Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

garāmejot

29.03.2012. 21:09

"saražotā elektrība solās būt vismaz divreiz dārgāka, nekā šobrīd aprēķināts."

Nu bet tur jau tā sāls, projekts ir izdevīgs! Tiem, kas smels krējumu. Bet ko, bāleliņi, domājāt, ka domāti visi? :)

Atbildēt

jr

29.03.2012. 10:46

Tirgus apstākļos (saražotā elektroenerģija tiek tirgota caur biržu)runāt par lētu elektroenerģiju no atomstacijas nav korekti, jo elektroenerģiju pērk par tā brīža tirgus cenu. Līdz ar to, lai cik lēta tā būtu, enerģija tiks pārdota par tirgus cenu. Protams akcionāri gūs savu peļņu. Ja cena būs virs tirgus cenas, tad stacija vai nu stāvēs vai tiks izdomātas viltīgs subsīdijas, atsaucoties uz "drošību" līdzīgi kā Rīgas lielo koģenerācijas staciju gadījumā.

Atbildēt

kRIEVIJAS ČEKISTIEM

29.03.2012. 09:36

KURI IZZOG KRIEVIŅU ZEMI, TAS IR NEIZDEVĪGI.

Atbildēt

pašizmaksa

28.03.2012. 05:44

Cik ir Latijas HES pašizmaksa Kw/h un kāda tā ir no Krievijas gāzes. Tie ir slepenotie skaitļi ? Nav dzirdēti. Arī to nesaka , ka HES strādā tukšgaitā , jo jāizlieto visa no Krievijas iepirktā gāze vai jāmaksā tāpat par notiekto kvotu.

Atbildēt

USD

27.03.2012. 18:15

Zaļai partijai nevajadzētu uztraukties, jo šo enerģiju arī var uzskatīt par zaļo, jo investētas tiks zaļās USD banknotes.
Un vispār, mums jābūt solidāriem ar rietumu pasauli, kas mūs iemācīja dzīvot patērētāju ekonomikā un ja japāņiem pēc Fukušimas avārijas nav vairs kur likt saražotos Hitachi un Mitsubishi ātomverķus, tad tos brīvi var iesmērēt braļukām un bāleliņiem. Un protams tēvocis Sems aizdos zaļās banknotes, jo vairāk, jo labāk, citādi "kautkā pārāk ātri tie bauri sāk atdod starltautiskos aizdevumus, un sāk izslīdēt no kontroles"

Atbildēt

Indulis K.

27.03.2012. 18:07

Jā, jā "zaļie" - elektrību vajag iegūt TEC'ā sadedzinot krievu gāzi. Vai uzbūvējot vēl pārdesmit mazos HES, izcūkojot vēl atlikušās upītes un maksājot superpalielinātu maksu par KWh. Un vispār ar visādiem vējiem, paisumiem un bēgumiem Baltijas jūrā utt. utml. Tā tik turpināt jums murgot...

Atbildēt

Cunami

27.03.2012. 16:34

>>>phe27.03.2012. 21:28
:))))
labs. Āāāārkāāārtīīgi gudri.

Atbildēt

phe

27.03.2012. 16:28

nemaz nedomāju klausīties komunistu atraugās, kuras pēkšņi kļuvušas 'zaļas', Latvijas 'zaļajai partijai' par ilgtspējīgu attīstību un ekoloģju ir tikpat daudz izpratnes kā slaucējai martai krustiņsonei par atomenerģiju
AES Latvijai vajag. punkts. diskusija izbeigta.

Atbildēt

Oto

27.03.2012. 15:22

Tālredzīgi skatoties, naftas cena augs līdz ar to arī elektrības cena. Arī HES nav lēts. Visas tās zaļās enerģijas vispār ir pupu mizas un maksā 4x dārgāk. Neviens to patreiz nevar atļauties. Ja tiem pašiem zaļajiem atsūtītu elektrības rēķinu, kas ir 4x lielāks, tak ķertu šoku un bļautu kā negudri.

Atbildēt

Andris K

27.03.2012. 13:26

Lietuv nav tikusi skaidrībā ar Ignalinas slēgšanas plāniem, ES tagad nogrieza naudu šim projektam. Visticamāk Visagina maksās par Ignalinas starojošo ķieģeļu pārstrādi. Skumji jo LV patreizējie politiķi neiebrauc situācijā.

Atbildēt

Edgars

27.03.2012. 08:06

Par šo tēmu esam sūtijuši neskaitāmus viedokļus, rīkojuši akcijas, kāpuši kokos, braukuši uz Lietuvu, piedalījušies konferencēs, debatēs utt. Ir 100 argumenti, kādeļ AES nav izdevīgs, kādeļ jāattīsta vietejie energoieguves veidi, kādēļ miljardu nelikt nedz Lietuvā, nedz kādā citā valstī, bet kādēļ jāgūlda Latvijā, esam apgāzuši steriotipu, ka "AES ir lēta un tautai nepieciesama enerģija", bet .. pietiek.com ir viens no retajiem ..

Atbildēt

Jānis

27.03.2012. 07:23

25 leišu centi ir 5 sant. Cik maksājam iepērkot savu mazo HESu vai vēja ģeneratoru elektrību ?

Atbildēt

līdzdalībnieks

27.03.2012. 06:33

Burdam (burdai) Jums ir zināmi citi pašizmaksas un cenas aprēķini? Skaitļus galdā! Un tikai pēc tam nāciet klajā ar savu politisko tarkšķēšanu!

Atbildēt

Tūtiņš

27.03.2012. 06:20

Galu galā, valdība noslepenos visu un izdarīs pēc savas kabatas sirdsapziņas. Kāpēc, kautvai tāpēc, ka ātomenerģētika ir vienmēr un visur slepenota.

Atbildēt

es

27.03.2012. 05:46

mums no visa ta jaturas pa gabalu.

Atbildēt

vilis

27.03.2012. 03:00

Pareizi.Bet lai viņi tur augšās pļurkst ko grib.Kaut kas jau ir jārunā pie vīna glāzes.Runas ir garas,bet darbs ir īss.

Atbildēt

drebulis

26.03.2012. 18:02

Man gan domāt, ka paši varējām taisīt vairāk koģenerācijas stacijas un tad būtu gan silts gan gaišs un galvenais, ka lēts enerģijas ieguves veids. Un mums pašiem ir pilnas grāvmalas ar dedzināmo, bet kā jau visur citur mums jālien lietās kas ir it kā modernas un lētas, bet īstenībā bīstamas un dārgas.

Atbildēt

burda

26.03.2012. 17:24

nu jau! pasarg Dievs no tādām sarkani 'zaļām partijām' kā šī! kas šo rakstu apmaksā? krievu gāzes kompānijas?

Atbildēt

feja

26.03.2012. 16:53

zaļo prostitūtu partija

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

26.03.2012. 16:31

Zaļā partija šoreiz reaģē pareizi! Pat tad, ja tie aprēķini tomēr sakārtosies daudzmaz izdevīgā veidā, vienalga neskādē paturēt aci uz šo lietu! Un vislabāk — būvēt AES pašiem. Priekš kam dot naudu leišiem?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...