Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Lidojumus nomaina aploksnes. Nu, un?

Armands Puče, la.lv
18.03.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Jaunās Vienotības” aploksnes ir viena no skaistākajām pieturzīmēm, ja runājam par politisko procesu un atbildību. Esot pie varas piecpadsmit garus gadus un faktiski veidojot visu, kas Latvijas valsti šobrīd raksturo kā tautsaimniecības brālīti/trusīti – salīdzinājums, piemēram, ar tīģeri vai lauvu te nevietā –, jebkurš šāda lieluma nesmukums var satricināt partijas klavieres ar tālejošām sekām. Un tomēr pārvaicāsim – vai tiešām var?

Deva vai nedeva naudu aploksnē, maksāja vai nemaksāja nodokļus – tam nav nekādas nozīmes. Svarīgs ir apstāklis, ka par to runā “Jaunās Vienotības” ilggadējs partijas biedrs. Kāpēc viņš neko neteica agrāk? Vai viņam ir kādi pierādījumi? Iespējams, cilvēks vienkārši gaidīja, ka arī uz viņa galda tiks nolikta kotlete, un, kad tas tomēr nenotika – cēlās kājās…

Sašutums no partijas elites, ka tā tiek grauta partijas reputācija, ir godīgs, jo patiešām – šādas apsūdzības neizskatās pēc sniegpulkstenīšiem no sirds. Tajā pašā laikā – ja viens no partijas tik nesmuki stāsta un visi pārējie saka, ka tā nav taisnība, tad – kāds taču melo, vai ne? Ja melo vecbiedrs, tad viņš ir jāved uz tiesu vai jāliek pie kauna staba. Ja melo partija, tad “Jaunajai vienotībai” ir jāpazūd no sabiedriski politiskās dienas kārtības.

Vēstulē, ko pagājušā gada decembrī no trauksmes cēlāja saņēma Valsts ieņēmumu dienests, neesot bijusi “norādīta konkrēta pārkāpuma informācija”. Tad jāvaicā – ko tagad mēģinās izmeklēt KNAB, kas it kā svaigi pieslēdzies? To pašu nekonkrētību? Un, ja KNAB tagad šo izmeklēs un atklās – ko tas stāstīs par VID izmeklējumiem? Bet, ja KNAB pateiks to pašu, ko pateica VID – ko tas vēstīs par tiesību sargājošo institūtiem kopumā? Koordināciju taču neviens nav atcēlis. Tāpat kā nav atcelta nesakarīga valsts līdzekļu šķērdēšana.

Bet pēc prāta tagad tā sanāk – ka KNAB pieslēdzas, lai kaut ko nesakarīgi skenētu. Jūs, ko – neticat VID atzinumiem? Vai tomēr – tieši tā arī izskatās “Jaunās Vienotības” ieviestais valsts pārvaldes modelis. Visos līmeņos! Atbildības imitācija iet kopā ar uzdoto darbu pantomīmu. Ķermeņa kustības ir nosacītas – vairojot iztēli.

Nu, labi – pieņemsim, ka “Jaunā Vienotība” ir sašutusi par šo publisko, viņuprāt, apmelošanu. Bet – kāpēc viņi nav sašutuši par finanšu nozares kapitālo remontu, par ko atklāti smejas un nopūšas ASV vēstnieks Latvijā? Viņš arī kādu apmelo? Kāpēc partija nav sašutusi par to, ka cilvēks, kas šos kapitālos mēslus savārīja, tagad ir iekārtojies ļoti labā apmaksātā darbā valsts kapitālsabiedrībā? Kāpēc “Jaunās vienotības” ministri nav sašutuši par to, ka ar premjeres svētību tiek dibināta tematiskā komiteja par “Rail Baltica” projekta jautājumiem, lai gan šāda komiteja jau bija izveidota agrāk? Un kas no tās pirmās reizes sanāca – Kariņa vadībā?

Vai “Jaunajai vienotībai” nav kauna, ka 2024. gada janvārī valdība apstiprina Valsts civilās aizsardzības plāna atjaunoto redakciju, bet 2024. gada 6. martā Valsts kontrole uzraksta ziņojumu, ka – Civilās aizsardzības sistēma būs jāpārbūvē? Paliekot tupat pie Valsts kontroles – ja viņi veido ziņojumu par bēdīgi slavenajiem lidojumiem, bet Valsts kanceleja tagad šo ziņojumu apstrīd, tad kāpēc nav vadošās partijas sašutuma par birokrātijas bumbulēšanu?

Tad ir jāsit kāds Valsts kontrolē vai – kāds, kas strādā Valsts kancelejā. Jo nevar taču tā būt, ka Valsts kontrole strādā savā nodabā, atslābuši. Var? Tad kāpēc tas tiek pieļauts? Un, ja šo lidojumu pārskata audits aizņem tik garus mēnešus – no pirmajām salnām novembrī līdz pirmajiem atkušņiem martā, jums neliekas, ka kāds te vienkārši nodarbojas ar sabotāžu?

Ja tieslietu ministre no “Jaunās vienotības” par kaut ko ir sašutusi aplokšņu algu gadījumā, kāpēc viņa nav sašutusi par gadījumiem, kad valsts amatpersonas var mierīgi nenodeklarēt 300 000 eiro, ko iemet kādā darījumā starp privātajiem uzņēmējiem? Kāpēc nedzird sašutumu par VID bijušo darbinieku, kas dažus gadus pēc atvaļināšanās no dienesta deklarācijā uzrādītos piecus stabus pārvērtis lielā citronkokā – kas vairs nav jādeklarē… Kāpēc tieslietu ministre nav sašutusi, ka zvērinātie revidenti netiek galā ar uzdevumu, lai atklātu negodīgos uzņēmējus, kas sadarbojas ar Krievijas fašistiem? Šo kārtību speciāli ieviesa tādu, lai revidentus varētu izmantot, uzpirkt, piekukuļot, vai – tā gadījās… Kur sašutums?

Un, ja valsts no baznīcas mums ir šķirtas, tad kāpēc nav šķirts no katoļu baznīcas valsts budžets? No tā ik gadus nezin kāpēc debesīs braucējiem nodod simtiem tūkstošus eiro, lai notiktu vienas reliģiskas grupas rituālais pasākums. Vai tas nozīmē, ka man neatteiks no budžeta, ja es iekopšu savu svētvietu – uz pāris laukakmeņiem? Kur aspteidzošais JV sašutums par gaidāmo “Indexo” banku, kur viens no akcionāriem ir gadiem pildījis krievu oligarhu lūgumus – pat atradies ar viņiem kopā vienās kompānijās? Kur sašutums par “Latvijas gāzes” padomi, kas pilna ar Krievijas noziedzīgā režīma sulaiņiem, bet – kas joprojām var brīvi strādāt kapitālismā un šeit iegūto naudu izmantot nogalināšanas operācijās Ukrainā?

Kur “Jaunās vienotības” vadošā sastāva sašutums par viņu pašu iedibinātajām padomēm – vai tās slimnīcas, augstskolas vai valsts zaru būdas? Vai tad joprojām nepielec, ka visas šīs izdomātās institūcijas ir gluži vienkārši liekēži – bez tām var iztikt! Kur JV sašutums par darba spēka nodokļu nekonkurētspēju, ja salīdzinām ar Lietuvu un Igauniju? Kur sašutums par tiesu procesiem, kas velkas gadiem, kur sašutums par Finanšu ministrijas attiecīgo departamentu nespēju uzraudzīt pašvaldību finanses – jo ir tādi darbinieki, kam tas ir jādara pēc amata apraksta. Tas ir “Jaunās vienotības” ieviestais cinisms, ka “viņi dejoja vienu vasaru”, a – kas pēc tam, kas pēc tam… Nekas. Dejo citu vasaru. Un tā uz priekšu.

Ja nekas nenotiks ar aplokšņu skandālu – tādā ziņā, ka partijai neko nepiešūs –, sabiedrībai jau arī būs vienalga. Tāpat kā tai būs vienalga, ja atklāsies, ka tomēr noziegums ir noticis. Nu, un?

“Jaunās vienotības” gadījumā pat neder teiciens – nāks lielāki s...di, šitie aizmirsīsies… Jo s...du lielums viņu gadījumā ir tikai skaitlis, ko vienmēr segs nevis ar kādu atbildīgo, kas nav padarījis darbu, bet – ar valsts budžetu, kas partijai pieejams neierobežoti. Jau gadiem…

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...