Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Orda ir jāsagrauj

Raivis Zeltīts
29.04.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras normas neattiecas. No mūsu vecvecāku stāstītā mēs zinām, ka varmācība, zagšana un jebkāda goda neesamība ir Krievijas karapūļu būtība.

Citādāk ir ar rietumniekiem, kuriem joprojām ir izdevīgāk neredzēt to, kas ir Krievija un tās tauta. Miers par katru cenu (uz mūsu rēķina), lai turpinātu biznesu ar Krieviju ir daudzu rietumnieku ierastais aprēķins. Gudrākie prāti gan jau sen norādīja, ka tā ir no Rietumiem atšķirīga civilizācija, kas turklāt izmanto Rietumu materiālismu savu stratēģisko interešu realizācijai. Bet kādā ziņā Krievija ir atšķirīga?

Krievijas identitāti veido vairāki uzslāņojumi. Tās pamats ir Kijivas Krievzemes nomales teritorijas, kuras pakļāva mongoļu Zelta Orda. Maskavijas Ivans I, pateicoties savām naudas ievākšanas spējām, kļuva par Zelta Ordai uzticamu kņazu. Maskavija no mongoļiem pārņēma aziātisko despotismu un barbarisko kara vešanas metodi.

Pēc atbrīvošanās no mongoļu ietekmes Maskavija sāka pati savu impērijas izplešanas misiju. Lai to pamatotu, tika izmantota “Trešās Romas” ideja kā Bizantijas mantiniecei. Ik pa laikam parādījās arī kādi eiropeiski strāvojumi, taču tie iesakņojās tikai Maskavijas ordas domāšanas kontekstā. Visi lielie reformētāji kā Pēteris I spēja uzbūvēt vien “Potjomkina sādžas” – virspusēju Rietumu atdarinājumu, kamēr visa veida apspiestība turpināja noteikt patieso Krievijas politiku.

Krievijas ārpolitikas būtība vienmēr ir bijusi elementāra – izplesties tik tālu, cik iespējams. Viss pārējais ir tikai retorika. Krievijas politiskā tradīcija ir nepārspējama savā primitīvismā un tieši tāpēc rietumniekam neizprotama. Rietumnieks vienmēr meklē kādu inteliģentāku iemeslu Krievijas rīcībai. Bet patiesība ir vienkārša – kamēr Krieviju neaptur, tā izplešas. Kur tā redz vājumu, tā to izmanto.

Pēc ordas un impērijas perioda seko boļševisma laikmets. Ļeņins un viņa skolnieks Staļins ar Rietumu idejām centās atbrīvoties no pašu Rietumu ietekmes. Tas bija tikai aizsegs jaunam imperiālismam, bet vienlaikus arī radikālai Krievijas krieviskuma pastiprināšanai. Eiropeiskās inteliģences iznīcināšana, etnisko minoritāšu rusifikācija un gadsimtu ilgs negatīvās selekcijas process ir radījis to Krieviju, kas šobrīd uzbrūk Ukrainai.

Šīs Krievijas būtību tīrā formā var atrast cietumā – tieši GULAG nometņu sistēmā, kur cietumu subkultūra sajaucās ar mūsdienu krievu kultūru kā tādu, radās Putina sistēma. Kas ir Putins? Šīs sistēmas simbols, tīrs iemiesojums – filmas “Brat” nosacītais varonis, “atsaldēts” bandīts, bet tomēr patriots, jo sados visiem, kas krievu šovinistiem riebjas.

Rezultāts ir valsts, kas ir spējīga tikai uz varmācību un ļaunumu, bet ļaunums ir parazīts, kas izplešas. Krievijas imperiālisms un koloniālisms ir ļoti īpatnējs, jo šajā gadījumā “metropole” ir atpalikušāka par pakļautajām zemēm. Ja eiropiešu koloniālisti no kolonijām izveda izejvielas, bet tur pārdeva patēriņa produkciju no metropoles, tad krievi izved no Krievijas izejvielas, bet no kaimiņiem laupa veļas mašīnas un tualetes podus.

Bet tā ir tikai politekonomiskā lietu virspuse. Krievijas imperiālisms ir kā vēzis, kas izplešas, saēdot visu savā ceļā. Tas ir ne tikai ekonomiski degradējošs, bet arī visos citos aspektos dzīvībai bīstams spēks. Degradēta daba, dzīves vide, kultūra – to mēs pazīstam no PSRS laikiem. Krievija pat vairs nespēj piedāvāt nekādu pozitīvu ideoloģisku programmu – tikai saukļus, bezjēdzīgus simbolus, naida un nāves kultu.

Krievija noliedz īstu nacionalitāti un etnisko identitāti – kā jau imperiālai civilizācijai, tās mērķis ir visus pārvērst par krievvalodīgu baru bez patiesas identitātes, ko vieno tikai TV kaste ar tās debilizējošo saturu. Kā Zelta Ordas laikos – galvenais izspiest no katra vajadzīgo nodevu hanam Putinam.

Tieši tāpēc ukraiņu nacionālisms un nacionālisms kā tāds tik ļoti aizvaino Putinu. Krievija neatzīst tiesības uz identitāti, jo tas nozīmē arī gara un domas brīvību, no kā izriet politiskā brīvība. Nacionālisms ir impēriju nāve. Tāpēc Putina sauklis ir “krievi ar ukraiņiem ir viena tauta, tāpēc mēs ukraiņus slepkavosim un izvarosim”. Ko šī orda būtu gatava izdarīt ar mums, ko atzīst par svešu elementu, par nelabojami kontrrevolucionāru nāciju?

Mums nav jānoskaidro atbilde uz šo jautājumu – orda ir jāsagrauj! Tā ir vienīgā Krievijas “reformas” iespēja. Pēc Bučas slaktiņa un Mariupoles iznīcināšanas mēs vairs nedrīkstam ļaut pasaulei izlikties, ka Krievija ir vienkārši valsts citu valstu starpā. Mēs nedrīkstam ļaut Krievijai atkal kā čūskai nomest savu ādu un turpināt savu imperiālismu ar vienalga kādiem lozungiem – Putina PSRS nostaļģijā balstītiem vai Navaļnija liberālisma lozungos ietērptu. Krievijas imperiālisma sagrāve ir pēdējā dekolonizācija Rietumos, kas mums jāīsteno.

Aiziet, kreisie putni, – šī ir jūsu iespēja! Nevis iedomāti latviešu “balto privilēģijas” grēki, bet pavisam reāls imperiālisms. Bet to jūs nedarīsiet, jo aizvien uzskatāt, ka Krievija un krievi ir upuris! Tas nekas – iztiksim paši. Jo mums nav ilūziju par Krieviju. Mēs nemeklējam mieru par katru cenu, bet gan nenovērtējamu brīvību no ļaunuma! Mums rūp mūsu nākotne, mums rūp Ukraina, un mums rūp Krievijas apspiesto tautu liktenis! Somugru etnosu arhipelāgs vēl arvien smok zem krievu imperiālisma jūga.

Kas attiecas uz Krievijas slāviem, tad būtu tikai vēsturiski pareizi, ja tie organizētos ap Kijivas mantinieci Ukrainu kā senās Krievzemes sirdi, patiesi eiropeisku slāvu valsti, kas izdzīvoja un saglabāja savu identitāti, pateicoties Polijas-Lietuvas lielvalsts aizsardzībai. Krievijas pēdējā imperiālistiskā avantūra vērsīsies pret viņu pašu – Ukraina dzīvos, bet Maskavija kritīs. Uz visiem laikiem!

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...

pietiek_postit

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

Foto“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts.
Lasīt visu...

21

Pārējo būs apēdusi inflācija...

FotoIkdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara dēļ briestošā pārtikas krīze pasaulē pacels cenas vēl neredzētos augstumos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....