Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunā aizsardzības ministra Arta Pabrika pārstāvētā Sabiedrība citai politikai 26. oktobrī saņēmusi dāsnu 8 000 latu ziedojumu no Vasīlija Meļņika, kura uzņēmumam Rīgas kuģu būvētava ar Aizsardzības ministriju ir daudzmiljonu līgums par patruļkuģu piegādi. Tīri formāli Meļņiks esot ziedojis vēl pirms valdības apstiprināšanas, turklāt SCP nav vienīgā partija, kurai uzņēmējs ieskaitījis ziedojumu, Pietiek norāda Pabriks.

„Es nedomāju, ka Meļņika kungs būtu cilvēks, no kura būtu jābaidās saņemt ziedojumus. Es nedomāju, ka viņam ir tāda reputācija, no kuras mums būtu jābaidās,” uzsver Pabriks. Meļņiku viņš pazīstot arī personiski, bet kopš stāšanās aizsardzības ministra amatā ar uzņēmēju neesot ticies. „Protams, ka Latvija ir maza, mēs visi viens otru pazīstam, satiekamies pieņemšanās vai vēl kaut kur. Tas atskaites punkts ir, vai tie lēmumi ir caurspīdīgi,” saka ministrs. Meļņiks ceturtdien uz Pietiek zvaniem un īsziņā nosūtīto jautājumu neatbildēja.

Meļņikam daļēji piederošā Rīgas kuģu būvētava vēl premjera Aigara Kalvīša (TP) un aizsardzības ministra Ata Slaktera (TP) laikā ar Aizsardzības ministriju noslēgusi 38 miljonu latu vērtu līgumu par piecu patruļkuģu būvi Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēkiem. Iepirkums apvīts ar skandāliem kaut vai tādēļ, ka atklājās – patiesībā patruļkuģu būve pēc Rīgas kuģu būvētavas pasūtījuma uzsākta Vācijā.

Iepriekš no Aizsardzības ministrijas amatpersonām izskanējusi neapmierinātība par kuģu piegādes līguma nosacījumiem. „Tas, kas attiecas uz Meļņika līgumiem ar Aizsardzības ministriju, tur jau viss ir izdarīts iepriekšējo divu, trīs ministru laikā. Nav paredzami nekādi lēmumi, kuros man būtu jāiesaistās,” skaidro Pabriks.

Tīri formāli Meļņiks esot ziedojis vēl pirms valdības apstiprināšanas, turklāt SCP nav vienīgā partija, kurai uzņēmējs ieskaitījis ziedojumu, norāda Pabriks. 27. septembrī vēl dāsnāku ziedojumu 10 000 latu apmērā Meļņiks ieskaitījis citai Vienotības partijai - Jaunajam laikam. 18. oktobrī vēl citai Vienotības partijai - Pilsoniskajai savienībai 7 000 latu ziedojis Jānis Davidovičs, kurš savulaik ieņēmis amatu Meļņika uzņēmumā Tosmares Kuģubūvētava. Sazvanīts Davidovičs Pietiek uzsvēra, ka tā esot tikai sakritība, par kuru viņš nav zinājis. Jau vismaz sešus gadus viņam ar Meļņiku neesot nekādu darījumu. Jau vairākus gadus viņš praktizē kā zvērināts advokāts un Pilsoniskajai savienībai ziedojis simpātiju dēļ. Davidovičs arī esot iesaistījies šajā partijā.  

Pietiek jau rakstīja, ka iepriekšējam aizsardzības ministram Imantam Lieģim (Pilsoniskā savienība) nesakrita viedoklis ar partijas līderi Ģirtu Valdi Kristovski jautājumā par to, vai Aizsardzības ministrijas politiskajai vadībai jātiekas aci pret aci ar uzņēmējiem, kuriem ir saimnieciski līgumi ar ministriju. Konkrētajā gadījumā runa bija par uzņēmumu Skonto būves un Neja un Ko neapmierinātību par Lieģa neatsaucību. Tas Pilsoniskās savienības iekšienē un Aizsardzības ministrijas koridoros raisīja baumas par partijas kasei, iespējams, garām aizgājušu ziedojumu. Lieģis ministrijā bija ieviesis praksi ar uzņēmējiem tikties tikai oficiālā formātā, atbildīgo ierēdņu klātbūtnē.

Pabriks neatbild, vai pieturēsies pie tik dzelžainas prakses, tomēr uzskata, ka, runājot par saimnieciskiem jautājumiem, tikšanās jāorganizē oficiāli. „Es netaisos izvairīties no uzņēmējiem, ja uzņēmēji nāk godīgi apspriest lietas. Mēs esam ieinteresēti, lai uzņēmēji pelna, lai viņi pelna Latvijā un lai viņi dod valstij labumu. Es nejūtos nekomfortabli par to, jo tad jau mēs vispār ne ar vienu uzņēmēju nevaram runāt, kamēr partijas nesaņem finansējumu no valsts budžeta,” uzskata jaunais aizsardzības ministrs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...