Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāki Pietiek lasītāji svētdienas vakarā jautāja, vai tiešām Pietiek neesot zinājis par TV raidījuma Nekā Personīga pavēstīto sensacionālo jaunumu - Aivars Lembergs esot slepenā amatpersonas deklarācijas pielikumā atzinis savu saistību ar virkni ārzonas uzņēmumu. Šai sakarā publicējam gan pašu deklarācijas pielikumu, par kura eksistenci bijis zināms jau gadiem iepriekš un kurš uzskatāmi parāda, ko Lembergs ir un ko nav atzinis, gan 2011. gada 9. septembrī portālā Delfi publicētu rakstu, kas savukārt uzskatāmi parāda, cik būtisks "jaunums" ir Nekā Personīga nule "atklātais".

"Lembergs amatpersonas deklarāciju papildinājis ar arestētās mantas sarakstu, taču par savu to neatzīst (pievienots Lemberga komentārs)

www.DELFI.lv

09.septembris 2011 05:36

Ventspils mērs Aivars Lembergs Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pavasarī iesniedzis papildus paskaidrojumus valsts amatpersonas deklarācijai par 2010.gadu, tajos norādot Latvijas un ārzonu uzņēmumus, sakot, ka saskaņā ar apsūdzību, kurai viņš nepiekrīt, viņam tie jādeklarē kā savi.

Šo pirmdien Rīgas apgabaltiesā prokurors Juris Juriss lūdza tiesu lietas materiāliem pievienot Lemberga kārtējai valsts amatpersonas deklarācijai par 2010.gadu pievienotos papildus paskaidrojumus uz piecām lapām. Šos papildinājumus Lembergs VID iesniedzis 31.martā.

Prokurors pauda valsts apsūdzības viedokli, ka šāda paskaidrojuma iesniegšana ir vērtējama kā apsūdzētā Lemberga faktiskā vainas atzīšana vismaz daļā no viņam inkriminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, piebilstot, ka tagad ir Lemberga un viņu aizstāvju ziņā vai atzīt apsūdzību daļā arī juridiski. Rīgas apgabaltiesa skata krimināllietu, kurā Lembergs apsūdzēts par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās un citiem noziegumiem.

Lembergs tiesā neiebilda par paskaidrojumu pievienošanu lietas materiāliem, taču noliedza to, ka ar tiem būtu atzinis vainu apsūdzībās. Viņš skaidroja, ka, uzņēmumus norādījis, jo tie minēti apsūdzībās, kurām viņš nepiekrīt.

Kā portālu "Delfi" informēja avots, kurš ir redzējis  Lemberga paskaidrojumu VID, tajā teikts: ar procesa virzītāja lēmumu ir uzlikts arests virknei mantas un citiem līdzekļiem, apsūdzētājiem uzskatot, ka tā ir viņa manta. Tāpēc par tās nedeklarēšanu Lembergam uzrādīta apsūdzība. Paskaidrojumos viņš norādījis, ka atbilstoši apsūdzībai, kurai viņš nepiekrītot, Lembergam jādeklarē sekojoša manta.

Deklarācijas paskaidrojumos Lembergs norādījis visas ārzonu kompānijas, par kuru nedeklarēšanu viņam uzrādīta apsūdzība un, par kurām iepriekš Anglijas tiesa lika viņam zvērēt. Starp paskaidrojumos norādītājiem ārzonas uzņēmumiem ir, piemēram, "Kaywood", "Hinch", "Euridice", "Ost Services AG", "Yelverton" un citas. Lembergs norādījis arī ārvalstīs noguldītos finanšu līdzekļus, kuriem arī saskaņā ar apsūdzību un "bēdīgi slaveno" šī pavasara Londonas tiesas "iesaldēšanas rīkojumu", uzlikts arests.

Lembergs paskaidrojumos norādījis arī Latvijā arestētos uzņēmumus  AS "Baltijas Ekspresis", AS "Kālija parks", AS "Venceb", AS "Ventbunkers", AS "Ventspils Tirdzniecības osta", AS "Baltic Coal Terminal" un citus.

Iepriekš ziņots, ka Uzņēmumu reģistrs (UR), izpildot Anglijas tiesas lēmumu par lieguma noteikšanu kapitāldaļām, kuru iespējamais patiesais labuma guvējs ir Lembergs,  uzlika aizliegumu jebkādā veidā atbrīvoties, rīkoties vai samazināt vērtību jebkuriem viņa aktīviem minētajās kapitālsabiedrībās. SavukārtRīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izpildījusi Latvijā Lielbritānijas tiesneša lēmumu - iesaldēšanas rīkojumu par Lembergam piederošo aktīvu arestu, attiecinot to arī uz Latvijā esošajiem Lemberga aktīviem.

VID portālam "Delfi" norādīja - izvērtējot   Lemberga 31.martā iesniegtos paskaidrojumus pie kārtējās valsts amatpersonas deklarācijas par 2010.gadu, konstatēts, ka tie satur informāciju, kas norādāma valsts amatpersonas deklarācijas nepubliskojamajā daļā, un tādējādi nav publiski pieejami.

Lembergs, piektdien komentējot ziņu, norādīja: "Šī informācija ir klaji nepatiesa, jo, lai amatpersonas deklarācijas pārbaudītājus no VID neietekmētu nemitīgās spekulācijas ap it kā man piederošu mantu, es vienkārši VID skaidroju, kāpēc es nedeklarēju to mantu, kura ir arestēta kriminālprocesa ietveros it kā man piederoša".

"Tā VID es skaidroju, ka "ar procesa virzītāja lēmumu ir uzlikts arests virknei mantas un citiem līdzekļiem, norādot, ka tā ir mana manta." Es skaidri un gaiši pasaku, ka procesa virzītāja viedoklis par mantas piederību "nesaskan ar manu viedokli". Tāpat es paskaidroju, ka "procesa virzītājs sniedzis informāciju par augstāk norādītās mantas piederību man, taču nav uzrādījis nevienu dokumentu, kas pierādītu minēto informāciju. Strīds par mantas faktisko piederību netieši tiks risināts kriminālprocesa ietvaros"," portālam "Delfi" Lembergs skaidroja deklarācijai pievienoto paskaidrojumu būtību.

"Tādējādi no maniem VID iesniegtajiem paskaidrojumiem nekādi nevar secināt, ka es esmu deklarējis kriminālprocesa ietvaros arestēto mantu, nedz arī to, ka šo mantu es "atzītu" par savu," komentēja Lembergs.

Nosūtītajā paziņojumā Lembergs bilst: "Savukārt uzskatīt, ka, iesniedzot šos paskaidrojumus VID, es esmu daļēji atzinis izvirzīto apsūdzību, var tikai cilvēks, kurš ir nekompetents vai arī nodarbojas ar slēptu politisko aģitāciju kādas politiskās partijas/partiju apvienības interesēs astoņas dienas pirms Saeimas vēlēšanām."

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Lembergam Lielbritānijas tiesā uzdots atklāt savus īpašumus, "vienalga, vai tie ir uz viņa vārda, vai nē, un vai tie ir viņam individuāli piederoši vai kopīpašumā". Tas bija teikts 13.aprīlī pieņemtajā prasības nodrošinājuma lēmumā jeb britu juridiskajā terminoloģijā "iesaldēšanas rīkojumā". Šis lēmums pieņemts tiesas procesā "Antonio Gramsci Shipping" un citas pret "Recoletos Ltd." un citiem. Šajā rīkojumā minētie uzņēmumi  ir tie paši, kurus Lembergs norādījis VID deklarācijas paskaidrojumos."

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...