Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!

Bet tajā visā ir savs milzīgs labums. Skatieties tālāk par šiem nepārdomātajiem un šobrīd ne ar ko nepamatotajiem publiskajiem izteikumiem.  Tūliņ, jau pavisam drīz, būs skaidrs, ka aptuveni divas trešdaļas darbu, ko ierēdņi dara, nevienam valstī patiesībā nevajag un ka bez tā visa var mierīgi dzīvot un iztikt. Tas gan nemazinās to skaitu, un algas arī nemazināsies. Tūliņ būs pavisam skaidrs, ka polittūrisma ceļojumi ir bijuši bezjēdzīga naudas šķiešana lielā apmērā. Bet būs vieglāk nogriezt finālā, kad Kariņš kritīs. Un kritīs, ticiet man.

Par 2x2 jeb par pirkstiem gaisā. Es nesaprotu. Pludmales volejbolu pludmalē divi pret divi spēlēt nedrīkst, bet CSDD rindās drīkst pa 40 vai cik tur cilvēkiem? Pie veikaliem, Kariņa kungs, varbūt nu tīri “profilaksei” paņemiet reidā kādu “urļiku” kompāniju un ielieciet piespiedu karantīnā? Pāris tādi profilaktiski reidi un sižets TV? Būs gan PR, gan vismaz jēga no tā PR. Vai arī - varbūt atceliet tos sodus autostāvvietām pie veikaliem, ja nav ievadīts automātā mašīnas numurs? Tagad ir tā - vari izvēlēties, saņem sodu vai arī ievadi automašīnas numuru automātā un balvā saņem C19.

Tas, ar ko lepojas veselības ministre un kam piebalso mediji, - ka mums ir labāk nekā kaimiņiem. Mēs esam kaut kādā čempionātā? Vai arī ministre to uztver kā dalību Olimpiskajās spēlēs? Olimpiskās spēles, starp citu, nenotiks šogad.

Svarīgi ir kas cits. Proti, svarīgi ir tas, ko mēs darām, lai pēc iespējas labāk sabalansētu pasākumus, kuri vērsti uz epidēmijas ierobežošanu un ekonomikas iesaldēšanu/uzsildīšanu. Viņķelei ir jāskatās uz to, vai pasākumi epidēmijas dinamikas apslāpēšanai dod rezultātus vai ne, kā arī uz to, vai ir samazināts aktīvo gadījumu skaits vai nav. Nevis jāsalīdzinās ar citām valstīm. Katrai valstij ir citāda pieeja, citi apstākļi, un daudzām ir neskaitāmas reizes labāki drošības spilveni ekonomikai.

Tādēļ, ja aktīvo slimības gadījumu skaits ir samazinājies (vēlreiz jautājums, cik ir izveseļojušies?) un jauno dinamika ir izlīdzsvarota, tad jau tagad ir jādomā par sabalansētiem ekonomikas atsaldēšanas/uzsildīšanas pasākumiem. Ceru, ka tā tiek darīts un par to šodien mūs informēs Kariņš. Bet mani māc bažas, ka 2x2 ir kaķim zem astes. Tas nav visaptverošs plāns medicīnai un ekonomikai, tas ir tikai PR.

Ko mēs lasām medijos? Ka ASV viss ir bēdīgi, ka Tramps ir “slikts”, piemēram. Bet vai mēs varam izlasīt ASV atbalsta plānu ekonomikai? Nē, nevaram. Labs un detalizēts ASV Covid palīdzības programmas pārstāsts saprotamā valodā pieejams, piemēram, šeit: https://www.morse.law/news/a-plain-language-guide-to-the-cares-act. Vēl viena lieta. ASV aplūko situāciju, ka nomirt var ap 200 tūkstošiem. Pieņemsim, ka salīdzinoši Latvijā tas būtu 1 tūkstotis. Latviju ik mēnesi daudzus gadus pamet vairāk cilvēku. Gadā Latvijā nomirst ap 14 cilvēkiem no tūkstoša.

Protams, es negribu būt cinisks. Bet šobrīd ir svarīgi nevis salīdzināt, cik saslimst ārzemēs, bet kāda dinamika ir šeit. Cik mums atrodas intensīvās terapijas nodaļā? Cik man ir teikuši avoti, tad tie esot trīs cilvēki. Vai šādā situācijā ir pamats apturēt visu pārējo medicīnu, un vai negatīvās blaknes tamdēļ neveidojas vairāk citos segmentos? Cik ilgi plānoti šie ierobežojumi, un kuri rādītāji būs pamats ierobežojumu atcelšanai? Aptuveni kādos termiņos Viņķele un premjers Kariņš to redz?

Tie ir jautājumi, par kuriem publiski jārunā ministrei un premjeram. Un attiecīgi jāpieņem lēmumi. Vienkārša iemesla dēļ - neziņa nogalina ne tikai veselību, bet arī ekonomiku.

Ko ar to visu gribu teikt. Veselība ir svarīga, bet mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām. Tādēļ pasākumu plānam ir jābūt tādam, lai, bēgot no vilka, neuzskrietu lācim. Sabalansētam. Tieši tāpēc rakstu, rakstu un turpināšu rakstīt. Jo tas ir veids, kā veidot sabiedrisko domu. Un sabiedriskai domai ir spēks spiest uz valdību pieņemt racionālus, nevis PR lēmumus.

Starp citu, eksistē arī alternatīvi viedokļi. Un tos ir vērts apskatīt.

Kāpēc Zviedrijā ir citādi un kāpēc šobrīd izskatās, ka zviedri vismaz pagaidām vinnē? Šis teksts būs divu ne manis rakstītu komentāru apvienojums ar manām piezīmēm.

1. Zviedrijā var izdarīt to, ko citur nevar. Vesela rinda faktoru, kas Zviedriju atšķir no citiem. Disciplīna un paklausība likumam, zviedri nedzīvo pie mammas kā itāļi vai spāņi, ģeogrāfija, kvm uz vienu iedzīvotāju utt.

2. Otrs ieraksts no Zviedrijā dzīvojoša latvieša. “Zviedrijas Sabiedriskās veselības aģentūras analītiskās daļas vadītāja Lisa Brouversa: “Es uzskatu, ka visa kritika Zviedrijai ir balstīta uz bailēm un, iespējams, ar cerību, ka situācija kaut kā mainīsies un kļūs skaidrāka. Es domāju, ka mūsu kritiķi neskatās nākotnē. Smagajiem pasākumiem, ko veikušas daudzas valstis, nav pamatota argumenta. Tas nav saprātīgi. Mēs vairākus gadus nevaram izolēt sabiedrību, cilvēku kontaktus, transportu un sociālās attiecības. Tas nav iespējams. Es nedomāju, ka tas ir pat vēlams. Ekonomika piedzīvos pilnīgu sabrukumu ilgi pirms uzvaras pār epidēmiju."

Zviedrijas epidemologs  Anders Tegnell: “Zviedrijā lielākā daļa cilvēku varas iestāžu ieteikumus uzskata par ļoti skaidriem padomiem. Zviedrijā ir senas tradīcijas ievērot varas iestāžu ieteikumus. Mums nav jāpieņem likumi, lai cilvēki ievērotu ieteikumus. Katrai valstij jādara tas, ko tā uzskata par vajadzīgu".

Kā ir šeit uz vietas? Ļoti normāli - ja pirmajās dienās no plauktiem arī pazuda viss tualetes papīrs (ne griķi) un liels daudzums saldēto produktu (ne griķi), tad tikai tāpēc, ja nu gadījumā jāpaliek pašizolācijā (un zviedri ir ļoti likumpaklausīgi), tad tās ir preces, kuru neesamība radīs diskomfortu, bet zviedrs neies apdraudēt citus. Visi, kuriem darba specifika to atļauj - strādā no mājām, rezultātā sabiedriskais transports ir patukšs, un sastrēgumi neveidojas pat ierastajās 35Kr stundās. Šeit viss "ož" pēc tā, ka, pilnīgi iepējams, Zviedrija uz kādu laiku kļūs par ES vadošo ekonomiku.

Vēl kā pluss Zviedrijai jāmin fakts, ka tā neatrodas eirozonā (paldies mūsu Laimes Lāčukam, kurš, grozot statistikas datus, atbrīvoja LV no latiņa, tādā veidā tautu padarot par mūžīgiem nabagiem), ka rezultātā krona ir diezgan stipri izlaidusi gaisu, kas padara dārgākas importa preces, kā rezultātā ievērojami palielinās vietējo ražojumu noiets.

Degvielas cena mainās atbilstoši biržas cenai, nevis kā Latvijā - nemainās, jo kartelis tā nevēlas. Tātad degvielas cena kritusi no 17Kr par litru līdz 14Kr par litru, ja ņem vērā arī kronas kritumu, tad degvielas cena kritusi no EUR 1,62 uz EUR 1,22 par litru, turklāt vienas dienas laikā - šeit neviens neaizbildinās ar agrāk "piepirktiem krājumiem".”

Secinājuma vietā viena piezīme no Covid19 slimnieka Latvijā. “Maza temperatūra, divas dienas lauza kaulus, sāpēja muskuļi, sievai sāpēja acu āboli, kakls nedaudz, klepus praktiski nebija. Interesanti, ka ne visur ģimenē visi aplīp ar Covid, piemēram, sievai diagnosticē Covid19, vīram nē.”

Nepārstresojiet! Stress Jums neko nepalīdzēs! Panika nav sabiedrotais! Labāk palīdziet Kariņam pieņemt gudrus lēmumus. Mostieties un spiediet uz to! Visi kopā mēs to varam izdarīt!

Krišjāni! Kariņ! Latvijas valdības pašizolācija atgādina strausu, kas laiku pa laikam izvelk galvu no smiltīm, lai dotu pienesumu personīgajam PR. Un viss. Diemžēl. Paskaidrošu. Viņķeles pašslavināšanās un līdzskrējēju (vai pašu partijas algotu piāristu) aplausi tviterī ir tam labs pierādījums. Bet ne par to.

Man patiesi ir vienalga, vai manas un citu opozīcijas deputātu idejas Jūs pasludināt par savām, bet beidziet spēlēt pozīciju un opozīciju! Šis nav īstais laiks ar nokavēšanos ņemt vērā to, ko rakstu savā feisbuka lentē, piemēram. Jūs tāpat to būsiet spiesti īstenot.

Mēs Jums pirms desmit dienām piedāvājām to, ko šodien lepni paziņojat kā savu. S... par to, ka to paziņojat par savu, bet Jūs pazaudējāt desmit dienas, lai palīdzētu cilvēkiem! Desmit sasodītas neziņas dienas, kas cilvēkus dzen izmisumā! Jums ir jāsaprot, ka visa opozīcijas un pozīcijas sadarbība ir no svara pat, ja Viņķeles kundzei nepatīk, ka es savā (!) soctīklā ierakstu, ka ministrei nepiedien krīzes laikā skrollēt tviteri un retvītot Delfi soctīklu redaktora pornoierakstus. Kariņa kungs, Jūs vadāt valsti vai spējat tikai pirkstus celt gaisā?

Un piemēram. Kas Jums šodien būtu jādara? Lasiet!

1. Izglītības ministre Ilga Šuplinska savukārt sacīja, ka svarīgi ir tas, ka cilvēki uzturas mājās. Vispārizglītojošajās skolās aizvadīta pirmā attālinātā mācību nedēļa un pašlaik iezīmējas vairākas prioritātes, viena no tām, kopā ar LPS tiek domāts, kā atbalstīs trūcīgos bērnu un kā panākt to, lai attālinātais mācību process nesaistās ar lieku stresu. Iztulkošu - tiek domāts par to, par ko bija jādomā skolēnu brīvdienu laikā! Tagad Šuplinskas kundze domās, kā “atbalstīt” trūcīgos bērnus. Varētu viņus atbalstīt, piemēram, morāli. Varētu tos bērnus atbalstīt, nosūtot latgaļu valodas mācību grāmatas. Varētu vēl kaut kā stulbi atbalstīt, galvenais kaut ko stulbu papļerkstēt par stresu. Tā ir reāla plānā galdiņa urbšana, Kariņa kungs.

2. Vai šis. Kaitseliit jeb igauņu versija Zemessardzei palīdz ar (1) karantīnas ievērošanas uzraudzību un pārtikas piegādi tiem, kuri atrodas karantīnā un ir saslimuši; (2) veic sabiedriskās kārtības uzturēšanu un kontroli cilvēku masu pulcēšanās vietās, īpaši brīvdienās, piemēram, Latvijā tas varētu būt Jūrmala, Saulkrasti, dabas takas; (3) sanitārā transporta dezinfekciju; (4) atbalsta funkcijas robežu apsardzībā. Kaitseliit arī kopumā nodrošina štāba funkciju valsts epidēmijas apkarošanai. Plāns ir panākt 2-3 nedēļu laikā prognozējamu slimojošo skaitu.

Manuprāt, tas izklausās, ka igauņiem ir plāns, pretstatā tam, ka vienīgais MK lēmums ir 2x2, kas nedarbojas. Un vēl, Kaitseliit kibernodaļa ir mobilizēta uzlabot e kool jeb ēskolas darbu. Tas ir tad, kad darbu kāds vada un kad ir plāns. Ja vienīgais plāns ir dublēt statistikas pārvaldi un SPKC preses relīzes, mēs uzzināsim, kas ir ģeometriskā progresija visai drīz. Starp citu, kur ir pazudis ministrs Pūce, vai vēl min pedāļus? Kāds ir plāns par pašvaldību darbu koordinēšanu un Rīgas saimniecību, kuru vada Pūces ieliktā un uzraudzītā administrācija?

3. Kariņa kungs! Jums nav plānošanas! Ir tikai PR! Un tas neder!

Valsts vadītājam ir skaidri jāpasaka sabiedrībai plāns, lai glābtu ekonomiku. Piemērs, ja būs 500 vai 1000 gadījumu (skaitļus saucu tikai kā piemērus, tie nav gramatiski jātulko), tad vispārīgā karantīna, ja 10000 tad citi pasākumi utt. Tas ļoti palīdzētu plānot un saprast valsts stratēģiju. Manuprāt, tas ir tas, kas pietrūkst. Sabiedrība ir neziņā!

Atgādinu, ka bija valdības sēde, bet, izņemot „2 cilvēki 2 metri”, netika pieņemts nekas būtisks. 1) Maskas, 2) dezinfekcija un 3) testēšana ir atzītas par metodēm, kuras strādā. Pilsēta pilna ar putekļiem, tīrītāji saņem dīkstāves pabalstus. Korejā, Ķīnā, Japānā visu laiku dezinficē publiskās vietas.

Gultas vietu skaita un ventilatoru, skābekļa aparātu apzināšana. Joprojām nesaprotu, cik tādu ir. Sabiedrība to saprot? Nē. Žurnālisti nevar vai negrib uzjautāt, ministre nespēj atbildēt, tikai bloķēt, jo neērti jautājumi.

Bijušo medicīnas darbinieku piesaiste, kā tiek plānota? Cik mediķu tagad ir uz līnijas, cik vēl potenciāli ir mobilizējami? Es neesmu dzirdējis neko konkrētu. Karā ir nepieciešama resursu plānošana un detaļu pārzināšana un uzraudzīšana, Kariņa kungs. Pagaidām to dara viens Perevoščikova kungs, bet tas jādara krīzes štāba vadītājam. Vajag epidemioloģijas inspektorus. Tie, cik saprotu, no pārslodzes “karas nost” darbā. Kur var dabūt papildus? Tie ir kā izmeklētāji. Sods par nepatiesu ziņu sniegšanu, un Jūsu balsts Kaimiņš ir labākais iespējamais piemērs sodīšanai. Publisks piemērs. Ja viņu sodītu, visi padomātu, jo cipars ieķertos smadzenēs.

Mazās karantīnas ir vēl viena metode, ka veic īpaši smagu reģionu satiksmes uzraudzību, ar piemēram paraugu noņemšanu pie izbraukšanas un iebraukšanas. Tā var būt pilsēta vai mikrorajons, piemēram, Jūrmala. Vienu vārdu sakot, pagaidām vienīgais, ar ko lepojamies, ka Igaunijā un Lietuvā ir vairāk saslimušo. Bet ne jau par to ir stāsts, Kariņa kungs!

Vēl daži jautājumi Kariņam, Viņķelei, valdībai kopumā un žurnālistiem.

1. Kāpēc Jūs joprojām neinformējat sabiedrību, cik ir izveseļojušies no Covid19? Tas taču ir tik būtiski šobrīd, kad sabiedrība tiek dzīta arvien lielākā stresā! Intervējiet tos, kuri ir izveseļojušies! Dodiet sabiedrībai cerību un nomieriniet to, nevis dzeniet dziļākā stresā. Stress pasliktina veselību, to taču saprot arī bez medicīniskas izglītības.

2. Kāpēc Jūs, valdība un žurnālisti, nestāstāt, kas ir jādara Covid19 slimniekam? Ar „paliec mājās” ir par maz! Kāpēc Jūs nestāstāt, kādas profilaktiskas darbības jāveic? Kas jāēd, kas jādzer, vai ir jāiet svaigā gaisā, kādi medikamenti jālieto? Cik daudz fiziskas aktivitātes un tā tālāk? Ko mums dod, ka saslimuši ir 300 vai cik tur? Ko tas reāli dod sabiedrībai? Bet ko dotu, ja no rīta līdz vakaram skaidrotu, kāds dzīvesveids cilvēkam jāpiekopj, būtu taču daudz labāk! Pirtī ir jāiet, rūdīšanās peldes jāpieņem? Cik kilometru jānoskrien, kādi vingrojumi jādara? Jūs to stāstāt, valdība un žurnālisti? Nē, bet tieši tas būtu jādara!

3. Jūs, valdība un žurnālisti, esat apkopojuši jaunākos Stenfordas, Kembridžas vai jebkura cita zinātniskā centra pētījumus un ieteikumus? Nē, Jūs dzenat stresā sabiedrību vēl dziļāk! Sabiedrības garīgā veselība cieš, piezogas citas slimības. Vai tad to citu slimību vairs nav?

4. Un pats galvenais jautājums. Kas ir cena, glābjot no Covid19? Ekonomiska cena ir viens. Bet arī, cik ir palielinājies pašnāvību skaits (un tas ir palielinājies, cik man vēsta no dienestiem, man datu nav, bet nav pamats maniem avotiem neticēt), infarkti, cik melanomas netiek ārstētas, cik ginekoloģiskas ārstniecības netiek veiktas, cik daudz darba pieaugums ir vai būs psihiatriem? Un tā tālāk? Circenes kundze precīzi uzdeva diagnozi - vidusauss iekaisums vai apendicīts tagad iet karantīnā?

Un tāpēc ir jautājums, vai Jūs, valdība, esat padomājuši par to, vai sekas no Covid19 ierobežošanas tā, kā Jūs to saprotat, nebūs tādas, ka no citām slimībām un likstām finālā nenomirst un necieš vairāk? Cik pareiza un samērojama ir Jūsu pielietotā PR taktika un pieņemtie lēmumi pēc būtības? Kur ir analītiskā žurnālistika? Jā, šoreiz te nav kādu par shēmotāju nosaukt (īpaši, ja tas ir no Vienotībai pretējas frontes), šoreiz ir jāparāda savas analītiķu spējas, spējas uzdot drosmīgus jautājumus un likt rakstus nevis klikšķiem, bet sabiedrības izglītošanas nolūkos.

Ar stresa, baiļu vai sensācijas politiku vai skaļiem virsrakstiem, cik saslimušo, nevienam netiek palīdzēts! Nekādā veidā! Ļaujiet ārstiem skaidrot un konsultēt publiski, dodiet ārstiem publisku platformu ministres Viņķeles vai premjera Kariņa vietā! Visiem ārstiem, ne tikai Ugam Dumpim, kurš cienījami dara savu lietu. Bet visiem. Mugurkaula vai sirds ķirurgiem, pulmonologiem, ginekologiem, ģimenes ārstiem, psihiatriem, jebkuram, visās nozarēs. Jo tas ir svarīgi, lai sabiedrība nesajuktu prātā neziņas, baiso virsrakstu un sensāciju vai neziņas politikas dēļ. Un neapturiet medicīnu, jo atsitiens var būt vai jau ir smagāks tieši noteikto ierobežojumu dēļ.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

pietiek_postit

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Foto
Lasīt visu...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...