Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!

Bet tajā visā ir savs milzīgs labums. Skatieties tālāk par šiem nepārdomātajiem un šobrīd ne ar ko nepamatotajiem publiskajiem izteikumiem.  Tūliņ, jau pavisam drīz, būs skaidrs, ka aptuveni divas trešdaļas darbu, ko ierēdņi dara, nevienam valstī patiesībā nevajag un ka bez tā visa var mierīgi dzīvot un iztikt. Tas gan nemazinās to skaitu, un algas arī nemazināsies. Tūliņ būs pavisam skaidrs, ka polittūrisma ceļojumi ir bijuši bezjēdzīga naudas šķiešana lielā apmērā. Bet būs vieglāk nogriezt finālā, kad Kariņš kritīs. Un kritīs, ticiet man.

Par 2x2 jeb par pirkstiem gaisā. Es nesaprotu. Pludmales volejbolu pludmalē divi pret divi spēlēt nedrīkst, bet CSDD rindās drīkst pa 40 vai cik tur cilvēkiem? Pie veikaliem, Kariņa kungs, varbūt nu tīri “profilaksei” paņemiet reidā kādu “urļiku” kompāniju un ielieciet piespiedu karantīnā? Pāris tādi profilaktiski reidi un sižets TV? Būs gan PR, gan vismaz jēga no tā PR. Vai arī - varbūt atceliet tos sodus autostāvvietām pie veikaliem, ja nav ievadīts automātā mašīnas numurs? Tagad ir tā - vari izvēlēties, saņem sodu vai arī ievadi automašīnas numuru automātā un balvā saņem C19.

Tas, ar ko lepojas veselības ministre un kam piebalso mediji, - ka mums ir labāk nekā kaimiņiem. Mēs esam kaut kādā čempionātā? Vai arī ministre to uztver kā dalību Olimpiskajās spēlēs? Olimpiskās spēles, starp citu, nenotiks šogad.

Svarīgi ir kas cits. Proti, svarīgi ir tas, ko mēs darām, lai pēc iespējas labāk sabalansētu pasākumus, kuri vērsti uz epidēmijas ierobežošanu un ekonomikas iesaldēšanu/uzsildīšanu. Viņķelei ir jāskatās uz to, vai pasākumi epidēmijas dinamikas apslāpēšanai dod rezultātus vai ne, kā arī uz to, vai ir samazināts aktīvo gadījumu skaits vai nav. Nevis jāsalīdzinās ar citām valstīm. Katrai valstij ir citāda pieeja, citi apstākļi, un daudzām ir neskaitāmas reizes labāki drošības spilveni ekonomikai.

Tādēļ, ja aktīvo slimības gadījumu skaits ir samazinājies (vēlreiz jautājums, cik ir izveseļojušies?) un jauno dinamika ir izlīdzsvarota, tad jau tagad ir jādomā par sabalansētiem ekonomikas atsaldēšanas/uzsildīšanas pasākumiem. Ceru, ka tā tiek darīts un par to šodien mūs informēs Kariņš. Bet mani māc bažas, ka 2x2 ir kaķim zem astes. Tas nav visaptverošs plāns medicīnai un ekonomikai, tas ir tikai PR.

Ko mēs lasām medijos? Ka ASV viss ir bēdīgi, ka Tramps ir “slikts”, piemēram. Bet vai mēs varam izlasīt ASV atbalsta plānu ekonomikai? Nē, nevaram. Labs un detalizēts ASV Covid palīdzības programmas pārstāsts saprotamā valodā pieejams, piemēram, šeit: https://www.morse.law/news/a-plain-language-guide-to-the-cares-act. Vēl viena lieta. ASV aplūko situāciju, ka nomirt var ap 200 tūkstošiem. Pieņemsim, ka salīdzinoši Latvijā tas būtu 1 tūkstotis. Latviju ik mēnesi daudzus gadus pamet vairāk cilvēku. Gadā Latvijā nomirst ap 14 cilvēkiem no tūkstoša.

Protams, es negribu būt cinisks. Bet šobrīd ir svarīgi nevis salīdzināt, cik saslimst ārzemēs, bet kāda dinamika ir šeit. Cik mums atrodas intensīvās terapijas nodaļā? Cik man ir teikuši avoti, tad tie esot trīs cilvēki. Vai šādā situācijā ir pamats apturēt visu pārējo medicīnu, un vai negatīvās blaknes tamdēļ neveidojas vairāk citos segmentos? Cik ilgi plānoti šie ierobežojumi, un kuri rādītāji būs pamats ierobežojumu atcelšanai? Aptuveni kādos termiņos Viņķele un premjers Kariņš to redz?

Tie ir jautājumi, par kuriem publiski jārunā ministrei un premjeram. Un attiecīgi jāpieņem lēmumi. Vienkārša iemesla dēļ - neziņa nogalina ne tikai veselību, bet arī ekonomiku.

Ko ar to visu gribu teikt. Veselība ir svarīga, bet mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām. Tādēļ pasākumu plānam ir jābūt tādam, lai, bēgot no vilka, neuzskrietu lācim. Sabalansētam. Tieši tāpēc rakstu, rakstu un turpināšu rakstīt. Jo tas ir veids, kā veidot sabiedrisko domu. Un sabiedriskai domai ir spēks spiest uz valdību pieņemt racionālus, nevis PR lēmumus.

Starp citu, eksistē arī alternatīvi viedokļi. Un tos ir vērts apskatīt.

Kāpēc Zviedrijā ir citādi un kāpēc šobrīd izskatās, ka zviedri vismaz pagaidām vinnē? Šis teksts būs divu ne manis rakstītu komentāru apvienojums ar manām piezīmēm.

1. Zviedrijā var izdarīt to, ko citur nevar. Vesela rinda faktoru, kas Zviedriju atšķir no citiem. Disciplīna un paklausība likumam, zviedri nedzīvo pie mammas kā itāļi vai spāņi, ģeogrāfija, kvm uz vienu iedzīvotāju utt.

2. Otrs ieraksts no Zviedrijā dzīvojoša latvieša. “Zviedrijas Sabiedriskās veselības aģentūras analītiskās daļas vadītāja Lisa Brouversa: “Es uzskatu, ka visa kritika Zviedrijai ir balstīta uz bailēm un, iespējams, ar cerību, ka situācija kaut kā mainīsies un kļūs skaidrāka. Es domāju, ka mūsu kritiķi neskatās nākotnē. Smagajiem pasākumiem, ko veikušas daudzas valstis, nav pamatota argumenta. Tas nav saprātīgi. Mēs vairākus gadus nevaram izolēt sabiedrību, cilvēku kontaktus, transportu un sociālās attiecības. Tas nav iespējams. Es nedomāju, ka tas ir pat vēlams. Ekonomika piedzīvos pilnīgu sabrukumu ilgi pirms uzvaras pār epidēmiju."

Zviedrijas epidemologs  Anders Tegnell: “Zviedrijā lielākā daļa cilvēku varas iestāžu ieteikumus uzskata par ļoti skaidriem padomiem. Zviedrijā ir senas tradīcijas ievērot varas iestāžu ieteikumus. Mums nav jāpieņem likumi, lai cilvēki ievērotu ieteikumus. Katrai valstij jādara tas, ko tā uzskata par vajadzīgu".

Kā ir šeit uz vietas? Ļoti normāli - ja pirmajās dienās no plauktiem arī pazuda viss tualetes papīrs (ne griķi) un liels daudzums saldēto produktu (ne griķi), tad tikai tāpēc, ja nu gadījumā jāpaliek pašizolācijā (un zviedri ir ļoti likumpaklausīgi), tad tās ir preces, kuru neesamība radīs diskomfortu, bet zviedrs neies apdraudēt citus. Visi, kuriem darba specifika to atļauj - strādā no mājām, rezultātā sabiedriskais transports ir patukšs, un sastrēgumi neveidojas pat ierastajās 35Kr stundās. Šeit viss "ož" pēc tā, ka, pilnīgi iepējams, Zviedrija uz kādu laiku kļūs par ES vadošo ekonomiku.

Vēl kā pluss Zviedrijai jāmin fakts, ka tā neatrodas eirozonā (paldies mūsu Laimes Lāčukam, kurš, grozot statistikas datus, atbrīvoja LV no latiņa, tādā veidā tautu padarot par mūžīgiem nabagiem), ka rezultātā krona ir diezgan stipri izlaidusi gaisu, kas padara dārgākas importa preces, kā rezultātā ievērojami palielinās vietējo ražojumu noiets.

Degvielas cena mainās atbilstoši biržas cenai, nevis kā Latvijā - nemainās, jo kartelis tā nevēlas. Tātad degvielas cena kritusi no 17Kr par litru līdz 14Kr par litru, ja ņem vērā arī kronas kritumu, tad degvielas cena kritusi no EUR 1,62 uz EUR 1,22 par litru, turklāt vienas dienas laikā - šeit neviens neaizbildinās ar agrāk "piepirktiem krājumiem".”

Secinājuma vietā viena piezīme no Covid19 slimnieka Latvijā. “Maza temperatūra, divas dienas lauza kaulus, sāpēja muskuļi, sievai sāpēja acu āboli, kakls nedaudz, klepus praktiski nebija. Interesanti, ka ne visur ģimenē visi aplīp ar Covid, piemēram, sievai diagnosticē Covid19, vīram nē.”

Nepārstresojiet! Stress Jums neko nepalīdzēs! Panika nav sabiedrotais! Labāk palīdziet Kariņam pieņemt gudrus lēmumus. Mostieties un spiediet uz to! Visi kopā mēs to varam izdarīt!

Krišjāni! Kariņ! Latvijas valdības pašizolācija atgādina strausu, kas laiku pa laikam izvelk galvu no smiltīm, lai dotu pienesumu personīgajam PR. Un viss. Diemžēl. Paskaidrošu. Viņķeles pašslavināšanās un līdzskrējēju (vai pašu partijas algotu piāristu) aplausi tviterī ir tam labs pierādījums. Bet ne par to.

Man patiesi ir vienalga, vai manas un citu opozīcijas deputātu idejas Jūs pasludināt par savām, bet beidziet spēlēt pozīciju un opozīciju! Šis nav īstais laiks ar nokavēšanos ņemt vērā to, ko rakstu savā feisbuka lentē, piemēram. Jūs tāpat to būsiet spiesti īstenot.

Mēs Jums pirms desmit dienām piedāvājām to, ko šodien lepni paziņojat kā savu. S... par to, ka to paziņojat par savu, bet Jūs pazaudējāt desmit dienas, lai palīdzētu cilvēkiem! Desmit sasodītas neziņas dienas, kas cilvēkus dzen izmisumā! Jums ir jāsaprot, ka visa opozīcijas un pozīcijas sadarbība ir no svara pat, ja Viņķeles kundzei nepatīk, ka es savā (!) soctīklā ierakstu, ka ministrei nepiedien krīzes laikā skrollēt tviteri un retvītot Delfi soctīklu redaktora pornoierakstus. Kariņa kungs, Jūs vadāt valsti vai spējat tikai pirkstus celt gaisā?

Un piemēram. Kas Jums šodien būtu jādara? Lasiet!

1. Izglītības ministre Ilga Šuplinska savukārt sacīja, ka svarīgi ir tas, ka cilvēki uzturas mājās. Vispārizglītojošajās skolās aizvadīta pirmā attālinātā mācību nedēļa un pašlaik iezīmējas vairākas prioritātes, viena no tām, kopā ar LPS tiek domāts, kā atbalstīs trūcīgos bērnu un kā panākt to, lai attālinātais mācību process nesaistās ar lieku stresu. Iztulkošu - tiek domāts par to, par ko bija jādomā skolēnu brīvdienu laikā! Tagad Šuplinskas kundze domās, kā “atbalstīt” trūcīgos bērnus. Varētu viņus atbalstīt, piemēram, morāli. Varētu tos bērnus atbalstīt, nosūtot latgaļu valodas mācību grāmatas. Varētu vēl kaut kā stulbi atbalstīt, galvenais kaut ko stulbu papļerkstēt par stresu. Tā ir reāla plānā galdiņa urbšana, Kariņa kungs.

2. Vai šis. Kaitseliit jeb igauņu versija Zemessardzei palīdz ar (1) karantīnas ievērošanas uzraudzību un pārtikas piegādi tiem, kuri atrodas karantīnā un ir saslimuši; (2) veic sabiedriskās kārtības uzturēšanu un kontroli cilvēku masu pulcēšanās vietās, īpaši brīvdienās, piemēram, Latvijā tas varētu būt Jūrmala, Saulkrasti, dabas takas; (3) sanitārā transporta dezinfekciju; (4) atbalsta funkcijas robežu apsardzībā. Kaitseliit arī kopumā nodrošina štāba funkciju valsts epidēmijas apkarošanai. Plāns ir panākt 2-3 nedēļu laikā prognozējamu slimojošo skaitu.

Manuprāt, tas izklausās, ka igauņiem ir plāns, pretstatā tam, ka vienīgais MK lēmums ir 2x2, kas nedarbojas. Un vēl, Kaitseliit kibernodaļa ir mobilizēta uzlabot e kool jeb ēskolas darbu. Tas ir tad, kad darbu kāds vada un kad ir plāns. Ja vienīgais plāns ir dublēt statistikas pārvaldi un SPKC preses relīzes, mēs uzzināsim, kas ir ģeometriskā progresija visai drīz. Starp citu, kur ir pazudis ministrs Pūce, vai vēl min pedāļus? Kāds ir plāns par pašvaldību darbu koordinēšanu un Rīgas saimniecību, kuru vada Pūces ieliktā un uzraudzītā administrācija?

3. Kariņa kungs! Jums nav plānošanas! Ir tikai PR! Un tas neder!

Valsts vadītājam ir skaidri jāpasaka sabiedrībai plāns, lai glābtu ekonomiku. Piemērs, ja būs 500 vai 1000 gadījumu (skaitļus saucu tikai kā piemērus, tie nav gramatiski jātulko), tad vispārīgā karantīna, ja 10000 tad citi pasākumi utt. Tas ļoti palīdzētu plānot un saprast valsts stratēģiju. Manuprāt, tas ir tas, kas pietrūkst. Sabiedrība ir neziņā!

Atgādinu, ka bija valdības sēde, bet, izņemot „2 cilvēki 2 metri”, netika pieņemts nekas būtisks. 1) Maskas, 2) dezinfekcija un 3) testēšana ir atzītas par metodēm, kuras strādā. Pilsēta pilna ar putekļiem, tīrītāji saņem dīkstāves pabalstus. Korejā, Ķīnā, Japānā visu laiku dezinficē publiskās vietas.

Gultas vietu skaita un ventilatoru, skābekļa aparātu apzināšana. Joprojām nesaprotu, cik tādu ir. Sabiedrība to saprot? Nē. Žurnālisti nevar vai negrib uzjautāt, ministre nespēj atbildēt, tikai bloķēt, jo neērti jautājumi.

Bijušo medicīnas darbinieku piesaiste, kā tiek plānota? Cik mediķu tagad ir uz līnijas, cik vēl potenciāli ir mobilizējami? Es neesmu dzirdējis neko konkrētu. Karā ir nepieciešama resursu plānošana un detaļu pārzināšana un uzraudzīšana, Kariņa kungs. Pagaidām to dara viens Perevoščikova kungs, bet tas jādara krīzes štāba vadītājam. Vajag epidemioloģijas inspektorus. Tie, cik saprotu, no pārslodzes “karas nost” darbā. Kur var dabūt papildus? Tie ir kā izmeklētāji. Sods par nepatiesu ziņu sniegšanu, un Jūsu balsts Kaimiņš ir labākais iespējamais piemērs sodīšanai. Publisks piemērs. Ja viņu sodītu, visi padomātu, jo cipars ieķertos smadzenēs.

Mazās karantīnas ir vēl viena metode, ka veic īpaši smagu reģionu satiksmes uzraudzību, ar piemēram paraugu noņemšanu pie izbraukšanas un iebraukšanas. Tā var būt pilsēta vai mikrorajons, piemēram, Jūrmala. Vienu vārdu sakot, pagaidām vienīgais, ar ko lepojamies, ka Igaunijā un Lietuvā ir vairāk saslimušo. Bet ne jau par to ir stāsts, Kariņa kungs!

Vēl daži jautājumi Kariņam, Viņķelei, valdībai kopumā un žurnālistiem.

1. Kāpēc Jūs joprojām neinformējat sabiedrību, cik ir izveseļojušies no Covid19? Tas taču ir tik būtiski šobrīd, kad sabiedrība tiek dzīta arvien lielākā stresā! Intervējiet tos, kuri ir izveseļojušies! Dodiet sabiedrībai cerību un nomieriniet to, nevis dzeniet dziļākā stresā. Stress pasliktina veselību, to taču saprot arī bez medicīniskas izglītības.

2. Kāpēc Jūs, valdība un žurnālisti, nestāstāt, kas ir jādara Covid19 slimniekam? Ar „paliec mājās” ir par maz! Kāpēc Jūs nestāstāt, kādas profilaktiskas darbības jāveic? Kas jāēd, kas jādzer, vai ir jāiet svaigā gaisā, kādi medikamenti jālieto? Cik daudz fiziskas aktivitātes un tā tālāk? Ko mums dod, ka saslimuši ir 300 vai cik tur? Ko tas reāli dod sabiedrībai? Bet ko dotu, ja no rīta līdz vakaram skaidrotu, kāds dzīvesveids cilvēkam jāpiekopj, būtu taču daudz labāk! Pirtī ir jāiet, rūdīšanās peldes jāpieņem? Cik kilometru jānoskrien, kādi vingrojumi jādara? Jūs to stāstāt, valdība un žurnālisti? Nē, bet tieši tas būtu jādara!

3. Jūs, valdība un žurnālisti, esat apkopojuši jaunākos Stenfordas, Kembridžas vai jebkura cita zinātniskā centra pētījumus un ieteikumus? Nē, Jūs dzenat stresā sabiedrību vēl dziļāk! Sabiedrības garīgā veselība cieš, piezogas citas slimības. Vai tad to citu slimību vairs nav?

4. Un pats galvenais jautājums. Kas ir cena, glābjot no Covid19? Ekonomiska cena ir viens. Bet arī, cik ir palielinājies pašnāvību skaits (un tas ir palielinājies, cik man vēsta no dienestiem, man datu nav, bet nav pamats maniem avotiem neticēt), infarkti, cik melanomas netiek ārstētas, cik ginekoloģiskas ārstniecības netiek veiktas, cik daudz darba pieaugums ir vai būs psihiatriem? Un tā tālāk? Circenes kundze precīzi uzdeva diagnozi - vidusauss iekaisums vai apendicīts tagad iet karantīnā?

Un tāpēc ir jautājums, vai Jūs, valdība, esat padomājuši par to, vai sekas no Covid19 ierobežošanas tā, kā Jūs to saprotat, nebūs tādas, ka no citām slimībām un likstām finālā nenomirst un necieš vairāk? Cik pareiza un samērojama ir Jūsu pielietotā PR taktika un pieņemtie lēmumi pēc būtības? Kur ir analītiskā žurnālistika? Jā, šoreiz te nav kādu par shēmotāju nosaukt (īpaši, ja tas ir no Vienotībai pretējas frontes), šoreiz ir jāparāda savas analītiķu spējas, spējas uzdot drosmīgus jautājumus un likt rakstus nevis klikšķiem, bet sabiedrības izglītošanas nolūkos.

Ar stresa, baiļu vai sensācijas politiku vai skaļiem virsrakstiem, cik saslimušo, nevienam netiek palīdzēts! Nekādā veidā! Ļaujiet ārstiem skaidrot un konsultēt publiski, dodiet ārstiem publisku platformu ministres Viņķeles vai premjera Kariņa vietā! Visiem ārstiem, ne tikai Ugam Dumpim, kurš cienījami dara savu lietu. Bet visiem. Mugurkaula vai sirds ķirurgiem, pulmonologiem, ginekologiem, ģimenes ārstiem, psihiatriem, jebkuram, visās nozarēs. Jo tas ir svarīgi, lai sabiedrība nesajuktu prātā neziņas, baiso virsrakstu un sensāciju vai neziņas politikas dēļ. Un neapturiet medicīnu, jo atsitiens var būt vai jau ir smagāks tieši noteikto ierobežojumu dēļ.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai izlasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...