Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā atvaļināta militārpersona vēlos uzsākt plašāku sabiedrības diskusiju par Krievijas sponsorētā grupējuma "Vagner" tālākajiem soļiem un pret mums uzsākto hibrīdkaru.

Pēc neveiksmīgā "dumpja" Krievijā vāgnerieši nolēma pārvietoties uz Baltkrieviju. Drīz vien pēc tam, abiem diktatoriem smīnot, Lukašenko paziņoja, ka vāgnerieši vēlas doties ekskursijā uz Poliju. Polija un arī Lietuva šo paziņojumu uztvēra ļoti nopietni, armija atrodas pastiprinātā kaujas gatavībā, snaiperu vienības tiek izvietotas robežas tuvumā. Bet ekskursijā devās nevis vāgnerieši, bet gan divi Baltkrievijas armijas helikopteri, kas izraisīja plašu rezonansi un lika Polijai vēl vairāk pastiprināt robežas drošību.

Kāds mērķis bija šīm provokācijām? Vai ir pamats domāt, ka vāgnerieši vai Baltkrievija tiešām taisās iebrukt Polijā? Es domāju, ka ne. Šādi manevri tiek veikti ,lai pārbaudītu armijas un militārās vadības gatavību reaģēt uz šādām provokācijām, sabiedrības reakciju un arī ministriju augstākās vadības kompetenci. Nav jābūt militārajam ģēnijam, lai saprastu, ka uzbrukums Polijai būtu tīrākā pašnāvība vāgneriešiem, Polija viņus uzvarētu bez NATO palīdzības, jo nav zināms, vai uz hibrīduzbrukumu attieksies NATO 5.pants.

Skatāmies tālāk, kurām vēl NATO valstīm ir robeža ar Baltkrieviju? Tikai Latvijai un Lietuvai. Lietuva uz vāgneriešu/baltkrievu provokācijām noreaģēja ļoti adekvāti un arī deva diezgan nepārprotamu signālu, ka vāgneriešiem būs jācīnās nevis ar robežsargiem, bet gan ar Lietuvas armiju.

Kādus secinājumus vāgnerieši izdarīs par Latvijas augstākās militārās vadības spēju reaģēt uz provokācijām? Armija ir diezgan labi sagatavota, labi motivēta, bet vēl joprojām mazskaitlīga, obligātais militārais dienests ir ieviests tikko, jauniesaukto ir maz, un tie ir nepietiekami apmācīti. Politiskā situācija ir diezgan nokaitēta, populistu reitings aug.

Skaidrs, ka arī Latvijā vāgnerieši neplāno ienākt ar pilna mēroga frontālu uzbrukumu, droši vien plāns ir par tādu uzbrukumu/provokāciju, kas liktu Latvijas augstākajai militārajai vadībai pieļaut kādu kļūdu, lai pēc tam to varētu izmantot propagandas mērķiem, vai arī radīt nestabilitāti Latvijas iekšienē, - ne par velti tieši tagad ir sižeti par nabaga pensionāriem, kurus guļošus piespiedu kārtā spiež kārtot valodas eksāmenus.

Kas ir vajadzīgs, lai militārā vadība pieļautu kļūdas? Vēlams būtu ministrs bez militāras pieredzes, vēlams, ar lielām ambīcijām, kas nešaubās par saviem lēmumiem, vēlams, lai šim ministram būtu nevainojama pagātne un neviens viņu neturētu aizdomās sadarbībā ar Kremli, un vēlams, lai šim ministram nebūtu kompetentu padomdevēju.

Ko mēs redzam Latvijas gadījumā? Mūrnieces kundzei ir žurnālista izglītība, nav pieredzes cilvēku vadībā, šis vispār ir pirmais izpildvaras amats Mūrnieces kundzes karjerā un uzreiz viena no sareģītākajām ministrijām, kurā ir jāmāk saskaņot NBS un ministrijas ierēdņu intereses, kur ministrs uzreiz nonāk intrigu pašā epicentrā.

Par Mūrnieces kundzes godīgumu un lojalitāti Latvijai es personīgi nešaubos, šaubas man ir par Mūrnieces kundzes kompetenci, par spēju stresa situācijās pieņemt lēmumus. Kremlim ministra amatā nevajag sev lojālu cilvēku, Kremlim vajag cilvēku, kas pieļaus kļūdas. Šis, starp citu, lieliski sasaucas ar Kremļa pielautajām kļūdām karā pret Ukrainu: arī Krievijas aizsardzības ministrs ir lojāls Kremlim, bet militārajā jomā absolūta nulle, un tieši viņa – briežkopja no Tuvas republikas pieņemtie lēmumi ir ļāvuši ukraiņu varoņiem tik veiksmīgi iznīcināt Kreivijas armiju.

Paskatīsimies vēl, kas ir Aizsardzības ministrijas vadībā bez Mūrnieces kundzes. Vai ministra birojā ir kāds padomnieks ar militāru izglītību/pieredzi? Diemžēl ne. Es neesmu ievācis statistiku, bet, manuprāt, Mūrnieces kundze ir pirmā aizsardzības ministere bez padomnieka militārajos jautājumos. Tieši brīdī, kad Krievijas – NATO karš ir iespējamāks nekā jebkad iepriekš.

Manuprāt, adekvāti būtu, ja ministres birojā būtu vismaz pāris padomnieki militārajos jautājumos. Kādus padomniekus ir izvēlējusies Mūrnieces kundze? Kādi būs tie cilvēki, kas dos ministrei padomus, kad vāgnerieši uzsāks savas provokācijas? Ministrei ir viena padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, padomniece stratēģisko komunikāciju jautājumos un padomniece administratīvajos jautājumos Ieva Holma, kuras vienīgais darbs dzīves laikā ir bijus asināt Mūrnieces kundzes zīmuļus.

Nezinu, ar ko nodarbojas sabiedrisko attiecību un stratēģiskās komunikācijas padomnieces, bet Mūrnieces kundzes komentāri pār vāgneriešu aktivitātēm ir bijuši gaužām vāji. Atceramies, vēl nesen, kad bija Mūrnieces kundzes pirmās ugunskristības ar NBS pārtikas afēru, komentāri, kas izskanēja medijos, bija vienkārši katastrofāli, mētāšanās ar tukšām frāzēm par “kliedzošajiem pārkāpumiem”, teksta lasīšana no lapiņas. Nezinu, vai tikai man radās tāds iespaids, bet likās, ka Mūrniece kundzi neviens pirms uzstāšanās nesagatavoja.

Ņemiet vērā, gadījumā, ja Latvijas gaisa telpā ielidos Baltkrievijas helikopteri vai arī vāgnerieši palīdzes pensionāriem špikot valodas eksāmenā, tad tieši šīs kundzes dos padomus ministrei, kā rīkoties…

Kāds iebildīs un teiks, ka ir taču arī ministrijas vadībā ne tikai ministres birojs, - tad nu paskatīsimies, kas ir ministrijas vadībā. Bēdīgi slavenais Jānis Garisons un viņa komanda, pret kuriem visiem tagad ir ierosinātās disciplinārlietas par nekompetenci saistībā ar NBS pārtikas iepirkumu un kuriem visdrīzāk augusta vidū būs jāšķiras no saviem amatiem. Parlamentārā sekretāra ministrijā arī vairs nav, Jānis Eglīts bija spiests no ministrijas aiziet, lai nenāktu gaismā iepriekš sastrādāti nesmukumi.

Ko tas nozīmē mums visiem? Tas nozīmē, ka septembrī lēmumu par to, kā reaģēt uz vāgneriešu provokācijām, pieņems ministres kundze ar pāris dāmām, kurām ar militāro jomu vai vispār kaut kādu darbu ārpus partijas vispār nav nekāda sakara.

Es patiesi ticu, ka Mūrnieces kundze ir Latvijas patriote un grib šai valstij tikai labu, tāpēc es ceru, ka Mūrnieces kundze pieņems pareizu lēmumu un atkāpsies no šī amata, saviem vēlētājiem godīgi pasakot, ka nesanāca, un arī Nacionālajai apvienībai vajadzētu godīgi pateikt, ka šo nastu nevar panest, un pārraudzību par šo ministriju nodot Apvienotajam sarakstam, jo tur ir profesionaļi, kas spēs adekvāti reaģēt uz provokācijām.

Bergmaņa kungs, piemēram, nav ar militāru izglītību, bet viņš mācēs ap sevi sapulcēt profesionāļus, kas zinās, kā vadīt ministriju. Daudzi ir izteikuši minējumus, ka augustā vāgnerieši testē vājos posmus, bet septembrī jau sāks īstās provokācijas, tā ka laika sagatavoties mums nav daudz.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...