Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nepamatotie uzbrukumi mūsu uzņēmumam “Arta-F” – vāji slēpts reiderisms

Vitālijs Andrejevs, Latvijas uzņēmuma “Arta-F” līdzīpašnieks
17.10.2023.
Komentāri (2)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas, kas šobrīd notiek ap Latvijas uzņēmumu “Arta-F”, ir nepatiesi apvainojumi un apzināta uzņēmuma reputācijas graušana, kas līdzinās reiderismam. Tāpēc es uzņēmuma vārdā pilnībā noraidu publiski izskanējušo informāciju par iespējamo iesaistīšanos resursu nodrošināšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem. “Arta-F”, kas ir uzņēmums ar gandrīz 170 gadus senu pagātni, pēdējo gadu laikā aktīvi un veiksmīgi paplašinājis darbību Eiropas tirgū, tādējādi notiekošais varētu būt mākslīgi veidots farss, lai atbrīvotos no spēcīga konkurenta.

Publiski izskanējusī informācija par “Arta-F” it kā veiktajām izejmateriālu piegādēm Krievijas firmai, kas ražo formas tērpus agresorvalsts armijai, šokējusi ne tikai uzņēmumu un tās darbiniekus, bet arī tā sadarbības partnerus, un būtībā ir radīts tiesiskais nihilisma piemērs, bez tiešiem pierādījumiem apturot veiksmīga un likuma ietvaros strādājoša uzņēmuma darbību.

Ar Krievijas uzņēmumu “BTK – Group” pirms dažiem gadiem mūs iepazīstināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Mēs zinām, ka šis uzņēmums ražo kvalitatīvu darba apģērbu, kam arī nodrošinājām mūsu produkciju – pogas un rāvējslēdzējus. “BTK – Group” nav iekļauts sankciju sarakstā, kas būtu noticis, ja tas tiešā veidā būtu saistīts ar ekipējuma ražošanu Krievijas armijai. Šobrīd notiekošais atgādina raganu medības un liek uzdot retorisku jautājumu – ja uzpircējs no firmas nopērk citronus, pēc tam tos pārdod armijas ģenerālim, kurš dzer tēju ar citronu, vai tad pārdevējs tiek uzskatīts par armijas sponsoru?  

“Arta-F” pirmsākumi meklējami 1854. gadā, kad Goldingenā (šobrīd – Kuldīga) tika izveidota pirmā apģērba furnitūras ražotne. Pēc tam uzņēmums paplašinājies, izveidojot sadarbības tīklu ar līdzīgiem ražotājiem, un vēsturiski vēl padomijas gados tā galvenie noieta tirgi bija PSRS republikas. Arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas firmas darbības zona bija Austrumeiropa, taču pēdējos gados noticis aktīvs darbs ar Eiropas tirgu, piedaloties izstādēs un meklējot sadarbības partnerus.

Kādā no Eiropas izstādēm uzņēmums saņēma brīdinājumu atmest centienus ielauzties Eiropas tirgū, citādi nākšoties rēķināties ar sekām, un, pēc mūsu domām, tieši provokācijas no konkurentu puses ir pamats šobrīd notiekošajam – konkrēti spēki mēģina nomelnot potenciālo konkurentu, novājināt to un pārņemt kontroli.

Nekad nepārkāpjam likumu, maksājam nodokļus, nodrošinām darbu vairāk nekā 200 cilvēkiem, attīstām savu ražotni, tādēļ nespējam klusēt, jo uzņēmuma darbs ir paralizēts, konfiscēta tehnika un programmatūra, kas nodrošina ražošanu, kā arī privātie līdzekļi, kurus ģimene krāja, lai ieguldītu biznesā, iepērkot jaunas ražošanas iekārtas. Tāpat publiskajā telpā nekorekti izskanējusi informācija, rakstos “Arta-F” minot arī saistībā ar mikroshēmu pārdošanu Krievijai, – šādu produkciju “Arta-F” nekad nav ražojusi un pārdevusi.

Jāpiebilst, ka uzņēmums “Arta-F” ar saviem darbiem paudis atbalstu Ukrainai, jo komplektējošās detaļas tas iegādājas tieši šajā valstī, turklāt ne reizi mēģinājis piesaistīt darbam ukraiņu speciālistus, kas, ņemot vērā Latvijas likumdošanu par trešo valstu darbiniekiem, nav izdevies.

Izmantojot kara aizsegu, tiek īstenots reiderisms jeb prettiesiska uzņēmuma pārņemšana, taču “Arta-F” ir gatava cīņai, lai aizsargātu godīgu ģimenes biznesu, kurā allaž būtiskākais ir bijusi kvalitatīvu preču ražošana, uz cilvēciskām vērtībām balstītas attiecības ar darbiniekiem un sadarbības partneriem un Latvijas ekonomiskā attīstība, godprātīgi maksājot nodokļu un veidojot inovatīvus produktus.

Jāpiemin, ka uzņēmums nesen iegādājās ražotni Itālijā, kas ražoja apģērba furnitūru slavenajam apakšveļas zīmolam “Intimissimi”, pārcēla to uz Latviju un radīja jaunas darba vietas, tādējādi paplašinot noieta tirgu un produkcijas apjomus. Starp citu, par tiesībsargājošo iestāžu konfiscēto naudu Eiropā bija plānots iegādāties apģērba furnitūras krāsošanas cehu un līdzīgi kā ar kādreizējo “Intimissimi” ražotni pārcelt to uz Latviju. Tādējādi notikušais ne tikai apturējis uzņēmuma attīstību, bet arī liedzis iespēju Latvijas iedzīvotājiem tikt pie jaunām, labi apmaksātām darba vietām un palielināt nodokļu ieņēmumus valstij.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...