Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kriminālprocesu, kas sākts saistībā ar to, ka bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni nenodod tā dēvētajā Lemberga lietā arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, ir pārņēmusi cita Valsts policijas (VP) struktūrvienība, jo VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldē šovasar veiktas “strukturālās pārmaiņas”.

Par to “Pietiek” informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte, atbildot uz virkni jautājumu, kas tika nosūtīti VP  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 2. nodaļas priekšniekam Vitālijam Polovinskim.

“Saprotam interesi, tomēr…”

Bet tieši V. Polovinskim jautājumi tika uzdoti tāpēc, ka iekšlietu ministrs Kristaps Eklons “Pietiek” informēja, ka t.s. Meroni kriminālprocesu no VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas pārņēmusi V. Polovinska vadītā ENAP 2. nodaļa. Savukārt, lai iegūtu kādas konkrētākas ziņas, ministrs aicināja vērsties pie procesa virzītāja.

Ņemot vērā, ka no ENAP 2. nodaļas darbiniekiem publiski zināmi tikai šīs nodaļas priekšnieka kontakti, sekojot ministra aicinājumam, “Pietiek” vaicāja V. Polovinskim:

“Kāpēc 2021. gada 3. augustā uzsāktais kriminālprocess Nr. … tika pāradresēts Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļai? Vai tas nozīmē, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde nespēja šo kriminālprocesu objektīvi izmeklēt?

Vai procesa virzītājs šajā lietā esat Jūs pats vai kāds no Jūsu vadītās nodaļas izmeklētājiem?”

Atbildi sniedza nevis minētais VP nodaļas priekšnieks, bet gan VP Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece S. Grāvīte: “Šī kriminālprocesa izmeklēšanu ir pārņēmusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa. Tas ir noticis Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes strukturālo pārmaiņu rezultātā (https://www.vp.gov.lv/lv/jaunums/valsts-policijas-strukturalas-reformas-parmainas-galvenaja-kriminalpolicijas-parvalde), attiecīgi kriminālprocesu pēc piekritības pārņemot ENAP. Kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana.

Saprotam interesi par izmeklēšanas gaitu, tomēr šobrīd, lai nekaitētu procesa sekmīgai virzībai, izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.”

“Aktīva izmeklēšana” jau vairāk nekā gadu

Tādējādi bez atbildes palika ne tikai “Pietiek” jautājums, kura konkrēta VP amatpersona konkrētajā kriminālprocesā šobrīd ir procesa virzītājs, bet arī šādi jautājumi:

„Vai kriminālprocesā ir nopratināts bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni? Ja ir nopratināts, tad vai viņš uz pratināšanu ieradās Latvijā, jeb izmeklētāji brauca pie viņa uz Šveici (vai uz Grieķijas salu Krētu, vai varbūt uz kādu citu “jurisdikciju”)?

Kāds statuss kriminālprocesā šobrīd ir R. Meroni?

Vai aizdomas par Rīgas apgabaltiesas lēmuma nepildīšanu krīt uz vienu vai vairākām personām?”

Droši vien plašākam lasītāju lokam jāpaskaidro, kāpēc cita starpā uzdots arī pēdējais jautājums.

Varētu rasties jautājums, vai tiešām kādam nav saprotams - ja arestētā manta glabāšanā 2007. gada beigās tika nodota tolaik vēl Šveices advokātam R. Meroni, tad viņš un tikai viņš var būt atbildīgs par šīs mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā uzreiz pēc 2020 gada 17. augusta, kad Rīgas apgabaltiesa pieņēma attiecīgu lēmumu?

Nē, izrādās, te nebūt nekas nav pašsaprotams.

Kam no Meroni labās atmiņas bail?

“Pietiek” jau rakstīja, ka pēc tam, kad pirms vairāk nekā diviem gadiem ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu it kā juridiski (bet ne praktiski) t.s. Lemberga lietā arestētās mantas glabāšana tika atņemta R. Meroni, viņš sācis sniegt rakstiskas liecības, kurās viens no šokējošiem motīviem ir – vismaz daļa no arestētās mantas sen jau nemaz neatrodas pie R. Meroni, bet gan Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā!

Tāpat “Pietiek” jau vairākkārt ir rakstījis, cik R. Meroni ir laba atmiņa un cik precīzi sakārtota dienaskārtības fiksēšanas un iegrāmatošanas kārtība, un kā viņa liecības ir ietekmējušas vēl ne pārāk sen Latvijā visvarenu un pilnīgi neaizskaramu amatpersonu – Ģenerālprokuratūras prokurora Anda Mežsarga un Satversmes aizsardzības biroja iekšējās drošības struktūrvienības vadītāja Aigara Sparāna – likteņus.

Bet, ja R. Meroni liecības ir patiesas un arestētā manta – vairāku ārvalstu kompāniju akciju sertifikātu oriģināli – tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad rodas aizdomas par to, ka LR Ģenerālprokuratūras prokurori ir maldinājuši tiesu vismaz par to, kur reāli atrodas arestētā manta. Uz šīs maldības pamata Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģija pirmās instances spriedumā vienkārši ir nokopējusi prokuroru sarakstītos dokumentus un tādējādi zaudējusi objektivitātes plīvuru acīmredzami un pierādāmi.

Turklāt, ja R. Meroni ir taisnība, tad rodas vesela gūzma jautājumu, starp kuriem galvenais ir – ja ārvalstu kompāniju akciju sertifikāti tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad kā ir iespējams, ka R. Meroni mierīgi turpina kontrolēt visus Ventspils tranzītbiznesa lielākos uzņēmumus (piemēram, kā liecina datu bāze “Firmas.lv”, vēl šā gada jūnijā mainot AS “Ventbunkers” padomi), kas ir iespējams tikai tad, ja viņš kontrolē arī šo uzņēmumu kontrolpaketes īpašniekus - ārvalstu kompānijas, kurās kaut kas (reālas akcijas, uzrādītāja akcijas, patiesā labuma guvēja tiesības u.tml.) ir arestēts?

Tas nav iespējams, ja akciju sertifikātu oriģināli atrodas LR Ģenerālprokuratūrā.

Cita iespēja – LR Ģenerālprokuratūras prokurori izsniedz R. Meroni šos akciju sertifikātus, lai viņš varētu nobalsot attiecīgās akcionāru pilnsapulcēs un tad paņem šos sertifikātus atpakaļ “krimināllietas materiālos”.

Ja kaut kas tāds tiešām būtu iespējams, tad kriminālprocess par arestētās mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, šķiet, būtu jāvirza ne tikai pret R. Meroni, bet arī pret visiem citiem mantas “nenodevējiem” – tostarp pret LR Ģenerālprokuratūras prokuroriem.  

Tāpēc tāds pēdējais jautājums.

“Strukturālās pārmaiņas” t.s. Meroni kriminālprocesu “strukturāli” neskar

Kādas tad “strukturālās pārmaiņas” šovasar ir notikušas VP Galvenajā  Kriminālpolicijas pārvaldē un tai pakļautajās struktūrvienībās, un kā  šīs “strukturālās pārmaiņas” teorētiski varēja ietekmēt “Meroni kriminālprocesa” izmeklēšanu? 

Pārmaiņas veiktas šovasar un “faktiski stājušas spēkā ar šī gada 1. augustu,” teikts oficiālā VP paziņojumā.

Izmaiņu būtība oficiāli formulēta šādi: “Līdz ar pārmaiņām Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pakļautībā ir septiņas pārvaldes, no kurām katra specializējas konkrētu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un novēršanā, kā arī viens birojs.”

Savukārt attiecībā uz divām pārvaldēm, kas viena otrai “pēc piekritības” (?!) esot nodevušas šeit aprakstīto tā dēvēto Meroni kriminālprocesu, oficiālā paziņojumā ir teikts:

“Lai nodrošinātu efektīvāku smagās un organizētās noziedzības apkarošanu ir apvienotas līdzšinējās VP GKrPP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde un Kriminālizmeklēšanas pārvalde, izveidojot VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida nozieguma apkarošanas pārvaldi.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes struktūrā paliek divas nodaļas, kurām piekritīga tādu noziegumu, kā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un noziegumu finanšu sistēmā izmeklēšana, kā arī krāpšanu, piesavināšanās, viltotas naudas izgatavošanas un izplatīšanas, noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi izmeklēšana un autortiesību pārkāpumu izmeklēšana nelicencēta audiovizuālā satura (TV) jomā.”

No šiem oficiāliem paziņojumiem var secināt tikai to, ka šeit aprakstītais kriminālprocess nav palicis kaut kur reorganizētās struktūrvienības jaunos veidojumos, bet gan tiešām nodots pilnīgi citai VP struktūrvienībai.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...