdzekļi dronu iegādei un ražošanai, cik droni tiks nodoti NBS rīcībā, cik droni ir jau nodoti Ukrainas rīcībā un kas notiks tālāk, kādos termiņos? Cik tālredzīgi tiek plānota dronu koalīcijas darbība – desmit, piecdesmit vai piecu gadu perspektīvā?

Baidos, ka viss notiks tāpat kā ar Valsts aizsardzības dienestu. Visu cieņu mūsu jauniešiem, kas ir izgājuši un vēl tikai izies militāro apmācību Valsts aizsardzības dienesta ietvaros… es atvainojos, bet, kas ir tie daži simti vai 1040 puiku, kas vēl tikai tiks iesaukti 2025. gadā, salīdzinājumā ar krievijas masām: pie vienas pašas Avdijivkas krievs nolēja asinis vismaz 50 tūkstošiem savējo orku.

Sprūd, es tev paskaidrošu, ka Avdijivkā pirms lielā okupantu iebrukuma dzīvoja aptuveni 32 000 iedzīvotāju. Sprūd, tad jau labāk būtu sācis savu kodolprogrammu, ar to būtu vieglāk novilkt laiku par labu krievu okupantiem.    

Atgriežoties pie manis minētās TV24 diskusijas, vēlos Pučem ieteikt dot iespēju Sprūda kungam uz viesiem jautājumiem, kas tiks uzdoti nākamajos raidījumos, atbildēt pirmajam, jo pretējā gadījumā šis glumeklis iegūst vērtīgo laiku, lai sagatavotu “savu” (ne)atbildi, ietekmējoties no pārējiem diskusijas dalībniekiem. Līdz ar to arī šoreiz uz ne vienu jautājumu netika atbildēts pēc būtības. Un, jā, arī šoreiz Andris meloja sarkdams, viņam acīmredzot vēl mazliet ir jāpatrenējas saglabāt vēsu mieru, ķermeņa valoda dara savu. 

Daudzās grāmatās par psiholoģiju ir rakstīts, ka meli ir neatņemams sociālās dzīves fenomens, norma. Psihologi norāda, ka melo visi, pat vairākas reizes dienā. Sanāk, ja Sprūds kā parasts cilvēks melotu dažas reizes dienā, tas  būtu normāli, bet vai tas būtu pieņemami, ja to darītu Sprūds kā aizsardzības ministrs? Iespējams, ka melojot Sprūds tic, ka saka patiesību? Vai Sprūds pats sev spēj atzīt, ka melo? 

Vēl viens uzskatāms piemērs par to, kā Sprūds melo, ir viņa paša atbilde uz Pučes jautājumu par piekto kolonnu Latgalē un attiecīgi par mediju darbību, nekautrēšos šī salīdzinājuma, mūsu mazajā Donbasā: 

“Pavisam īsa atbilde ir, mans lēmums ir, ka šāds atbalsts tiek sniegts, tiks sniegts, tagad jau principā ir pieņemts lēmums par finansiālu atbalstu Latgales medijiem… ē… šeit ir protams jānotiek konkursam… jābūt konkrētai atlasei!” Cik reizes šajā atbildē ir samelojies Sprūds? Vismaz piecas reizes, vai ne? 

Un vispār jums neliekas dīvaini, ka vienmēr Latgales piektās kolonnas problēmu visi vēlas risināt tikai ar mediju palīdzību? Tad jau tik pat labi mēs krievijas, irānas, ķīnas un kaut vai ziemeļkorejas problemātiku arī varētu mēģināt risināt ar mediju finansēšanu šajās (ne)valstīs, bet, protams, tikai konkursa kārtībā. 

Vēl gribētu aizrādīt Pabrika kungam par mediju kontroli Latgalē, - par ko jūs sapņojat brīvā un demokrātiskā valstī? Vai man vienīgajam liekas - tas, ka Latvijas Aizsardzības ministrija ir finansējusi vai tikai taisās Sprūda vadībā finansēt kaut kādus tur medijus Latgalē, izskatās “mazliet” neētiski un amorāli. Ož pēc militārās propagandas pasākuma! Kur paliek vārda brīvība un preses brīvība? 

Runājot par Sprūdu, man liekas, ka tik daudz vietā un nevietā melot ir patoloģiski, bet patoloģiskā melošana bieži vien notiek automātiski, un tā ir pilnīgi bezjēdzīga, kā to mēs varam redzēt Sprūda atbildē par flirtēšanu ar ģenerāli Leonīdu Kalniņu. Psihologi jums paskaidros, ka patoloģiskais melis nemelo, lai kaut ko sasniegtu, viņš parasti neizdomā stāstus, lai celtu savu pašapziņu, lai sevi slavinātu, sevi attaisnotu vai lai citus nomelnotu. Tāpēc rodas jautājums, vai tiešām Sprūds ir melojis un turpina melot bezjēdzīgi? 

Psihologi norāda: ja tiek melots ar mērķi, tad to dara tikai rafinēti un bezkaunīgi cilvēki, kas savos melos sapinušies tik tālu, ka vieglāk ir atkal samelot par kaut ko, lai neatklātos kādi iepriekšējie meli utt. Sprūda patoloģiskie meli ir spontāni un neplānoti, varētu pat sacīt, ka šāds cilvēks nezina īsti, ko viņš teiks, pirms viņš to ir pateicis, - to mēs labi redzam Sprūda atbildē par piekto kolonnu un mediju finansēšanu Latgalē. Patoloģisks melis Sprūds vienkārši gribēja “izpušķot” patiesību un nosacīti reālam stāstam pielika klāt faktus, kas varētu (pēc viņa domām) pārsteigt apkārtējos.  

Nereti šādi cilvēki, mūsu gadījumā Sprūds, izdomā kāda reāla stāsta nereālu, nekad nenotikušu turpinājumu, jo viņi vienkārši neatceras un nevar zināt, kas notika un notiek patiesībā, kā mēs to redzam dronu koalīcijas sakarā. Un tieši tādēļ tā tiek dēvēta par patoloģiju, un šajā gadījumā var diskutēt par to, vai Sprūds apzinās, ka melo.

Šādi cilvēki nedomā par to, kādu ietekmi viņu meli atstās uz citiem. Pieķerti melos, viņi cenšas visu pārvērst par joku vai novērst uzmanību no melošanas fakta, vai vienkārši mēģinās izvairīties no šīs tēmas, kā Sprūda gadījumā mēs to novērojām, kad sociālo mediju aktīvisti tonnām cēla gaismā Sprūda dīvainos, pretvalstiskos un prokremliskos izteikumus, kad viņš tika iecelts aizsardzības ministra amatā.

Šāda pieķeršana kārtējos melos var būt pat kaunpilna, taču tas neaptur melot atkal un atkal, kā mēs to varam redzēt neskaitāmās publiski pieejamās diskusijās, kurās piedalās Sprūds. Patoloģiskā melošana netiek identificēta kā garīga rakstura traucējums, taču kombinācijā ar kādiem citiem simptomiem ir pamats bažām par Sprūda garīgu traucējumu vai kādu citu iespējamu diagnozi. 

Turpinot pētīt Sprūda tieksmi melot, mēs, iespējams, varam runāt par kompulsīvo melošanu jeb nepārvaramo melošanu, kas ir tieši saistīta ar cilvēka nespēju nemelot. Šiem cilvēkiem vieglāk ir melot, un melošana tiek uzskatīta par pareizāko izvēli. Patiesības teikšana cilvēkam liek justies nekomfortabli. Sprūda tieksme melot ir tik nepārvarama, ka viņš melo, kaut arī patiesību teikt viņam būtu izdevīgāk.  

Atgriežoties pie Sprūda pateiktā iepriekšminētās diskusijas laikā, piemēram, par to, ka Zviedrijas Gaisa spēku spējas ir izcilas, vai par to, ka NBS un Aizsardzības ministrija dara “daudz ko”, lai stiprinātu Latvijas drošību, par to, ka NATO ir dzīvs, bet jau piecas minūtes vēlāk vienai otrai NATO dalībvalstij līdz galam nevar uzticēties, varam secināt, ka ir gadījumi, kad Sprūds patiešām tic tam, ko saka, jauc realitāti ar saviem izdomājumiem, tādējādi radot jaunus stāstus.  Tas varētu izskaidrot Sprūda tieksmi uz paranoju un pēdējā laikā novēroto neiecietību un neuzticēšanos saviem kolēģiem Aizsardzības ministrijā. 

Cik ikdienā redzu, Sprūds kā profesionāls melis spēj sevi pārliecināt par savu stāstīto patiesību tik ļoti, ka to nespētu pat noteikt melu detektors. Psihologi norāda, ka manis iepriekš minētā nepārvaramā melošana var aizsākties ar to, ka cilvēks vēlas kļūt populārāks vai baidās, ka nav pietiekami interesants vai novērtēts. Piekritīsiet, Sprūds ir izcils kompulsīvās melošanas gadījums.  

Ne tikai Vecrīgā, bet nu jau arī Briselē Sprūds savas dronu koalīcijas dēļ tiek dēvēts par Minhauzenu, tukšu runātāju, un, zinot šo viņa ieradumu, mēs un ārvalstu partneri nereti vienkārši noklausāmies viņu stāstītajā ar smīnu vai „laižam to gar ausīm”. 

Sprūd, mēs vienkārši gaidām, kad tev beigsies termiņš, un tie būs jau labāki laiki!

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...