Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ilgus gadus Krievijas sabiedrībā tika kultivēta militārā psihoze, kura tur ieguva izteikta reliģiska kulta raksturu. Šīs kvazireliģijas (“pobedobesije”) galvenā svinamdiena bija 9. maijs, kad visā Krievijā notika šī kara dieva orģiju kulminācija.

Šā gada 24. februārī šī militārā, kvazireliģiskā psihoze noveda Krieviju pie likumsakarīga iznākuma, - viss ārprāts, kas gadiem bija krājies sabiedrībā, izlauzās uz āru. Sākās kara psihozes pārņemto ļaužu tik iecienītā saukļa “varam atkārtot!” realizācija. Nu jau mēnesi notiek šī “atkārtošana”, un šīs “atkārtošanas” laikā pastrādātie kara noziegumi lielā mērā anihilē Krievijas kādreizējos vēsturiskos nopelnus.

Katrs jauns noziegums, kurš ik dienas tiek pastrādāts Ukrainā, nolīdzina ar zemi ne tikai Ukrainas pilsētas, bet arī kādreizējos Sarkanās armijas starptautiskos nopelnus hitlerisma un nacisma sagrāvē pirms 77 gadiem. Katrs jauns notikumu vilnis noskalo iepriekšējo atstātās pēdas. Šajā kontekstā līdz šā gada 24. februārim 9. maijs bija viens datums, bet pēc Ukrainā pastrādātajiem kara noziegumiem jau pavisam cits. Tāpēc ne tikai sabiedrības, bet arī varas attieksmei pret 9. maiju jābūt gluži citai.

Plašas 9. maija “svinības” ārpus Krievijas, tātad arī Latvijā, jau sen bija kļuvušas par nerakstītu “krievu pasaules” (Русский мир) pašidentificēšanās aktu. Tā kā šis datums nomināli bija saistīts ar uzvaru pār hitlerismu un nacismu, pret to bija grūti legāli iebilst. Katram, kas klaji iebilda pret šī datuma plašu atzīmēšanu, viegli varēja piekārt nacisma atbalstītāja birku, jo, ja jau esi pret nacisma sakāves atzīmēšanu, tātad...

Atruna, ka citur Eiropā hitlerisma sakāvi atzīmē 8. maijā, darbojās vāji, jo PSRS, kas skaitījās (skaitās) izšķirošais hitlerisma uzvarētājs (tieši PSRS karaspēks 1945. gada maijā ieņēma Berlīni), to vienmēr atzīmēja (svinēja) tieši [visiem “anglosakšiem” par spīti] 9. maijā, un šī ekskluzivitāte bija kā īpašā Krievijas (PSRS) privilēģija par lielo ieguldījumu nacisma sagrāvē.

Ja vēl šos argumentus papildināja ar pārspriedumiem par to, pēc kuras laika joslas laika feldmaršals Keitels parakstīja kapitulācijas aktu, tad kļūst skaidrs, ka 9. maiju legāli aizliegt bija grūti. Piemēram, pagājušajā gadā to daļēji izdevās izdarīt, aizbildinoties ar kovida epidemioloģiskajām prasībām. Tas gan netraucēja “krievu pasaules” cienītājiem tur pulcēties biezā slānī. Pats tajā dienā ar 1. tramvaju braucu garām, un tramvajs bija stāvgrūdām pilns ar ziedu licējiem.

Arī šogad Rīgas dome (RD) bija (ir) iecerējusi rīkoties līdzīgi. Tiklīdz publiski izvirzījās jautājums par Rīgas varas gaidāmo rīcību 9. maija jautājumā, atskanēja runas, ka Rīgas dome (RD) rekomendēs izpilddirekcijai nedot atļauju organizēta pasākuma rīkošanai, bet, ja organizatori šo lēmumu pārsūdzēs administratīvajā tiesā un tā šo RD lēmumu atcels, tad...

Lūk, kā LTV1 raidījumā “De facto” savus plānus skaidro RD priekšsēdētājs Martiņš Staķis. Viņš vispirms braši mudina pasākuma rīkotājus nemaz nenākt uz pašvaldību, lai pieteiktu šo pasākumu, jo atļauja tāpat netiks dota, taču turpat piebilst: “Pat, ja pašvaldībai neizdosies to aizliegt, tad netiks atļauta nekāda tirdzniecība, ēdināšana, skaņu pastiprinošas iekārtas un uguņošanas.”

Pārtulkojam šo vēstījumu no politiski birokrātiskās valodas parastajā. “Krievu pasaules” cienītāji tiek aicināti laikus iesniegt pieteikumu pasākuma organizēšanai 9. maijā pie okupācijas pieminekļa. Mēs, tas ir RD, to formāli noraidīsim, bet formulējumi būs tik vāji pamatoti, ka tos varēs droši pārsūdzēt administratīvajā tiesā, kura šo mūsu lēmumu, visticamāk, atcels.

Pēc šī administratīvās tiesas lēmuma tad nu dariet 9. maijā pie sava pieminekļa, ko vien gribat, tikai neoficiālā kārtībā. Dziediet, dejojiet, dzeriet (no necaurspīdīgos maisiņos ietītām pudelēm), taču tikai savā nodabā. Mēs mazgājam rokas nevainībā un izliekamies, ka nekas nenotiek. Izliekamies, ka neredzam to rīdzinieku daļu, kurai šīs “krievu pasaules” cienītāju orģijas pie okupācijas pieminekļa ir kā spļāviens sejā.

Lai šāds RD vadības iecerētais scenārijs nerealizētos, jau tagad ir jādara viss iespējamais. Nedrīkst pieļaut, ka 9. maijs Rīgā un citur Latvijā izvērstos par milzīgu demonstrāciju kara noziedznieka Putina un viņa vadīto ordu atbalstam. Kas būtu steidzami jādara, lai tas nenotiktu?

Patiesībā ir tikai viens veids, kā novērst 9. maija orģijas pie okupācijas simbola Pārdaugavā. Šā datuma atzīmēšana jāpielīdzina atbalstam kara noziegumiem un jāaizliedz. Tieši tāpat kā Georga lentes, Z burti un citi kara noziegumu atribūti. Šim nolūkam 9. maijs jāatraisa no uzvaras pār Hitleru (šim nolūkam ir 8. maijs) un jāsasaista ar militāras psihozes (kara) kurināšanu, kuras rezultāts ir neskaitāmi kara noziegumi Ukrainā. Tik vien tā darba mūsu likumdevējiem. Ja vien Saeimā sēž īsti politiķi, nevis muldoņas/politikāņi.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...